Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdrav.

Temo sem odprl z namenom, da napišem nekaj besed in dodam nekaj slik o modelu Ansmann Deuce.

Gre za bolj osnovno/cenejšo varianto elektro offroad buggyja vendar na prvi pogled kljub temu kvalitetno. Narejen je po principu boljših - dražjih verzij (xray, LRP, Traxxas, etc.). Dobavljivost rezernih delov res ni tako dostopna, kot ostale boljše firme, vendar se s pomočjo art. št., ki jo vpišete v google najde brez problema trgovina v EU ki ima rezrvni del na zalogi. Poštnina ne presega 8 EUR na paket, dostavljeno je v 2 - 3 delavnih dneh.

Pri sestavljanju nisem naletel na nobeno težavo, navodila so natančna, izgradnja obsega 45 stopenj od prvega vijaka, do lepljenja gum. Morda bi lahko dodali še kakšno besedilo, v smislu, koliko olja je priporočljivo vliti v diferencial, oz. postopek polnjenja amortizerov z oljem, vendar je vse to dostopno v sliki/besedi/video na internetu, kar pravtako dandanes ne predstavlja nobenega problema. Vsi vijaki imajo imbus glave, narejeni so iz kvalitetne kovine, tako da je ob uporabi kvalitetnih izvijačov nemogoče vijak uničiti. Plastike in aluminij pašejo skupaj kakor LEGO kocke. Edina napaka, ki sem jo opazil je deformirana kaputaža, kar je verjetno posledica pakiranja - nič resnega.

Zobniki so brez izjeme jekleni, buggy ima tri diferenciale, spodnja plošča, amortizerski mosti in ohišje sredinjskega diferenciala je iz aluminija, ostalo je plastično. Plastična platišča delujejo mehka, vendar je to morda normalno - težko rečem, ker nimam izkušenj. Komplet novih, boljših stane ca. 40EUR, kar pomeni, da bom ob priliki pač zamenjal.

Za 220 EUR + poštnina sem dobil komplet z motorjem in regulatorjem. Motor je ansmannov, z 1990kv, regulator ima nazivne vrednosti 80A konst./300A burst do 4S LiPO. Navodil za programiranje ni, programske kartice pravtako ne, tako da še iščem, ali dejansko podpira programiranje - to štejem v velik minus. Akumulatorje sem naročil v evropskem skladišču HobbyKing in sicer Turnigy 5.0 30C 2s Hardcase (2x), servo bom kupil od kolega - TunderTiger DS1015.

Za 1x bo dovolj besed. Še nekaj slik, nato pa vas vabim h komentiranju. Vsak napotek, opazka, graja ali pohvala je toplo zaželjena.

Lep pozdrav,
Jan P.
Priponke
P1010196.JPG
P1010196.JPG (96.09 KiB) Pogledano 5977 krat
P1010197.JPG
P1010197.JPG (101.82 KiB) Pogledano 5977 krat
P1010198.JPG
P1010198.JPG (79.02 KiB) Pogledano 5977 krat
Zadnjič spremenil Intruder, dne 22 Nov 2012, 21:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Še 2...
Priponke
P1010199.JPG
P1010199.JPG (86.83 KiB) Pogledano 5976 krat
P1010200.JPG
P1010200.JPG (66.94 KiB) Pogledano 5976 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Lep avto, naglej se ga dokler je cist in cel :D

Sem gledal malo tvoj regler, sicer postopka za programiranje nisem našel ampak ali imaš kje na stikalu ali na reglerju kakšno tipko. Če jo imaš pomeni, da nekako lahko dostopaš do nastavitev, samo postopek je potrebno ugotovit.
Slika
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdrav. Res je, zdaj ga lahko še imam v dnevni sobi, vendar kmalu bo drugače :D

Kar se tiče programiranja, sem našel le možnost programiranja s programsko kartico (http://www.modelsport.co.uk/ansmann-rac ... cts/368395), sicer tipke nima, prav tako ni "yes/no trottle" programiranja. Ni pa poceni ta programator :-k

Jan
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Intruder napisal/-a:Pozdrav. Res je, zdaj ga lahko še imam v dnevni sobi, vendar kmalu bo drugače :D

Kar se tiče programiranja, sem našel le možnost programiranja s programsko kartico (http://www.modelsport.co.uk/ansmann-rac ... cts/368395), sicer tipke nima, prav tako ni "yes/no trottle" programiranja. Ni pa poceni ta programator :-k

Jan
A pa pase to za tvoj ESC, ker tam piše za XIRIUS ESC, ne za tega kot ga imas ti. Se zna naredit da ne bo delal na tvojem ESC-ju. Drugače je pa cena primerljiva Hobbywing profesionalnem boxu, kjer lahko še upgrejdas ESC, poleg tega da normalno nastavljas parametre.

Ansmann drugače ni slab, vendar me moti pri tej firmi ravno ta nekompatibilnost oz. zaprtost sistemov. Moj prvi model je bil Ansmann-ov truggy in vem da sem klel dobavo in ceno rezervnih delov, tudi pogon sam ni bil ravno dovršen, čeprav sem kasneje zamenjal motor, ampak so še vedno določeni problemi ostali (no, sej pri drugih tud).

Bos videl, kako se tebi obnese, opremo imaš dobro, tako da te ne bi smelo bit kakšne večje panike.
Slika
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a megane »

Lahko bi probal s Hobbywing (Ezrun/Xerun) kartico. Moja je delovala na HW reglerjih, ter še na par reglerjih od drugih "proizvajalcev".
Deluje na reglerjih v Modster Buggyu, Carson Specter Buggyu, HPI Trophy Flux buggyu. Ni pa delovala na Hobbyking 150a reglerju.

Če boš hodil kaj okoli Benedikta lahko probava.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Hvala obema. Držim pesti, da bo zadeva držala kot mora. Prog. kartice, ki sem jo predstavil za 1x tako ali tako nimam namena kupiti, bi pa te vzel za besedo Dejan, in bi lahko 1x probala. Konec koncev mi je Benedikt najbližje, da sprobam buggyja, ko bo tako daleč. Ali še vozite ob nedeljah?

Jan
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a megane »

Hi.

Trenutno ne, ker je vedno razmočeno :)
Nazadnje smo vozili takrat ko je bila pokalna dirka.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdrav.

Danes je bila krstna vožnja. Vozil sem pod lučmi, na asfaltiranem lokalnem Tuševem parkirišču. Avto je okreten, za na cesti skoraj preveč ( zmanjšal D/R na 70%). Pospeški so fascinantni, vendar sem se naglim pospeškov izogibal, zaradi slabih izkušenj z 1:16 buggyjem in občutljivimi diferenciali. Da bi razmigal diferenciale, sem vozil osmice in počasne ostre ovinske. Po 25 min vožnje, me je zazeblo, zato sem še pred cut offom zaključil. Motor je mlačen, regulator prav tako, akumulatorji hladni. Okrog hitrosti bi težko rekel, čeprav se mi ne zdi pretirano hiter, kar pa pravzaprav na offroad progi ni ravno pogoj.

Skratka, model še vedno ostaja čist in čaka na pravi test - na offroad progi. Upam, da se še pred snegom zemlja osuši.

Lep pozdrav,
Jan
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdrav.

Na eBayu sem kupil še "zokne" za amortizere. Glede na to, da je buggy namenjen za offroad, in da od koles dostikrat leti kamenje, blato, pasek in podobno je fajn, če se amortizere lahko zaščiti pret abrazivnimi snovmi, ki poškodujejo tesnila in ostale komponente. 4 takšni zokenčki v več različnih barvah stanejo 9,90 EUR + 2€ poštnine. Majhna cena za nalogo, ki jo bodo opravljali. Kdorkoli bo iskal, jih najde pod imenom "Shock socks"

Jan
Priponke
zokni.jpg
zokni.jpg (114.03 KiB) Pogledano 5725 krat
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2302
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljen, za vse voznike ansman vozil vam sporočim da ima ebatt posredništvo z ansmanom, sam sem že dva krat naročil pri njih in to brez težav. Pogledaš v manual vozila in izpišeš številko dela ter jim pošlješ e-mail. Sam sem čakal na karoserijo za virusa, ki je niso imeli na zalogi 10 dni... na zadnje sem naročil en del ki so ga imeli na zalogi in je bil drug dan že doma...tako da sem za enkrat glede rezervnih delov zadovoljen z ebatt...imajo pa poslovalnico v Ljubljani ;)
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansman Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Hvala, koristna informacija. Vsekakor se bom tega posluževal.

Jan
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdrav.
Danes se mi je zdelo, da je zadnja priložnost pred zimo, da buggyja sprobam. Pokazalo se je sonce, in zemlja bi naj bila popoldan dokaj suha. Hja....to je teorija. Ko sva prišla s kolegom v Benedikt, je bila situacija daleč od tega. Na progi še zmeraj stojijo luže, tiste, ki so pravkar presahnile pa so za samo pustile grdo blato. Ker sem se pripeljal 30km daleč, se nisem želel obrniti, tako da se je bilo potrebno sprijazniti z kakšno urco čiščenja.
Če se osredotočim na vožnjo in vozne sposobnosti, bi rekel, da se buggy pelje odlično. Pospešuje brez zanašanja, ob skokih je lepo nevtralen, v zavojih ni nobenih nenadnih sprememb smeri, skratka tipi topi. Težko sicer rečem, kako bi se peljal Xray, HPI, Mugen, in podobni modeli, vendar kaj bistveno več nisem niti pričakoval. Po ca. 20 minutah zmerne vožnjo, sem potegnil črto, ga par ovinkov zapeljal po travi, da se je očistil vsaj spodi, ga spakiral in šli smo čiščenju naproti.
Doma sem se lotil čiščenja po navodilih Dejana (megane). Iz avta sem odstranil vso elektroniko, nato pa pod toplim tušem in čopičem odstranil vso umazanijo v grobem. Nato je sledilo Sušenje s kompresorjem, nato WD40 čez celotno površino - obilneje v predelih diferencialov, ležajev in premičnih delov servo saverja. Avto sem pustil zanaj, da se odcedi, tačas sem se lotil gum, winga, karoserije in elektronike. Ko se je WD40 odcedil, je sledilo ponovno izpihavanje z kompresorjem, in ponovni nanos WD40. Na koncu še kratko izpihavanje in brisanje s mikrovlaknasto krpo. Nato pa še sestavljanje. Lahko rečem, da avto ponovno izgleda, kot da se nič ni zgodilo. Prepričajte se sami. Slike spodaj.

Lep dan.
Jan
Priponke
Pred vožnjo
Pred vožnjo
zacetek.jpg (135.32 KiB) Pogledano 5638 krat
Po vožnji
Po vožnji
sredina.jpg (82.39 KiB) Pogledano 5638 krat
Po čiščenju
Po čiščenju
konec.jpg (131.97 KiB) Pogledano 5638 krat
Uporabniški avatar
Paps
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 12 Jun 2008, 17:49
Kraj: Tržič

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Paps »

Lep in čist :)

Si kak video posnel?
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Da. Enega imam jaz še v obdelavi, 2 dobim od kolega. Ko bo zmontirano, pripnem.

Lep pozdrav.
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a megane »

Tisto niso bila navodila za čiščenje :) ampak sem ti samo povedal kako ga jaz zase sčistim.

LP, Dejan
KlemenR
Tekmovalec
Prispevkov: 370
Pridružen: 20 Nov 2007, 23:02
Kraj: Maribor

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a KlemenR »

Če nebi vido, nebi vrjel.

Lepo si to spuco. Evo dve iz akcije.

Slika

Slika
V vsem novem je prisotno staro, v popolnejši obliki.
KlemenR
Tekmovalec
Prispevkov: 370
Pridružen: 20 Nov 2007, 23:02
Kraj: Maribor

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a KlemenR »

V vsem novem je prisotno staro, v popolnejši obliki.
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdrav.

Iz blata v sneg. Vozil sem pod reflektorji na Pohorski nočni smuki, po sveže zratraktirani progi. Sicer je snežilo in je iz minute v minute bilo več snega, ampak buggyja to ni preveč motilo. Odlična zabava - predvsem čista. Ko sem se vrnil domov, sem avto spihal z kompresorjem, našprical z wd40, še 1x popihdal, nato pa dal na centralno posušiti.

Nekaj slik:
Priponke
DSC_0998.jpg
DSC_0998.jpg (51.25 KiB) Pogledano 5247 krat
DSC_0995.jpg
DSC_0995.jpg (64.24 KiB) Pogledano 5247 krat
DSC_1000.jpg
DSC_1000.jpg (57.51 KiB) Pogledano 5247 krat
Uporabniški avatar
petelin11
Tekmovalec
Prispevkov: 212
Pridružen: 10 Avg 2013, 22:10

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a petelin11 »

zdravo, še imaš ta model? se je kaj pokvarilo? v namenu imam kupiti ansmann terrier 2.0 pa sem do sedaj slišal same slabe reči. zato me zdaj zanima nasplh firma ansmann..

lp kevin
SlikaSlika

Ansmann Terrier 2.0
Traxxas Summit 1:10
Uporabniški avatar
Domzalcan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 15 Avg 2013, 20:33

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Domzalcan »

Kolikor sem jaz spoznal v kratkem času se ansmann hitro odreče modelu in pa izdelovanja rezervnih delov. ](*,)

Sicer pa sploh ni slab avto...sam skakat nesmeš ravno preveč :-D
Kr neki je tole!
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdrav.

Žal ti odgovarjam malo pozno, vendar bolje pozno kot nikoli.

Po eni sezoni aktivnega tekmovanja na electro challenge-u in DB lahko rečem samo dobre stvari okrog modela. Vzdrževanja praktično ni bilo z izjemo preventivnega menjava olja v diferencialih ter 2x dolivanja olja na amortizerjih. Zlomil nisem ničesar, kar bi mi kdaj prikrajšalo vožnjo na tekmi. Zvil sem vijak, ki drži amortizer na sprednji shock tower, ter odlomil dogbone zadnjega kolesa. To je vse, kar je bilo potrebno menjati, pa avta niti približno ne šparam. Je pa res, da vozim po pameti (ni me potrebno pobirati izven proge ter iz zaščitnih ograj).

Če bi potegnil črto moram rečt, da nisem niti PRIBLJIŽNO pričakoval takšne kvalitete za model, ki v kit izvedbi stane 125€. Jaz sem enostavno kupil še en model za rezervne dele. Kar zlomim, naročim in nadomestim, da je vedno celoten avto v obliki rezervnih delov na voljo.

Jan
Uporabniški avatar
dadamic
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24 Sep 2013, 13:33

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a dadamic »

Domzalcan napisal/-a:Kolikor sem jaz spoznal v kratkem času se ansmann hitro odreče modelu in pa izdelovanja rezervnih delov. ](*,)

Sicer pa sploh ni slab avto...sam skakat nesmeš ravno preveč :-D
Saj noben od proizvajalcev avtomobilov prav dolgo po koncu prodaje modela ne zagotavlja rezervnih delov. Iz LRPja sem dobil odgovor, da bo večino delov na dobavljivih še slabi dve leti, v tem času pa naj si nabavim zalogo ali zamenjam model =D>
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdrav.

Slučajno sem naletel na firmo, imenovano ABSIMA, ki je pravzaprav v druge barve preoblečen Ansmann. Konkretno Deuce E je enak Stoke E, in tako naprej. Rezervni deli so dobavljivi preko njihovih dealerjev (MB-ju najbližji je DMT Modellsport), cene, so ugodne, je pa vse dobavljivo.
Za vse tiste, ki vozite ansmann in vas skrbi situacija z rezervnimi deli, si sedaj lahko oddahnete!

Link: http://shop.absima.com/e-vendo.php?shop ... &a=catalog

Jan
danci1973
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 Jan 2014, 01:00

Re: Ansmann Deuce 1:8 Offroad Buggy

Odgovor Napisal/-a danci1973 »

Pozdravljeni,

upam, da ne bo hude krvi, če uporabim obstoječo temo...

Pred kratkim sem nabavil Ansmann Virus 2.0 RTR, ki je po specifikacijah precej podoben temu iz naslove teme in ima enak ali vsaj zelo podoben 80A ESC. Po nekaj dneh igranja in samo 'površinskega' čiščenja sem se odločil, da je treba očistiti tudi ESC, saj je kar nekaj 'peska' zašlo tudi k ventilatorju in elektroniki.

Zadevo sem na spodnji odprl in res je tam bilo precej peska, ki sem ga v grobem odstranil z zobno krtačko, preostanek pa s kompresorjem.

Zadevo sem sestavil nazaj, priklopil, preizkusil in doživel presenečenje - vse kontrole so naenkrat 'obratne'. Torej - 'levo' je postalo desno, 'desno' je postalo levo, 'naprej' gre nazaj in 'nazaj' gre naprej (nastavitev oddajnika nisem spreminjal). Da težava ni v oddajniku, kaže tudi to, da je zdaj avto hitrejši pri vzvratni vožnji (normalno je seveda, da je hitrejši pri vožnji naprej). :o

Kontrole lahko na oddajniku sicer obrnem, vendar je avto še vedno počasnejši pri vožnji naprej... Kakšnih stikal ali tipk v samem ESC-ju ni. Ali je kako drugače programabilen, žal ne vem - priložena 'navodila' za ESC so precej skopa (1 A4 list) in programiranja ne omenjajo.

Kabli od ESC-ja do motorja so barvno označeni, zato pri odklapljanju nisem bil posebej pozoren, kako so priklopljeni - zdi se mi sicer, da so bili priklopljeni po barvah, ampak nisem 100%. Vsekakor sem jih jaz priklopil tako, ko sem avto sestavil.

Se je že komu kdaj zgodilo kaj podobnega?
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD