Dynam Hawk Sky - letalokleparstvo

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Če boš kej Košarjev avion videl poglej, kako sem lepo inr. motor upasal v tisti plastični nosilec . Je možak kar vriskal in tulil od veselja ko je slišal zvok tega motorja... :lol:

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... s_Inrunner

Kateri motor si pa ti naročil?
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ma jst sem tudi genau vpasal not tega. S tem da je outrunner in sm mogu vse rebre v nosilcu pobrusit stran pa je blo komi dovolj prostora po dolžini in širini... Drugač pa motorček kot nalašč... Ampk ni preživu več kot en dan zarad najhujšga crasha v zgodovini tega avijona :]

Te dni bi moral dobit tole zadevo, ki je sicer milimeter ožja, vendar ne vem kam bom spravil 3mm po dolžini... morda bo pa šlo. Tudi KV ma v resnici 2550, tako da bi mogl z 6xneki kr dobro žvižgat... V komentarjih z mojim setupom nekdo pravi da na 6x4 potegne 38A na tleh, kar je nekih 450W pa dobro kilo potiska.

No ja, če mi uspe zmontirat gre gor za začetek 6x3.5... Še prej mora pa poštarju uspet dostavit.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

To boš mel pravo raketo , boš rabu orožni list!!!
Zdej pa nič drugim komand v roke dajat!!! =D> =D> =D>
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ja je kr dobro šlo z onim motorčkom :) SEj če ta rdeč ne bo pasal notr je pa tud črn ravno šov na pot. :D
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
multipraktik
Tekmovalec
Prispevkov: 403
Pridružen: 28 Jan 2010, 19:55
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a multipraktik »

ok11 napisal/-a:Če boš kej Košarjev avion videl poglej, kako sem lepo inr. motor upasal v tisti plastični nosilec . Je možak kar vriskal in tulil od veselja ko je slišal zvok tega motorja... :lol:

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... b])_3900kv_[/b]Brushless_Inrunner

Kateri motor si pa ti naročil?
A ni to malo prehudo :praskam:
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Ja, je malo hudo! Je pa Bojan pazliv in ne tišči skoz in skoz. Je pa možak po predelavi zelo navdušen...
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Evo, pa se je veter pomiril, dež tudi, pa še malo sonca smo dobili :) Baterije sem dal polnit že zjutraj, pa je začelo padati še preden je napolnilo. Popoldne pa akcija :D

Slika Slika
Tu se vidi da najprej sploh nisem opazil, tretjina panta je pa že bila odtrgana :)

Najprej malo poziranja v zraku za kamere... Enkrat vmes je malo nastradal eleron, tako da sem moral it za 20 minut domov, toliko da sem naredil nove pante in dopolnil baterijo. :)

Slika Slika Slika
Slika Slika Slika

Hehehe tale zadnja je kar posrečena :D Baterija prazna, avijon cel. Edino višinc in krila niso dobro poravnana. Avijon sicer že natrimam tako da ima nakoncu nekako ravno trajektorijo, vendar leti rahlo postrani... Pri letenju še gre, lupinge pa take zverižene dela da ni ničemer podobno. :) Poleg tega se še krila da malo prestavljat, tako da če so prav zamaknjena še naredi približno luping, če niso pa pride na napačni strani polža ven :D


Še kratek posnetek; http://www.youtube.com/watch?v=SNnJ3-2qmRk - Tu so še dobri polž-lupingi, pol naprej je blo čedalje slabše :D

PS; 3900KV je za 2S ravno prav. :D Sej je isti vrag kot 2700kv na 3s oziroma še počasneje... : :ratata:
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Jesss! Sej bo šlo =D> =D> =D>
Lep dan Franc
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Evo danes spraznu še baterijo in pol, pol me je pa plohica pregnala. :) Ko sem hotu it tretjič ven, sem ugotovil da me motorček j*... Je pregorela ena žička. Zdej sem pa v dilemi če se mi da razstavlat in popravlat, al pa počakam še dan ali dva in dobim drugega v nabiralnik...

Modelarska je težka ja #-o
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Manever od 08 do 10 sekund si pa zeeelooo dobro preračunal :o =D> =D> =D>
Lep dan Franc
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Dej mal gas oduzem no..... :roll:
Ni dobro kar naprej na fulerja žgat.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Eh sem prečekiral se nič ne greje s tem propelerjem tud če je skso do konca gas :) Čeprav ponavadi se drajsam okoli 3/4 gasa tkole za špilat se... Jadram pa kadar ga nagliham za jadranje, kar je zadnje cajte bolj švoh... Je hiter ko avijon :D

Mislim da zato ker baterijo porinem preveč naprej, ker je tam nekje težišče... Samo mam občutek da zna bit tud s krili kaj narobe... Tako kot čuvaj, ko mu je easy star včeraj začel nazaj lepo jadrat ko je izvedel pristanek sredi lupinga. Malo je počil nosilec krila spredaj, pa je začel jadrat kot nov #-o (Mogoče ga moram pa še jst tako usut :D)
Fly it like you stole it!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Nisem svetoval manj gaza zaradi kakega pregrevanja, ampak zato, da začneš leteti bolj počasi. Čas je že, da začneš leteti načrtno in poizkušaš leteti tako, da leti model tam kjer si želiš, in da pristanek izvedeš umirjeno in na mesto, ki ga ti določiš modelu, ne pa model tebi.

Pristanek iz loopinga morda sicer zgleda cool, ni pa to pravi način, ker je vmes preveč neznank. Ravno neznanke so krive, da je tvoje letenje tesno povezano z letalokleparstvom.

Mislim, da bi se morali kdaj kar tako na hitro kakšno popoldne dobiti v Kompoljah pri tisti stari bajti, pa da kakšno rečemo in vmes še kaj odletimo.

Pa en, da bi oglaševali neko "moelarsko srečanje", ampak se kar na ZS pokličemo... "ti, a bi se dobili jutri popoldne?"

LP Mitja
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Tist "pristanek" (v narekovajih, bil je crash) je bil mišljen kot šala :)

Letim za zabavo, in kadar mi paše vozi pod polnim gasom pač vozim tako. :) Kadar mi paše jadrat pa jadram. Danes sem recimo ene pol ure treniral samo pristanek v roko. Ene dvakrat je model pristal na nos, ker je uravnovešen bolj dinamično kot statično. (po domače- ko postane prepočasen ga kipne na desno :D). V glavnem baterija je že tako šla proti koncu, potem pa je soft cut-off nekako čudno odklopil, hitreje kot ponavadi. Ko sem dal doma polnit lipo, sem ugotovil da ene celice ne zazna. (ni blo nobenega tragičnega crasha na koncu ali pa kaj)....

Odprem lipo, pomerim na pcbju in pri eni celici namerim nulo... Vidim da je glavni + kabel premaknilo v kratek stik na modrega (=kratek stik 1 celice). Gladko iz cele površine, očitno hladen spoj, mater jim rumeno. Kakor vedno sem hitro odtrgal "mrtvo" celico proč, in pomeril še enkrat. Napetost med ostalima dvema nula. Pomerim eno- 3.3V, drugo- 3.3V... Pogledam bolje in vidim, da je na pcbju stopilo en del cina in prekinilo stik... Pomerim še odtrgano celico, in namerim 3.4V #-o Tako da grem zdaj nekako nazaj nalotat to odtrgano celico (mater mi glupo), prilotat glavno rdečo žico nazaj na mesto in popravit stopljen stik... Če bo kaj po mojem, bom tko stisnil spajkalnik še med dve celici po nesreči...

Kar se tiče pa letenja bi blo pa fino vedet vsaj toliko kdo je zainteresiran, da se potem na privat zateži. Poznam bolj malo članov foruma da bi jih povabil kar na "ti, prid ob petih na kompolje..." Sicer pa drug teden mislim da bo kaj časa, pa se lahko probamo enkrat dobit...
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Poskusi ne skurit hiše z lipoti... ni vredno.

LP!
Jure
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Počnem vse zunaj. Zadeva ma aluminjaste priključke in nakoncu združene v nekaj kar se da cinit... En priključek bi lahko pritrdil, drugega pa ni varjante. Tako da bo zadeva pač 2S, samo žice za balansiranje moram vse prestavit ... Jo bom že kje ponucal. Škoda da sem jo uničil po nepotrebnem... #-o
Fly it like you stole it!
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Aluminij lahko lotaš, rabiš samo par kapljic olja in v tem olju polotaš kontakt pa je.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Res? Kakšno olje pa? Kakšna posebna reč ali je podobna fora kot luplenje lakiranih žic z aspirinom... Sem se že parkrat j* z aluminijem, do rešitve pa nisem nikol prišel...


PS: da ne bote rekl da lenoba, sem si sam pobrskal v čem je fora olja. Zanimiva fora, moram probat, samo danes sem rahlo preveč utrujen, pa naslednjih par dni ne kaže nič na bolje... Morda bo v nedeljo kaj prostora vmes :)


Hvala =D>
Fly it like you stole it!
robihobi
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 22 Feb 2010, 19:25
Kraj: kamnik THN

Odgovor Napisal/-a robihobi »

Mam problem use na avionu mi dela razn gasa sprejemnik mi ga serje 100 na uro .Če dam pa druge komande s sprejemnikom pa use normalno laufa .Zdej me pa zanima al se da to kej popraut al kaj??? K če prklopm kero kol drug servo na kanal za gas(3) mi pa normalno serno deluje gas pa ne :evil: :evil: :praskam:
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ma to z oljem in reševanje lipota je propadlo. Sem pa samo po kontaktih polil, morda bi ga moral potopit v olje... Vendar bi moral potem potopit celo celico, kar bi bla cela packarija... Sem raje premontiral balanserske kable in naredu 2S celico... Mogoče bo celo s tem letelo počasi, moralo bi.

Imam pa spet probleme s panti, ker sem očitno slabo zlepil te trakove od diskete not... Razmišljam, da bi sploh odtrgal oba elerona stran, povečal luknjo in odrezal nove iz 4mm climaporja, pa nasadil tako kot se spodobi, ali pa odrezal pravo obliko da lahko kar s trakom montiram. Tu imam par vprašanj

-Ali bi šlo tudi, če bi eleroni štrleli zadaj za krilom ven? S tem bi se izognil rezanja krila, kar bi ga rahlo oslabilo, čeprav mislim da ima rezerve dovolj. (estetiko pustimo, me ne gane)

-Debelina elerona, tele dva centimetra široke zadeve pridejo že nekje na 8mm, če bi zarezal še kak centimeter naprej bi prišel kmalu na 10+mm... Je v tem primeru najbolje zlepit dve plasti skupaj, in lepo stanjšat v trikotnik, ali je brez veze komplicirat?


Komentarji dobrodošli :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Tole sva pa istočasno pisala?

Gas ti serje kako? Trokira vsake tolko, al sploh ne dela? Si poskusil nastavit območje gasa? (gas do konca preden prižgeš sprejemnik, in potem na nulo...)

Men je včasih trokiralo, pa sem ruknil not corono in 2.4 sprejemnik in ni nobenih motenj več...
Fly it like you stole it!
robihobi
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 22 Feb 2010, 19:25
Kraj: kamnik THN

Odgovor Napisal/-a robihobi »

sploh me ne šmirgla kr kol sm probu ne RADI :evil:
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Hammer time :D Poiskusi malo pogooglat če je kdo naletel na podobne težave. Ponavadi takšni pojavi niso izjeme... Čeprav če pogon deluje, in sprejemnik v osnovi deluje, pol je malo čudno...
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
multipraktik
Tekmovalec
Prispevkov: 403
Pridružen: 28 Jan 2010, 19:55
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a multipraktik »

Živjo

Elerone bi lahko naredil iz stirodurja ali zgoraj napisanega climaporja (tega ne poznam) in ju pobrusil v trikotnik obliko ter polepil z belim Aero tape trakom. En predlog za pante: http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=1502
Za tele pante narediš utor v elerone in krila ter vstaviš pante in namestiš eleron v pravo lego. Nato ga samo do konca odkloniš in pante pokapaš z redkim sekundarjem.

Lep modelarski pozdrav
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Mam doma zdej pante tudi z zatiči tako da to ne bi smel bit problem, samo morm vse narazen potegnit pa menjat... Pa mislim da jih bom povečal kar nazaj ven še ene dva centimetra pa bo :)
Fly it like you stole it!
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike