Gyroscop FC-130

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
iMan
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 02 Apr 2014, 14:51

Gyroscop FC-130

Odgovor Napisal/-a iMan »

Pozdravljeni

V model letala sem sem zmontiral gyroscope fc 130 Dualsky. Vse dela perfektno vendar problem se pojavi ko bi moral vse to povezati na tristopenjsko stikalo skaterim lahko vklopis in izklopis gyroscope. Gyroscope ima switsch kanal ki naj je povezan z petim kanalom na sprejemniku. Povezal sem ampak kako dobiti sedaj to na stikalo mi ni jasno.Imam oddajnik graupner mx 12 hott in sprejemnik graupner gr 12. Peti kanal na tem sprejemniku je sicer za telemetrijo toda poskusil sem tudi šestega in negre.Torej po moje nevem nastaviti v samem oddajniku.
Slika
Slika
Slika

Link do gyroscopa kjer so v zavihku download tudi navodila
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... id=9704601

Zelo bi bil hvalezen pomoci.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Gyroscop FC-130

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Kako 6 kanal,ta je za "ail 2".....ta stabilizacija zahteva razpored kanalov na način Futabe....
1=ail 1
2=višina
3=gas
4=smer
5=stikalo
6=ail 2
Priponke
fc130.PDF
(1.15 MiB) Prenešeno 97 krat
Slika
iMan
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 02 Apr 2014, 14:51

Re: Gyroscop FC-130

Odgovor Napisal/-a iMan »

Verjetno me nisi razumel. Vse imam ok povezano tudi dela mi vse, zatakne se pri portu oz kanalu SW switch,torej to je kanal za vklop izklop ki je povezan z sprejemnikom - peti kanal. Torej kako naj v oddajniku povezem ta kanal da bom lahko vklopil izklopil funkcije gyra. Ostalo vse dela moram samo povezati oz sprogramirati v napravi da mi po izklapljalo in vklapljalo na trojnem stikalu ampak problem je ker naprava ne vidi tega oz.jaz nevem kako naj to naredim.
Primer.. flapi ki jih lahko nastavis na tri pozicije to potrebujem oz v taksnem smislu torej povezavo tega kanala na stikalo.

Ailerona sta povezana v ipsilon kar ta gyro podpira ne potrebujem šestega kanala sicer pri mojem gr12 sprejemniku je lahko tudi na petem kanalu aileron ali telemetrija.Res nevem to mi ni jasno probal sem ze vse razen če graupner tega ne podpira to pa nevem. Ker problem je sedaj da ko je model v zraku in ce bi rad stabilizacijo izklopim je nemorem.Pomoje je problem v meni ker nevem nastaviti kanala na tripolno stikalo.Sicer nevem morda je kaj povezano z mixerji!?

Vse mi je jasno samo ne kako narediti SET SW MODE SWITCH v tvojih navodilih je to stran 10-11.Da se malo priblizam moj problem, na spodnji povezavi je prikazan switch pri času 03:10 min, tega neznam narediti
http://youtu.be/whAsqB14tCo
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Gyroscop FC-130

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Verjetno me nisi razumel.
Ja na hitro sem prebralin napisal.Sam sem to uporabil na Multiplexu in me je ravno razporeditev zaj.......
Nastavitev kanala na Graupnerju,ti bo moral pa pomagati kak lastnik te naprave......
Slika
iMan
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 02 Apr 2014, 14:51

Re: Gyroscop FC-130

Odgovor Napisal/-a iMan »

Res nevem ni mi jasno kako naj to naredim
Ima kdo iskusnje s tem ma Graupnerjevih napravah?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Gyroscop FC-130

Odgovor Napisal/-a Krist »

Navodila stran 58-62.
Kolikor sem gledal navodila in mi je znano, moraš nastavit 6. kanal na aux funkcijo. Če se ne motim, ima graupner podobno, kot spectrum to že fiksno določeno določeno, katero stikalo je za to.
Logika pri graupnerju mi sicer ni znana, mi jepa zato multiplexova bolj. Pri MPX-u spremeniš funkcijo kanala v kar koli, v temu primeru bi pač izbral aux 1 in zadeva se vklopi, edino še določit je potrebno stikalo ali drsnik, ki bo to funkcijo upravljal. Tu ne more biti zadeva dosti drugačna. Ponavadi je tako, da imajo naprave nižjega cenovnega razreda bolj omejeno šaranje po meniji, so pa zato te reči prednastavljene.
iMan
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 02 Apr 2014, 14:51

Re: Gyroscop FC-130

Odgovor Napisal/-a iMan »

Zal negre
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike