Reely-Carbon Fighter

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Lepo slišat da dela tako kot more ter da si zadovoljen.

Ja pri vožnji po snegu dežju/vodi je treba prej avto oz dele ki lahko rjavijo našpricati z kakšnim proti korozivnim sredstvom, spihati z kompresorjem, ter po koncu ponoviti postopek.

Hudič je ko se količek nastav nasproti...:)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Meni se je tudi zgodilo da je sel avto v betonski robnik in tako sem si spolomin in zvil cel sprednji del. Seveda ga nisem jaz vozil, temveč moj oče in tak pač je to....
Sicer pa v daljni prihodnosti si mislim nabavit tegale fighterja, ker nitro prevec stane.
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
tilen985
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Jan 2011, 16:04
Kraj: Šmarje-Sap

TEKME Z CARBON FIGHTERJEM.....???????

Odgovor Napisal/-a tilen985 »

ZANIM ME,ČE SE DA Z CF,ITI NA TEKMOVANJA???
V KRATKEM SI GA MISLIM TUDI KUPITI..:)
ZANIMA ME,ĆE SO REZERVNI DELI DRAGI,IN ČE JIH JE TEŠKO DOBITI ALI PA PO MOŽNOSTI DOLGO ČASA ČAKATI???
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Piši z malimi črkami prvo, namreč če pišeš z velikimi pomeni da se dereš.

Na tekme mislim da bi lahko šel saj pri bencinarjih oz 1:6 ni omejitve glede tega, pozanimaj se še pri kakem ki tekmuje oz je bolj na tekočem z tem.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Pri nas je pravilnik za tekmovanja napisan za Baje, tako da lahko tekmuješ z avtom ki ima zadnji pogon in pa motor do 26 ccm. ;)
Mi je pa Nebec rekel, da če bi bilo zadosti zanimanja za 4x4 razred (10 tekmovalcev), bi ga pa tudi naredili.
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
dr.jure
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 15 Apr 2009, 08:37
Kraj: Cerklje na gor.

!!!!???

Odgovor Napisal/-a dr.jure »

Živjo.

Sem nanov... :oops:
Jaz sem nabavil rabljen CARBON FIGHTER PRO 2WD RTR in me nekaj zanima :-k
Ko sem pri avtomobilu odprl plastično škatlico tam ko je sprejemnik in Fail Safe sem se začudil :o , ko sem zagledal en kup kablov in če mi en razloži kaj oz. zakaj mora bit to umes ? Jaz sem to ven pobral in sem kar na darekt zvezal....
Drgač pa je avto petarda..... :D
še slika:
Priponke
96_0.jpg
96_0.jpg (26.32 KiB) Pogledano 4252 krat
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: !!!!???

Odgovor Napisal/-a megane »

dr.jure napisal/-a: Drgač pa je avto petarda..... :D
A ti ga je razneslo :)
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: !!!!???

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

dr.jure napisal/-a:Živjo.

Ko sem pri avtomobilu odprl plastično škatlico tam ko je sprejemnik in Fail Safe sem se začudil :o , ko sem zagledal en kup kablov in če mi en razloži kaj oz. zakaj mora bit to umes ? Jaz sem to ven pobral in sem kar na darekt zvezal....
Teško rečt. Mogoče je to nadomestek BEC sistema. Se pravi en baterijski paket napaja posebej sprejemnik in dva ali več servotov. S tem se izogneš morebitnim motnjam, servo motorji pa imajo več navora saj ga sprejemnik ne ovira in si sam postreže s napetostjo in tokom kolikor jo optimalno potrebuje v danem trenutku.
Slika
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

To se naredi ko želiš prihraniti kakih 100€ za powerbox oz kakšne druge močnostne enote med srejemnikom in servoti, ki naj bi pili velike tokove in s tem sprejemniku "pojedli" napetost, kar ima za posledico izpad sprejemnika.... jaz bi kar nazaj zmontiral!
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

Če pa prav vidim, je celo narobe narejeno, minus od serva in minus od sprejemnika morata biti tudi povezana.
dr.jure
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 15 Apr 2009, 08:37
Kraj: Cerklje na gor.

RC Verteiler Kabel - RC distribution cable

Odgovor Napisal/-a dr.jure »

RC Verteiler Kabel - RC distribution cable

Ja se mi zdi da mate čist prov glede kablov in najbolje da nazaj zmontiram.

Sem pa našel to stvarco, samo nič ne piše za kaj služi oz. kakšno lastnost ima http://www.carbonfighter-teile.de/RC-An ... l::96.html

Je pa res da je servo motor zelo močan in hiter 6,0V = 0,12Sek / 29,4Nm / 60 ° http://www.carbonfighter-teile.de/RC-An ... o::32.html
Uporabniški avatar
funjet
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 31 Avg 2008, 11:29
Kraj: ptuj

Odgovor Napisal/-a funjet »

ti kabli so za fail safe jaz imam enako, se pa vežejo gor servo za gas in za zavijanje potem pa vse skupaj na failsaif in iz njega pa na sprejemnik. tako da ko ti zmanka signala ti avtek sam bremza in zavije v desno. zdaj če se pa motim pa me naj kdo popravi
LP Tadej
Uporabniški avatar
funjet
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 31 Avg 2008, 11:29
Kraj: ptuj

Odgovor Napisal/-a funjet »

glede tega servota pa tak res da je močan, ampak jaz sem zapeljal enkrat preko luže in je voda prišla v njega pa je šel rakom žvižgat, vezje se je skurlo
LP Tadej
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Meni ta kabel deluje kot to kar imamo mi za direkt na lipo.

Torej da iz sprejemnika pobere signal in napetost gre direktno na serve brez umes na sprejemnik. Samo pač en kabel napaja 6V sprejemnik. Mogoče se motim ma imamo mi podobno narejeno samo da je pač vezje.
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
dr.jure
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 15 Apr 2009, 08:37
Kraj: Cerklje na gor.

Odgovor Napisal/-a dr.jure »

Se strijam, ker je servo motor zelo močan pa dost hiter mora kr dost štroma(A) porabit...
Bom pa probal oz. izmeril kolk štroma porabi servo v delovanju
http://www.carbonfighter-teile.de/RC-An ... o::32.html

Vam javim kakšen bo razultat :wink:
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Jaz sem meril :

1x Servo Rhino4 maxi
2x Multiplex digi standard

In vlečejo konstantno 4-5 A občasno pa na špice tudi do 8A


Sedaj morem pomeriti še Hitece ki jih imam direktno na lipo. Ma mislim da bo rezultat podoben.
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Sicer pozdravljam odločitev trgovine, ki se je odločila, da bo moč servomehanizmov podajala v fizikalno ustreznih enotah, torej Nm, vendar kaj, ko enot očitno ne znajo pravilno pretvarjati. Še nekoliko bolj čudno je, da nekateri modelarji niso opazili lapsusa in se podatki nekritično kopirajo, s tem pa se razširja nepravilne informacije.

Poglejmo si še matematični del problema.
V podatkih piše, da naj bi servomehanizem zmogel 29,4 Nm pri 6 V napetosti. Če bi takšno enoto pretvorili v sicer napačno, pa vendar pogosto uporabljeno obliko označevanja, bi to pomenilo kar 294 kgcm. Najverjetneje gre za servomehanizem, ki ima 29,4 kgcm, kar bi se korektno zapisalo kot 2,94 Nm, lahko tudi 29,4 Ndm ali 294 Ncm.


Morda še beseda ali dve o kabelskem vmesniku.
Gre za poseben kabel, ki omogoča, da napajanje servomehanizmov poteka neposredno iz sprejemniškega akumulatorja in ne preko sprejemnika kar posledično, pri uporabi servomehanizmov z veliko porabo, tokovno močno obremenjuje sprejemnik.

Kabelski vmesnik sicer opravlja nekatere naloge energijsko-komunikacijskega razdelilnika (PoverBox), vendar slednji zagotavlja veliko večjo varnost, saj nudi mnogo več kot zgoraj opisano funkcijo.

Eden od predhodnikov je zapisal, da mora biti minus vseh porabnikov povezan z negativnim polom akumulatorja, kar je točno. Isti avtor v nadaljevanju ugotavlja, da je po njegovem mnenju omenjeni kabel nepravilno povezan, saj ni videti povezave kabla za negativni pol na vtikačih s kablom za signal, ki naj bodo priključeni v sprejemnik.
Razlog za to je v tem, da je negativni pol na sprejemnik vezan kot enoten priključek pri vtičnici, ki napaja sprejemnik in tako ni potrebe, da bi imel vsak od vtičnic, ki zagotavljajo signal svojega. Iz tega sledi, da je povezava zagotovljena.

Ali je uporaba takšnega kabelskega vmesnika smotrna pa je vprašanje, za kar bomo v nadaljevanju videli razloge. Manjša tokovna obremenjenost sprejemnika je sicer zaželena, vendar je vprašanje, če bi ta bila tako velika, da bi predstavljala problem za sprejemnik, se pa pri takšni vezavi poveča število kontaktov, kar lahko iz stališča zanesljivosti delovanja predstavlja dodatno tveganje, saj se servomehanizem, ki izgubi napajanje ne bo odzval pa tudi, če uporabljamo programabilen digitalen servomehanizem.


Nekateri predhodniki so omenjali regulator napetosti (BEC). Že samo ime pove, da gre za posebno vezje, ki iz akumulatorja, običajno pogonskega, ki nima ustrezne napetosti, le to prilagodi, običajno zniža, na za delovanje sprejemnika ter ostale periferne opreme sprejemljivo napetost. Iz zgoraj napisanega je jasno, da omenjen kabelski vmesnik s takšnim sistemom nima nič skupnega, saj napetosti ne spreminja in zagotavlja zgolj preprosto kabelsko povezavo.


Moji predhodniki so prav tako omenjali sistem varnostni odziv ob odpovedi (FailSafe)
Ločevati je potrebno več vrst sistemov, ki vse lahko imenujemo s takšno oznako.

Na eni strani gre za programske nastavitve sprejemnika, ki ob izgubi signala na vseh ali le na posameznih kanalih odda signal, ki postavi na te kanale priključeno periferno opremo v nastavljen položaj. Sistem je sicer dobrodošel, je pa vseeno glede na svojo zasnovo močno omejen. Tako že v primeru, da pride do težav z napajanjem sprejemnika, sistem v celoti odpove ne glede na napajanje periferne opreme.

Nekateri servomehanizmi omogočajo prav tako programsko nastavitev položaja, če pride do izgube signala. To je že nekoliko bolje od prejšnjega sistema, saj se bo servomehanizem postavil v nastavljen položaj, če bo le imel napajanje, vendar ima tudi takšen sitem omejitve, saj lahko izpade napajanje servomehanizma, se snamejo krmilne povezave, se zataknejo, ipd. Dobro je, da v tem primeru ne pride do predvidenega odziv zgolj tistega servomehanizma.

Obstajajo tudi posebne naprave, ki so nekakšne samostojne verzije programabilnega dela servomehanizma in je tako mogoče nastaviti položaj ob izgubi signala, ta samostojna enota pa servomehanizem premakne v nastavljen položaj. Rešitev je delujoča, vendar se poveča število kontaktov, kar ponovno predstavlja dodatno tveganje.

Pri modelih, ki uporabljajo motorje s svečko, ki tvori iskro, se uporablja tudi posebno stikalo za izključitev (KillSwitch), nanj pa se lahko priklopi tudi programabilno varnostno stikalo (KillSwitch), ki ob izgubi signala izključi motor modela in s tem zmanjša možnosti, da bi ta nenadzorovano divjal.

Iz zgoraj zapisanega je razvidno, da tudi ta sistem z omenjenim kabelskim vmesnikom nima nič skupnega.


LP
Alex
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Evo..tako je počla plastika..

Slika

Slika

sedaj čakam, da dobim originalni del iz Conrada, ta čas bo pa dobr tudi ta zeleni plastični del...


Slika
Slika

Po enourni vožnji.. ;)

Slika

če koga kaj zanima naj še upraša..glede tistih kablov pa semizdi, da je alex odgovoril na vse...vsaj jst nimam nobenega vprašanja več...trenutno :D
Aja pa nočm nove teme odperat..ampak bom raje tukaj šeenkrat vprašal, če kdo vozi v okolici BTC-ja????

LP! :D
Sx-TIN
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Tole roko bi pa jaz zalepil. Od znotraj daj alu cevko in eno hudo 2 komponentno lepilo npr. methacrilat in je to to ;)
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
dr.jure
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 15 Apr 2009, 08:37
Kraj: Cerklje na gor.

Odgovor Napisal/-a dr.jure »

Ja tud jest sem zadovoljen z odgovorom na kable, alexu in vsem ostalim hvala za odgovor....

Trenutno ni časa glede vožnje v BTC... Mogoče čes kakšne dva meseca, pa še ugrel se bo :D

Lp.Jure :wink:
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Nja..ta lepila me še nikoli niso ravno navdušila...konstantno spreminjanje smeri, 10kilogramskega avta pri 50km/h je kar nekaj sile, ki jo mora plastika zdržat :D...sj ne rečm nič, samo jst sm rešil problem tako ;)

Amm ja, nism mislu lih priredit nevem kakšne dogodka, ampak recimo, če kdo živi kje blizu btc-ja tako kot jaz, ki je lahko v 5min tam in bi se lahko dobili vsak popoldne..Ker se včasih spomnem, da so ob nedeljah tam vozili nitro avte..samo to že pred leti, ko jst še nisem bil v tem hobiju :D

LP!
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Danes dobil nova kosa, za prednja kolesa... :D

Slika

LP!
Sx-TIN
dr.jure
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 15 Apr 2009, 08:37
Kraj: Cerklje na gor.

Odgovor Napisal/-a dr.jure »

Kolk časa pa se čaka na dele in kje si jih naročil v SLO ali Avstriji ?
A v sloveniji nimajo na zalogi ?
:wink:
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Naročil sem jih v SLO Conradu...čaka se pa 1 teden, ker jih nimajo na zalogi. Aja pa naročajo usak petek ;) Za moj kos sem dal 16 eur...v Avstriji bi dal pa 12 eur. :(

LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
funjet
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 31 Avg 2008, 11:29
Kraj: ptuj

Odgovor Napisal/-a funjet »

mene pa samo nekaj zanima, kaj naj naredim da bi baterija zdržala dlje. je možno vezat 2 bateriji gor in da je vsaka posebaj ena za tavelik servo ena pa za sprejemnik, ker meni to 6v baterijico popapca kot nič :)
LP Tadej
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5