POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: iMAX B6

Odgovor Napisal/-a gusar »

Da ne odpiram nove teme, ima kdo že v uporabi to zadevo?
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=go ... oductname=
MKM
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: iMAX B6

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

kupi accucel 6 in rešeno. boš vsaj vedel da zadeva dela kot mora. res pa je da bo 10 dolarjev dražji.
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a nob »

Ker se bom poizkusil še v elektro avtomodelarstvu bom rabil bolj zmogljiv polnilnik in 2x200W bo mislim da dovolj. V to temo pišem zato, ker razmišljam o nakupu SKYRC B6 ULTIMATE 200W X2: http://www.skyrc.com/index.php?route=pr ... uct_id=123

Gre za malo osvežen Imax B6 duo. Sem poizkusil malo poiskati po spletu, primerjavo med tem in Imax B6 duo, da bi videl če je kakšna druga razlika, ampak ne najdem prav nič. Proizvajalec je isti, le oznaka je druga. Spremenili so tudi tipke, sicer pa jaz ne vidim razlike v specifikacijah. Ga ima kdo mogoče?
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Sam imam tale polnilec sicer je planethobby duo power 6li ampak mislim da je kopija imax b6duo.
Ca dve leti mi je polnilec delal kot urca le ventilatorje sem zamenjal za tišje, zdaj pa mi nakaja pri zaklučevanju polnjenja, ko so baterije polne mi noče napisati da je končano pač pa kar polni z 0,0A oziroma 0,1A.
Napetost posameznih celic skače med 4,19 in 4,20V pa kar noče izkopiti.
Sicer polnilec funkcionira povsem uporabno vendar me to moti. Poizkusil sem očistiti vse kontakne, balansirne kable... pa nič, se pa stvar ne pojavi vedno največkrat pri "večjih" paketih, 4s 2640mAh, 4000mAh, pa naj gre za nove ali rabljene baterije.

Mogoče ve kdo kaj bi lahko bil vzrok? software-ja za ta polnilec ne dobim, planethobby pa zgleda ne obstaja več.

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a nob »

Veš da imam podobne težave... :) Imam skoraj isti polnilec: http://www.skyrc.com/index.php?route=pr ... uct_id=123
Torej isti simptomi, ob koncu polni tam 0.0A ali 0.1A in napetost skače 4.19V oz. 4.20V na celico. Jaz sem sicer zadnjič dočakal da je napolnil, ampak sem se precej načakal, to skakanje okoli 0.1A je trajalo zagotovo okoli 15min. :-?
Čeprav mislim, da se tole meni od vedno pojavlja pri 5000mah 4S akumulatorjih. Ampak ne vsakič. :-k
Je možno, da na koncu pri večjih akumulatorjih toliko dalj časa traja balansiranje celic?
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a tintek »

a si kupu tut ti ta polnilc kok cajta ga že maš?

Ja sam prej nisem rabil takih paketov zdaj ko mam za quada sem začel opažati in me strašno moti, bom probal enkrat na labview prikopit če se bo kaj videlo.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a nob »

Ja imam ga tam od poletja enkrat, torej bo kmalu eno leto. Naročil sem ga z EuroRC skupaj s Hobbywing krmilnikom in elektromotorjem. Sem stisnil skupaj, da so mi častili poštnino. :)

Jaz bom poskusil polnilnik priklopiti na računalnik preko USB-ja, naj bi rabil samo mini USB kabel in njihov software. Bomo videli, če bo kaj videti. Obljubljajo kar precej:
“Charger Monitor” program enables you to view graphs of charge and discharge curves,with a capacity, voltage, temperature and ampere display, and individual curves can be individually suppressed or superimposed to allow a visual comparison of the data.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Mislim,da imaš tudi tukaj podporo za tvoj polnilnik...
Slika
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a nob »

Jaz ga med podprtimi napravami nisem našel: http://www.logview.info/vBulletin/conte ... 31-devices
Škoda, ker je videti veliko bolj dodelan software kot tisti od SkyRC. Bom vsekakor poskusil tudi s tem in poročal če je šlo.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a tintek »

Nejc kakšen način polnenja pa uporabljaš?

Sam vedno uporabljam balancing, sem pa probal zdaj še z fast charging kakšne razlike ni je pa veliko hitrejše.

No danes sem snel dol še logview program priklopil polnilec na usb in voila deluje. Program prikazuje veliko natančnejše podatke kot polnilec, danes sem tako ob računalniku naredil par ciklov.

1. balansiranje (plus polnjenje z max5A tokom) Baterije zippy (popolnoma nove) 4000mAh 4s 20C

http://shrani.si/f/Q/vi/Qw0wlt5/1/balanciranje1.jpg
Slika

Ta problem trajanje se očitno pojavi pri zaključevanju balansiranja celic (četudi na polnilcu piše 0,0A vseeno polni z zelo majhnim tokom)
http://shrani.si/f/3i/c6/bk2izPm/1/balansiranje2.jpg
Slika

Pri hitrem polnjenju stvar poteka hitreje, v navodilih piše:

The charging current is getting smaller as the process goes to the near end term
of Lithium battery charging. To finish charging process earlier, this program
eliminate certain term of CV process. Actually, the charging current will goes to
1/5 from the initial value to end the process while the normal charging goes to
1/10 during CV term. The charging capacity may be a bit smaller than normal
charging but the process time will be reduced.

Tega sicer ne zastopim najbolje ampak polni vseeno če je balansirni kable priključen ali ne, no sam sem imel pri meritvi priklopljenega in je celice lepo balansiralo, kar je vidno na sliki (pomerjeno z inštrumentom ima vsaka celica 4,17V)

2.Fast chg 5A
http://shrani.si/f/42/g9/2ecYaTpd/1/hitro-polnjenje.jpg
Slika

Pa še ena o praznenju z katerim nimam težav vseeno pa traja:

http://shrani.si/f/3L/13k/4GmyzSMl/1/praznenje.jpg
Slika




Torej kaj je bolje da uporabljam balansirni način in izklopim pred koncem (oz počakam če se ne mudi) al pa fast charge mode, je možno da bi v tem modu tako lepo zbalansiralo celice (na sliki je videti kot bi jih)

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a nob »

Super si tole prikazal. Ta LogView moram preizkusit. :) Nisi imel nobenih težav z nameščanjem oz. povezovanjem?

Sicer pa res očitno balansiranje traja dalj časa. Tudi jaz vedno polnim tako, da jih balansiram.
Verjetno pa ta čas balansiranja narašča s številom celic? Ker jaz do 4S nisem nikoli imel teh "težav". Recimo pri 3S 2200mAh tega nisem opazil. Tudi pri manjših 2S in 3S paketih ne.
Tudi logično je po mojem mnenju: več celic, več dela za polnilec, da jih zbalansira? :-k
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ne težav nisem imel edino kdaj ne delujejo vsi podatki, je treba sklopit polnilec, odklopit usb zapret program pa vse od začetka povezat pa je, nastavitve sem izbral kar za imax B6 deluje pač le na prvem kanalu.

Ja res da balansiranje traja a vseeno če pogledaš na drugi sliki so celice zbalansirane popolnoma enako zadnjih 10min, najbrž bi se to dalo softwersko rešit sam ne verjamem da bi za tak polnilec kaj dobil.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
aleš.k
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 13 Mar 2013, 11:01
Kraj: Slovenia-Ljubljana

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a aleš.k »

pozdravljeni
tudi jaz imam ta polnilec imax b6
za to ceno se mi zdi odličen. edino kar me res moti je to, da se mi barva (vsi napisi na polnilcu) kar "obriše" dol :evil:
samo da malo bolj grobo "pobožaš" po napisu gre dol... sej res ni to nevem kaj, samo useno :x
to me pa res jezi.. je še pri komu tako, ali je samo moj tak? :-?

Lp
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Konec lanske sezone sem kupil rebrandan Imax B6 Duo - Monstertronic MT B6 Duo AC.
Po podatkih povsem enaka stvar kot vsi ostali, tudi cena primerljiva - dobrih 100€.

Prinesem zadevo domov, predelam navodila in priklopim na napajalnik. Pregledam menije in nastavitve, super! Enaki kot vsi polnilniki do sedaj. Pa gremo na prvo preizkusnjo. Polniti sem dal 6-celicni Nimh s polnilnim tokom 1A. Vse lepo in prav.
Preizkusim se funkcijo praznenja z istim akumulatorjem.. in iz polnilca se pokadi bel dim.
Zapakiram nazaj, odnesem na garancijo.

Po dobrem mesecu dobim nazaj, zadeva naj bi bila popravljena.
Priklopim tako kot prej in takoj preizkusim praznjenje - ista zgodba. Pri praznilnem toku 1.5A se je po manj kot 30 sekundah pokadilo iz polnilca. Zopet zapakiram, odnesem na garancijo.

Po dveh mesecih dobim zahtevan nov izdelek. Zacuda dela..
Preizkusim praznenje pri 0.1A in naprej s korakom 0.1A. Pridem do 1.5A dam praznit in tok se povecuje.. na 2.5A in raste. Izpise napako - "Control Error."
Preizkusim z visanjem toka, pri nastavljenih 2A gre tok preko 3A, pri 2.5A gre tok preko 3.5A itd.
Zadevo zapakiram, odnesem nazaj in na licu mesta dobim zamenjavo.

Prinesem domov ze cetrti polnilec (enega so popravili, dva sta bila nova) priklopim in takoj preizkusim praznenje.
Kadi se ne, kar je dober znak. Ima pa enako napako kot prejsnji. Nad 1.5A regulacija toka praznenja ne deluje na nobenem kanalu, ne glede na tip akumulatorja..

Sem zadevo tudi posnel:
Test z Nimh: http://www.youtube.com/watch?v=bvYF0rxg_Ok
Test z Lipo Ch1: http://www.youtube.com/watch?v=yn7_tlvzM2U
Test z Lipo Ch2: http://www.youtube.com/watch?v=pViao3_J-YI

Verjetno tezava z software a se z tem polnilcem ne bom vec ukvarjal. #-o
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Si poizkusil prazniti direktno brez razdelilne plošče?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Pisaneli napisal/-a:Si poizkusil prazniti direktno brez razdelilne plošče?
Da, tudi na ostalih mojih polnilcih ni bilo z razdelilno plosco nobenih problemov..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a tintek »

To je res zanimivo sam imam identičen polnilec le da je firma planet hobby (iz lindingerja pred leti) pa mi deluje čist lepo kot sva že govorila se tok ustavi pri nastavljeni vrednosti.

Pomoje nimaš drugega kot vrniti nazaj in zahtevati kupnino.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Nekaj takega je v planu. :roll:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a tintek »

Potem maš ugodno ultramat 16 med oglasi...
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ultramat 16 ima le 80W polnilne moci. Kar ni bistveno vec od mojih obstojecih polnilcev (2Ă—50W).
Iscem vsaj 2Ă—200W tako kot je bil tale B6 Duo, bistveno vec ne bi potreboval.

Verjetno bi se lahko zmenil za Hitec X2-400 (2Ă—400W) a me zadeva malo odbija, ker gre zopet za rebrand (Turnigy Mega 2Ă—400W, SkyRc 800W) in bi za dobro polovico denarja dobil Turnigy Mega 2Ă—400W. Edina stvar, ki me nekoliko se drzi pri Hitecu je to, da bi ga ob okvari lahko vrnil v garancijo tako kot tega Monstertronika, pac se zapeljem do trgovine in oddam na garancijo, pri Turnigy Megi tega zagotovo ne bo.. Vendar 60€ vec za to, da mi na gajbici pise Hitec?! :roll:

Hitec:
http://hitecrcd.com/products/chargers/d ... er/product

Turnigy:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 800w_.html

SkyRc:
http://www.skyrc.com/index.php?route=pr ... uct_id=121
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Za Skyrc sem prebral, da ima njihov firmware kar nekaj bugov. Baje bi naj imel Hitec svoj spisan firmaware in zato boljše delal. :-k

Jaz bi raje razmišljal v tej smeri, iCharger 308Duo pa imaš mir za vedno. Podpora je odlična.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ne vem, tudi navodila so pri vseh proizvajalcih popolnoma identicna, le z drugimi nalepkami tako, da dvomim, da je Hitec napisal kaj svojega..

Res je lahko bi vzel Icharger 308Duo ali 4010Duo. Polnilca, ki prideta okrog 300€ + primeren power supply okrog 200€.
500€ + postnina, za to da bom lahko polnil 2Ă—2S 6000mAh Lipo na 10A se mi zdi pa prevec.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ko se že omenja tale polnilnik http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 800w_.html lahko rečem da sem imel njegova manjša brata, se pravi tistega z 2x 200W in takega enojnega z 1x400W.
S tistim z 2x200W sem bil zelo zadovoljen, 2 meseca sem ga uporabljal skorajda bi se reklo brez prekinitve, potem je šel pa za cca 2 meseca, zaradi vremena na polico. No, potem je spet prišlo do potrebe po polnjenju. Na oba izhoda sem dal polnit lipo paketa in po nekaj minutah polnjenja, je zamolklo počilo in z ene strani se je kar konkretno pokadilo, samo nekaj sekund za tem pa se je zgodilo enako še na drugi strani.
Nebi omenjal kako dolgotrajno in s stroški in potrpljenjem povezano je bilo vračilo in uveljavitev reklamacije, na koncu sem v HK dobil točke v protivrednosti polnilnika in se obrisal pod nosom za stroške poštnine (tja in nazaj seveda).
Vendar dokler je delal mi je bil všeč, delal je dobro bil preprost za uporabo, generalno gledano zelo uporaben. No pa sem za točke vzel tistega z 1x400W in ga spet na pono uporabljal, ko je po kakem mesecu uporabe, med polnjenjem, podobno zamolklo počilo in tudi ta polnilnik je oddal večbarven gost dim ](*,)
Zanimivo pa, da se polnjenje ni prekinilo, no seveda sem ga prekinil sam.
Ponovitev postopka reklamacije mi ni prav nič dišala, zato sem polnilnik odprl, da vsaj vidim kako znotraj izgleda in če je kaj takega kar bi se dalo popraviti.
Takoj sem opazil da je eden od kondenzatorjev napihnjen, kupil sem nekaj podobnih in uničenega zamenjal z največjim od tistih, ki sem jih kupil.
Od takrat polnilnik ob relativno intenzivni rabi, že več kot eno leto normalno dela......tok tok...
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

kurnt29 napisal/-a:Ne vem, tudi navodila so pri vseh proizvajalcih popolnoma identicna, le z drugimi nalepkami tako, da dvomim, da je Hitec napisal kaj svojega.
Poglej tukaj. Samo za informacijo, ni rečeno daje res.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
zigasoncek
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:24

Re: POLNILNIK: IMAX b6 & duo

Odgovor Napisal/-a zigasoncek »

Se je že kdo zanimal kje dobiti iCharger 308 Duo najugodneje?

LP

Žiga
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki