kako postat moderator???

Kako priti med pisce člankov, vprašanja v zvezi s sodelovanjem, predstavitve in nominacije za nove kandidate
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

Fenomenalen kandidat za moderatorja si...

(sori, nism mogu da nebi)

:lol:
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

frcac napisal/-a:Fenomenalen kandidat za moderatorja si...

(sori, nism mogu da nebi)

:lol:
Ne bom nič pisal na tvoj "odgovor", ki zgleda kot, da bi ga pisal otrok, ker ta tema ni namenjena temu. Če pa mi želiš kaj povedati mi to sporoči na ZS.

Lep Pozdrav
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Ne vem, če še rabte kakšno pomoč, sm prpravljen pomagat 8)


lp
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Eno eno vprašanje za tebe Carcar!

Ker si postal pomočnik (in jaz tvoj) na Malih oglasih, me predvsem zanima, kaj je sploh tvoj hobi v modelarstvu in kaj so tvoji nameni. Kaj počneš. Letiš letala, voziš čolne, ali avtke, ali ti je le do tega, da si moderator in lahko pametuješ in brišeš, kar drugi napišejo! Zelo lepo bi bilo, če bi se ljudstvu predstavil. Pred Frcacem se skrivnostno zakrivaš, ne podaš nobene informacije...še tvojega imena ne vemo za boga! Daj naredi nekaj na tem. Pokaži se v luči modelarja in ne kot človeka ki sedi za rač., prebira poste in je pameten, kot te večina ljudi ocenjuje!

Namreč, moderator potrebuje neko modelarsko osnovo, da lahko oceni, kaje primerno in kaj ne!


P.S.

revolucije glih ni treba vzganjat! tukaj je cca 150 aktivnih in delno aktivni modelarjev, kise bodo preglasili, če bodo hoteli!

To bi bilo dobro za VSE....ker zadnje čase se ves forum vrti okoli TEBE, mridarja in sukokija!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Intruder napisal/-a:Eno eno vprašanje za tebe Carcar!

Ker si postal pomočnik (in jaz tvoj) na Malih oglasih, me predvsem zanima, kaj je sploh tvoj hobi v modelarstvu in kaj so tvoji nameni. Kaj počneš. Letiš letala, voziš čolne, ali avtke, ali ti je le do tega, da si moderator in lahko pametuješ in brišeš, kar drugi napišejo! Zelo lepo bi bilo, če bi se ljudstvu predstavil. Pred Frcacem se skrivnostno zakrivaš, ne podaš nobene informacije...še tvojega imena ne vemo za boga! Daj naredi nekaj na tem. Pokaži se v luči modelarja in ne kot človeka ki sedi za rač., prebira poste in je pameten, kot te večina ljudi ocenjuje!

Namreč, moderator potrebuje neko modelarsko osnovo, da lahko oceni, kaje primerno in kaj ne!


P.S.

revolucije glih ni treba vzganjat! tukaj je cca 150 aktivnih in delno aktivni modelarjev, kise bodo preglasili, če bodo hoteli!

To bi bilo dobro za VSE....ker zadnje čase se ves forum vrti okoli TEBE, mridarja in sukokija!
=D> =D> =D> Če bi v svojem oddelku dobil moderatorskega sodelavca, bi si želel prav to, čeprav se mi zdi, da bi nam morala že osnovna kultura narekovati, da se ob prevzemu take funkcije uporabnikom foruma predstavimo.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
dudi
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 11 Jan 2006, 16:43
Kraj: Črni vrh/Idrijo

Odgovor Napisal/-a dudi »

Carcar:
Resno se mi zdi, da malo pretiravaš s svojimi izbrisi. Kako lahko narediš red, če se ga pa še sam vedno ne držiš. Nimaš niti polno izpolnjenega profila (kraj), za hec sem pa tudi pogledal tvoje poste in opazil: viewtopic.php?p=78013&highlight=#78013

Torej, pravila o malih oglasih si boš moral prebrati tudi sam!!

Intruder: če je Carcar moderator, potem bi lahko bil tudi jaz (noben še ni napisal nič pametnega).
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

carcar, seveda sem dobil tvoj ZS!

Preveč neučakan si, pa še premalo te poznam!
Na brzino se samo muhe lahko dobro lovi, drugače pa naglica večinoma ni kaj preveč zdrava!

Prav tako mi nisi ponudil nič kaj konkretno boljšega kot je sedaj, tako da se mi ne zdi da potrebujem kakšno pomoč pri urejanju teme Modeli iz penastih materialov.


carcar je napisal ZS:
Zdravo!
Moj pogled na modelatorja je: urejanje oz. brisanje nepotrebnih postov ali kakšnih izgredov; dajanje raznih informacij, linkov, pisanje kakšnih informacij...
Zaenkrat na začetku teme ne bi spreminjal; premišljeval pa sem da bi se v tem sklopu "Modeli iz ..." naredila posebna tema v kateri bi bli samo načrti; mogoče še kaj-to pride "sproti" ko kaj bereš....
LP
Na tole se mi ni ljubilo odgovarjati, ker raje tratim čas za konkretna vprašanja modelarjev, ki mi jih pošiljajo na ZS v zvezi z modelarstvom, gradnjo itd... povprečno dobim 5 ZS-jev na dan in tem se raje posvetim. Včasih jih je pa toliko, da komu celo (žal) pozabim odgovoriti...velčikokrat tudi zaradi tega, ker me vmes motijo brezvezni posti...

LP Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 24 Okt 2006, 09:16, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Da ne bo pomote. Jaz Carcara nisem spremenil v Moderatorja. Te moči nimam!

Jan
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Torej lep Pozdrav!

Vem, da bi se moral predstaviti in nisem utegnil, tako da bom to storil zdaj.

Torej ime mi je Aleš, končujem 4 letnik Gimnazije in živim v Novem mestu. V prostem času se največ ukvarjam z modelarstvom, seveda pa so zraven še drugi hobiji: šport, delo....

Glede modelarstva sem začel že v 3 razredu osnovne šole in sicer s čolni. Tako sem imel doma največ 2-3 čolne ne spomnim se glih imena vem, da mi je bil pa najbolj všeč katamaran. Vmes med ladijcami se je najdel tudi kakšen RV- avtomobilček, vendar sem kaj kmalu ugotovil, da to ni zame-premalo adrenalina 8) . V 7 razredu sem imel strašansko željo po letalih zato sem si izdelal prostoleteče letalo, ki sem ga nato z laksom ponesel v višino in nato z bujnim očesom spremljal njegov let. To me je tako fasciniralo, da sem si seveda s starševsko pomočjo kupil prvo 6 - kanalno napravo, ki mi je omogočala letenje "pravih" modelov letal. Tako sem si za začetek kupil Terrya, kasneje sam naredil LUPO-ta, JAVO in TELSTERJA s katerimi sem se naučil letet. Moram poudarit, pa ne da bi se s tem hvalil, vendar od samega začetka se vse učim sam, torej brez pomoči drugih. Res je, da je taka pot sigurno težja, kakor če bi imel "učitelja", vendar znam to zdaj sigurno bolje ceniti. Ko sem videl enkrat po internetu bencinske modele, sem se navdušil nad njimi zato sem kupil novega TRAINERJA, ki mi je do letošnjega leta lepo služil. Hkrati sem pri g. Remihu kupil tudi ŠVICARJA, da sem se preizkusil še v COMBOTU pa čeprav ne tekmujem. Tako da mi je dandanes največji užitek letet z njim. Poleg motornih letal pa letim tudi s 3 D- depronkoti(predvsem s CAP-55), s katerim znam skorajda vse 3D-"trike". Imam tudi kupljenga depronarja SUKHOI-26, ki bo mogoče šel v prodajo. Trenutno izdelujem CORSARjA, ki ga lahko najdete v temi MODELI IZ PENASTIH MATERIALOV i pa HYdro FOAM(čoln,letalo vse v enem :D )

Seveda sem sigurno pozabil še kaj vmes, vendar to bi bil v grobem opis moje modelarske poti. Glede malih oglasov, ste imeli na začetku polno pripomb glede neurejenosti... tako, da sem stvar zdaj malo "popucal" in upam, da bo v prihodnje bila TEMA MALI OGLASI bolj pregledna in urejena. Prek ZS dobivam polno pohval(pa ne da bi se s tem hvalil), ter tudi nekaj nezadovoljnih uporabnikov, ki so do zdaj "smetili" temo in jim nov način ni všeč.

Od vseh Vas je sedaj odvisno katero "pot" boste izbrali, kajti če izberete pravo lahko pripomorete k še boljšemu forumu(kar pa upam, da je želja vseh)

Upam, da vam je bil opis in predstavitev mojega "dela" všeč 8)
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

Zakaj bi forum sploh rabil moderatorje? Zakaj bi se nekdo vtikal v življenski cikel mojega malega oglasa naprimer? Zakaj rabimo male bogove, "ki bodo naredili red"?

Pomoje bi bila najboljša rešitev, da vsak moderira svoj prispevek.

S tem bi v vsebinskih forumih lahko avtorji, ki res razturajo svoje področje (no, saj imamo enega ali dva taka) v miru delili svoje znanje z nami (HVALA) in sproti brisali nesnago.

Enako bi lahko vsak prodajalec / kupec sam nadziral, kaj se dogaja z njegovim oglasom.

Potem pa rabimo še en forum "čvek", ki je povsem nemoderiran in je nekakšen irc z malo večjim lagom.

Aja, moderatorje rabimo v toliko, da brišejo razne spam teme (kako zaslužiti denar ipd.), ki zalutajo na forum.

Dodano: če še niste opazili, je na forumu tudi vsaj en podforum, ki nima moderatorja. Zanimivo je, da je to eden redkih forumov, ki ne odstopa od vsebine in na katerem se piše res o tistem, čemur je namenjen. :wink:

Dodano 2: tisti moderatorji, ki dobro opravljate svoje delo, oprostite, nisem mislil vas z "malimi bogovi". Mislim, da se razumemo...

LP
J
Zadnjič spremenil jernejk, dne 24 Okt 2006, 09:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6716
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

=D> =D> =D>
Se podpišem pod tole 8)
Uporabniški avatar
PRIMOŽ
Razpravljalec
Prispevkov: 131
Pridružen: 06 Maj 2005, 20:58
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a PRIMOŽ »

Enako =D>

l.p.

Primož
LMD Kanja
Hrastnik
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

carcar napisal/-a:Glede malih oglasov, ste imeli na začetku polno pripomb glede neurejenosti... tako, da sem stvar zdaj malo "popucal" in upam, da bo v prihodnje bila TEMA MALI OGLASI bolj pregledna in urejena. Prek ZS dobivam polno pohval(pa ne da bi se s tem hvalil), ter tudi nekaj nezadovoljnih uporabnikov, ki so do zdaj "smetili" temo in jim nov način ni všeč.

Od vseh Vas je sedaj odvisno katero "pot" boste izbrali, kajti če izberete pravo lahko pripomorete k še boljšemu forumu(kar pa upam, da je želja vseh)

Upam, da vam je bil opis in predstavitev mojega "dela" všeč 8)


Vsemogoči nadebudni HITLER, ki se rad postavi nad slovenski jezik!Slika


Smrkelj te ovira pri realni presoji.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

raktivec napisal/-a:
carcar napisal/-a:Glede malih oglasov, ste imeli na začetku polno pripomb glede neurejenosti... tako, da sem stvar zdaj malo "popucal" in upam, da bo v prihodnje bila TEMA MALI OGLASI bolj pregledna in urejena. Prek ZS dobivam polno pohval(pa ne da bi se s tem hvalil), ter tudi nekaj nezadovoljnih uporabnikov, ki so do zdaj "smetili" temo in jim nov način ni všeč.

Od vseh Vas je sedaj odvisno katero "pot" boste izbrali, kajti če izberete pravo lahko pripomorete k še boljšemu forumu(kar pa upam, da je želja vseh)

Upam, da vam je bil opis in predstavitev mojega "dela" všeč 8)


Vsemogoči nadebudni HITLER, ki se rad postavi nad slovenski jezik!Slika


Smrkelj te ovira pri realni presoji.

Nisem takšen "otrok" da bi nekoga žalil oziroma komentiral poste brez veze! Tako, da kdor mi ima kaj za povedat naj to stori prek ZS [-o<

lp
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

carcar napisal/-a:

Nisem takšen "otrok" da bi nekoga žalil oziroma komentiral poste brez veze! Tako, da kdor mi ima kaj za povedat naj to stori prek ZS [-o<

lp

1.) Brišeš brez veze, po edino tebi znanem ključu, ki za povrhu kot kaže upošteva predvsem tvoje osebne koristi!
2.) Si edini moderator tega foruma, ki potrebuje moderatorja, da mu zbriše nerazumljivo napisane tekste!
3.) Ne držiš se pravil, ki bi jih MORAL kot moderator prvi upoštevat in zaradi katerih naj bi brisal poste drugim!
4.) Tema se tiče tebe, mene in vseh drugih modelarjev, zato ti ne bom pošiljal zs, ampak boš moje odgovore in pripombe bral na forumu.
5.) nisem te žalil, ampak sem samo citiral del tvoje predstavitve. Ob komentarju sem seveda upošteval tvoje dosedanje objave. Mogoče je zapis za nekatere okuse preveč slikovit, vendar v grobem ustreza namenu.
6.) Nisem napisal, da si otrok. Zapisal sem, da si obriši smrkelj!
6.) Za vsako mojo trditev, (Razen tiste o smrklju, ki je dobronamerna opazka.) se najde vsaj en dokaz na temn forumu. Za večino točk se najde poln koš grehov, ki jih moderator ne bi smel početi.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Sej sem lepo napisal ti kar neki tupiš v prazno #-o #-o . Pa še brez veze. Povej mi en tehten razlog kaj delam ZA tebe narobe, pa bom to poskušal urediti 8) Stalno govoriš obriši si smrkelj???

8)
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

CarCar, resnično rad bi poznal tvoje dosedanje učitelje in profesorje materinega jezika. Kdorkoli te je s takim znanjem spustil v gimnazijo, ni kot učitelj vreden pol ku..a!
Po besedilih, ki si jih zapisal na tem forumu, ne sodiš niti v četrti razred osnovne šole, kaj šele v četrti letnik gimnazije!

lp
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

carcar napisal/-a:Sej sem lepo napisal ti kar neki tupiš v prazno #-o #-o . Pa še brez veze. Povej mi en tehten razlog kaj delam ZA tebe narobe, pa bom to poskušal urediti 8) Stalno govoriš obriši si smrkelj???

8)
Za NAS delaš narobe!

1.) Stalno ti govorim, da obriši smrkelj? Točno! Vzgajajo te starši, jaz te lahko samo kritiziram ali hvalim. Torej: Obriši smrkelj!Slika
2.) Nič ne "tupim" v prazno! V prazno se ti sprenevedaš! Najemi koga, da ti bo poiskal nekaj tvojih lapsusov, če ti tega nisi zmožen. Meni se ne da.
Mogoče tegale: To, da si Slowarhavku zbrisal post lahko razumemo kot navadno goljufijo! Če bi jaz bil na njegovem mestu, bi se že srečala! Od tebe bi terjal najmanj nakup naprave, ki je Slowarkavk sedaj zaradi tebe ne more prodati. Že to je dovolj, da skleneš svojo moderatorsko kariero, cvetk je pa resnično še na kupe.


Še nekrat torej: Obriši smrkelj!Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
PRIMOŽ
Razpravljalec
Prispevkov: 131
Pridružen: 06 Maj 2005, 20:58
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a PRIMOŽ »

Lep pozdrav!
Nekaj argumentov glede carcar-ja, čeprav trdi da sam dela vse po PS-u:

Nekje je napisal:
Lej, kot prvo je tole forum na katerem niso samo taki "ljudje" kot si ti star, ampak tudi starejši in ne razumejo te slengovske govorice! Zato te prosim da pišeš bolj "slovensko".

Tudi sam je smetil tole temo z nepotrebnimi besedami:
viewtopic.php?t=12901&highlight=
"Take ponudbe pa še ne???? Ampak vse je enkrat prvič

Kmal se bo en spomnu da ti za dnar prevaža modele do letališča ! hehe

Pa sej ideja ni tuk napačna "


To je samo peščica njegovih brezveznih postov.

l.p.

Primož
LMD Kanja
Hrastnik
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Statistika njegovih (carcar) postov je veliko slabša kot samo to!

60% postov je namenjena "malim oglasom " prodam ali kupom :o

30% borbi za moderatorja in opravičevanje le tega :o

5% polporočilom :o

5% pametovanja ko še ni bil moderator :o

Niti enega posta, ki bi bil kaj vreden, nisem našel v hitrem pregledu :o


@carcar
pamet v roke in zapusti mesto moderatorja kajti nimaš ne znanja ne človeških kvalitet, ki so potrebne za to "funkcijo"
Zadnjič spremenil MC GAYVER, dne 24 Okt 2006, 20:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Carcar kako simbolično narcisoidni nik, mislim, da imaš šanse v politiki, kajti do živega ti ne pride nihče, na vsako argumentirano pripombo imaš vedno podoben poceni odgovor. Čisto po pravici moram priznati, da mi je Hitler v zvezi s tabo prišel na misel prej, preden ga je Reaktivec prvič omenil, nekoga se pa s Hitlerjem ne primerja kar tako.
Nemalokrat nas v kaki debati zanese, da urežemo kako malo bolj po domače, pa vendar poskušam v glavnem uporabljati pravilno Slovenščino.
Opažam, da ne moti samo mene, da ti ta Slovenščina, ne gre ravno dobro od rok, še posebej me to preseneča, ker, kot praviš, hodiš v četrti razred gimnazije.
Moti me, da glede na konfliktne situacije in debate, nisi sposoben ustreznega nivoja dialoga, ki bi bil, glede na nastalo situacijo vsekakor potreben.
Ne morem ocenjevati kako dober moderator sem v svojem oddelku, posebej pohvalil me mi še nihče, popljuval pa tudi ne, a če bi me popljuvalo pol toliko uporabnikov foruma kot tebe, moderator sigurno nebi bil več. Ne zato ker bi me morda vrgli s te "funkcije" , pač pa zato, ker sam nebi hotel biti več moderator.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Ko tole prebiram se mi prav milo stori po stari dobri JNA.
Taki kot je car(ica) so bili desetarji zelo veseli. Kaj hitro so jim porezali perutke z dolgimi marši in s podstavkom šarca.
Če so pa preživeli pešadijsko obuko, se skulirali so lahko postali celo desetarji in solili gušterjem pamet.

Sem mislil, da je delo moderatorja poleg zahtevnosti tudi častno priznanje. Pa sem se uštel.
Veliko uporabnikov foruma določenih funkcij sploh ne znajo uporabljati pa zato kdaj napišejo kako neumnost. Predvsem to velja za ZS.
Zakaj jih je potrebno linčati. #-o #-o

Je pa res, da na oglasih je bilo dosti brezpredmetnega pisanja in nabijanja postov.


Tako je če daš fazanom oblast v roke.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Brane napisal/-a:Ne morem ocenjevati kako dober moderator sem v svojem oddelku, posebej pohvalil me mi še nihče, popljuval pa tudi ne.

Nekoč je en športni novinar dejal, da je najboljši nogometni sodnik tisti, ki ga sploh ni videt. Slika
Zadnjič spremenil raktivec, dne 24 Okt 2006, 16:57, skupaj popravljeno 1 krat.
lp
Sašo
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

Pa še res je. Sam če večina forumašev kozla po carcarju, pol... mah, team modelarji.com (žalostno) že ve zakaj je postal fant moderator. Upam da si operejo ime, saj mlad golob lahko fino oserje fasado ugledne hiše

Lp, Sašo
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

110% :o
Babooni so ponovno med nami !
Odgovori

Vrni se na Portal modelarji.com team