ČVEK

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Nik
Freak
Prispevkov: 772
Pridružen: 15 Nov 2004, 16:35
Kraj: Biel, CH

Odgovor Napisal/-a Nik »

raktivec napisal/-a:Zdravo!



Meni pa teži, naj si končno kupim kak model.Slika





lp
Sašo
To je pa že nevarno :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Jez sem pa od žene dobil samo LS-a za 30-letnico. Ko sem ga precedil skozi drevo, je rekla, da mi aviona ne kupi več, tako da moram za te stvari skrbeti sam :cry: Bomo preživeli, samo ne se dat :wink:
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

čavka napisal/-a:Jez sem pa od žene dobil samo LS-a za 30-letnico. Ko sem ga precedil skozi drevo, je rekla, da mi aviona ne kupi več, tako da moram za te stvari skrbeti sam :cry: Bomo preživeli, samo ne se dat :wink:
Ja res kriza :cry: :cry: :cry: #-o 8)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

Pametna žena bo pač svojemu dragemu pustila da se ukvarja s svojimi hobiji.
Še nisem srečal ženske ki bi moškemu (ali obratno) lahko preprečila da počne kar mu je všeč. Če je gospodu npr. všeč ženski rod, si ga bo pač privoščil tako da žena ne bo vedela... :^o laži etc.

Podobno je z modelarstvom... Če ti je zadeva všeč se boš šel modelarsto. Če bo potrebno o čem lagati, bo večina o tem lagala, si izmišljala izgovore in grozila z gostilno, itd.
Ljudem je pač potrebno pustiti dihat in kljub zakonu dopustiti zadržati delček sebe samo za sebe.

Jaz imam sicer srečo saj me moja žena včasih dobesedno napodi na travnik, kadar sem tečen, ker ve da pridem nazaj sproščen in dobre volje. Za poleti sva zmenjena, da bom (ker je pač sezona ) malce več časa preživel na travniku, pozimi pa se bova toliko več stiskala...

Pri meni je večji problem vse večje pomanjkanje časa in energije, ker imam pač sicer precej donosno a zoprno delo.
Seveda svoj čas zahtevajo tudi majhni otroci, ki jih pač ne moreš zvlečt s seboj na pisto.

Če imaš doma ženo/punco, ki te ne podpira pri tvojem modelarskem hobiju - se mi zdi da je to še najmanjši problem. Takšen človek je ponavadi sebičen in svojega partnerja ne podpira v ničemer, kjer ne vidi svoje neprosredne računice.
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

Vsi bomo preživeli :evil:

Mam to srečo, da se že od začetka obnašam kot "jamski človek" in nazadnje pametni odneha :lol:
Babooni so ponovno med nami !
Uporabniški avatar
Vetrolovec
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 08 Dec 2004, 10:47
Kraj: Od Ljubljane do Lucije

Odgovor Napisal/-a Vetrolovec »

No pa še moje izkušnje z boljšo polovico.
Tudi pri meni je žena vedela že od samega začetka s čim se ukvarjam in da zadeva ni ravno poceni. Je pa zanimivo, da me je pri delu vedno spodbujala in mi v določenih primerih celo pomaga, predvsem kadar gre za samogradnjo modela :o . Se pa tudi pri nas občasno pojavi dilema - gostilna ali modelarska trgovina :praskam: . Ker pa nisem ljubitelj gostilne gremo pa v trgovino s pretvezo saj rabim samo tole pa tole. Rečem ji, da bo vse skupaj stalo jurja ali dva, no mogoče pet. No pa začnemo nabirat in žena :o :evil: . Na koncu prodajalec reče skupaj je [-X prekinem odgovor prodajalca in odgovorim, vi samo krtico potegnite pa bo vredu. Ko pa pridemo iz trgovine pa žena reče ma sej sem vedela, vedno isto s*anje. Ko se čez kakšne pol ure ohladi me pa sprašuje kdaj bomo to kaj v "luft spravl" =D> .
Drugač je pa tudi moja dve leti in pol stara hčer zelo navdušena nad modeli letal in dostikrat pregleduje kakšne modelarske kataloge. In ko zasledi kakšen "zanimiv" model pridrvi k meni in reče, ati poglej tega moramo kupit. Nato ji odgovorim, da je ta res lep in naj gre še k mamici in ji reče, da tega moramo pa res kupit. #-o
No imam pa še štiri mesece in pol starega sina tako, da bo v prihodnje pri nas doma na tem področju še kar pestro.

Moram pa še to povedat, da kadar kakšno zadevo "skreširamo", me pa kar sama v trgovino vleče, da bi me na ta način potolažila :lol: .

Upam, da nisem preveč nakladal!

LP!
BAJS
Keep on surfing!
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

Vetrolovec,

tudi moja me ko se zgodi kak kreš v trgovino vleče, ker se ji dobesedno smilim. Je pa res da punca po preteklih izkušnjah dobro ve da celjenje poškodb na letalu po kapitalnih vsaditvah v tla ponavadi traja več delavniških ur, kot sestavljanje novega ARF modela....
Punce so po svoje tudi zvite - ti povem... :lol:
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
Vetrolovec
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 08 Dec 2004, 10:47
Kraj: Od Ljubljane do Lucije

Odgovor Napisal/-a Vetrolovec »

Se popolnoma strinjam.

LP!
BAJS
Keep on surfing!
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Odgovor Napisal/-a RomanM »

živjo

tudi pri meni je kakor veter piha, ko je dobre volje lahko letim brez problema, ko pa ni je pa druga pesem( malo teži), na letališĂ¨e pa noèe èeš da je nevarno, èe gre z mano v trgovino pa ponavadi kupim še kaj za "prijatla", da ne zgleda tako hudo

žal je tak, soèustvujem z ostalimi

lp roman
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
markb
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 25 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a markb »

Intruder napisal/-a: Glede stroškov modelarstva pa tudi jaz molčim, pa ja je že treba kaj rečt pa delim zadevo z 2, včasih celo z 4 (ženske nekako ne razumejo zakaj bi 60g motorček stal 30.000 SIT, če pa je tako mali. Po njihovi logiki more za 30k bit že kar 1,5m*1,5m):D

Ženske že razumejo 60g za 30k sit ..... samo v zlatarno jih pelji #-o #-o #-o

Sicer se pa vse da zmenit ... :kregajse:

LP, Marko.
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Odgovor Napisal/-a MELO »

helou!

Ja pomoje, da dokler nam naše sopotnice ne uhajajo k sosedu se nesmemo tut mal prtožvat! :D

jest mam srečo moji sosedje so vsi modelarji!!! :lol:


lp.
Newton laže!!!
Bjonde padajo hitreje!
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

moja se s tem šele spoznava. zadnjič sem jo peljal na letališče, ko so bli modelarji tam, pa se ni mogla načudit kaj vse je sposobno letet po zraku. ko je vidla kiwi-jevo Ariano, pa je kljub mrazu do kosti vprašala, kdaj jo bo s5 vidla v zraku.

zdaj sem nabavljal ARF model, pa je račun na blagajni na koncu natančno 2x presegel ceno modela (še par drobnarij: celice, pult za oddajnik, epoksi, sekunder...), pa ni blo nič joka... ampak zaenkrat še nisva tak daleč, da bi mela skupni račun.

Včeraj sem avion skup spacal, njo pa najbolj zanima kdaj greva v zrak z njim, pa če bo lahko ona tudi probala. Kiwi mi jo kar zavida... zaenkrat... :wink:

Moj plan pa je sledeč: potopi pupo v letenje, pa bova šla lepo na zrak vsaj svojo igračko letet. Tak bi moral bit mir kar se penezov tiče. Saj polnilec je lahko skupaj en uporabljava, pa je že malo manj stroškov :lol:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Dolce et utile :D
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Matic7 napisal/-a:moja se s tem šele spoznava. zadnjič sem jo peljal na letališče, ko so bli modelarji tam, pa se ni mogla načudit kaj vse je sposobno letet po zraku. ko je vidla kiwi-jevo Ariano, pa je kljub mrazu do kosti vprašala, kdaj jo bo s5 vidla v zraku.

zdaj sem nabavljal ARF model, pa je račun na blagajni na koncu natančno 2x presegel ceno modela (še par drobnarij: celice, pult za oddajnik, epoksi, sekunder...), pa ni blo nič joka... ampak zaenkrat še nisva tak daleč, da bi mela skupni račun.

Včeraj sem avion skup spacal, njo pa najbolj zanima kdaj greva v zrak z njim, pa če bo lahko ona tudi probala. Kiwi mi jo kar zavida... zaenkrat... :wink:

Moj plan pa je sledeč: potopi pupo v letenje, pa bova šla lepo na zrak vsaj svojo igračko letet. Tak bi moral bit mir kar se penezov tiče. Saj polnilec je lahko skupaj en uporabljava, pa je že malo manj stroškov :lol:
Da ti se riječi pozlate =D> :lol: :lol:

Drugače pa jaz mislim, da spadam v tisto skupino modelarjev, kjer nas je verjetno največ. Pomeni, da ženska pač ne odobrava našega početja in smatra da se samo igramo.
Čeravno se mi zdi da se zadnje čase moja malo umirja. Zadnjič me je kar šokirala, ker bi mi ona pomagala izrezati leteča krila pa da bi probala letet :o .... :o :o

Bomo videli. Pravijo da pametnejši popusti. Verjetno je vidfela da ji ni drugo preostalo kot pa da popusti :wink:

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

kiwi napisal/-a:Čeravno se mi zdi da se zadnje čase moja malo umirja. Zadnjič me je kar šokirala, ker bi mi ona pomagala izrezati leteča krila pa da bi probala letet :o .... :o :o
Nizko je padla... :lol:

Glej, da se boš zdaj lepo obnašal, tolko da not pade, pa bo mir pri hiši. Sicer pa bogo revše ni melo izbire, če pa sredi noči depronkote delaš namesto da bi njo cartal :P
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

Se strinjam, da jo je treba že takoj na začetku naučiti, kaj je njeno delo :lol: :lol: :lol:
Priponke
Ocisti_me.jpg
Ocisti_me.jpg (47.24 KiB) Pogledano 13701 krat
Uporabniški avatar
dh
Tekmovalec
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Okt 2003, 20:30
Kraj: vamo tamo

Odgovor Napisal/-a dh »

:D :D :D :D :D :D

pa še tako poziranje...

=D> =D> =D>
:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Um je poput padobrana. Radi samo ako je otvoren...
Uporabniški avatar
Princeska
Razpravljalec
Prispevkov: 121
Pridružen: 09 Nov 2005, 10:33
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Ženska pripomba

Odgovor Napisal/-a Princeska »

Nisem si mogla pomagati, da se ne bi prijavila na forum ob vseh vaših pripombah. Vse so večinoma negativne in zelo malo pozitivnih. Me zanima kaj bi vaše žene, punce rekle na vaše pripombe na forumu.

Sedaj vam bom pa jaz povedala, ker je moj fant modelar (Marko), kakšne občutke sem jaz dobila na raznih srečanjih, mitingih, combatu.

Takole je:
1.COMBAT JE ZAKON. Tam so ljudje kul, najlepš me vedno sprejmejo. Ne delajo se: »Ej ti si ena baba, k itak nimaš nč pojma«.
2.MITINGI BEDA. Jest v pol ure vse vidim, kar me je zanimalo, Marko, pa po celem dnevu še kaj novega najde. Kakšen je moj občutek na mitingu? Vsi modelarji me vedno gledajo tako kot bi mi hoteli povedati: »kaj sploh delam zraven?«, jaz, ženska. To me zelo žalosti. Ko se Marko pogovarja s kom, se delajo, kot da jaz ne obstajam. To me zelo moti. Sploh se ne čudim, da vam žene težijo zaradi modelarstva, če z vsemi tako grdo delate, ko se udeležijo mitinga. Zakaj se ne morte skulirat in jih sprejet normalno, kot mene sprejemajo v combatu? A se bojite, da se bodo kaj noveg anavadle in vam poskušale konkurenco delat? Ne razumem vas.
3.DRUŽENJA: Kakor kdaj, če se družimo s kombataši je kul, kakor pa pridemo v stik z ljudmi, ki so taki kot sem opisala prej o mitingih, ni več kul.

Upam, da boste že nehal lagat o stroških modelarstva. Menim, da ste ene reve, če se ne upate povedati stroškov po resnici ženi, prijateljem, znancem.

Tudi jaz menim, da je vse skupaj predrago, še vedno pa reje vidim, da visi v garaži z aviončki, kot pa da se po gostilnah »vlači«. Jaz sem ZA modelarstvo, samo ne želim, da nas moški podcenjujete. Rada grem z Markotom, ker spoznam nove ljudi, vidim nove kraj in podobno.

Lep pozdrav vsem, Nataša.
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Prmejduš tole si jim pa dobr napela :lol: :lol:

Citiram tisto "se delajo, kot, da jaz ne obstajam"
VERJEMI mi, da te vsi obrajtajo,če ne drugač pa tkole spod kape al pa iza sončnih očal, nč se bat, da te ne! Se pa bojijo, da nov Marko koga nagonu 8) 8) 8) :wink:
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Sem ravno vceraj razmisljal, ce bo kaksna boljsa polovica dala na forum repliko na te nase poste. Evo jo, pa jo imamo.

=D> =D> =D> Natasa

LP Peter
LP Peter
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

#-o

N/C


Jan
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

He he Princeska, vidiš kako je to enostavno :lol: se boš mogla kombata držat, ne pa bednike na mitinge hodit gledat. Jaz tudi ne hodim na fuzbal, ker me čisto nič ne zanima in ne vem kaj bi se tam s kom pogovarjal, čeprav ne pričakujem, da bo tam večina žensk.
Dedci smo različni, kot si že sama ugotovila, eni so kul, drugi smo pa bedniki in reve. Kdaj pa kdaj, se kdo tudi kaj pošali :-? So tisti, ki se in tisti ki se ne, vtikamo v vsako babo. Kateri smo boljši, ali slabši je relativno, najbrž kakor za katero :lol:
Ko boš (morda) naslednjič prišla na kak miting sama, pristopila k kakemu modelarju in vprašala po kaki posebnosti njegovega modela, tip te bo dal pa na ignor, takrat pa le še napiši kako gorko.
Do takrat pa malo razmisli, zakaj dedci pravimo, da imate ženske hitrejši jezik od pameti :lol:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
MR. HYPE
Razpravljalec
Prispevkov: 178
Pridružen: 27 Mar 2005, 15:10
Kraj: Polzela

Odgovor Napisal/-a MR. HYPE »

Brane napisal/-a: Do takrat pa malo razmisli, zakaj dedci pravimo, da imate ženske hitrejši jezik od pameti :lol:
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Kar je res, je res!

L.P.
Dani
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

No fantje pa nam je Princeska napisala par kritik in pobožnih želja ene redkih predstavnic nežnejšega spola na modelarski sceni (pa še to kot gledalka). :oops:

Brane je pod prvo točko v celoti odgovoril. =D> =D> =D>
Veliko modrecev je poizkušalo razumeti žensko, pa so obupali. Zato so rajši udomačili psa. :evil:
Poznam malo Ä‘ekov, ki ogovorijo vsako nepoznano žensko, ki pride mimo (izuzeti so dnevi v JNA kjer je bila vsaka za oblajat). Poznam pa veliko predstavnic nežnejšega spola, ki jim ogovarjanje ni po ušeči. Sploh pa ne od nepoznanih oseb.
Na mitinge pač pride veliko modelarjev, ki se tudi med sabo ne poznajo oz. le na videz in se bolj držijo zase.
Na KOMBATIH ste pa tako ali tako eni in isti (vsaj v vlogi tekmovalcev)

Ne vem, zakaj bi razlagal moji nežnejši polovici o stroških mojega hobija. Tako bi ji dal "argumente" pri dokazovanju nespametnega zapravljanja denarja. Ženske vse kar kupite, je pa nujno potrebno in neobhodno za obstoj #-o #-o
Tako nakupe raje zamolčim in tako ne dolivam olja na ogenj. Že tako ga je lahko dovolj pri hiši.
Konec koncev pa denar zaslužim sam, otroci imajo vsega že preveč, pa še ne pijem (več) in ne kadim.


Lp

Tomaž

P.S. Nataša ne mi preveč zamerit, ampak nekoč sem že skoraj opustil modelarstvo zaradi ene žene modelarja, ki se je imela na modelarski sceni za mamo, ni pa nikoli naredila ali peljala pravi model. BILA JE LE GOBEC, KI SMO GA MORALI VSI POSLUŠATI.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Nik
Freak
Prispevkov: 772
Pridružen: 15 Nov 2004, 16:35
Kraj: Biel, CH

Odgovor Napisal/-a Nik »

Pa sem se še nekaj sekiral ker noče z menoj kadar grem letet :( , ampak mi je po Princeskinem pisanju kar odleglo.
Je pa saj toliko pametna da ne sprašuje kolko kaj stane ker dobro ve da bi tud jaz začel težit njej okoli cen za njene "afnarije", ki pa so njej življensko važne ravno toliko kot moje modelarstvo.
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike