Naši oddajni kanali

Velika Ligojna 64, 1360 Vrhnika, spletna stran: www.mkv-klub.si, kontaktna oseba: Marko Frank, info.mkv(at)gmail.com.

Moderator: Marko1

Uporabniški avatar
s56vtb
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 05 Apr 2006, 18:55
Kraj: VRHNIKA

Odgovor Napisal/-a s56vtb »

Sem včeraj poskusil narediti najavo, pa mi čisto nič jasno kako se to sploh naredi.
Skratka poskusili se bomo razdeliti po prostih kanalih tako da bo čim manj ali celo nič prekrivanja in to tabelo imeti tukaj na forumu. Kdor pa pride v goste pa mora tako ali tako biti povabljen in zaradi tega se tudi ve na katerem kanalu bo letel.
Škoda je modelov zaradi neozaveščenosti nekaterih. Vsak se mora še vedno prepričati o varnosti letenja na svojem kanalu.

lp T
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

s56vtb, če malo pogledaš poste na temo rc-frq za nazaj sem že večkrat opisal korist med modelarji, če se vpišejo v tole bazo. V kolikor mi bo uspelo speljati stvar do konca bo mogoče za uporabnike baze dosečti kakšen popust pri zavarovanju odgovornosti....delam še na tem. Sicer pa na kratko rečeno je baza namenjena vsem modelarjem in skupni evidenci o posedovanju frekvenčnih kristalov. S tem lahko preprečimo prenekatero motnjo , ....no , saj modelarji ste /smo praktični ljudje in boste že ugotovili kako bazo uporabit.
Mihasodja.....naredim bazo podatkov (izdelava strani mala malica), jo dam v brezplačno uporabo za modelarje...aja na koncu pa naj ti še nosim odgovornost za nastalo škodo, ker bo eden od modelarjev namerno navedel napačne podatke :lol: . Če je to razlog zaradi katerega se ne vpišeš v bazo je res bolje, da se ne vpišeš.
LP
Boco
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

s56vtb...vidim, da sva pisala poste hkrati...no kot pa vidim, si naletel na problem pri najavi. Najava pomeni, da v bistvu poveš ostalim, kdaj boš uporabljal in kje boš uporabljal svoj oddajnik. Sam sem naredil najavo za naslednji vikend. Najprej moraš biti registriran, potem se moraš prijavit v sekciji Najava pa klikni na oddaj novo najavo. Sledi navodilom in mislim, da ne bi smelo biti problemov.
V kolikor so nejasnosti pa kar vprašaj.
LP
Boco
Bevcan
Freak
Prispevkov: 584
Pridružen: 06 Jun 2006, 07:36
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Bevcan »

Do sedaj sem o tej strani molčal, saj že tako morda prevečkrat napišem kaj, kar komur ni všeč. Predvsem pa nočem zaničevati delo nekoga drugega. Sedaj pa ko se je pojavila v naši sekciji foruma pa ne bom več tiho. Tudi meni se zdi tale stran le pesek v oči, ki povzroča več škode kot koristi.

Kot prvo in tudi največje bistvo slabosti te strani. Stran vspodbuja oziroma na nek način "legalizira" letenje vsepovsod oziroma izven urejenih modelarskih letališč na katerih je kontrola ferkvenc urejena. Osebek se prijavi skoči pred bajto in prižge komando in v luft vrže svoj kos stiropora, 500 metrov stran pa modelarju na letališču sesuje več jurjev vredno letalo, al pa letalo za katerega je porabil ogromno ur. Pol pa tipično mulčkasto pripomne črekoč "saj sem se prijavil na internetu". Treba bi bilo s stranjo opozarjati da se ne leti vsepovsod, eksplicitno pa ne v krogu 3km okrog urejenih letališč. Sem popolnoma za tudi če bi se stvar zakonsko uredila in predpisale visoke kazni čeprav mi nekaj pravi da se to še dolgo ne bo zgodilo, če se pa že slučajno bo pa zatajil nadzor. Jebi ga balkan pač.

Kot drugič je tu možnost zlobnih osebkov, ki bi ob opaženi najavi v bližini njihovega teritorija iz same zlobe priklopili svojo komando in malo poscanali po kanalih.

Kot tretje. Nekateri osebki zasededajo kanal noč in dan, od januarja do decembra tako da tale stran v resnici ne deluje dosti bolje kot bi navaden spisek osebkov in kanalov s pripisanim krajem kjer se leti. Skratka popolna zmeda.

Četrtič. Človek se dostikrat spomni in gre letet ker je pač dve uri pred časom zaključil z svojim delom in takrat na tole stran kratkomalo pozabiš.

Sicer pa so drugi tretji in četrti razlog itak brezveze ker je treba letet na urejenih letališčih. Tale stran pa se mi ne zdi nič drugega kot iskanje svojih 5 minut slave.
Gravitacija je hudič.

LP Primož Iskra
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

Bevcan....kaj naj rečem !?! Ponavadi na takšne poste ne odgovarjam, saj se mi zdi škoda časa in ga raje porabim za dopolnjevanje strani www.rc-frq.eu ampak glede na to, da si se potrudil ti, se mi zdi fer, da odgovorim.

Kot prvo se najprej opravičujem, če sem vskočil "na vašo" sekcijo v forumu, v kolikor vas moji pripsevki motijo jih lahko tudi obrišem. Glede na to, da sem porabil kar nekaj časa za izdelavo baze podatkov v dobri veri, da bo nekoč iz nje nekakšna korist jo ponavadi ponudim v tistih postih kjer je govora o frekvencah in kanalih. Zato se moj prispevek znašel tudi v vaši sekciji.
Na tvoj komentar, da moja stran "legalizira" letenje vsepovsod želim podati odgovor, da je namen strani daleč od tega. Letenje "vsepovsod" je bilo prisotno in bo prisotno pa če bo stran www.rc-frq.eu obstajala ali pa ne. Ko si omenil, da osebek skoči pred bajto in prižge komando bi te vprašal, ali si res tako discipliniran in svoje komande nisi prižgal drugod kot na letališču ???? Mislim, da smo jo vsi. Ponavadi sem jo na "neznanem" terenu vključil in počakal par minut,.... če sem videl, da ni trzanja, sem se lotil letenja. Kar se tiče izjave, da potem modelar vrže v zrak svoj stiropor 500 metrov stran od letališča in sesuje več jurjev vredno letalo je pa tako. Tudi sam sem se ravno iz tega razloga lotil izdelave baze podatkov, ampak ne ti in ne jaz nimava pravice nikomur določat kje bo uporabljal svojo komando. Namen društev ni vzpostavljati reda, kdo kje in kako lahko uporablja svoje komande ampak je njihov osnovni namen druženje istomislečih ljudi z določenim razlogom in pogoji. Zaenkrat je tako, da lahko uporabljam svoj model in oddajnik kjer hočem, razen, če se nahajam na privatnem zemljišču, me spodi lahko lastnik.
Če bo "mulc" tipično prijavil da je naredil najavo na www.rc-frq.eu in s tem poizkusi opravičiti motnje ...jaz pravim, vsaka mu čast, da se je vsaj malce potrudil in hotel opozoriti da bo na neki lokaciji uporabljal svoj oddajnik, ki deluje v dovoljenem frekvenčnem prostoru. Kot primer naj ti navedem da sem bil že na letališču, ko je starejši modelar mulcu sesul letalo in se opravičil z "...jebi ga, kaj sem pa vedel na katerem kanalu letiš".

Kot drugo....če hočem biti zloben, ti bom pokril frekvenčni pas od 35MHz do 40MHz z močjo 100W in mi ni potrebno vedeti kateri kanal uporabljaš in pri tem preverjati v bazo podatkov.

Kot tretje, si vzami malce časa in preglej www.rc-frq.eu in boš ugotovil, da ni nobena najava narejena za celo leto (noč in dan), pravzaprav, če boš malce bolje pogledal mogoče lahko vidiš, da le ni tako butasto zastavljeno kot misliš.

Se strinjam, da dve uri in ob vsaki uporabi ne boš oziroma ne bom naredil najave, če je bomo pa v 50% in 50% vseh modelarjev lahko zmanjšamo možnosti motenja za 50 %.

To, da je potrebno leteti na letališčih.....mislim, da sem odgovoril že zgoraj.

In še odgovor na 5 minut slave. Ja, s svojim komentarjem si jo požel, jaz je ne iščem. V kolikor bi jo jaz iskal bi se vsaj na svoji strani predstavljal s svojim imenom, mogoče bi na facebook dodal še kakšno svojo sliko (čeprav iz profila :wink: ) in se med modelarji hvalisal kdo sem in kaj sem naredil. Pozna me jih bolj malo (modelarjev mislim) in si sploh ne želim, da me zaradi baze podatkov spozna več ljudi.

Stran sem postavil z željo, da ponudim modelarjem nekaj uporabnega v smislu, da jim nekdo za uporabo ne zahteva cekinčkov.Druga plat pa je gledana seveda iz osebnih interesov, ki pa se modelarjev ne tiče :wink: .

Upam, da sem podal tehtne odgovore, in prosim....naj se tole ne sprevrže v kakšno kreganje in prepričevanje.
Bevcan ...tvoje komentarje sem vzel kot komentarje in prav je da si napisal kar misliš. Kam bi pa prišli, če bi vsi mislili, da je vse prav. Nekaterim je všeč , nekaterim ne, Nekateri uporabljajo, nekateri ne....je pač stvar vsakega posameznika.

Tisti, ki mislite, da lahko kaj pripomorete in vidite v bazi podatkov kaj dobrega, vabljeni k vpisu na www.rc-frq.eu
LP
Boco
Uporabniški avatar
s56vtb
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 05 Apr 2006, 18:55
Kraj: VRHNIKA

Odgovor Napisal/-a s56vtb »

boco napisal/-a:Bevcan....kaj naj rečem !?! Ponavadi na takšne poste ne odgovarjam, saj se mi zdi škoda časa in ga raje porabim za dopolnjevanje strani www.rc-frq.eu ampak glede na to, da si se potrudil ti, se mi zdi fer, da odgovorim.

Kot prvo se najprej opravičujem, če sem vskočil "na vašo" sekcijo v forumu, v kolikor vas moji pripsevki motijo jih lahko tudi obrišem. Glede na to, da sem porabil kar nekaj časa za izdelavo baze podatkov v dobri veri, da bo nekoč iz nje nekakšna korist jo ponavadi ponudim v tistih postih kjer je govora o frekvencah in kanalih. Zato se moj prispevek znašel tudi v vaši sekciji.
Na tvoj komentar, da moja stran "legalizira" letenje vsepovsod želim podati odgovor, da je namen strani daleč od tega. Letenje "vsepovsod" je bilo prisotno in bo prisotno pa če bo stran www.rc-frq.eu obstajala ali pa ne. Ko si omenil, da osebek skoči pred bajto in prižge komando bi te vprašal, ali si res tako discipliniran in svoje komande nisi prižgal drugod kot na letališču ???? Mislim, da smo jo vsi. Ponavadi sem jo na "neznanem" terenu vključil in počakal par minut,.... če sem videl, da ni trzanja, sem se lotil letenja. Kar se tiče izjave, da potem modelar vrže v zrak svoj stiropor 500 metrov stran od letališča in sesuje več jurjev vredno letalo je pa tako. Tudi sam sem se ravno iz tega razloga lotil izdelave baze podatkov, ampak ne ti in ne jaz nimava pravice nikomur določat kje bo uporabljal svojo komando. Namen društev ni vzpostavljati reda, kdo kje in kako lahko uporablja svoje komande ampak je njihov osnovni namen druženje istomislečih ljudi z določenim razlogom in pogoji. Zaenkrat je tako, da lahko uporabljam svoj model in oddajnik kjer hočem, razen, če se nahajam na privatnem zemljišču, me spodi lahko lastnik.
Če bo "mulc" tipično prijavil da je naredil najavo na www.rc-frq.eu in s tem poizkusi opravičiti motnje ...jaz pravim, vsaka mu čast, da se je vsaj malce potrudil in hotel opozoriti da bo na neki lokaciji uporabljal svoj oddajnik, ki deluje v dovoljenem frekvenčnem prostoru. Kot primer naj ti navedem da sem bil že na letališču, ko je starejši modelar mulcu sesul letalo in se opravičil z "...jebi ga, kaj sem pa vedel na katerem kanalu letiš".

Kot drugo....če hočem biti zloben, ti bom pokril frekvenčni pas od 35MHz do 40MHz z močjo 100W in mi ni potrebno vedeti kateri kanal uporabljaš in pri tem preverjati v bazo podatkov.

Kot tretje, si vzami malce časa in preglej www.rc-frq.eu in boš ugotovil, da ni nobena najava narejena za celo leto (noč in dan), pravzaprav, če boš malce bolje pogledal mogoče lahko vidiš, da le ni tako butasto zastavljeno kot misliš.

Se strinjam, da dve uri in ob vsaki uporabi ne boš oziroma ne bom naredil najave, če je bomo pa v 50% in 50% vseh modelarjev lahko zmanjšamo možnosti motenja za 50 %.

To, da je potrebno leteti na letališčih.....mislim, da sem odgovoril že zgoraj.

In še odgovor na 5 minut slave. Ja, s svojim komentarjem si jo požel, jaz je ne iščem. V kolikor bi jo jaz iskal bi se vsaj na svoji strani predstavljal s svojim imenom, mogoče bi na facebook dodal še kakšno svojo sliko (čeprav iz profila :wink: ) in se med modelarji hvalisal kdo sem in kaj sem naredil. Pozna me jih bolj malo (modelarjev mislim) in si sploh ne želim, da me zaradi baze podatkov spozna več ljudi.

Stran sem postavil z željo, da ponudim modelarjem nekaj uporabnega v smislu, da jim nekdo za uporabo ne zahteva cekinčkov.Druga plat pa je gledana seveda iz osebnih interesov, ki pa se modelarjev ne tiče :wink: .

Upam, da sem podal tehtne odgovore, in prosim....naj se tole ne sprevrže v kakšno kreganje in prepričevanje.
Bevcan ...tvoje komentarje sem vzel kot komentarje in prav je da si napisal kar misliš. Kam bi pa prišli, če bi vsi mislili, da je vse prav. Nekaterim je všeč , nekaterim ne, Nekateri uporabljajo, nekateri ne....je pač stvar vsakega posameznika.

Tisti, ki mislite, da lahko kaj pripomorete in vidite v bazi podatkov kaj dobrega, vabljeni k vpisu na www.rc-frq.eu
LP
Boco
Tukaj moram dodati, da že misel na to, da si zmožen razmišljati o pokrivanju oz. namernem motenje banda ni na mestu. Posti lahko ostanejo. Ko bomo v našem klubu videli dejansko korist se bomo z veseljem pridružili. do takrat pa hvala za komentarje.
PS: Če si opazil imamo tabelo napisano s pravimi imeni in priimki in ne z nekimi izmišljenimi imeni. Tudi kraj letenja je točen in jasen, kar pomeni, da sicer brez odgovornosti objavljam točne podatke, ki so mi jih posredovali člani za razliko od tvoje strani, ki je vse prej kot to. Tudi tale forum je enak zmazek glede tega. Sedaj moram prositi moderatorje če želim ohraniti poste in spremeniti uporabniško ime. V začetku sem pač sledil raji in se prijavil z imenom, ki pa v mojem primeru v bistvu več razkriva kot pa skriva, seveda za razliko od večine drugih.

lp Tomaž Boh
Bevcan
Freak
Prispevkov: 584
Pridružen: 06 Jun 2006, 07:36
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Bevcan »

Nisem ti zamril ker si pisal na našo sekcijo. Le zato sem napisal mnenje ker si pisal pri nas če nebi nebi komentiral tvojega dela.

Ne nikomur nimam pravice dovoljevati, kje bo negdo uborabljal komando. Lahko pa ga lepo prosim. Če so meni vzeli pravico vozit 250 po avtocesti zakaj nebi drugim vzeli pravice uporabljat komando kjerkoli. Mislim na državo. Ja včasih prižgem komando doma, a do najbližjega urejenega letališča je 5km zračne, jebi ga tud učas na avtocesti vozim 150.

Če boš pokril ferkvenco od 35 do 40 MHz z 100 vati boš kršil zakon in če bo s tem povzročena škoda ali bo celo gdo umru boš pošteno plačal ali celo odsedel v zaporu. Če po negdo karnekje namerno prižgal komando da nekoga sklati pa se mu pri nas ne bo zgodilo nič. Žal.

Res sem si pogledal tole stran in ugotovil da ob 19:45 ko je zunaj trdna tema leti 2/3 registriranih uporabnikov in prav toliko jih nima vpisane lokacije. Prasci nekje so organizirali nightflight mene pa niso povabili. Ali pa se samo niso odjavili s tele super strani.

Da iščeš 5 minut slave sklepam s tega da nobenega komentarja ne jemlješ resno in iz njega nočeš ali ne znaš izluščiti nasveta. Zaradi tega ti bom dal par nasvetov boljerečeno predlogov sam.

Uporabniki bi se morali nujno prijaviti s pravim imenom in priimkom, ki pa bi jih lahko videli samo registrirani uporabniki.

Nujno bi bilo treba vpisati lokacijo oddajanja.

Bolje bi moral biti urejen čas uporabe oddajnika.

Hvala za trpljenje ob prebiranju mojega zlobnega sporočila.
Gravitacija je hudič.

LP Primož Iskra
Uporabniški avatar
mihasodja
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 06 Feb 2005, 12:18
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a mihasodja »

Bevcan napisal/-a:Do sedaj sem o tej strani molčal, saj že tako morda prevečkrat napišem kaj, kar komur ni všeč. Predvsem pa nočem zaničevati delo nekoga drugega. Sedaj pa ko se je pojavila v naši sekciji foruma pa ne bom več tiho. Tudi meni se zdi tale stran le pesek v oči, ki povzroča več škode kot koristi.

Kot prvo in tudi največje bistvo slabosti te strani. Stran vspodbuja oziroma na nek način "legalizira" letenje vsepovsod oziroma izven urejenih modelarskih letališč na katerih je kontrola ferkvenc urejena. Osebek se prijavi skoči pred bajto in prižge komando in v luft vrže svoj kos stiropora, 500 metrov stran pa modelarju na letališču sesuje več jurjev vredno letalo, al pa letalo za katerega je porabil ogromno ur. Pol pa tipično mulčkasto pripomne črekoč "saj sem se prijavil na internetu". Treba bi bilo s stranjo opozarjati da se ne leti vsepovsod, eksplicitno pa ne v krogu 3km okrog urejenih letališč. Sem popolnoma za tudi če bi se stvar zakonsko uredila in predpisale visoke kazni čeprav mi nekaj pravi da se to še dolgo ne bo zgodilo, če se pa že slučajno bo pa zatajil nadzor. Jebi ga balkan pač.

Kot drugič je tu možnost zlobnih osebkov, ki bi ob opaženi najavi v bližini njihovega teritorija iz same zlobe priklopili svojo komando in malo poscanali po kanalih.

Kot tretje. Nekateri osebki zasededajo kanal noč in dan, od januarja do decembra tako da tale stran v resnici ne deluje dosti bolje kot bi navaden spisek osebkov in kanalov s pripisanim krajem kjer se leti. Skratka popolna zmeda.

Četrtič. Človek se dostikrat spomni in gre letet ker je pač dve uri pred časom zaključil z svojim delom in takrat na tole stran kratkomalo pozabiš.

Sicer pa so drugi tretji in četrti razlog itak brezveze ker je treba letet na urejenih letališčih. Tale stran pa se mi ne zdi nič drugega kot iskanje svojih 5 minut slave.
=D> =D> =D> =D>
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

Ok fantje, bom kratek. Vzamite kakšno stvar kot hipotetično razlago (ne da bom to naredil in da to dopuščam, niti nisem možen razmišljati v tej smeri) in odgovor na možnost motenja. Napisal sem, da če bi hotel komu škodovati bi lahko to naredil s pokritjem frekvenčnega prostora in 100W oddajnikm.

"Da iščeš 5 minut slave sklepam s tega da nobenega komentarja ne jemlješ resno in iz njega nočeš ali ne znaš izluščiti nasveta. Zaradi tega ti bom dal par nasvetov boljerečeno predlogov sam. " - sprejemam predloge z velikim veseljem. Če ti je za prebirat poste na temo rc-frq lahko vidiš koliko je bilo upoštevanega in Bevcan na podlagi tvoje razlage ne govorimo več o nobeni slavi

Nujno bi bilo treba vpisati lokacijo oddajanja. - lokacija oddajanja se ti vpiše ob prvi najavi uporabe sicer se pa popolnoma strinjam ampak sem jih poslušal na začetku o varovanju podatkov in ne vem čem vse. Od uporabnika ne smem zahtevati ničesar če se za to sam ne odloči


Bolje bi moral biti urejen čas uporabe oddajnika - vpiše vsak uporabnik sam in nna to ne morem vplivati

Uporabniki bi se morali nujno prijaviti s pravim imenom in priimkom, ki pa bi jih lahko videli samo registrirani uporabniki. - se popolnoma strinjam in takšna je bila osnovna zamisel, vendar bi bilo do sedaj prijavljenih verjetno 10. So me prvi uporabniki "popljuvali"da je bilo joj..

Hvala za trpljenje ob prebiranju mojega zlobnega sporočila - :lol: , če so nasveti pametni ob njih ne trpim in kot sem napisal že večkrat ....nikogar k vpisu NE silim.
LP
Boco
Uporabniški avatar
mihasodja
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 06 Feb 2005, 12:18
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a mihasodja »

Predlagam da končamo s tem in da moderator pobriše tele poste ker samo smetimo še eno rubriko!
LP
Uporabniški avatar
s56vtb
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 05 Apr 2006, 18:55
Kraj: VRHNIKA

Frekvence

Odgovor Napisal/-a s56vtb »

Zdravo

Tudi za prihodnjo sezono se bomo pozanimali katere frekvence in kanale uporabljati pri modelarjenju. Tako bomo poskušali preprečiti podvojevanje frekvenc in s tem večjo varnost.
Pred sklenitvijo modelarskega zavarovanja bomo izvedli prav tako anketo kot lansko leto, kjer bo vsak napisal s čim bo letel in katero frekvenco ter kanal uporablja.

lp Tomaž
Odgovori

Vrni se na Modelarski klub Vrhnika