Kateri polnilnik izbrati?

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
Uporabniški avatar
kokolo
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 03 Apr 2005, 13:50
Kraj: koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kokolo »

mamamia napisal/-a:kupis ultra duo plus 30?:)
ugotovu da ni tolko velike potrebe po ne vem kakšnih polnilcih..
kakšen pa je??
in cena me zanima?
GM R@c1ng †3@m

RALLY EVO SPORT 2005
FUTABA 3PM
mamamia
wonderboy wannabe™
wonderboy wannabe™
Prispevkov: 378
Pridružen: 19 Okt 2002, 01:00
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a mamamia »

www.google.com

pa na mibotovi strani mas podatke.
Uporabniški avatar
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 04 Apr 2002, 01:00
Kraj: Bloke - Notranjska

Odgovor Napisal/-a »

kokolo napisal/-a:ugotovu da ni tolko velike potrebe po ne vem kakšnih polnilcih..
Bo pa čez dva meseca :(
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

mamamia napisal/-a:kupis ultra duo plus 30?:)
ti si rajši tale ultra duo plus 30 za sebe zadrzi skoda takega pounilca dobrega vstran davat ce boš pa ga pol rabo spet pa bo potrebno spet noviga kupovat a ni škoda [-X :^o :cry: :( #-o
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

polnilci-Vaše mnenje

Odgovor Napisal/-a markx »

Kupujem polnilec.Mora biti "začetniku prijazen",čimboljši,cenovni rang okoli 20ksit. V ožji izbor so prišli 4.komadi.Z Vašo pomočjo bi izbral enega.Sicer se bolj nagibam k Pro peak prodigy II.Kaj mislite??Hvala lepa za Vaša mnenja in nasvete.
ožji izbor:
-Pro peak prodigy 2
-X peak 3 plus
-Ultramat 12
-Simprop Intelli Speed
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Pozdravljen!
Nekako takole je:

Pro peak prodigy 2 in X peak 3 plus sta približno enaka. Za taprvega pravijo da je zelo vredu za nezahtevnega uporabnika. Za drugega se bere po tujih forumih, da je imel lani (še) določene napake v algoritmih polnjenja za li-xx celice. Tako da... Morda se bo javil kak lastnik omenjenih dveh in povedal izkušnje. In pa če imata polnilca avtomatsko polnjenje Ni-xx celic. Polniš lahko 1-14 Ni-xx in 1-5 Li-xx in svinčene.

Za ultramat 12 piše na graupnerjevi strani, da polni do 3A, v navodilih pa do 5A. Napaka?? Avtomatsko polnjenje Ni-xx. 1-12 Ni-xx in 1-3 Li-xx in Pb.

Intelli speed je novost in še nisem zasledil nikjer kakšnega opisa. Polni do 7A, 1-14 (avtomatsko??) Ni-xx in 1-5 Li-xx ter Pb.

Pod avtomastko polnjenje mislim nastavitev toka, izklopijo itak vsi po metodi delta peak ;).

Zdaj, jaz bi vzel polnilec, ki ti ponuja polnjenje čim več celic pri čim višjem toku. Na avtomatkso nastavljanje toka se ne bi oziral preveč v tem cenovnem razredu. Primer: če pogledaš tanove kokam Li-pol celice so 4800mAh. Kapaciteta posamezne celice izredno hitro naraščajo in že za Ni-Mh (subC) se že šušlja, da bodo drugo sezono preko 4000mAh. Tako da polnilcu z 5A kmalu zmanjkuje maneverskega prostora.

Moje priporočilo Intelli speed ;) .


Lp, Marko
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

No ostali "stari mački".A je še kakšno mnenje?Fino bi bilo, če bi kdaj v prihodnosti kdo napisal kakšen primerjalni test ,tako kot pri RV napravah.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Ultramat 12 dobiva zelo na popularnosti zadnje čase. Razlogov je dovolj.

Malo treznega premisleka: Ali boš res uporabljal 4 in več Ah LiPo celice, saj že sam paket (recimo 3 in več S) stane več kot našteti polnilci? :-k
www.lipo.si
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

mihah napisal/-a:Ultramat 12 dobiva zelo na popularnosti zadnje čase. Razlogov je dovolj. :-k
Ah, isto bi lahko trdili za ostale tri izdelke :roll:

mihah napisal/-a:Malo treznega premisleka: Ali boš res uporabljal 4 in več Ah LiPo celice, saj že sam paket (recimo 3 in več S) stane več kot našteti polnilci? :-k
Zgodovina nas uči, ali ne??



Lp, Marko
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a saso »

Osebno uporabljam Pro peak prodigy 2 in sem zadovoljen. Je majhen, dobro polni,... :) Ima osvetljen zaslon :D (pustmo to, da nima veze to s polnenjem ;)).


Polnim vse od NiCd, NiMH in LiPo (LiIon). Zaenkrat brez težav :)


Pa paše v razred pod 20k s tem, da polni s 5A. Na rcgroups imas tudi nekaj debat o tem polnilcu...


Vzami tistega, ki ti bolj odgovarja. Napolnijo vsi omenjeni tam tam nekje...
lp,
Saso :D/
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Marko: Markx mi je poslal ZS in je pojasnil, da je začetnik. Ko bo prišel do tega, da bo začel uporabljati 4 Ah LiPo akumulatorje, ne bo več spraševal takih vprašanj.
www.lipo.si
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Se razume ;)



Lp, Marko
Uros Mali
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 15 Sep 2003, 13:51
Kraj: NM, LJ

Odgovor Napisal/-a Uros Mali »

Vsekakor odsvetujem Intellija. Slaba podpora. Servis? Ga nisem nasel. Napake? Pogoste, npr. temp. senzor error, pol se pa j...

Za zacetnika svetujem polnilnik splosne uporabe (ala ultramat), ne recem pa da so ti polnilniki dobri. V danasnjem casu bi lahko procakovali dnevne firmware-je za polnilnike :).

lp Uros


PS: ali kdo ve, ali ima kateri od polnilnikov podano izhodno moc. Npr. sigurno ne dajo ti polnilniki 5A pri 30V.
Uros (041 924449)
seba
Freak
Prispevkov: 505
Pridružen: 15 Okt 2001, 01:00
Kraj: cerknica

Odgovor Napisal/-a seba »

Kupis PULSAR 2 (polski polnilec), ki polni vse kar si zazelis z tokom do 9.9A. Pa se nobenih dodatkov ne rabis zraven.

LP Seba
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Uros Mali napisal/-a:Vsekakor odsvetujem Intellija. Slaba podpora. Servis? Ga nisem nasel. Napake? Pogoste, npr. temp. senzor error, pol se pa j...
Kje si pa videl, da ima Intelli speed podporo za temperaturni senzor???
Sam sem nekaj let uporabljal starejši Simpropov polnilec, ki mi je odlično služil, vendar sedaj je dober samo še za filanje Tx in Rx baterij.

Uros Mali napisal/-a:PS: ali kdo ve, ali ima kateri od polnilnikov podano izhodno moc. Npr. sigurno ne dajo ti polnilniki 5A pri 30V.
Govorimo o polnilnikih, ki polnijo max. do 14 celic Ni-xx.

Lp, Marko

P.S. Če se bo komu dalo, naj pove svoje izkušnje o servisiranju polnilcev. Hvala.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

didodede napisal/-a: P.S. Če se bo komu dalo, naj pove svoje izkušnje o servisiranju polnilcev. Hvala.
Čez moje roke je šlo kar nekaj raznolikih Ultramatov.

Napake?

Večinoma : Izhodni del je prišel stik z napajanjem. Pri takih napakah se polnilnika ne splača popravljati. V drugih primerih so lastni nadebudni serviserji toliko "šarili" po polnilniku, da je bilo veselja res konec.

Napake so pri Graupnerju odpravili korektno: Pri stikih, so ponudili strankam nove polnilce (v mnogih primerih že z LiPo softverjem) po kulančnih cenah, ki so zelo podobne cenam pri katerih bi jih stranke plačale samo za nadgradnjo samo.
V drugih manj kritičnih primerih stroški popravila tudi niso bili visoki.

Napak, pri katerih se je priznala garancija mislim da ni bilo.

Toliko v vednost.
www.lipo.si
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Zanimivi podatki...

A pri shulzejevih polnilcih zgoraj naštetih napak ni, oz. ali se pojavljajo v manjših obsegih???
Servis pa vem, da je pri njih odličen.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Pri Schulzejih se pojavljajo enake kritične napake - t.j. stik izhoda z napajanjem (npr. pri polnjenju na avtomobilskem motorju se to zelo hitro zgodi).

Številčno gledano je teh napak manj (~1/5) , ker so tu uporabniki bolj pazljivi.
www.lipo.si
Uros Mali
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 15 Sep 2003, 13:51
Kraj: NM, LJ

Odgovor Napisal/-a Uros Mali »

Uros Mali je napisal/a:
Vsekakor odsvetujem Intellija. Slaba podpora. Servis? Ga nisem nasel. Napake? Pogoste, npr. temp. senzor error, pol se pa j...


Kje si pa videl, da ima Intelli speed podporo za temperaturni senzor???
V mislih sem imel Intelli-Control V2 in V3
Uros Mali je napisal/a:
PS: ali kdo ve, ali ima kateri od polnilnikov podano izhodno moc. Npr. sigurno ne dajo ti polnilniki 5A pri 30V.


Govorimo o polnilnikih, ki polnijo max. do 14 celic Ni-xx.
14x1.5V/cell@5A = 21V@5A
torej 14 NiX celic pri polnenju s 5A rabi vsaj 21 V na izhodu polnilnika. Pomnozimo s tokom 5A, kar da 105W. Zanima me le to, ali kater polnilnik podaja najvecjo izhodno moc? Katerikoli, pocen ali tadragi.

lp Uros
Uros (041 924449)
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Prosim da se ne odaljujete od vprašanja. [-o< [-o< [-X [-X [-X [-X :oops: :oops:
giant
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 27 Jul 2005, 14:29

Odgovor Napisal/-a giant »

sam imam polnilec intelli-control V3.1

kar se tiče preglednosti menijev in rokovanja je res bomba. če z tem polnilcem kaj narobe napolniš pol si res ali grozno neroden al pa se ti ne da brat.

ima možnost avtomatskega polnjenja in praznjena ampak je le to v navodilih priporočeno sam za NiCd tipe akumolatorjev. za druge tipe pač sam ročno vneseš podatke ( tip akumolatorja, število členov, kapacitieto člena, velikost praznilnih-polnilnih tokov ) in to je to.

pomankljivost, ki sem jo do sedaj ugotovil je mogoče ta, da se li-ion in li-poli akujev ne da praznit. mogoče boš reko zakaj jih praznit?? nekje sem prebral, da jih je najboljše shranjevat napolnjene na 40%, da jih s tem najmanj uničuješ ( če to res drži ne dam roke v ogenj pač prebral sem nekje ) in tu se pojavi vprašanje kak jih na 40% spravit. te moreš pač jih v modelu spraznit pol pa napolnit sam do 40% samo mislim, da za tako kot ima polnilc ceno bi tudi to lahko nekak porihtali pa na žalost niso.

v glavnem...jaz sem zadovoljen z njim

če te pa še kaj več zanima ti pa lahko magari teh 20 strani navodil skeniram pa pošlem na mail ( sam so v nemščini )

LP
giant
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 27 Jul 2005, 14:29

Odgovor Napisal/-a giant »

oh...sorry...slabo sem si prebral....

ti ja sprašuješ za manjšega brata

o tem pa iz praktičnega vidika ravno ne vem kaj....sem se pa sam pri nakupu odločal ravno med tema dvema modeloma in kos slednje sem se za večjega odločil zaradi večje zmogljivosti

LP
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Med podrobno študijo in vašimi odgovori sem se odločil za prodigy II.Največ ponuja,cena primerna,pa tudi navodila so v slo(kar za nekoga npr.zame veliko pomeni).Zdaj pa sam hiter napišemo želje Božičku. [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< :lol: :lol: LP Marko
jadra
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 28 Dec 2005, 16:06
Kraj: Medvode

Polnilec ?

Odgovor Napisal/-a jadra »

Nameravam nabavit polnilec, pa se odločam med
Ultramat 12
Pro peak prodigy II 5A
Intelli speed

Zanima me kateri je boljši oziroma katerega priporočate?


lp Janez
den
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 26 Feb 2006, 22:15

Odgovor Napisal/-a den »

Jaz imam omenjenega ultramata 12 od Graupnerja in sem zelo zadovoljen z njim. Dosti dobiš za toliko denarja od tega polnilca. Sicer drugih polnilcev ne poznam. Mislim pa da je najboljše da kupiš polnilec, ki ga ima kakšen tvoj kolega. Tako boš najlažje obvladal vse nastavitve. Mislim tudi da je omenjeni polnilec kar dobro razširjen po Sloveniji

Lp, Den
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki