Oprema za multirotorje

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Multistar motorji so res nizkocenovni, ampak delujejo. Treba je sicer odstranit nalepko in motor očistit (kar je itak plus, ker je nalepka zelena - grda :D). Zdej če greš na 6s, se moraš zavedat da boš potreboval tudi polnilec ki polni 6s in da boš deloval na višji voltaži in boš za kak fpv sistem (ki bi morda na 4s še delal direkt) potreboval regulator. Boš pa pridobil na letalnem času vsekakor, saj bo pri 6s mnogo manj električnih izgub kot pri 4s, kar se bo na koncu pri pazljivo izbranem setupu seveda poznalo. Jaz osebno grem raje na manj obratov in večje prope, saj tudi to na koncu doprinese k letalnemu času (malo se sicer zgubi na stabilnosti).

HK Blueseries (40A) s SimonK delujejo preverjeno na teh 22p motorjih, v kolikor je gor SimonK z zadnjim FW-jem. Delujejo izjemno dobro, trije kolegi imamo skupno v uporabi preko 35 teh reglerjev in delujejo BP :). Z zadnjim firmwarom celo T-motor U5 (ki imajo izredne težave z vsemi simonK reglerji - tudi od T-motorja) deluje BP. 8)

Hexa naložena okrog 3kg pri 6s in 5000mah porabljenimi leti okrog 20min, če je pogon dobro preračunan.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a spikey »

mal sm pospravljal omaro, pa mam par zadev za prodat ce koga zanima.
za zdaj sm najdu:

Emax krmilnik 4v1 25A
pa hal frame quad, sestavljen

cene... ne vem, pm me, lahko tut slike posljem :)
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Hej fantje,

Zanima me ali še izdeluje kdo tiste simple frame katere smo uporabljali bolj na "začetku"? Dve plošči iz vitroplasta pa alu boomi ter nosilci za motorje?
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Seveda, zakaj ne, jaz imam takega klase 450 izdelanega po lastnem načrtu pa je daleč najboljši od vseh kupljenih...
https://www.dropbox.com/s/ruz9knt370yam ... .15.45.jpg
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a IKE »

Se mogoče komu doma potika kakšen nosilec motorja za SK 450 ... Carbon Fiber Motor Mount ( 42mm ) ... bi bil en kos zeeeeelooooo dobrodošel.

>>> https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... _of_4.html
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

Imam. 4kos 040 724 171
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a zoran j »

Včeraj zjutraj naročil v Španiji,danes je NAZA že pri meni(24ur)
Zdaj pa bo lušno.....
Priponke
201.jpg
201.jpg (68.03 KiB) Pogledano 3981 krat
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a IKE »

Že brez Naze je bilo cel kup kablov ... zdaj jih bo pa dvakrat več 8)

Sem se šele pred par dnevi lotil sestavljanja kompleta prav tako iz El. RC in sicer F450 + Naza V2 + gimbal Zenmuse H3-2D in ugotavljam da vseh teh kablov sploh nimam kam spravit #-o #-o ... tako je prišlo do spremembe plana in greta Naza in H3-2D vključno z FPV direktno na Aliena560 oziroma zdaj spimpanega na 690. Je več prostora in krepko več moči.

Mic po mic pa bo počasi skupaj ... :D
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
zobekhr
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 13 Avg 2013, 13:39
Kraj: Ljubljana

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a zobekhr »

Imam vprašanje za Zorana.

Ali je bila NAZA v španiji cenejša in na kateri strani je bila naročena.

LP Jaka
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

http://electronicarc.com/catalogo/produ ... 87f6a54bf1

229 Eur, pa še free shipping, če si ga izboriš :D

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
zobekhr
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 13 Avg 2013, 13:39
Kraj: Ljubljana

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a zobekhr »

Poglejte tole kombinacij F450 + E600 + S6 6000 mAh baterija+ 12 inch. prop = 35 minut letenja .

https://www.youtube.com/watch?v=YJDKSlRdpQM

Absolutna konkurenca Phantomu 2.

Ali je že kdo poizkusil te motorje E 600 ker je cena zelo dobra (28€ /kom http://electronicarc.com/catalogo/produ ... 87f6a54bf1 )

Lp

Jaka
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

Da malce raziščem trg....
Nekako opuščam projekt velikega hexacopterja, zaradi odpovedi RV naprave in pomanjkanja časa.
Bom še spisal oglas, ampak za sedaj bom le tu omenil, kaj bi rad prodal. Vse je v bistvu novo, gimbal elektroniko sem le preizkusil na suho pred računalnikom, motorji imajo odstranjene nalepke zaradi balansiranja
Okvir tarot T960 (delno sestavljen, motorji priviti na karbonske ploščice in centralni del sestavljen skupaj)
alexmos originalno elektroniko z razširitvijo na tretjo os
3x rctimer 5010 gimbal motorje
kup drobnarij za gimbal, rc video stikalo, gumice za blaženje vibracij, objemke za 25mm boome od tarota (rumene in črne)
6x Motorji multistar 4830 420KV
4 pare karbonskih propov 16x5,5"
Če bi se kdo odločil, mu dam zraven še KX-8GT okvir z manjšimi bojnimi ranami, motorji in regulatorji (en motor in regulator bi bilo potrebno zamenjat)
Računam nekje na 520€, že sam okvir je 350€, motorji 200€, gimbal elektronika z motorji 220€, drobnarij pa se tudi nabere za 30-40€
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a scrat »

Krist napisal/-a:Da malce raziščem trg....
Nekako opuščam projekt velikega hexacopterja, zaradi odpovedi RV naprave in pomanjkanja časa.
Bom še spisal oglas, ampak za sedaj bom le tu omenil, kaj bi rad prodal. Vse je v bistvu novo, gimbal elektroniko sem le preizkusil na suho pred računalnikom, motorji imajo odstranjene nalepke zaradi balansiranja
Okvir tarot T960 (delno sestavljen, motorji priviti na karbonske ploščice in centralni del sestavljen skupaj)
alexmos originalno elektroniko z razširitvijo na tretjo os
3x rctimer 5010 gimbal motorje
kup drobnarij za gimbal, rc video stikalo, gumice za blaženje vibracij, objemke za 25mm boome od tarota (rumene in črne)
6x Motorji multistar 4830 420KV
4 pare karbonskih propov 16x5,5"
Če bi se kdo odločil, mu dam zraven še KX-8GT okvir z manjšimi bojnimi ranami, motorji in regulatorji (en motor in regulator bi bilo potrebno zamenjat)
Računam nekje na 520€, že sam okvir je 350€, motorji 200€, gimbal elektronika z motorji 220€, drobnarij pa se tudi nabere za 30-40€
a si obupal nad modelarstvom? a pričakuješ kinder surprise? ;)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

Nisem obupal, niti kinder presenečenja še ni.
Preprosto nimam časa za tako velik projekt, pa še multiplex evo 12 mi je neptičakovano izdahnil. Tako da nimam ustrezne naprave za ta model. Jure me je s temle 250 acro bee zasvojil pa tudi vračam se malce nazaj k letalom. So me pa po eni strani razočarali multirotorji, ko so mi nagajali regulatorji na kx-8 GT, tako da sem bil pred tem, da prodam nazo v2 in vse kar mi je ostalo od multirotorjev.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

Prejšnjič me je model velikosti malce presenetil. Ko sem ga armal, je bilo vse ok, motorji so se lepo vrteli, dodal sem malce plina in je bilo vse ok, potem pa ko sem želel dissarmat, mi je levi motor zadaj podivjal, ostali pa so se ustavili. kaj bi bilo lahko narobe? Imam naze 32 krmilnik iz HK in blue line 12A HK regulatorje z BL heli 12.1
Pri enem poizkusu je bil celo gas na polno, tako da mi je razneslo HK 5x3" propeler.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a scrat »

Lahko imaš uničen gyro na plati. Baje so zadeve zelo občutljive. NA rcgroups in na multiwii forumu je model napisal kako se zelo hitro uničijo. Če se gyro podrsa z kakšnim predmetom to povzroči zelo velike tresljaje in se lahko uniči. Če pa priletiš z quadom na tla se zelo težko uniči.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Mam občutek da je pri naze32 platah odkar je zadeva šla v velike serije padel QC..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

Platka je čisto nova, nisem še resno letel. Dvakrat mi ga je vrglo na hrbet iz višine 20cm, potem pa sem raje odnehal. Po prvem poletu sem naredil še test modela v roki. Regulatorje sem vse flashal z blheli 12.1, vse skalibriral, tako da mi res ni jasno. Še platko sem na novo posodobil.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a scrat »

Dj probi gor dat cleanflight firmware. Ampak vseeno...jaz sem do sedaj vse naze plate kupil pri timecopu. Sicer zaloge na spletni strani nima...ampak se da vse zmenit :)
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Krist napisal/-a:Prejšnjič me je model velikosti malce presenetil. Ko sem ga armal, je bilo vse ok, motorji so se lepo vrteli, dodal sem malce plina in je bilo vse ok, potem pa ko sem želel dissarmat, mi je levi motor zadaj podivjal, ostali pa so se ustavili. kaj bi bilo lahko narobe? Imam naze 32 krmilnik iz HK in blue line 12A HK regulatorje z BL heli 12.1
Pri enem poizkusu je bil celo gas na polno, tako da mi je razneslo HK 5x3" propeler.
Naloži še enkrat zadnji FW, preden kaj rihtaš, pojdi v CLI in daj ukaz DEFAULT potem pa nazaj na GUI kalibriraj acc ter nastavi ostalo v. Koliko pa si dal min in max throtle? Vrni se CLI in nastavi glavne nastavitve STOP MOTOR, ENABLE PPM, ENABLE BATT, .... in loop time (koliko si dal loop time). Mora delat bp, če je z FC vse OK.
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

Looptime imam na 2500, escje sem kalibriral v programu, pa ni pomagalo, potem pa sem jih nastavil v blheli programu na 1060-1960. Mam tudi motor stop. Sam zdej mi pa je začel nagajat drugi motor. Ko dobim flashtool nazaj, bom nov esc flashal, pa upam, da bo uredu. Sem pa dal gor na naze cleanflight FW in vse na default preko cli.
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Potem res zgleda, da ti nagajajo esc-ji (eden morda več). Kolikor vem je 1064ms spodnja meja (nastavi nekje med 1064 in 1100ms)...
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

Preko cli je bilo 1072-1968. Mislim, da v navodilih pise, da ne sme biti pod 1050. Fora je, da mi en ne starta, ko pa model potresem, pa zalaufa. Ma res čudno. Imam še dva rezervna regulatorja, pa bom videl kaj bo.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a scrat »

Za acro vožnjo vseeno priporočam baseflight.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Oprema za multirotorje

Odgovor Napisal/-a Krist »

Kolikor sem gledal, sta GUI praktično enaka, še FW imata enako verzijo. V čem je razlika med njima?
Odgovori

Vrni se na Multirotorji