SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Kar nekaj časa sem porabil, da sem našel na oddajniku funkcijo Servoainzeiger (nemščine tudi prej nisemznal ...). Ta funkcija služi za to, da lahko odčitamo, kaj se dogaja z odklonom priklučenega porabnika med premikanjem komande na oddajniku. Vsako "znano" funkcijo oddajnika sem moral "odpreti", da se je na zaslonu končno prikazalo tisto, kar sem pričakoval. Moje oči so "obstale" na kanalu 7 in potem sem postopoma premikal stikalo za stikalom, dokler na kanalu 7 nisem odčital spremembe. Ko sem končno le ugotovil, katero stikalo je namenjenu "heading lock" sem nanj samo začasno dal zeleno gumico, da tega slučajno le ne bi pozabil. Ko pa se bom zopet vrnil v delavnico, bom nanj "prišvasal" kakšenm barni "šlauh", ki ga drugače uporabljam za izolacijo kablov ...

Bravo Roberto !!! Le tako naprej in nič več nazaj !!!
Priponke
Slika0933.jpg
Slika0933.jpg (72.1 KiB) Pogledano 6488 krat
Slika0932.jpg
Slika0932.jpg (79.11 KiB) Pogledano 6488 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Še trenutna rešitev gkede označbe stikala. Sedaj pa bežim

.....................................................................................
.....................................................................................
.....................................................................................
.....................................................................................
.....................................................................................
.....................................................................................
.......................................................... v delavnico

=D> =D> =D> =D> :wink:
Priponke
Slika0934.jpg
Slika0934.jpg (74.47 KiB) Pogledano 6485 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Kar Roberto obljubi, to Grunf naredi ... :wink:
Priponke
Slika0957.jpg
Slika0957.jpg (63.3 KiB) Pogledano 6435 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

=D> =D> =D>

Ampak se bo treba prej še kaj ponovno naučiti, da mi slučajno pomirjavlano sredstvo (beri delavnica) ne zgori .... :oops:
Priponke
Slika1028.jpg
Slika1028.jpg (55.48 KiB) Pogledano 6324 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
szobov1
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Apr 2011, 18:02

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Pozdravljeni! Mene pa zanima, kaj bi lahko bilo to narobe, ko helikopter poleti, ga začne naenkrat trositi?
Uporabniški avatar
Matt-X
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 28 Sep 2009, 11:06
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Matt-X »

imaš kej odšreufano... kaj ne ve nobeden (dokler ne dobi v roke).. preglej heli če ne gre drugače rastavi in preglej vse osi in sestavi nazaj. verjetno so pa samo damperji ali kej takega zamenjat pa bu!
Gravity Fighter!!!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

szobov1 napisal/-a:Pozdravljeni! Mene pa zanima, kaj bi lahko bilo to narobe, ko helikopter poleti, ga začne naenkrat trositi?
Kateri helikopter?
szobov1
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Apr 2011, 18:02

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Robbe Arrow Plus Flybarless. Imam pa zdaj še eno težavo, sem zdaj probal letet z helikopterjem pa ko dam gas na stopnjo kjer on vzleti, noče vzletet. Prej je delalo vse dobro edino to kar ga je "trosilo" zdaj pa še noče vzletet. :) Kake ideje ?
szobov1
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Apr 2011, 18:02

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

szobov1 napisal/-a:Robbe Arrow Plus Flybarless. Imam pa zdaj še eno težavo, sem zdaj probal letet z helikopterjem pa ko dam gas na stopnjo kjer on vzleti, noče vzletet. Prej je delalo vse dobro edino to kar ga je "trosilo" zdaj pa še noče vzletet. :) Kake ideje ?
Še eno vprašanje k temu. Kako nastaviti sprejemnik helikopterja ? Funkcije kot so aile g.s. , elev g.s. , tail g.s. itd. ?
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1084
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

szobov1 napisal/-a:Robbe Arrow Plus Flybarless. Imam pa zdaj še eno težavo, sem zdaj probal letet z helikopterjem pa ko dam gas na stopnjo kjer on vzleti, noče vzletet. Prej je delalo vse dobro edino to kar ga je "trosilo" zdaj pa še noče vzletet. :) Kake ideje ?
Preveri max/min naklone rotorja, verjetno ko si popravljal glavo nehote nastavil na večji - kot + ali pa preveč zmanjšal +.
0° ti naj bo v sredini med min/max gasom
(pazi ko meriš, da ne boš imel motorja priklopljenega!)
ali pa, da imaš premajhne obrate v rotorju.
szobov1 napisal/-a: Še eno vprašanje k temu. Kako nastaviti sprejemnik helikopterja ? Funkcije kot so aile g.s. , elev g.s. , tail g.s. itd. ?
Ponavadi se to nastavlja v oddajniku(komandi) ne v sprejemniku.
Kako točno je postopek v tvojem primeru pa ne bi vedel.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pozdravljeni

Zanima me, kateri model helija je priporočljiv kot naslednik Solo Proja? Namreč naučil sem se voziti Solo Proja in ga tudi že zadovoljivo obvladam in me zanima kateri je naslednji korak. Ali je to lahko heli klase 450?

Hvala za nasvet,
Gorazd
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kaj bi bilo zadovoljivo? Lahko lebdiš proti sebi in delaš popravke? Lahko letiš bočne pozicije helikopterja, brez da bi te motila obrnjena logika krmiljenja? Če si ti dve težavi že rešil, potem vsekakor na večjega, zahtevnejšega in pa seveda simulator.

Jaz se nebi ustavil na 450, poskusi raje 500/550 razred. 450 je živčen in majhen, 500 pa se že dostojno "obnaša", a je kljub temu še kako sposoben akrobatskega letenja, če se ti nekoč zahoče po tem.

Protos 500 je baje pesmica za letet, tudi t-rex 500 ni slab. Razne hk zadevice bi zaekrat pustil na miru. Če se boš rokoval z zahtevnejšo tehniko naj to ne bo poceni roba iz hk-ja, da eliminiraš vsaj eno neznanko.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Phoinix napisal/-a:Kaj bi bilo zadovoljivo? Lahko lebdiš proti sebi in delaš popravke? Lahko letiš bočne pozicije helikopterja, brez da bi te motila obrnjena logika krmiljenja? Če si ti dve težavi že rešil, potem vsekakor na večjega, zahtevnejšega in pa seveda simulator.

Jaz se nebi ustavil na 450, poskusi raje 500/550 razred. 450 je živčen in majhen, 500 pa se že dostojno "obnaša", a je kljub temu še kako sposoben akrobatskega letenja, če se ti nekoč zahoče po tem.

Protos 500 je baje pesmica za letet, tudi t-rex 500 ni slab. Razne hk zadevice bi zaekrat pustil na miru. Če se boš rokoval z zahtevnejšo tehniko naj to ne bo poceni roba iz hk-ja, da eliminiraš vsaj eno neznanko.
Phoinix hvala za odgovor.

Vse kar si napisal že obvladam in vsak dan treniram. Vem, da vodenje resnejšega modela zahteva veliko znanja zato se ne bi rad zaletel v nekaj kar lahko že takoj uničim.

Hvala za nasvet o modelih.

LP Gorazd
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Absoluno heli klase 500, 450 je prežvečena zadeva in je čisto ven iz mode !

Zakaj ? Ker 500 ka leti veliko bolje od 450, veliko bolj stabilen v vetrovnih razmerah v končni fazi pa stane pa isto.

Je pa Protos v tej klasi daleč pred vsem ( pokontaktirj Melija iz foruma, ti bo sigurno dal dobro ceno, mislim da je heli z morojem pa reglerjem ene 400republiških, komplet karbon konštrukcija, pa to ne kar eden regler, ampak YGE pa Scorion motor ), pa še eno prednost ima Protos : primer : narediš butare, rufneš Melija, mu poveš kaj si zbil, nasledni dan so deli doma, to pa je zlata vredno.

Pa še to v kolikor ga na začetku mogoče malo več plačaš ko kakšna kitajska jajca, ti kasneje pri kreših vse povrne.

Konstrukcija je tako zelo dovršena, da pri krešu polomiš zelo malo stvari.

Recim jaz sem ga že parkrat nabil konkretno in ugani kaj se je polomilo : par linkov in rotorji, vse skup nič škode.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

szobov1
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Apr 2011, 18:02

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Mi lahko kdo pove kateri helikopterji so velikosti 200-250 , 400 - 450. Kako gre to?

lp
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

szobov1 napisal/-a:Mi lahko kdo pove kateri helikopterji so velikosti 200-250 , 400 - 450. Kako gre to?

lp
nekaj branja, recimo za t-rex...
http://en.wikipedia.org/wiki/T-Rex_%28RC_helicopter%29

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
helis5
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14 Jul 2011, 19:21
Kraj: štajerska

Odgovor Napisal/-a helis5 »

Mene zanima kateri helikopterji so največji: razpon rotorjev, teža, kakšno nosilnost imajo (približno).. doseg vodenja.. hvala :)
Hell WorlD
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Največji uporaben je verjetno Mil Mi-26. Razpon rotorjev 32 metrov, tehta okoli 30 ton in še 20 jih lahko naloži. Doseg pa slabih 2000 kilometrov.

Ima pa še dva manjša bratca , pa še kakšen velik chinook in sikorsky se tudi najde...
Fly it like you stole it!
helis5
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14 Jul 2011, 19:21
Kraj: štajerska

Odgovor Napisal/-a helis5 »

ty za info.. jaz sem sicer mislil na daljinsko vodenje.. kot so npr: TREX 600 AIRWOLF, 700.. kateri je orjak mad modelarskimi helikopteri? :)
Hell WorlD
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

helis5 napisal/-a:ty za info.. jaz sem sicer mislil na daljinsko vodenje.. kot so npr: TREX 600 AIRWOLF, 700.. kateri je orjak mad modelarskimi helikopteri? :)
Ni omejitve! Tudi taprav helikopter bi se dalo predelati, da bi ga vozil z ročno komando! Torej tudi tega 32 metrskega. :wink:
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

helis5 napisal/-a:ty za info.. jaz sem sicer mislil na daljinsko vodenje.. kot so npr: TREX 600 AIRWOLF, 700.. kateri je orjak mad modelarskimi helikopteri? :)
Tele so kar veliki pa še na kerozin oz. turbino ...
http://www.airstarintl.com/
Century ima tudi nekatere velike ali pa kaki veliki SCALE modeli ....
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
helis5
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14 Jul 2011, 19:21
Kraj: štajerska

Odgovor Napisal/-a helis5 »

obema najlepša hvala !!! :D
Hell WorlD
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Odgovor Napisal/-a zinko »

ZDRAVO!!

Iščem nekoga ki bi mi bil pripravljen priklopiti sprejemnik na helikopterju.
Kupil sem svoj prvi helikopter blade 400 3D:) Je pa bil brez sprejemnika....doma sem imel komando futaba fc 18 6kanalno in sprejemnik 6 kanalen....sedaj pa ne znam priklopit da bi vse delovalo kot bi moralo...Sem iz okolice RADELJ OB DRAVI, če je kje kdo pripravljen pomagati MB/SG ali okolica,bi prosil če me kontaktira na ZS,da se dogovorimo:)

Hvala lp!
Priponke
2011-08-02 09.09.57 (600 x 450).jpg
2011-08-02 09.09.57 (600 x 450).jpg (77.19 KiB) Pogledano 6238 krat
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sm0ki napisal/-a:Kupil sem si Honey bee king 3,ker še s takim helikopterjem nisem letel,bi prosil za pomoč pri prvih korakih letenja.

Če je kdo iz bližine ptuja prosim da se mi javi v to temo ali na ZS! [-o< [-o< [-o< [-o<
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji