DG-1000 JSB 2630MM

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

darksider napisal/-a:Kje je pa še en pilot :P :P ponavadi se v dvosedih vozita po 2 :lol:

Pa se nekej: zakaj si pa limal gor kabino...a nimas servotov pod njo, ce se kj zgodi, da bos prisel do njih?
Kabina ni nalimana na trup.. Sistem lepljenja kabine je bil tak pač zato, da dobiš pravo obliko, glede na trup. Skupaj sem limal samo čni del in kabino.. Nakar je nekaj lepila steklo dol do trupa. Kar nekaj časa sem se j***al da sem ga dobil dol.

Pilotov pa ni za dobit.. :cry: sem iskal, pa iskal, pa nič.. Ta je pač ženo doma pustu. :D ,kolega ga pa :kronik: :whistle:

LP
Slika
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Nakako takole..

Slika

Vpetje kabine pa je narejeno z elastiko..
Slika

LP
Slika
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

sandi.smid napisal/-a: Pilotov pa ni za dobit.. :cry: sem iskal, pa iskal, pa nič.. Ta je pač ženo doma pustu. :D ,kolega ga pa :kronik: :whistle:
Mogoce pa v tej druscini najdes kaksnega s primernim znanjem pilotiranja jadralcev :D

https://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOB ... rentCat=58

ps: sploh opis tega pilota je zelo udaren :D :D

https://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOB ... oduct=3819

Slika
He is cool and serious looking.
Add a touch of professionalism to your plane with this pilot.
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Bray> Hvala za link, ampak (če se ne motim) so vsi čez 5 cm, pa tko al tko je kabinca že zlimana, narazen jo pa nimam namena dajat.. :D

Bom videl kakšno bo moje navdušenje nad jadralnimi letali.. Mogoče pa pride v poštev kasneje, pri kakšnemu 4 metrašu.. =P~ =P~ =P~

LP
Slika
Mr.CDrom
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:32
Kraj: Gorenja vas-Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Mr.CDrom »

Folijo bi moral dati tudi med kabino in trup pa se ti ne bi naredila packarija z epoksijem.Še dobro da se ti ni zlepilo skupaj.
...mašine dvigamo v nebo....
Lp Jože Bevk-Befi
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

sandi čestitke za ta model. Kdaj pa bo kaj krstni let ter kje (na ambrožu mogoče al kje drugje)?
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Yanny napisal/-a:sandi čestitke za ta model. Kdaj pa bo kaj krstni let ter kje (na ambrožu mogoče al kje drugje)?
Hvala Yanny..
Na Ambrožu mislim da ne.. V mislih imam eno na izi pobočje nekje pri Preddvoru. Kali ve kje. Ambrož pa takoj za tem.. =P~

LP
Slika
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Tako.. Vse že veselo miga, samo še na baterije počakam, ''zbalanseram'' in v zrak.. :jumpjump: =P~
Testni let bom opravil z baterijami, ki jih že imam, tako da upam na čimprejšnji prosti termin...
Poročilo sledi.

Smerno krmilo z normalnimi panti (v kompletu so #-o )
Slika

Mislim da bo potrebno še malo svinca v nos..
Slika

LP
Slika
Uporabniški avatar
SpEkTr
Freak
Prispevkov: 816
Pridružen: 29 Jan 2006, 13:29
Kraj: Dvorje

Odgovor Napisal/-a SpEkTr »

Bravo Sandi. =D> =D>
lp Dejan

Slika
Uporabniški avatar
Kali
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 31 Maj 2006, 14:28
Kraj: Preddvor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kali »

Živjo

Sandi tole je pa res =P~ Vreme ti gre na roke, saj se obeta sonček :) Mogoče bi bil že jurtri popoldan lahko dan D, saj boš lahko s službo kmalu zaključil 8) ....itak se slišimo.

Lep pozdrav, Andrej.
Uporabniški avatar
darksider
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 18 Nov 2004, 22:36
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a darksider »

Žico za pogon višinca lohk mal skrajšaš, če je še nisi :lol: :P , drugač pa lep model. Še mene ma, da bi ga naštimal:)

Uspešen prvi polet želim.

LP Luka
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

darksider napisal/-a:Žico za pogon višinca lohk mal skrajšaš, če je še nisi :lol: :P , drugač pa lep model. Še mene ma, da bi ga naštimal:)

Uspešen prvi polet želim.

LP Luka
Ja seveda.. Nekaj malih dekorativnih popravkov je že izvedenih. Upam da grem danes v zrak..

Kako že pravijo američani.. ''BREJK'A LEG'', ali v tem primeru ''BREJK'A VING''.. :lol: :D #-o

LP
Slika
zazkhudo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 22 Dec 2006, 00:21

Odgovor Napisal/-a zazkhudo »

Živjo !

Samo merkej, de iz BREJK ne bo nastal BREAK #-o .

Želim uspešen polet in seveda še bolj uspešen pristanek !

L.p. - zazk
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Hja..

Ugotovil, da bo treba še kar nekej svinca v nos.. Samo še ne vem točno koliko, ker čakam na baterije.. Pa ugotovit moram še, kam jih bom namontiral..

Ampak za preizkusni let mora bit.. Bomo pa v nos kaj drugega ''potlačil''. :D

LP
Slika
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

DAN D... :o

[-o<

LP
Slika
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Let potek BP edino barva na repu je malce spokala.. Se bo saniralo tako kot je treba..

LP
Zadnjič spremenil sandi.smid, dne 04 Jun 2009, 17:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Kali
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 31 Maj 2006, 14:28
Kraj: Preddvor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kali »

Živjo

Sam ne obupat, ker se da vse popravit :D. Sandi pa anteno si pozabil omeniti #-o . Sem malo pogooglal za tvojim modelom in našel par modelov z enako poškodbo trupa na zadnjem delu. Navsezadnje bi lahko uporabil tudi sekundno lepilo. Je pa dobro malce prebrskati tuje forume, da vidiš kakšne izkušnje imajo drugi s tem modelom, no saj ne dvomim, da tega nisi storil. Sem pa opazil debato o težišču, ki mora baje biti pomaknjen naprej in sicer na približno 30mm od sprednjega roba krila. Bo treba naslednjič še to upoštevat.

Čimprej ga polimaj in kupi novo palico za bajonet, da bo lahko kamlu dan D 2, po možnosti kje više 8) .

LP, Andrej.
zazkhudo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 22 Dec 2006, 00:21

Odgovor Napisal/-a zazkhudo »

Živjo !
Kali napisal/-a:
Sem pa opazil debato o težišču, ki mora baje biti pomaknjen naprej in sicer na približno 30mm od sprednjega roba krila. Bo treba naslednjič še to upoštevat.

LP, Andrej.
Tale 30mm od sprednjega roba mi je malo sumljiv :^o .
V načrtu je gotovo narisana skica trupa letala in tudi točka težišča.
Vsaj, kar sem jaz kupoval modele, je bilo pri vseh tako.

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da sem moral pri vseh modelih težišče premaknit vsaj za 1cm naprej. Pri modelih nad 3,5m pa za 2cm.
Tako pri prevlečenem letu ni nobene nevarnosti, da bi se model prevrnil vstran ali da ga vrže v kovit, ampak se lepo pobesi naprej na klun.

L.p. - zazk
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

V načrtu je napisano od 36-40mm od prednjega roba krila.. Računam na še kakšen gram v nos, da bo na 30-35mm.

Kar se poškodb tiče, pa tudi ni velike krize. 1-2-3 pa že leti.. Tokrat na malo močnejšem vetru..

LP
Slika
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Pa ne v hrib zavijat na majhni višini in majhni hitrosti, pa se boš marsikaterega kovita izognil :wink: To je pravilo tudi pri tavelikih jadralnih.... Kar se pa hitrosti na oko tiče, je pa čista fizika....čeprav zgleda da model leti kar hitro, je njegova hitrost glede na hitrost zračne mase v kateri se giblje (veter) majhna.....in evo ti kovite in neubogljivost krmil #-o
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

:-k

Kako je že rekel Jimi Hendrix: Celo življenje se učiš.. :wink:

Bom upošteval v prihodnje, vendar hitrost res NI bila majhna..

Ehhh, kar je, je!

:D

LP
Slika
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Tako..

DG pokrpan, le še po nov bajonet skočim, potem pa znova...... :-k Tokrat v zrak, tako kot je treba..

Imam le še eno vprašanje.. Kakšne so vrste bajonetov (material) in katero priporočate za ta model? Sedaj je bila karbonska.. Ali je kakšna razlika, če vzamem drugo, močnejšo?

Hvala

LP
Slika
zazkhudo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 22 Dec 2006, 00:21

bajonet

Odgovor Napisal/-a zazkhudo »

Živjo !

Tudi jaz imam slabe izkušnje s karbonskimi bajoneti, čeprav bi morali biti po vseh pravilih najmočnejši.
Zdaj imam povsod jeklene bajonete. Res je model zato kar precej težji,
kar pa na koncu pripomore k večji hitrosti in vztrajnosti modela.

L.p. - zazk
Uporabniški avatar
Kali
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 31 Maj 2006, 14:28
Kraj: Preddvor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kali »

Živjo

Hitro si ga pokrpal ni kaj. Kakšen bajonet si boš sedaj omislil? Na enem tujem forumu sem zasledil, da je nekdo potem tudi uporabil jekleni bajonet. Samo moraš pa vedeti nekaj. Če bi imel zadnjič jeklenega, bi imel 100% zlomljeno krilo, tako pa je očitno karbonski bajonet šibkejši in je krilo ostalo lepo celo. Si imel kakšne težave, da si spravil zlomljeni bajonet iz krila in trupa? Očitno bo šel DG v zrak šele po dopustu, kajne?

Lep pozdrav, Andrej.
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Po pravici povedano sem se šele včeraj spomnil na zlomljen bajonet v krilu.. #-o Mislim da ga bom ven vzel tako, da bom vanj zavrtal majhno luknjico in privil dolg vijak.. Ne bo panike ker ni tako trdno vpet v krilo..

Nov bajonet bo najvrjetneje jeklen.. V zrak pa tako kot si rekel.. Po dopustu :D

LP
Slika
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno