Supra za 2008

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Lepo, da si na vse pomislil. Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
nino10
Razpravljalec
Prispevkov: 168
Pridružen: 14 Jan 2008, 20:12
Kraj: odranci

Odgovor Napisal/-a nino10 »

raktivec napisal/-a:Lepo, da si na vse pomislil. Slika
itak 8) :lol:
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Odgovor Napisal/-a rossi »

...e počnu bom od smeha.... :lol: :lol:
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Smejalni plin?


Offtopic, ampak resnično!
Poznaš tisto, ko jer ena velika Velenjska firma plastikfantastik izdelala serijo kompozitnih pingvinov za igrala v otroških hrvaških kopališčih? Izbrali so avtentične črno bele barve in ubogi otroci so te pingvine poželjivo gledali, le najmočnejši so se lahko obešali na rumene kljune. Slika
Nekaj podobnega se je zgodilo z plavajočo plezalno steno, ki ji je nek izumko privijačil črne oprijeme.
lp
Sašo
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

nino10 napisal/-a:On že ve zakaj, samo tebi se ne sanja....

kako pa ti ves da se meni ne sanja! a sklepsas po svoje! ko bo cas tekem vem da bo vroce in se bo pogrelo zato pa bom nabavil vrece v katerih de lezal na tekmi! :evil: :x
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne da se mi več na na smeškote pritiskat....
A boš s temi vrečami tut letel?
:lol: :oops: :lol:
Zakaj misliš, da so vsi karbonski modeli barvani v bolj svetle barve? Kr tako brez veze sigurno ne...
Da se ne bo najdu kak pametnjakovič in iskal komplet črne modele, je tu link: http://www.leskycomposite.at/ . Tako da ga rešim muk...in zmanjšam emisije CO2, ki jih povzroča google search....

Zadnje čase se mi prov ne da pregledovati foruma, samo to temo ima pa najraje, ne vem zakaj, ampak verjetno je to ljubezen do modela supra 2008, ki je zgolj bleda in izmaličena kopija originalne Dreline stvaritve...
Original je pravi lepotec, da ne bo pomote!

@rossi
mene bo tut razneslo...
Projekt Qanabiss FxJ lepo napreduje in z veseljem spremljam potek nastajanja modela.
Brez zamere.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Meni se zdi pa lepa, posebej tale ninotova! Tisto o soncu sem napisal povsem dobronamerno in očitno ima Nino rešitev. V zraku ni blema, dovolj piha.


p.s.
Priporočam kak globok vdih in malce persena v usta, da res ne bodo koga praskali z sten.Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a gizmo »

Nino, čisto btw. si kaj tehtal letalo sedaj po obisku kozmetičarke? Koliko se ti je "poredil"?

LP,Igor
Uporabniški avatar
sly
Tekmovalec
Prispevkov: 380
Pridružen: 03 Jan 2005, 14:10
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a sly »

@ Krist

Čeprav je moje osebno mnenje, da si poln modelarskega znanja, mislim, da boš moral malce prilagoditi ton pisanja in komentiranja prispevkov ostalih...
Shadow-E
Xplorer

MX22
Uporabniški avatar
nino10
Razpravljalec
Prispevkov: 168
Pridružen: 14 Jan 2008, 20:12
Kraj: odranci

Odgovor Napisal/-a nino10 »

gizmo napisal/-a:Nino, čisto btw. si kaj tehtal letalo sedaj po obisku kozmetičarke? Koliko se ti je "poredil"?

LP,Igor
"tehta 50kg" pa kaj glavno da bo v vetru sla naprej ( sicer pa je tako natanko gor sloj nanesen da se vidi skoz balza ! 8) stehtam pa povem!
Uporabniški avatar
nino10
Razpravljalec
Prispevkov: 168
Pridružen: 14 Jan 2008, 20:12
Kraj: odranci

Odgovor Napisal/-a nino10 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A boš s temi vrečami tut letel?

Ko bos ti tam bom prav zagotovo z vrecami letel ( sicer pa se nocem s tabo kregat ti si sam misli kar si zelis saj ti znas sam druge modele ugovarjat! ti pa tam poglej tvojega kolibrija pa tak dalje ! da nebo pomote! =D> naredi ti tak velik model pa mo videl kok bo boljs ( ne pravim da nebo) samo naredi pol mi pa bos gobec zaprl do zdaj pa ne! :lol:
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Odgovor Napisal/-a rossi »

sly napisal/-a:@ Krist

Čeprav je moje osebno mnenje, da si poln modelarskega znanja, mislim, da boš moral malce prilagoditi ton pisanja in komentiranja prispevkov ostalih...
..sej ni blema bomo pa brisal...temu pravijo demokracija :oops:

No da bom mal resen. Na te stvari sem počasi ratal imun ker nekateri pač ne morejo iz svoje kože.

P.S. Danes bo odličen dan za jadrat. Modoče bi lahko vzel Kolibri termik ali standard in jadral nad svojo vročo glavo :oops:
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a gizmo »

nino10 napisal/-a:
gizmo napisal/-a:Nino, čisto btw. si kaj tehtal letalo sedaj po obisku kozmetičarke? Koliko se ti je "poredil"?

LP,Igor
"tehta 50kg" pa kaj glavno da bo v vetru sla naprej ( sicer pa je tako natanko gor sloj nanesen da se vidi skoz balza ! 8) stehtam pa povem!
... :roll: "50kg", Nino loči normalno vprašanje od podjebancije. Vidim, da si mlad in zaletav. V osnovi me več niti ne zanima, želel sem samo videti koliko si mu pridelal s to lepo poslikavo. Upam, da spoznam letos na tekmah ljudi z bolj odprtimi glavami in srcem, sicer me bo minilo še preden bom začel.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Dajte no fantje... samo slišati je hotel da je model sedaj RES lep! :)

Tisto da se zvija, in da je težko in da se ga nič ne vidi, in ... ... ... ... so le izgube za dosego cilja :) :P :P :P :P

Zima je, ni še tekem in pri F5J nimaš kaj za šarit po modelu, sploh če kupiš. Zato je toliko govorjenja :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Slika

Še čist sveža :D
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Uporabniški avatar
Peter Karner
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 30 Mar 2008, 12:12
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter Karner »

Supra je pa res popularen model. Če ne verjamete si poglejte tole:
http://www.youtube.com/user/marcowint
Uporabniški avatar
tone vidensek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2126
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:04

supra za 2008

Odgovor Napisal/-a tone vidensek »

Pa naj še kdo reče,da ni tudi ta Sebin model . :mahaj:
Uporabniški avatar
nino10
Razpravljalec
Prispevkov: 168
Pridružen: 14 Jan 2008, 20:12
Kraj: odranci

Odgovor Napisal/-a nino10 »

o
tadej supro si fajn porihtau ! te vilicar ka je pa odza je pa najbolsi! :D #-o =D>
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Slika
Krist a se spomnš, ko smo v Španiji šlatali moje krilo?
Razlika temperature se je močno čutila na tem krilu.
Sedaj imamo raketoplane drugače pobarvane.
lp
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

extremist1 napisal/-a:Slika
Krist a se spomnš, ko smo v Španiji šlatali moje krilo?
Razlika temperature se je močno čutila na tem krilu.
Sedaj imamo raketoplane drugače pobarvane.
lp
Točno to. Beli deli brez karbona so bili najhladnejši, vse ostalo je bilo toplo ali celo vroče.
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Odgovor Napisal/-a rossi »

Qanabiss team je še enkrat stopil v delavnico in še zadnjič zmešal smolo za izdelavo zadnjih fafl tako priljubljene SUPRE 2008. Ker je bilo vzdušje tapravo in nismo bili pod nobenim pritiskom so nastale malo drugačne fotografije. Jest sem bil v vlogi snemalca in se smole sploh dotaknu nisem. Onadva sta pa poleg vseh kozlarij še smolo mešala in poćela kar pač paše zraven... :kronik:

Te krile gredo k našemu zvestemu snemalcu Petru, ki verjamem da že komi čaka kako bo vse skupaj zgledalo z novim trupom... :P :P
Priponke
DSC04350.JPG
DSC04350.JPG (189.74 KiB) Pogledano 5066 krat
DSC04348.JPG
DSC04348.JPG (113.67 KiB) Pogledano 5066 krat
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Odgovor Napisal/-a rossi »

No pa da pokažemo še tisto za kar smo bili v delavnici....

Upam da se bo smola strdila, ker sta jo malo preveč rečila s pirom... #-o #-o
Priponke
DSC04354.JPG
DSC04354.JPG (200.11 KiB) Pogledano 6687 krat
DSC04351.JPG
DSC04351.JPG (145.18 KiB) Pogledano 6687 krat
DSC04353.JPG
DSC04353.JPG (220.53 KiB) Pogledano 6687 krat
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Video z današnjega letenja..
http://www.youtube.com/watch?v=YDfRUpBY2t8
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Dobro se dviga!

Na tvojem videu sem opazil, da eleroni niso potegnjeni do konca krila, čeprav zaključek ni v obliki ušk. Zakaj bi bilo to dobro?
lp
Sašo
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Odgovor Napisal/-a rossi »

raktivec napisal/-a:Dobro se dviga!

Na tvojem videu sem opazil, da eleroni niso potegnjeni do konca krila, čeprav zaključek ni v obliki ušk. Zakaj bi bilo to dobro?

Do konca niso samo zato, ker obstaja nevarnost da konci eleronov zaflatrajo ker niso dovolj togi. Glede na to da je pri avijonu velik V-e lom ušk se nagib uporablja bolj za preciznost letenja kot pa za akro program. Večinoma se uporablja smer..

Nino, avijon očitno leti v redu vendar potrebuje fino trimanje...sem opazu nekaj detajlov to ti moram pa enkrat posebaj razložit....
Uporabniški avatar
nino10
Razpravljalec
Prispevkov: 168
Pridružen: 14 Jan 2008, 20:12
Kraj: odranci

Odgovor Napisal/-a nino10 »

raktivec napisal/-a:Dobro se dviga!

Na tvojem videu sem opazil, da eleroni niso potegnjeni do konca krila, čeprav zaključek ni v obliki ušk. Zakaj bi bilo to dobro?
Vceraj sem letel z eliso ki jo imam za trening (12x8) tak da zdaj ne penja tak! (13x8) pa bo za tekme! 8)
Odgovori

Vrni se na F5J