SLO F3A program za 2005 in 2006

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

V vmesnem casu je skupina "starih" tekmovalcev: Franjo, Ivan, Saso in jaz, delovala s polno paro. Naredili smo ze vse, tudi slike. Pri glasovanju na koncu pa se nam je zataknilo. Glasovali smo 2:2. Predlagam odlocitev sirsega kroga verjetnih tekmovalcev:

Predlog A:
IRM program (glej prvi post) bi spremenili pri:
Figura 6 - Premet preko krila z 3/4 valjcka gor (hrbtni premet) in 1/4 valjcka dol (opcija 1/4 gor (normalen premet), 2/2 dol)
Figura 7 - Humpty z 1/2 valjcka gor
Figura 10 - Pokončna osmica s pol valjcka izhod hrbtno (oba lupinga sta pozitivna)
Figura 11 - Humpty s celim valjčkom dol (opcija 1/2 valjčka gor in 1/2 valjčka dol)
Figura 13 - Pol kvadratnega lupinga

Dobro: program je samo za 1 tocko lazji a se izognemo 3 ponovitvam premeta preko krila (figura M in en premet) in nevarnemu 1 1/2 snapu na spustu z izhodom hrbtno. Ker gre za dovolj predelano verzijo IRM, lahko program brez pomislekov objavimo na www, drugace je verjetno pametno vprasati svicarsko Zvezo za dovoljenje.
Slabo:
Imamo dva Humptija a sta razlicna. Program je malo lazji. Program je malo manj dinamicen.

Predlog B
Obdrzimo IRM v prvotni obliki.
Dobro in slabo - poglejte si program.

Glasujte prosim! Samo resni tekmovalci - tisti, ki bodo to tudi leteli.

Lp
Igor
ivan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21 Nov 2004, 20:33
Kraj: MMK Logatec

Odgovor Napisal/-a ivan »

Pozdravljeni!

Sem za to, da obdržimo prvotno verzijo programa IRM.
če bi leteli verzijo ki jo predlaga igor, imamo praktično iste figure kot v prejšnjem programu, samo v drugačnem vrstnem redu. reč postane dolgočasna.........Stvar počasi izgubi smisel.......
Mislim, da mora biti program predvsem zanimiv, težak pa bo za vse enako.

lp
ivan
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Ivan, ne zavajaj kolegov. Svoj glasi si tako ali tako ze dal za IRM. Sicer pa se res ni kar pravis. Malo poglej stare programe... Kje si pa videl npr: pokoncno osmico ali premet preko kila s 3/4 valjcka gor?

Lp
Igor
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Pozdravljeni!
Kot začetnik v F3A težko rečem, kateri program.
IRM mi je všeč, a kot pravi Igor, 1 1/2 snaprol je v smeri navzdol malce nevarna. Saj veste, morda veter, trema, premalo treninga...., pa je!
Vendar, če bo program kot tak sprejet, bom to pač letel. Ideja, da premet preko krila spremenimo, je tudi O.K.
Skratka, nimam izkušenj, zato prav rad prepuščam izbiro ostalim.

LP
Mare Barje
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Jest sem ZA :roll:










.......originalno verzijo.

Četudi je malce težja figura vmes, bo pa treba malce več trenirati.
Če je tista dinamika navzdol, jo zmorejo tudi tisti s podhranjeno konjušnico v nosu. Je pa tako ( vsaj pri meni ): enostavne figure vedno zafušam, ker se mi zdijo preenostavne in jih zato ne treniram....temu podobni tudi rezultati. To se pravi, če se nekdo boji te dinamične figure, naj se nauči v piko taenostavnejše, pa bo :wink:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
mdm-1
Razpravljalec
Prispevkov: 155
Pridružen: 15 Dec 2004, 13:55

Odgovor Napisal/-a mdm-1 »

Lep pozdrav vsem.

Sem zacetnik s tega podrocja tekmovanja in se zanimam za akrobatsko
letenje in tekmovanje. Zanima me pa naslednje;

-ce je potrebno biti clan LZS in imeti nalepkico za ta tekmovanja pri nas (
namrec stran LZS je blokirana)
-in s tega naslova tudi koledar vseh tekem
-kje se da dobiti tekmovalni program, ki se ga bo letelo
-s kaksnim modelom lahko prides na tekmo(2Ă—2m in vec kot 6kg)

Hvala za odgovore,
Gasper :D
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

Osebno sem bolj za original IRM program. Tudi če je kakšna figura malce težja.
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

@mdm-1:

Za letenje na tekmah F3A NE potrebuješ nobene LZS članarine in ne nalepke saj so tekme medklubskega značaja. Itak nas je OKS zbrisal in modelarstvo ne spada več pod šport ampak pod tehnično kulturo (BAJE).
Koledar tekem se bo počasi izoblikoval tukaj na forumu (poglej sporočila zgoraj) Bo pa če bo sreča mila v bližnji prihodnosti vse skupaj zbrano na posebnem portalu F3A, veliko dobiš pa na Igorjevi (mai2sky) domači strani. Na isti strani dobiš lanski program za Junior F3A in F3A kategorijo. Junior program ne bom spreminjal F3A program pa je v debati.
Na tekmo lako prideš s kakršnim koli modelom (lahko je tudi leteča kosilnica :wink: ) Priporočam pa ti, da prej vsaj enkrat poskusiš odpeljati program. Junior F3A se da odpeljati z vsakim modelom ki ima nagib, višino in smer.

Sicer pa dobrodošel na tekmah!
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

@Gasper
Veliko o F3A najdes na strani: http://mai2sky.stran.net . Zate sta vazni predvsem predstavitveni datoteki iz 1. F3A delavnice, ki smo jo imeli lansko leto. Videl bos kako je potrebno leteti posamezne figure in kaj se ocenjuje. Dogovor pri nas je, da ne upostevamo limitiov pri modelih in se lahko tekmuje s katerimkoli modelom.

@Ostali
Trenutno vodi IRM program. To je dobro in slabo. Ste se morda vprasali kako je z avtorskimi pravicami?
Mnenja sem, da bi morali imeti svojega ali vsaj toliko svojega, da ga lahko brez bojazni objavimo na internetu.

Lp
Igor
ivan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21 Nov 2004, 20:33
Kraj: MMK Logatec

Odgovor Napisal/-a ivan »

Ste se morda vprasali kako je z avtorskimi pravicami? [/u]


Pozdravljeni!

Sem mail poslal na naslov, ki je objavljen na uradni švicarski strani in dobil sledeč odgovor.



Dear Ivan

We are pleased to hear from your F3A activities. You are free to use the Swiss IRM program in Slovenia and we wish you much success.

Best regards
Rolf Girsberger
F3 Technical Committee / Delegate of Switzerland to CIAM
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

Trenutno stanje:
1. IRM 4 (predlog B)
2. nas 2 (predlog A)
Vzdrzal 1 (je za oba).

@Ivan
Posreduj mi vprasanje in odgovor svicarskega delegata na moj mail. Ce bo dokoncno izbran IRM, bom odg. arhiviral in program z mojo interpretacijo prevoda objavil na internetu. Svicarskemu delegatu bom poslal tudi link na stran, da bo krog sklenjen.

Lp
Igor
mdm-1
Razpravljalec
Prispevkov: 155
Pridružen: 15 Dec 2004, 13:55

Odgovor Napisal/-a mdm-1 »

Hvala lepa za info.

Lp Gasper
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

F3A program za 2005 in 2006 je bil demokratično izbran. Končno je tudi spisan in narisan. Sliko programa je naredil Šantelj Sašo, moje pa je ostalo.
Program z opisom dobite na naslovu:
http://www2.arnes.si/~sspnmako/download ... m_2005.pdf

Priporočam še ogled predstavitvene datoteke iz I. F3A delavnice, ki je bila lani. Najprej je namreč potrebno vedeti kako se figure izvedejo in kako sodniki to ocenijo. Vse je na strani: http://mai2sky.stran.net

Lp
Igor
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Re: Dragi modeli - F3A

Odgovor Napisal/-a goldi »

bruhpilot napisal/-a:..........(4 mesece kar intenzivnega dela), priklopim komande, pa glej zlomka, servota sta višinske lopate poganjala ravno v obratni smeri, kot bi morali. Oddajnik je na lepem izvedel servoreverse med poletom - novi mc-22!!!!....
In v teh 4 mesecih si prijatelju lepo brezplačno pobarval LS-8, ki je bil po popravilu poškodbe pred kratkim pobarvan snežno belo in sedaj je snežno beli z rdečimi in modrimi pikicami..... =D>
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

ivan napisal/-a:Pozdravljeni!

Sem za to, da obdržimo prvotno verzijo programa IRM.
če bi leteli verzijo ki jo predlaga igor, imamo praktično iste figure kot v prejšnjem programu, samo v drugačnem vrstnem redu. reč postane dolgočasna.........Stvar počasi izgubi smisel.......
Mislim, da mora biti program predvsem zanimiv, težak pa bo za vse enako.

lp
ivan
Mislim, da če človeka zanima akrobatsko letenje ter pravilno izvajanje figur ne more biti nobena F3A tekma dolgočasna. Nobene potrebe ni, da mora biti šov za gledalce. Tistim, ki pa je dolgočasno, pa naj gredo na druge mod. prireditve in gledajo npr. 3D umetnine.

lp
aleš
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje