F5J Sniper - kit komplet tekmovalnega jadralnega letala

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

met modela 8)
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

lastnik je zadovoljen (in še poln adrenalina :D)!
Slika

primerjava s sensorjem;
Slika

Slika


Tako!

če se mi bo ljubilo in če bo kolikor toliko dobro posneto (so se tresle roke #-o #-o #-o ), bom dal še video 1. meta iz roke in letenja.

IN HVALA VSEM, ŠE ZA CELO TEMO NAZAJ!!!! DAJETE SUPER MOTIVACIJO!

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

:jumpjump:

Zdaj šele vidim, kako velik je ta model :o
Uporabniški avatar
Letme
Tekmovalec
Prispevkov: 449
Pridružen: 17 Nov 2004, 11:49
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Letme »

Zadeva je super.... S U P E R. Tisti hong-kong rep mu res lepo paše... Edino barvo bi jaz naredil - spodnja stran ene barve, zgornja drugačne - ravno zaradi letenja v višavah :D
Ko naredim letalo, začnem leteti. Potem letim in razbijem letalo. Po tem sistemu pač nikoli ne pridem do tekem :(
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Hja, po "napadni" bi res lahko naredil različni barvi, ko je po celem plankan, vendar.... to so že detajli :lol: :lol: :P :P . Sej, vidi se krasno, in ko držiš palco levo, suče levo, ko pa desno, pa suče desno. Se nimaš kaj zaheblat z eleroni, ker jih (še) ni :lol: .

Hvala!


No, zdaj ko res leti tako kot je bilo mišljeno, se morem še enkrat ZAHVALIT! =D> =D> =D> gospodu Sašu Kranjcu, znanemu tudi kot RAKTIVEC, ki mi je povedal osnovne podatke za primerno krilo in trup. Brez njega vrjetno model nebi letel približno tako dobro! HVALA! =D> =D> =D>

Model bo, če bo vse posreči, tudi na tekmi v Kopru, vendar vrjetno še ne v tekmovalni vlogi, ali pa mogoče kakšen turnus!

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Več kot odlično za prvi projekt!
=D> =D>

Mitja
Uporabniški avatar
jokeR
Tekmovalec
Prispevkov: 405
Pridružen: 23 Jan 2006, 19:34
Kraj: petrovče

Odgovor Napisal/-a jokeR »

Dober zgleda še bolš pa v živo =D>
razkent
Freak
Prispevkov: 910
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

Zelo skladen in lep model. =D>
mifi
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 26 Jan 2007, 00:19
Kraj: HR

Odgovor Napisal/-a mifi »

Bravooooo =D> =D>
Še video prosim :jumpjump:
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

ja res lepo jadra, super si to izdelal
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Najbolje da povem kar tukaj, da ne bo vsak posebej spraševal zakaj nima model eleronov... Tak kot je, jih ne potrebuje. Je cenejši, ker sta dva servota manj, primeren za začetnike (v kolikor je OK zgrajen) in lažji za letet.

... za tiste ki pa res ne morete iz svoje kože pa...
Slika

Ne dajem pa nikakršnih obljub, da bo tole dejansko speljano! :lol: :lol:

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Mekof
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 06 Dec 2004, 20:30
Kraj: Vr---Celje

Odgovor Napisal/-a Mekof »

Čestitke za krasno izpeljen projekt. =D> =D> 8)

Lp Andrej

Aja; pa dobrodošel v čudoviti svet 2D oziroma 3D konstruiranja. :D
Uporabniški avatar
pribo
Razpravljalec
Prispevkov: 109
Pridružen: 15 Apr 2008, 12:57
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a pribo »

bravo =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

No, danes sem videl model in me je res presenetil!! Super izgleda... Tako da sem skoraj 100% da rezerviram en CNC, vsaj krila!
LP
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Hm..... vedno bolj kot gledam model bolj je tudi meni všeč. Ko bo možno
bi si umislil vsaj krila cnc. Trup mam.

Lep pozdrav
Boštjan
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Zanimivo so pobi na tekmi v Črnotičih včeraj rekli da je to en izmed najlepših F5J modelov, in tako lepega modela sploh nebi smel imeti za tekme, boh nedi pa da bi bil za učenje začetnikov. Kakorkoli, na tisti tekmi si ga še nismo upali leteti zaradi poraznih vremenskih in pristajalnih (kamni) razmer...
smo pa leteli danes! Sprva v brezvetrju, nato pa v 8m/s (ca. tako kot včeraj) vetru.

Model je znova presenetil, saj je konkretno prodornejši od Sensorja (To je izjava Roka, ki je tudi testral), in bi rekel da tudi nekoliko prodornejši od Fly-q-ja, po mojem občutku. Kljub res hudem vetru se model da BP pristajati, preživi pa BREZ POSLEDIC tudi hujše pikiranje, "ringelšpil" in pristanek na krilo (diganalno navzdol na krilo) - test vzdržljivosti "silom prilike" by Vlado [-o< :lol: .

... in ker slike povedo več kot 1000 besed, ne bom zgubljal časa z pisanjem in spet dal kar slike.

Sestavlanje modela (vzame maksimalno 2min - z iskanjem izvijača)
Slika

gasa na pisto!;
Slika

8)
Slika

checking...
Slika

in štaaaaart;
Slika

...
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

pa še tri slike štartov :lol:

Jaz testiram model...
Slika

Rok testira model...
Slika

... in Vlado :)
Slika

...
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

zdaj pa še slike iz zraka;

Slika

Slika

Slika

Slika

...
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Slika

Slika

Slika

Vladotov komentar;" Pa to je čiiiz na izi, ena roka je fraj za pir!"
Rokov komentar;" Sej pri tem modelu je povsod termika :D"

Pa lep pozdrav in lahko noč!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Prodornost tega modela proti sensorju z MH32 ali Fly-Qju z SD 7032 (ali nekaj podobnega) sploh ne more biti vprašljiva in ju mora gladko posekat.
Vprašanje je propadanje. Tu uporabljen profil je zelo občutljiv na obremenitev in ob predpisani minimalni F5J-75 masi preprosto mora imeti vsaj tako veliko površino krila. Posledica relativno majhne nosilnosti in vseeno dobrega razmerja vzgon/upor je dobra prodornost modela in dober drsni kot.
Mislim, da bo tisti z eleroni precej konkurenčnejši, saj se jih bo lahko med penjanjem uklonilo navzdol in tako povečalo kot vzpenjanja. Tudi v ozki termiki bi znali priti prav. Slika
V kolikor se kdo odloči za rasno izpeljanko tega modela mu toplo priporočam kak bolj tokovnični trup in model se bo dobesedno odpeljal, saj ob taki majhni krilni obremenitvi kronično primankuje energije za premagovanje upora. Vsekakor je tudi tale trup všečen, toda tistim, ki bi na tekmovalnem polju radi premagali brata Korbar bo poleg njunih kril tudi boljši trup vsekakor v precejšno pomoč.Slika Mislim, da so pred časom na veliko leteli z Čačevim trupom, ki bi bil kar pravšnji. Tudi Robertotova kabinca bi bila dobra.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Ja, že v štartu projekta sem kontaktiral Čača glede trupa, vendar kolikor sem bil informiran je gradil oz. še gradi hišo in ga pesti pomanjkanje časa.

Kakorkoli, model kot tak je ob dobri izdelavi povsem primeren za začetnike, saj komando višine skoraj ni potrebno upravljati, smer pa le takrat ko je predaleč :lol: :lol: in s tem sem računal leseni trup, ki je dovolj močan tudi za kak drug model za na padino in vanj lahko stiščiš marsikaj, saj je prostora ogromno. Glavni razlog pa je seveda cena in enostavno popravilo, ter to, da ga lahko sestavi čisto vsak.

Saj, samo da pridem do časa da naredim kit komplet, z možnostjo kombiniranja (trup zase, krila zase... mogoče tudi kasneje kakšni rezervni deli, točno določeni (leva 2. uška :D)).

Bi pa prosil tukaj, če le kdo od teh, ki ima primerne trupe spremlja to temo, da se mi javi. Bi poskusili in premerili trupe, pa mogoče celo ponudimo skupaj v kit-kompletih ali posebej, če bi bili primerni!

Drugače pa... 15sec motorja in malenkost manj kot 10min jadranja je že bilo danes za nami :) :) :) ... model kot tak je super!

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

Od začetka sem gledal tiste kose za rep in geometrijo površin pa sem si mislil... okej, nekaj posebnega, ena bolj kvazi azijska varianta bo to :) Pa je končni rezultat fenomenalen, enkratno se vse sestavi v celoto :D

Zelo lep in dobro zamišljen model, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
mifi
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 26 Jan 2007, 00:19
Kraj: HR

Odgovor Napisal/-a mifi »

Ak ni velika skrivnost kateri je profil uporabljen?

LP,
Mifi
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Seveda ni skrivnost, uporabljen je HN1033.
raktivec napisal/-a:Izbran profil ima relativno majhen vzgon in model bo zelo prodoren. Mislim, da za F5J-75 ne rabiš nekega dvižnega profila, ki upočasni model, da ga vsak abvind takoj pribije na zemljo. Glavna pomanjkljivost 75 modelov je po moje ravno prodornost, počasni so vsi dovolj. Pri izbranem profilu bodi čim bližje 650g in bo vse vredu. Model bo moral leteti in, če ga boš preveč vlekel nase bo hitro na tleh, drugače pa ne.
LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike