Nasveti in letenje z micro 47G

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Bell nabira letalne "urice".

Najbolj so sedaj na udaru kraki, ki seveda trpijo pri neumnosti. Ravno pred kosilom sem se igral s finim trimanjem v garaži. Brenčač je "ušel" pod strop in kraki so opazili stropno luč. :) Konce krakov sem polepil s selotejpom in učvrstil s 3 mm karbonskim profilom.

Kabinco sem dokončno uspešno zlepil skupaj - gost sekundar.

Izgubil sem eno od gumic, ki drži uteži na stabiju. Nekaj selotejpa in še enako na drugi strani, drži kot šus.

Zelo pogosto je zaradi vibracij (skrivljena glavna os, se mi ne da kupiti še enega kreš seta) od ležaja odstopila opletna plošča (krmiljenje). Rešil sem s kapljico sekundarja.

Včeraj je v Mekinjah heli zgrmel tudi enkrat zaradi prevelikega nagiba, kot sem pozneje odkril pa tudi zaradi trka krakov pri povečanem nagibu (naprej in levo/desno). Velik prostor, da opcijo "natišancije", vendar hitro pozabiš, da se kraki tako hitro srečajo.

Kot je Aleš že prikazal, je opcija v daljši osovini kar poveča razdaljo med kraki.

Po vseh teh "malih kućnih ćarolijah" heli leti še vedno "bolje" kot nov - ko ga še nisem obvladal. :D 8)
Priponke
IMGP6263.jpg
IMGP6263.jpg (56.36 KiB) Pogledano 5137 krat
IMGP6262.jpg
IMGP6262.jpg (33.01 KiB) Pogledano 5137 krat
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Seveda je užitek pri "teranju" večji s Flight Power 800 2S1P akuji. 8) Posledice so lahko usodne!

Slika
www.lipo.si
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

To da ima nihajno ploščo le na enem paru krakov, ga zelo tepe. Spodnji disk rotorja niha, zgornji miruje, če je zadosti nihanja je pa BUM. Po drugi strani mu pa zgornji par daje potrebno stabilizacijo, brez katere bi bil zelo težaven za letet.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Ja, to je kompromis za stabilnost. 8)
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Slika

upgrade ;)

Flightpower 800 lipete 2S1P odsvetujem! Zakaj?

Po dveh skoraj non stop letenjih sem dal na heli Flightpowerje.

Rezultat: Prismojen motorni priključek in odlotani pini na 4 in 1 škatlici

Upam, da bo po servisu delalo. Poročam in poslikam!
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Vadbeni material.
Priponke
competition.jpg
competition.jpg (107.17 KiB) Pogledano 4826 krat
www.lipo.si
keskopesko
Razpravljalec
Prispevkov: 176
Pridružen: 30 Maj 2006, 14:16

Li-Pe-ti

Odgovor Napisal/-a keskopesko »

Imam 3 različne packe 2S-800 mAh in Graupnerjev sploh ni slab.
Teža, dimenzije, performanse vse štima.

Najbrž pa Bellu res paše malo oddiha vmes, se kar matra oz. je vroč.

A majo brusheless upgrade ;) za 47tko?

Aleš
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Aleš živjo,

ja, tudi na BK so naredili koaksialce. Nemci... nekje na rcline ali rc-network je debata in slikice. Verjetno se najde tudi na rcgroups. 8)
www.lipo.si
keskopesko
Razpravljalec
Prispevkov: 176
Pridružen: 30 Maj 2006, 14:16

Zadeva je fajn

Odgovor Napisal/-a keskopesko »

Meni se zdi super produkt tale Bell.
Sem kupil že 3, enega še bom, no moj je samo prvi, ostalo za prjatle.

Zamenjal sem edino "gornji zglob" z aluminijastim. Kot Miha zgoraj.
Po mojem mu drugače prav nič ne manjka in tudi BK-ja ne rabi.

Bomo rajš Dedku Mrazu za Pocket Zooma pisal ali pa Robiju neki iz delavnice ob Idrijci odnesli ;)

Aleš
NeoTO
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 27 Avg 2006, 08:55
Kraj: Ločica ob Savinji

Odgovor Napisal/-a NeoTO »

Miha, a pol si popravil tisti pin? Se je samo tisto odlotalo ali je tudi kakšnega FETa odneslo?
Lp,
Matevž
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

NeoTO napisal/-a:Miha, a pol si popravil tisti pin? Se je samo tisto odlotalo ali je tudi kakšnega FETa odneslo?
Danes nisem prišel do tega. Sem zagonil večino dneva za prepih garaže.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Meni se je pa po malo tršem "srečanju" s steno :lol: začel vrteti okoli osi že pri majhnem gasu. To sem zrihtal, vendar pa mi zdej dela druge probleme :cry: , in sicer, ko dodajam gas, začne rinit včasin naprej, nazaj, levo, desno in razne kombinacije:). Nekak mi ga še rata umirit ampak, ko pa ima dost gasa, da bi lahko vzletel, se začne sunkovito premikati levo in desno tako, da se prevrne :cry: aja, pa ko sem ga nazaj sestavil sta mi ostala dva vijaka, in nimam pojma kam naj bi jih dal :-? #-o
Če probam zavrtet rotor z roko, zgornji al pa spodnji, se mi zdi, da moram uporabiti mal več sile, kot takrat, ko je bil še nov. Opazil pa sem tudi, da če mam gas na nuli servoti, včasih, ne vedno, na kratko trzajo in se po sekundi ali dveh umirijo :-?

Pogledal sem tudi tiste številke na krakih in sta spodnja dva 3 pa 2, in zgornja dva 4 pa 1. Bi to lahko bil vzrok? čeprav ne verjamem, da je to krivo.

Letim pa brez kabine, ker čisto v vsaki poziciji spodnji rotor tolče ob njih...paže drugič je razpadla.

ps.: Bom probal napopati en filmček,da boste mogoče bolj vedeli, kako me zafrkava :lol:
blazkowic
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Nov 2006, 13:47
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a blazkowic »

Ko sem jaz zmontiral kraka z različnimi številkami ga je tudi preveč treslo. Problem je zginil, ko sem dal krake z istimi številkami gor.

Povej katera dva vijaka sta ti ostala, (lahk v katalogu delov pogledaš) pa ti bo sigurn ker povedu kam pašeta. Sej če prov vem, je na helikopterčku samo 8 vijakov (če se ne šteje tistih na servotih pa na "for-in-uanu".


LP,b
Gravity is overrated
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

No bom probal to naredit, moram nove nabavit :)
Tista dva vijaka pa sta malo daljša od tistih štirih, ki držijo spodnjo glavo skupaj. Magar pa, če ga še enkrat razstavim in grem vsakega posebaj preverit, nekaj bo že delalo :D
blazkowic
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Nov 2006, 13:47
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a blazkowic »

če si razstavljal in snemal notranjo gred, pašeta una dva vijačka v un srebrn obroček, ki je pod zobnikoma in preprečuje osni premik notranje gredi in zdrse zarad momenta.

I guess :D


LP
Gravity is overrated
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ne, tam ne mankata :D sem preveril vse še enkrat in ugotovil, dasta najbrž prišla zraven, ko sem kupil rezervne dele.
Včeraj sem ga dal še enkrat čisto narazen in vsako stvar posebaj nazaj in sproti probaval, kdaj ga račne rukat. Začel se je, čim sem zmontiral spodnja dva kraka nazaj gor, tako, da je res lahko to krivo. Al se je pa že prej tresel samo ni bilo opazno...bom videl :D
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Malo poslikej pa dej slikce gor. Sej ni tak kunšt tole. 8)
www.lipo.si
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Veš, da bom, sam zdej upam, da bom loh še ta teden al pa nasledn skoču po krake, da vidim, kako se pol obnaša. Pol bom pa tko že brez idej kaj bi lahko blo tko, da bom prpopu kej. :wink:

lp
butnskala
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 30 Avg 2005, 14:44

bell

Odgovor Napisal/-a butnskala »

ja, daj no - meni točno isto počne, odkar sem pristal na drevesu...
da mi ne bo spet kdo sporočil, kako je to helikopter za indoor... :D

L.P.

c
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

No, moj heli zdej lepo leti, v zraku se sicr še mal trese ampak ni frke.
Vzrok mi še zdej ni čist jasn, zahvala pa gre g. Miranu (sej mu je tako ime, ne?)iz Trgovine Mibo.
Bom še kašno sliko prpopu.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Na pamet mi je padlo, da bi si lahko omislil še en lipo akku (da bi lažje čaku na druge, da se napounejo :P). Mi slučajno lahko gdo svetuje v kero smer naj začnem gledat?

lp
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Ali pa če bi prebral 2. stran v tej temi :wink:
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

:oops: sori, hvala
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Pri men očitno ne misli bit konec vseh vprašanj :D

Tokrat bi vas pa povprašal po času polnjenja lipo akkujev. Meni se polnejo okoli 2 uri. Je to normalno ali predolgo?

Pa še to: včeraj sem mel letalsko mrzlico :D in sem letel cel dan, od jutra pa do večera. Akkuje sem dal polnit in po polnjenju šel letet in tako do večera, nisem pa pomislil, ali to mogoče škoduje akkujem? Po polnjenju sem počakal, da so se malo ohladili.

lp
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Pozdravljeni.

No, tudi sam sem nabavil tale model helikopterja, pa mi je po tednu dni letenja "le uspelo" zlomiti zgornji del držala stabilizatorja. Stene nočejo in nočejo biti pri miru ampak se venomer približujejo modelu. Sedaj pa sprašujem, ali je pomembno kateri tip sekundnega lepila naj uporabim, da bo kolikor toliko držalo skupaj. Kje bi se dalo dobiti nekaj Kevlarskega rovinga za povit okoli držala, katerega je opisal Mihah.
lp, Miran
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji