Christen Eagle v 1:2

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Odgovori
Uporabniški avatar
Luka S.
Začetnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 04 Sep 2007, 12:07
Kraj: SAVINJSKA

Odgovor Napisal/-a Luka S. »

=D> =D> =D>
PRILEPIM SLIKCE ORIGINALA!!!!!

:o :o :o .......SAJ NI NOBENE RAZLIKE!!

ČESTITKE ZA PROJEKT
Priponke
acro mašina2.JPG
acro mašina2.JPG (55.88 KiB) Pogledano 5024 krat
acro mašina1.JPG
acro mašina1.JPG (52.94 KiB) Pogledano 5024 krat
acro mašina.JPG
acro mašina.JPG (69.4 KiB) Pogledano 5024 krat
BREZ LETENJA NI ŽIVLJENJA
L.P. Luka
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Luka S. napisal/-a:=D> =D> =D>
PRILEPIM SLIKCE ORIGINALA!!!!!

:o :o :o .......SAJ NI NOBENE RAZLIKE!!

ČESTITKE ZA PROJEKT
Ja, kolesa in copati so pri mojem premajhni glede na original, ampak tehnično je to boljše - manj upora - vse kar ne pripomore k letenju bi moralo biti na letalu čim manjše 8), pa šiv imam prenizko na repu, pa trim loputic nimam na višincu, pa tistih izrastkov na hrbtu... Ima pa enako nabunkane oplate na trupu kot moj, ko ga daš na sonce :P

Odločil sem se, da bom motor malo "sfriziral". Ker motor zajema zrak iz trupa se ta precej segreje zaradi dušilcev. Naredil bom usmerjevalnik, ki bo zajemal zrak na rešetki v haubi pod spinerjem, ta bo lepo filal hladnejši zrak v vplinjač in to bi se moralo kar nekaj poznat na moči motorja.

lp
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

SuperćarÄ‘er....na žalost ga nisem mogel testirat, ker mi je v modelu crknil najdražji Graupnerjev sprejemnik :evil: :roll: . Pa ni made in China, ampak Made in Japan :roll: :roll: Prvič po 17 letih, da mi je nekaj na RC odpovedalo in to ravno pri takem modelu - Murphy 100 na uro :evil: :evil: :evil: . Sicer če bi šel v zrak, se najbrž nič hudega ne bi zgodilo, ker je samo servo za gas tu in tam vrglo na prosti tek, kot da bi me nekdo zaj....., fail safe se ni vključil vedno, da je nekaj narobe, sem videl že, ko sem ga vklopil - zamik med vklopom in postavitvijo krmil na svoja mesta je bil nekam čudno dolg. Ostalo je delalo normalno.

Hladnejši zunanji zrak polni prostor pred vplinjačem, to bi moralo dati kar nekaj efekta, saj vemo kakšna je razlika med delovanjem motorja pozimi in poleti (npr. pri Pittsu pozimi huvranje pri 1/3 gasa, poleti pri 2/3!) V trupu pa je zrak vedno precej toplejši kot zunaj, tako da tisti, ki si je izmislil sesanje zraka iz trupa :ratata:

lp
Priponke
zajem_zraka2.JPG
zajem_zraka2.JPG (70.72 KiB) Pogledano 4658 krat
zajem_zraka1.JPG
zajem_zraka1.JPG (104.22 KiB) Pogledano 4658 krat
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
logar
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 31 Jul 2007, 16:31
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a logar »

Tisti tapravi pa ponavadi tu pr nas v Slovenj Gradcu v hangarju stoji :lol:
Pohvale za model =D>
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

:roll: ja samo kaj mi pomaga.... Trenutno imam hude probleme. Tiste najhujše - ko ne veš, kaj je narobe, ko včasih dela, včasih ne.. :-? :roll: :^o Sem z drugim sprejemnikom probal, pa je spet takoj po vklopu skačil v fail safe - na letališču, za trenutek, nekaj sekund, potem je spet OK. Probam drugi kanal, druge kvarce, nekaj časa je v redu, potem spet pade v fail safe. Ker je sprejemnik očitno OK, osumim oddajnik. OK, bomo zamenjali. Probam doma - vse dela perfektno. Testiram eno uro, vse možne opcije, tresem oddajnik, sprejmenik, vse dela perfektno. Za pošizit! #-o #-o

Sumim, da mi nekdo v zelje skače. Mogoče kakšen radioamater, kaj pa vem. Sicer še vedno ni izključena napaka na oddajniku, ali mogoče DPSI-ju ??!! Pa bi kupil nov oddajnik, pa bi bilo spet isto, za crknit skratka.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Pa probaj še na 2,4 :wink: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...ma že na 6 in 8.... :wink:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

UROŠ MURKOVIČ napisal/-a:Pa probaj še na 2,4 :wink: .
delamo na tem :roll:
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

bruhpilot napisal/-a::roll: ja samo kaj mi pomaga.... Trenutno imam hude probleme. Tiste najhujše - ko ne veš, kaj je narobe, ko včasih dela, včasih ne.. :-? :roll: :^o Sem z drugim sprejemnikom probal, pa je spet takoj po vklopu skačil v fail safe - na letališču, za trenutek, nekaj sekund, potem je spet OK. Probam drugi kanal, druge kvarce, nekaj časa je v redu, potem spet pade v fail safe. Ker je sprejemnik očitno OK, osumim oddajnik. OK, bomo zamenjali. Probam doma - vse dela perfektno. Testiram eno uro, vse možne opcije, tresem oddajnik, sprejmenik, vse dela perfektno. Za pošizit! #-o #-o

Sumim, da mi nekdo v zelje skače. Mogoče kakšen radioamater, kaj pa vem. Sicer še vedno ni izključena napaka na oddajniku, ali mogoče DPSI-ju ??!! Pa bi kupil nov oddajnik, pa bi bilo spet isto, za crknit skratka.
Sposodi si skener, ter prečekiraj kanale.
V temi elektronika, se v bodoče ne bom več oglašal.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Slowfly napisal/-a:
bruhpilot napisal/-a::roll: ja samo kaj mi pomaga.... Trenutno imam hude probleme. Tiste najhujše - ko ne veš, kaj je narobe, ko včasih dela, včasih ne.. :-? :roll: :^o Sem z drugim sprejemnikom probal, pa je spet takoj po vklopu skačil v fail safe - na letališču, za trenutek, nekaj sekund, potem je spet OK. Probam drugi kanal, druge kvarce, nekaj časa je v redu, potem spet pade v fail safe. Ker je sprejemnik očitno OK, osumim oddajnik. OK, bomo zamenjali. Probam doma - vse dela perfektno. Testiram eno uro, vse možne opcije, tresem oddajnik, sprejmenik, vse dela perfektno. Za pošizit! #-o #-o

Sumim, da mi nekdo v zelje skače. Mogoče kakšen radioamater, kaj pa vem. Sicer še vedno ni izključena napaka na oddajniku, ali mogoče DPSI-ju ??!! Pa bi kupil nov oddajnik, pa bi bilo spet isto, za crknit skratka.
Sposodi si skener, ter prečekiraj kanale.
IFS že naročen =P~ , ne bom se več zaj..... Ne vem, kje bi si sposodil skener. V bližini ga nihče nima. Naslednji polet bo že na 2,4 8) , 86 EUR za skener mi ni za dajat, da ugotovim, da mi kakšen "sovražnik" smeti. Sploh če me bo 2,4 GHz tako navdušil, da bom 35-40 M hitro pozabil. Prednosti: Kratke antene, nobene kontrole frekvenc, bojazni, da pride kakšen nadebudnež, pa upali brez opozorila, obljube možnosti 1:18.003213.432423xxx da se kanal podvaja - me že kar rajcajo.. Po še nekaj nadaljnih poskusih bo tako jasno, ali je kakšna napaka na oddajniku, ali pa negativne vibracije v zraku :wink: . Namreč tudi danes mi je doma vse OK delovalo. Hmmm...
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

bruhpilot napisal/-a: IFS že naročen ......
..
..
nobene kontrole frekvenc, bojazni, da pride kakšen nadebudnež, pa upali brez opozorila,....
#-o Če bi spremljal ugotovitve drugih modelarjev na 2.4 in še posebej z XPS oz. IFS, potem nebi bil tako zelo prepričan...
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ker je 2,4GHz zelo majhna valovna dolžina, valovi ne morejo "okoli ovinka" in če se znajde med oddajnikom in sprejemnikom (antenami) kakšna ovira (masivnejši servomotor, kakšna kovinska stvar od modela....) ostane sprejemnik brez signla....auto safe, pa vemo da ne reši kaj dosti...odvzame ti gas nebodigatreba...

Pri postavitvi sprejemnikovih anten je treba biti zelo previden, da se najde najugodnejša lokacija, zaradi zgoraj napisanega.

Mitja
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

sasos napisal/-a:
bruhpilot napisal/-a: IFS že naročen ......
..
..
nobene kontrole frekvenc, bojazni, da pride kakšen nadebudnež, pa upali brez opozorila,....
#-o Če bi spremljal ugotovitve drugih modelarjev na 2.4 in še posebej z XPS oz. IFS, potem nebi bil tako zelo prepričan...
Ja mnenja so še vedno deljena, jaz sem od Phoenixa vzel njegov IFS, za katerega trdi, da ni imel problemov... Bomo vidli ali pa lepli. Poročam, ko dobim in stestiram (povezal ga bom z MX16s).
Trdijo, da njihova antena lovi v vse smeri... zato je fiksna v sprejemniku... ima pa klasični fail safe (ali zadnje pozicije ali nastavljene pozicije), predvsem bi bilo zanimivo dobiti programski modul, povežeš na pc in poleg nastavitev lahko skeniraš 2,4GHz...

p.s. takle skener za 86e ni kaj prida, saj zelo počasi skenira po kanalih, sem nekaj dni testiral in ti nič ne pomaga, če se motnja pojavi in izgine, pokaže samo zasedene kanale. Sam sem gledal komplet na www.aaronia.de, samo cifre so od 500e navzgor ali pa ICOM R3 spet čez 300e...
lp Melly
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

bruhpilot napisal/-a:.. Ne vem, kje bi si sposodil skener. V bližini ga nihče nima.
Tornado (Rado) ga je celo ponujal za testiranja. Zdi se mi, da ni prav daleč od tebe.

lp
V temi elektronika, se v bodoče ne bom več oglašal.
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

](*,)
Zadnjič spremenil mato, dne 07 Jun 2008, 07:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp Matej
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

sasos napisal/-a:
bruhpilot napisal/-a: IFS že naročen ......
..
..
nobene kontrole frekvenc, bojazni, da pride kakšen nadebudnež, pa upali brez opozorila,....
#-o Če bi spremljal ugotovitve drugih modelarjev na 2.4 in še posebej z XPS oz. IFS, potem nebi bil tako zelo prepričan...
Dobro, potem pa bo še samo za okras. Bom kasiral oglede :wink: :roll: Spet in spet sem doma probaval, pa vse deluje normalno. Praktično sem izključil defekt na oddajniku. Ko bom spet na letališču, bo spet skakal v safe fail. Fail safe je funkcija, da se namesto 0,5 metra motor zapiči 0,45 m globoko v zemljo. Še bom poskušal do nedelje - ko bo mogoče lepo vreme. Potem grem mogoče na drugo lokacijo letet.

Tako kot je sedaj, vsekakor ne gre, če pa tudi spremembe, ki jih mislim uvesti, niso v redu, potem pa tako ni alternative. SMC 20 DS je prav nemočen na "domačem" letališču.

Pol pa nič, volja do reskiranja pri takšnem modelu je blizu 0. Dobro da imam še druge hobije.

Zdenko leti že nekaj časa z IFS, velik model, na istem letališču, pa nima nobenih težav.

Pa zasenčenje signala tudi ni tak bavbav. Vleče skozi dve betonski steni, v klet, z odvito anteno, tako da....
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

](*,)
Zadnjič spremenil mato, dne 07 Jun 2008, 07:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp Matej
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

mato napisal/-a:No ja, sam že veš najboljše. Toliko z moje strani.
V tem trenutku niti ne :D
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

IFS se bo spremenil. Z firmware updatom bo deloval skoraj isto kot futaba.

Skakal bo iz frekvence na frekvenco.

Takoje vsaj rekel Jim Drew avtor IFS sistema
Futaba 12FG & Taranis Q X7
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

bruhpilot napisal/-a:
Ne vem, kje bi si sposodil skener. V bližini ga nihèe nima. ...
ce ti Maribor ni predalec..jaz ti svojega posodim :D
Zadnjič spremenil kos, dne 25 Jul 2008, 09:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

No vem tudi za pilota iz naših logov ki je imel, mislim da celo že dvakrat probleme z IFS sistemom prvič je rešil model ko je ugasnil in ponovno prižgal oddajnik za drugič pa nisem prepričan, mislim pa da on ne spremlja foruma, tako da vprašanje če bo kaj napisal :-?
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

flesh napisal/-a:No vem tudi za pilota iz naših logov ki je imel, mislim da celo že dvakrat probleme z IFS sistemom prvič je rešil model ko je ugasnil in ponovno prižgal oddajnik za drugič pa nisem prepričan, mislim pa da on ne spremlja foruma, tako da vprašanje če bo kaj napisal :-?
Aam uporabljam dva oddajnika od spektuma, oba delata 1a do sedaj, enega uporablam za yaka54 2.2 čez krila drugega pa za avtomobile kjer se motnje pokažejo še 10x prej kot pri avijaciji
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

Tole ja pa pomoje ena bolših inovacij, mi je že zal da nisem kupil DX7 dva tedna kasneje #-o #-o #-o
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

flesh napisal/-a:
Tole ja pa pomoje ena bolših inovacij, mi je že zal da nisem kupil DX7 dva tedna kasneje #-o #-o #-o
Tale je prav tak kot Graupnerjev. Poglej hitrost skeniranja, pa ti bo jasno, da si s tem ne moreš kaj prida pomagati. Če je neka motnja, ki se pojavi recimo v dolžini 100ms in to vsakih nekaj sekund... pa še tole skener se po nekaj deset sekundah sam ugasne, in to ne moreš spremeniti. Pravim, uporaben je za pregled frekvenc preden prižgeš oddajnik, potem ti ne pomaga prav nič.
lp Melly
Odgovori

Vrni se na RV makete letal