Regulator Rondo 400

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Regulator Rondo 400

Odgovor Napisal/-a Big A »

Včeraj sem šel v Divačo napravit par poletov s Telstarjem.

Pa s tem ni bilo nič.
30 sekund po vzletu sem izgubil stik z modelom in le zaradi njegove samostabilnosti je pristal mehko in brez poškodb. Ni mi preostalo drugega, kot da pospravim robo in grem domov. Lahko sem zadovoljen, ker bi večina modelov ob taki napaki trdo ugriznilo v zemljo.

Vzrok odpovedi sem doma hitro ugotovil - na regulatorju Rondo 400, se je odlomila rjava žička (-) na priključku za sprejemnik.
To me je začudilo.
To je namreč moj drugi Rondo 400, ki se mu je to zgodilo. Pri prvem sem pripisal krivdo sebi in mojemu neprevidnemu ravnanju s priključnimi žičkami. Pri drugem pa to ni tako. S priključnimi žicami sem od prvega hipa ravnal pazljivo, kabel sem speljal po dnu modela tako, da je bil zaščiten in se ni premikal, ob tem pa je imel dovolj ohlapnosti.

To napako sedaj pripisujem vibracijam. Regulator je trdno pricinjen na zadnji del motorja, zato se trese skupaj z motorjem, kar po določenem času povzroči prelom na spajkanem mestu.

Ima kdo podobne izkušnje?

LP

A
Uporabniški avatar
spaca157
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: Polzela

Odgovor Napisal/-a spaca157 »

Ja js sm imel enake probleme potem sem pa vse tri kable še enkrat prispajkal na vseh treh rondojih.
Leti vse kar dober vržeš !!
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

Problem je, k so kabli tako pocinjeni na regler, da je še par mm kabla "trdega" od cina in ravno ti pocinjeni milimetri so najbolj kritični za odlomit.
Najlažja rešitev tega problema (glede na to, da pri vsem šparanju s cinom še vedno ne moremo rečt do kje gre cin...) je, da ta del dodatno mehansko zaščitimo z bužirko in nekaj lepila iz pištole.

LP, Grega
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

:-k

Kako že pravijo: Bolje preventiva kot kurativa :wink:

Uravnotežen propeler O:)
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Andrej,

Popolnoma enake težave sem imel z Rondo 400 vso sezono. Vsaj štirikrat so se kabli odtrgali. Poiskusil sem vse, da bi jih prisilil k temu da bi stali na mestu. Štirikrat sem bil neuspešen....Zdaj mi je nekaj drugega odpadlo z reglerja, tako, da sem za naslednje leto nabavil drugi regler... :oops:

Moram odkrito povedati, da za težavo ne krivim reglerja, ampak način na katerega delam z njim. Neprestano odstranjevanje konusa z motorjem in reglerjem ima tudi slabe strani. Še posebej s tem reglerjem. Verjamem, da bi s podobnimi imel enake težave....

lp, rok
Vombat
Tekmovalec
Prispevkov: 360
Pridružen: 01 Avg 2004, 08:35
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Vombat »

Meni se je tudi odtrgala ena žička zaradi tega. Sem samo nalotal nazaj in je bilo dobro za naprej
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Zaradi takih težav ki jih imate vi si kupim rajši standart regler,
trenutno imam SUN 1000 in moram reči da mi funkcionira
super..... :-?


Lp,Borut
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Parky napisal/-a:Zaradi takih težav ki jih imate vi si kupim rajši standart regler,
trenutno imam SUN 1000 in moram reči da mi funkcionira
super..... :-?


Lp,Borut
Hvala za nasvete.
Tudi jaz imam po novem regulator SUN 1000.
Rondo 400 bo šel v popravilo. V bodoče ga bom na motor pritrdil preko par centimetrov dolgih pletenic, da se vibracije ne bodo prenašale. Upošteval bom tudi nasvet, da se spoj zaščiti z bužirko in lepilom.

LP

A
Odgovori

Vrni se na Elektropogon