SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
pokmon
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Maj 2007, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pokmon »

Rabil bi pomoč pri nastavitvah helikopterja , če je mogoče kdo iz Ljubljana-okolica. Če ima kdo izkušnje z nastavitvami z Copter-X 450 in RV napravo Graupner MX-12? Meni po dveh dneh ni ratalo skup spravt... :oops:

Tel. 051/426003 ali [email protected]
Uporabniški avatar
pokmon
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Maj 2007, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pokmon »

Vidim, da je malo tistih, ki bi bili pripravljeni pomagati :(
Tako sem po nekaj dneh brskanja našel res dober vodič, kako sprogramirati različne naprave, da bo heli čim bolj funkcioniral. Veliko sreče!!

LP

http://www.raptortechnique.com/radiosetup.htm
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1084
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

pokmon napisal/-a:kako sprogramirati različne naprave, da bo heli čim bolj funkcioniral
Če še nimaš izkušenj z nastavljanjem ti priporočam, da si (če še nisi) pogledaš te filmčke: Heli Skills and Setup 101
Uporabniški avatar
pokmon
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Maj 2007, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pokmon »

V zadnjih dneh sem pogledal toliko filmčkov, da sem bil na koncu čist zmeden. Je pa vsekakor odličen pripomoček za začetnike.
LP
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

LEUSTK napisal/-a:Rabil bi pomoč pri povezovanju :

Oddajnika : SPEKTRUM AR-7000 (dsm2) 2.4 GHz DSM TECHNOLOGY
z vsemi elektromotorji ter 3D gyro-m na helikopterju T-rex 450 pro ter vse skupaj povezati oziroma usposobiti z DALINJSKIM UPRAVLJALNIKOM
SPEKTRUM DX7

Z helikopterjem sem ze upravljal ter popravljal karkoli sem pač rabil nato sem se odločil da ga prodam ter da kupim malo večjega ter močnejšega predvsem pa 3D helikopter. Nato sem kupil helikopter T-rex 450 pro ter ga v celoti sestavil ter vse kar je potrebno naročil nov dalinc SPEKTRUM DX7 sedaj pa sem obtičal :( ker enostavno neznam skalibrirati ter zvezati vsega skupaj ker je to prvič zame ter se še učim pa bi lepo prosil če mi lahko kdo pomaga.

doma sem okolici ljublane oziroma v občini Dol pri Ljubljani če je kdorkoli kje v bližini ter če mi lahko seveda pomaga bi prosim za pomoč.

hvala. Gregor Levstek
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ta tema ti utegne pomagati pri povezovanju servomotorjev: viewtopic.php?p=376606#376606
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

vrabec napisal/-a:Mogoče vprašanje ne spada pod to temo, ampak nove pa tudi nisem hotel odpirati [-X . Doma se učim voziti na simulatorju AFPD in na komandi proizvajalca dynam. Komanda je 6 kanalna,mode 2, po nekaj dneh uporabe se je na desni ročici za nagib letala (za elerone) pojavila težava. Ko v simulatorju vozim približno 5 minut se mi prej omenjena ročica začne zatikati v obeh skrajnih legah, kot, da bi jo nekaj zaviralo. :evil: Nevem kaj naj naredim, naj odprem komando in pogledam, po poterbi "podmažem" ali naj prej pokličem v trgovino kjer sem kupil komando.Upam, da mi boste znali pomagati. :wink: [-o<
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Brane63 napisal/-a:Živjo

Svež modelar potrebuje malo inštrikcij pri nastavitvah komande in helija. Domžale-okolica.Lahko tudi proti plačilu.

Najbolje, da se zapelješ v Krtino na kak lep dela prost dan. Tam že roji heli modelarjev.
Zadnjič spremenil Phoinix, dne 08 Feb 2011, 17:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

vrabec napisal/-a:Mogoče vprašanje ne spada pod to temo, ampak nove pa tudi nisem hotel odpirati [-X . Doma se učim voziti na simulatorju AFPD in na komandi proizvajalca dynam. Komanda je 6 kanalna,mode 2, po nekaj dneh uporabe se je na desni ročici za nagib letala (za elerone) pojavila težava. Ko v simulatorju vozim približno 5 minut se mi prej omenjena ročica začne zatikati v obeh skrajnih legah, kot, da bi jo nekaj zaviralo. :evil: Nevem kaj naj naredim, naj odprem komando in pogledam, po poterbi "podmažem" ali naj prej pokličem v trgovino kjer sem kupil komando.Upam, da mi boste znali pomagati. :wink: [-o<

Si potem uredil težavo?
Uporabniški avatar
vrabec
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 17 Jan 2011, 14:09
Kraj: radovljica

Odgovor Napisal/-a vrabec »

Ja, dela kot je treba, u bistvu je bilo treba samo malo podmazati, ampak sam nisem hotel nič brkljati po komandi, ker sem še neizkušen, da nebi kaj z*****l. #-o
Vzemi življenje kot igro in svet kot igrišče.
zup
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Nov 2009, 11:35
Kraj: Naklo

Pomoč t-rex 450 sport

Odgovor Napisal/-a zup »

Živio,
Rabil bi pomoč pri nastavitvah modela. Je kdo v bližini Kranja, ki bi si vzel nekaj časa?

LP B
Uporabniški avatar
pokmon
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Maj 2007, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pokmon »

Tudi jaz bi se priporočal za pomoč pri nastavitvah helija (X-copter 450). Vendar se bojim, da tukaj na tem forumu ni takih "junakov", ki bi si vzeli svoj dragocen čas, za pomoč drugim. Z podobnim vprašanjem sem iskal pomoč že decembra lani, pa do sedaj ni bilo junakov. Upam, da boš imel več sreče kot jaz....
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

pokmon napisal/-a:Tudi jaz bi se priporočal za pomoč pri nastavitvah helija (X-copter 450). Vendar se bojim, da tukaj na tem forumu ni takih "junakov", ki bi si vzeli svoj dragocen čas, za pomoč drugim. Z podobnim vprašanjem sem iskal pomoč že decembra lani, pa do sedaj ni bilo junakov. Upam, da boš imel več sreče kot jaz....
Če pogledaš pod klube....se mi ne da govoriti, ker imaš v Ljubljani pa res veliko expertov, ki so že in ŠE bodo pomagali.

Samo stopi do piste pa bo vse rešeno... #-o
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
dragan
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 17 Sep 2007, 23:42
Kraj: Ljubljana, Žiri

Mentor

Odgovor Napisal/-a dragan »

Živjo

iščem nekoga ki bi mi pomagal na začetku; tako pri nakupu, sestavljanju in osnovah letenja - helikopterja.
Lokacije ki (Ljubljana, Škofja loka ali Vrhnika).

Več na ZS
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Lahko se oglasiš v katerem od modelarskih klubov npr. v Sneberjah. Helikopterašev je že kar nekaj in verjetno ni vikenda, ko se nebi letelo.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

markosmit napisal/-a:1) http://www.helipal.com/walkera-hm-60b-h ... ition.html

1) Walkera HM 60B Helicopter (2.4Ghz Premium Edition)[Walkera-Heli-HM 60#B-2801] EUR263.20

Ali

2) http://www.helipal.com/walkera-hiko-400 ... ition.html

2) Walkera Hiko 400 Helicopter Premium (2.4Ghz Special Edition) [Walkera-Heli-HMHiko400] EUR287.20

Ali

3) http://www.helipal.com/storm-450-carbon ... ition.html

3) STORM 450 Carbon Fiber Premium Edition (RTF)[Storm-Heli-ST-450CF] EUR303.20




Lepo prosim ce si ogledate tale link:

http://www.youtube.com/watch?v=A430xWGU ... ideo_title


prosim ce se mal zavzamete in pregledate ta tri linka in se odločite za enega od ta tri modela pa še zraven z veseljem vidim da mi date svoje mnenje.

Hvala [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<


jenx1lo napisal/-a:Predlagam, nič od tega!!

Kupi si raje kakšen original t-rex 450, ali pa kakšno 500-klaso če želiš dobro leteti!!

Kar se tiče teh tvojih naštetih modelov, si preveril kako je z rezervnimi deli pri nas??
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Nisi nič napisal, ali si začetnik, si že letel helikopter, mogoče kaj na simulatorju?

Temu primerno bodo fantje komentirali tvojo izbiro.
tropicar
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 04 Feb 2011, 12:12
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a tropicar »

...
Zadnjič spremenil tropicar, dne 11 Jun 2012, 13:05, skupaj popravljeno 1 krat.
...RedSheep...
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ta tema bo verjetno še najbolj prava zame! Kakor stvari trenutno kažejo, je velika varianta, da bo tudi moj ??? še kdaj poleteo ... Priznam, da do sedaj niti na simolatorju še nisem probal (v drugem življenju ...), vendar vseeno mislim kar kamlu nabavit tudi LiPo za njega. Head Lock še vedno vem kaj pomeni in tudi tega se še spomnim, da sem na Ergo 30 imel stikalo za njegov vklop in izklop. Zanima me, če je tudi za ta gyro potrebeno stikalo za vklop in izklop head lock, ali je mogoče to "mimo vrste", ker je heli tak bolj low price ??? Še ena velika zmeda insajd ... :oops:
Priponke
Slika0906.jpg
Slika0906.jpg (71.24 KiB) Pogledano 6267 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Roberto napisal/-a:Ta tema bo verjetno še najbolj prava zame ...
Če bi se tudi včeraj zbusil že ob 3h zjutraj, kakor danes, bi pa prav sigurno že večraj pomislil na to, do o X-400 verjetno tudi obstaja kakšna tema ](*,)

Sevda sem jo takoj tažel malo prebirati, ko pa so se pričele pojavljati besede kakor Pič, razne krivulje itn, me je v trenutku zabolela glava. Zavedam se samo tega, da bi moral vedetim kaj te besede pomenijo ... Zato sem svoj firbec še 1 x odnesel v delavnico in po "demontaži kabine" zagledal nekaj, jar mi le namiguje na to, da na oddajniku verjetno tudi res obstaja stikalo za vklop in izklkop "zaklepanja glave". Iz gyrota gredo namreč kar štiri žičke. Tri gredo "klasično" na kanal 4 (pri meni rep), četrta (signal) pa na kanal 7. In če, bi čebula če ne imela ..., bi Roberto lahko to tudi v praksi preveril, tako da bi na komndi (mc24) pri funkciji, s katero preizkušamo odklone servomehanizmov) ugotovil, s premikom katerega stikala se na zaslonu komande lahko odčita spremembo. Toda, ker je prav danes čebula pozabila s sabo vzeti če in je tako ostala samo bula, je komanda ob vklopuveselo zapiskala in mi sporočila, da akumulator must be laden ... #-o
Priponke
X400.jpg
X400.jpg (66.66 KiB) Pogledano 6187 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Dobrodošel v heli vodah.


S konektorjem, ki ima eno rumeno žičko, nadziraš način delovanja žiroskopa. Kake vrednosti moraš sprogramirati v oddajniku za ta kanal (7) pa zagotovo piše v navodilih žiroskopa.

Ko prideš do nadaljnega programiranja pa napiši. Sicer pa v navodilih od helikopterja marsikaj piše, vendar ni hudič da nebi pomagali če se zatakne.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Phoeniks, najlepša hvala za tvoje napotke, toda verjetno ne veš kaj se dogaja z mano. Če te zenima, pa si lahko prebereš v temi "Okrevanje očeta Roberta". S tem helijem sem že uspešno (?) letel, na žalost pa sem o tem skoraj vse pozabil. Tako, da moram skoraj vse začeti znova, težava je "le" v tem, ker sedaj ža kar sproti skoraj vse pozabljam. Vem, da je to težko razumeti, ker bi tudi jaz verjetno težko razumel, če se mi ne bi zgodilio to, kar se mi je (nesreča) ...
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
szobov1
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Apr 2011, 18:02

Odgovor Napisal/-a szobov1 »

Pozdravljeni

Sem nov v modelarstvu, in sem si prisvojil helikopter in sicer ROBBE ARROW FLYBARLESS 2,4GHz. Helikopter deluje ok, in je že poletel, ampak me zanima ko ga "štartam" in dobi primerno hitrost za vzlet, ga začne "vleči" ali nagibati v desno stran, tako da nemore normalno poletet. Vprašal bi kaj bi lahko bilo to narobe, če mogoče kdo zna.

Lp, hvala za odgovor.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

@Roberto, sem spremljal tvojo temo. Skupaj nam bo uspelo :)

@szobov, preberi temo "teorija letenja helikopterja". Vse je že napisano, samo prebrat bo treba, poleg tega pa ti mogoče odgovori še kako drugo vprašanje.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Phoinix napisal/-a: Dobrodošel v heli vodah.
Tako pa se vodni heliji :wink: izgledali pred devetimi leti mod treningom "vožnje v prometu". Že sama misel na to, da sem bil v zrku hkrato s še dvema helioptrjema, mi pove, da sem sahurno imel nastavljeno vse, tako kot je bilo treba. Tudigyro in vse tiste krivulje (?), težava je "samo" v tem, da se o programiranju oddajnika za helije, prav ničesar več ne spomnim ...

Hvala Janiju, da mi je omogočil priti do teh slik iz svojega arhiva !
Priponke
Heli1.JPG
Heli1.JPG (107.6 KiB) Pogledano 6344 krat
Heli2.JPG
Heli2.JPG (66.35 KiB) Pogledano 6344 krat
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji