Nasveti in letenje z micro 47G

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Nisem glih nek ekspert za to ampak mislim, da tip sekundnega lepila ni pomemben...jaz sem ga kupil v merkatorju :D pazi, da ti lepilo ne pride med osi, ker se ti drugače ne bojo vrtele :lol: pa, čim prej si kupi alu glavo, tut, če je še ne rabiš...slej ko prej jo boš, verjemi :wink:

lp
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Je že kdo probal? V januarju si obetam nakup Bell-a, pa ga bom pomojem preoblekel v Kamov 58, najmanj popačen od vseh.

http://www.high-torque.com/uk/catalog/i ... 629ea467ec
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

mirkatmir napisal/-a:Pozdravljeni.

No, tudi sam sem nabavil tale model helikopterja, pa mi je po tednu dni letenja "le uspelo" zlomiti zgornji del držala stabilizatorja. Stene nočejo in nočejo biti pri miru ampak se venomer približujejo modelu. Sedaj pa sprašujem, ali je pomembno kateri tip sekundnega lepila naj uporabim, da bo kolikor toliko držalo skupaj. Kje bi se dalo dobiti nekaj Kevlarskega rovinga za povit okoli držala, katerega je opisal Mihah.
Ni nujno kevlar, je lahko tudi močnejši cvirn, ... sej smo modelarji. 8)
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Phoinix napisal/-a:Je že kdo probal? V januarju si obetam nakup Bell-a, pa ga bom pomojem preoblekel v Kamov 58, najmanj popačen od vseh.

http://www.high-torque.com/uk/catalog/i ... 629ea467ec
Boš malo drugačen pač :)
www.lipo.si
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Hvala na odgovoru Mihah. Saj sem premišljeval o tem, pa nisem upal vprašati. Sem že kupil nadomestek, ker sem v tem času zlomil tudi plastični nosilec spodnjega rotorja :oops: Moram najti malo večji prostor :-?

Še eno podvprašanje. Mi lahko kdo pove kako so razporejeni signali na teh komandah na priključku trainer?
lp, Miran
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Sem že našel razpored priključkov na oddajniku. Če bo še koga zanimalo, lahko pogleda tule: http://www.mftech.de/buchsen_en.htm
lp, Miran
NeoTO
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 27 Avg 2006, 08:55
Kraj: Ločica ob Savinji

Odgovor Napisal/-a NeoTO »

Ko bi jaz to stran malo prej poznal... :evil:
Lp,
Matevž
chameleon
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 14 Mar 2006, 14:28
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a chameleon »

Božiček je bil dober :D
SlikaSlika

Ves navdušen sem heli vzel iz škatle in takoj poskusil napolniti baterije...rdeča lučka utripa kot da nisem povezal baterije :-? Gledam navodila
...tam je naslikan drugačen polnilec - brez balancerja - samo priključek kot na bateriji :-? razdrem ohišje polnilca - balancer prilotan na edini izhod
...ok, pa nič... grem v klet po prodigyja. Prodigy piska - Low batt voltage, check batt! wtf ...kva pa zdej... jah nč, naštimam NiMh program 0,5A začne polnt pri 3V :o kva, kuko jim je pa to ratal brez požara :lol:
po 15s, ko napetost zraste čez 6V pa sam še hitr preklopm na LiPo program pa filaj miško...
pol me je pa sam še utež na zgornjem rotorju čakala.

Pa še ostale slikce:
SlikaSlika
tistale zlodja sta mi težave delala :evil:

uh, sej res, a bo v petek na Mekinjah kej? Bi vas prišel malo pogledat :P
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

No včeraj zvečer mi je po navodilu z neta uspelo dokaj hitro narediti povezavo TX - PC in sicer kar na mic vhod zvočne kartice. Ker nimam še original konektorja za TX (treiner vhod), sem provizorično vtaknil žičko. Zadeva v FSM-u dela :P Sedaj moram še samo nekako rešiti napajanje TX-a, saj imam sedaj še vedno navadne baterije. :oops: Prosil bi vas za nasvet. Bi bilo bolje narediti pack od accu-jev, ali dam navadne (brez ušes) noter?
lp, Miran
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Miha, a se kaj dobite skupaj (Mekinje - kje je to? :oops: ), bi se oglasil, da kakšno skupaj rečemo.
lp, Miran
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Tole sem našel za navdušence 47G - za simulator FMS http://www.rfmodels.com/FMS/index.htm
lp, Miran
chameleon
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 14 Mar 2006, 14:28
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a chameleon »

In polomil sem 1. komplet krakov. :lol: Pa ravno, ko sem ga uspel do neke mere scentrirati... #-o
Kakšna je že cena za crash set? Jih bom kupil na zalogo (inventuro bi brez krakov težko zdržal) :lol:
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

no kok je crash set?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

če se ne motim je 2400 tollarsov.

sicer so pa cene precej enake kakršne so objavljene na graupnerjevi uradni strani.
Uporabniški avatar
JG
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 02 Nov 2006, 14:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a JG »

cena krakov na graupnerjevi strani ( https://shop.graupner.de/webuerp/servle ... TN=4490.04 ) je treunutno EUR 20.50 ali 4920 SIT
LP Jan
chameleon
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 14 Mar 2006, 14:28
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a chameleon »

Crash set ... 2398sit (mogoče je še 1 na zalogi v Mibotu)
kraki ... 4338sit (jih je že zmanjkal - dobu tazadne :lol: )
po inventuri dobijo pa še alu glave (za te pa ne vem cene)

Dons se bom pa mal z gyrotam pomatru (v navodilih sploh ni nč napisanga, bom mogu po mihovih postih pregledat kuko pa kaj =D> )
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

kaj vsebuej ta crash set ce mors krake se posebi kupt?
blazkowic
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Nov 2006, 13:47
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a blazkowic »

Crash kit vsebuje notranjo gred s rotorsko glavo, pitch linki in kapica za ležaj za na zunanjo gred. Kolko stane so že napisali prej.

Notranja gred z aluminijasto glavo stane 4808 tolarjev ( po novem letu bo seved v evrih mal drgač :D)

Rotorske lopatke pa stanejo 4338 sitov
Gravity is overrated
Uporabniški avatar
mat
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 07 Sep 2006, 09:14
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mat »

Meni pa v zraku razpada swashplate. Posledice so hude. Je imel kdo že podobne težave?
Priponke
swashplate_small.jpg
swashplate_small.jpg (39 KiB) Pogledano 6466 krat
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Samo pricakiraš previdno. Posledice niso bile pri meni nikoli hude, ker se heli stabilizira in samo pristaneš. :D
www.lipo.si
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Pri meni je najbolj na udaru utež. Skor pri vsakem krešu se mi je odlomila, tko, da je bla zaleplena že vsaj desetkrat :D dons pa se mi je dokončno odlomila tako, da jo je nemogoče zalepiti. Kraki pa so itak že vsi škrbasti :-)
Zdej sem pa do 15. bogi...smrk :cry:


lp :lol:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kaki praktični nasveti kako pripravit tega brencla da uboga mx-12?
NeoTO
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 27 Avg 2006, 08:55
Kraj: Ločica ob Savinji

Odgovor Napisal/-a NeoTO »

Težko. Tile Belli mislim da uporabljajo UART PCM način prenosa, ki ga ponavadi drugi oddajniki ne podpirajo...
Lp,
Matevž
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Phoinix napisal/-a:Kaki praktični nasveti kako pripravit tega brencla da uboga mx-12?
Enako kot Aleš na MPX

viewtopic.php?p=114348#114348
www.lipo.si
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hvala miha. Post sem že zasledil, samo upal sem da je to to.

EDIT: Po začetnem navdušenju malo zmede. Nastavil sem na "Airplane mode 2" ampak so kanali še vedno kar nekaj, npr. 1 je gas... edino rudder je na pravem kanalu. Tale MPX- UNI mi ni čisto jasen. Prebrskal google pa nič pametnega.

... dal sem na mode 1, se ujameta 3 in 4, le 1 in 2 sta v napačnih oseh, tako da če zamenjam servo input na sprejemniku, bi pa moralo delat, kajne?
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji