Tekmovalni goseničar

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Uporabniški avatar
major.jure
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Sep 2011, 07:05
Kraj: Podlog v sav. dolini

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a major.jure »

Lp Jure
Hb ve8
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Vidu, za pogledat je res lep... To je narjeno za gledat in se hvalite, ne za vozit. Ko vidiš kako gre po travi te use mine, spodej se pa možakar zgovarja, da je bla sklopka že zrabljena. Zase vem, da nebi objavu videa na katerem vozim s praznimi baterijami in se nato zgovarjal, da če so polne baterije leti ko raketa ](*,)

Če preračunam moje delo pridem na dosti podobno cifro, le $ je potrebni zamenjat z €. Pa prištej zraven še stružnico pa smo prek 30... Če misliš, da je njegou projekt kej bl kompliciran ker bazira na šasiji baje bi se pa dalo še debatirat. So plusi in minusi, ker imaš že obstoječo platformo, enako je če delaš iz nule.

Zanimiu posnetek, kako se navije vzmet na stružnici:
http://www.youtube.com/watch?v=3YAyDUVriYw

Slika

Še malo tweekanja pa bodo bolše ko original.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Dobil trde amortizerje, za silo bodo, čeprav so še vedno premehki.

In ko že veselo sanjam o testni vožnji mi jo regler zagode. En zapoje pesmico, se skalibrira in incializira, drugi pa noče (oba imata enake nastavitve).
Gas in bremzo sprejme, neutralno se pa noče nastavit in piska. Parkrat sem ga povrnil na tovarniške nastavitve, celo komando sem resetiral.
Zakaj sm uzeu Castle? :-k ](*,) ](*,)
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Kemenb napisal/-a:Dobil trde amortizerje, za silo bodo, čeprav so še vedno premehki.

In ko že veselo sanjam o testni vožnji mi jo regler zagode. En zapoje pesmico, se skalibrira in incializira, drugi pa noče (oba imata enake nastavitve).
Gas in bremzo sprejme, neutralno se pa noče nastavit in piska. Parkrat sem ga povrnil na tovarniške nastavitve, celo komando sem resetiral.
Zakaj sm uzeu Castle? :-k ](*,) ](*,)
CC-ja sem vzel enkrat in ga verjetno ne bom nikoli več, ker sem imel z njim veliko problemov ravno s kalibracijo in nastavitvam, ki so se vsake toliko časa povrnile na tovarniške. Občasno pa je bilo potrebno kalibracijo ponovit, preden sem šel vozit, ker se regler sploh ni odzival. Res ne vem, če je vreden tega denarja, zaenkrat sem Hobbywingom zadovoljen, nastaviš in pelješ, do sedaj še ni zatajil. knock knock :D
Slika
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Tudi jaz imam hobbywinga in do sedej se mi je samo 1x resetiral in 1x je sredi vožnje reku da se ne gre več. Motor se je vstalil, regler pa je začel oponašat novoletno jelko, kriveca v obeh primerih: jaz in luža. Sedaj je pobarvan z tekočo gumo in ni več problemov z vlago.

Imam turnigy, hobbywing oboje je blo prklopi 3x prtisni tipko in gasa! Takrat ko sem jih kupil mi je deloval CC kot najboljša izbira.
CC reglerja še nisem imel in po večini so ga vsi hvalili kot nekaj najboljšega na tej zemlji... [-(

Upam, da mi bo CC support znal pomagat.
Neo32 maš kšno idejo kaj še lahko probam?
Arming time sem probal povečat na 5s, resolucijo zalema singala sem tudi povečal. nič ne prime :/
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Kemenb napisal/-a:Tudi jaz imam hobbywinga in do sedej se mi je samo 1x resetiral in 1x je sredi vožnje reku da se ne gre več. Motor se je vstalil, regler pa je začel oponašat novoletno jelko, kriveca v obeh primerih: jaz in luža. Sedaj je pobarvan z tekočo gumo in ni več problemov z vlago.

Imam turnigy, hobbywing oboje je blo prklopi 3x prtisni tipko in gasa! Takrat ko sem jih kupil mi je deloval CC kot najboljša izbira.
CC reglerja še nisem imel in po večini so ga vsi hvalili kot nekaj najboljšega na tej zemlji... [-(

Upam, da mi bo CC support znal pomagat.
Neo32 maš kšno idejo kaj še lahko probam?
Arming time sem probal povečat na 5s, resolucijo zalema singala sem tudi povečal. nič ne prime :/
Moj HW je bil do vrha v snegu, pa sem ga lepo odklopil, posušil in dela še danes :)

CC support naj bi bil dober (nisem imel izkušnje z njimi) upam da ti ne bodo rekli, da ga pošlji nazaj.

Kako pa imaš priklopljeno? Katero komando imaš?

Kolegu je vedno, ko se mu je regler nehal odzivat, moral resetirat komando in ponovno nastavljat parametre, zakaj, še danes nisva poštudirala.

Povej malo več kako imaš zadevo zvezano na sprejemnik...
Slika
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Sm mogu it prou pogledat kaj piše na komandi, HK310, na vozilu je moder spremmik HKR3000. Komando sem že resetoral in tudi pobrisal spomin po nesreči ter ponovno "kalibriral" komando.

Za kalibriranje sem priklopil reglrer direktno na 2. kanal (vsakega posebaej), poskusil sem tudi preko V-tail mixerja ampak je rezultat isti. En regler zapoje pesmico in dela drgemu se zatakne pri nevtralni poziciji.

Na V-tail mixerju sem odčšopnil srednji pin za priklop reglerja, da mi ni potrebno skrbeti še za sklaplanje enaga BECa.

Upam, da nebo treba pošiljat nazaj... [-o<
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Tole sem našel:

3. My ESC may or may not arm, but it will not calibrate to my transmitter.
Most calibration issues can be solved by settings on the transmitter. Make sure you have both your throttle and brake endpoints (called EPA or ATV on your radio) on the throttle channel out to 100 to 120%. If you have a Futaba or Futaba made transmitter, set the throttle channel to the reversed position. Also, if you have a quick brake adjust (usually labeled “A” or “B” near your thumb position on the transmitter, make sure it too is out to 120%.

Return to top

4. My ESC calibrates for the full throttle and full brake positions, but won't calibrate to the neutral throttle position (yellow LED keeps flashing).
Try moving the throttle trim one way, then the other (usually towards the throttle side is best). If your transmitter has a 50/50 and 70/30 setting for the throttle, set it for 50/50 and retry calibration.

Return to top


Probej prvo vsak regler posebej oz. tistega, ki še ni skalibriran.

LP
Slika
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Tnx, sam ni pomagalo.

Zdej si dopisujem s Castlovo podporo in se je tip kr zapiču u to, da sm skuru BEC in da nej pošljem na servis... (oba bec-a delata).

Ko je Mamba XL priklopllena na CastleLink, kaj more piskat al ne? Tista ki ne dela zaigra pesmco, 2x zapiska, malo premora in nato piska dalje. Delujoča je pa tiho.

Super zdej še 1 mesec ne bom mogu vozit, pol bo pa tadruzga skurlo ](*,)
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Sicer nisem imel Mambe XL, ampak mambo monster V3, ampak na CL ni nič piskala.

Zaigrala je, ko si priklopil baterijo, preštela voltažo (1 pisk = 1S), še enkrat odigrala in to je to.

Težko verjamem da bi BEC spustu dušo, ker drugače tudi vezje ne bi delalo na samem reglerju in če praviš, da tije skorej uspelo skalibrirat, potem mora bit neki drugega.

Si potestiral še s kakšnim drugim sprejemnikom?
Slika
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Našel problem!
Preden sem odšravlfal mambo dol sem tiščal gas in jugal kable, nakar motor spusti nek tih zvok. Ko se je spajkalo segrelo skoraj nisem moral verjeti svojim očem, 8mm bullet je bil poln fluxa, ki je preprečeval stik. Še bol me je presenetilo dejstvo, da sem staknil kable vsaj štirikrat in konektor ni odletel.
Odkril sem tudi zakaj piska regler ko je priklopljen na usb. V bistvu piska ta drugi regler, ki se napaja preko prvega in išče signal. Verjetno bi blo dobro če sklopim motor preden priklopim regler na usb, da nebo piskal?

Po prvih par krogih je gosenico ker nekajkrat snelo iz sprednjega ali zadnjega zobnika, na kar se mi sname še pogonski zobnik motorja, kar me je tudi prisililo, v šravfanje.
V garaži sem skrajšal gosenico za 2 člena, kar jo je posledično tidi bolj napelo, zašraufal zobnik in gasa nazaj na ulico.

Med vožnjo moči ne manjka, tudi veselo zakoplje kadarkoli pritisnem na gas ali zavijem. Zavijanje je pre občutljivo, hod "zavijalnega servota" bo potrebno znižati na +/-30%. Pri speljevanju se je pojavil problemi, da je motor piskal in se kar ni hotel obrniti, mertem ko se je drugi že vrtel. Verjetno sta imeli gosenici različne oprijeme, senzorski motor nebi smel imeti teh problemov? :-k

Trenutne nastavitve:
Naprej: 100%
Bremza 100%
Nazaj: 50%
Punch control 60%
Omejitev toka na 250A

Med vožnjo sem večkrat preveril temperaturo celotnega sistema, najvišja temperatura motorja je bila 53 stopinj - poln gas na snegu. Predstavljejte si velik bel oblak ki se dokaj hitro premika po zasneženem travniku. Regler 45 stopinj, baterije so bile mlačne, 15-20 stopinj.

Telemetrija pride jutri na vrsto, ko zvlečem goseničarja to PCja. Trenutno je v garažin in se odtaja, prsenečen sem nad tem kako malo snega se je nabralo na njem. Le par kepic v profilu gosenic in nekaj snežink spredaj pod pokrovom. 1:8 buggy prinese s sabo usaj 1kg snega in poplavi cello garažo. :lol:

Žal nas je vjela noč, tako, da je nastal le tale posnetek:
http://www.youtube.com/watch?v=2ql-eIy2 ... e=youtu.be
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Bravo in čestitke za uspešno prvo vožnjo! =D>

Vse pohvale za tak projekt, prilepi še kakšno sliko, zdaj, ko je celota in ko bo čas še kakšen video, da vidimo zver v akciji!

LP
Slika
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

@Kemenb, s cinjenjem teh konektrev je ponavadi tako(kolikor sem si zapolnil), da jih prvo zaliječ s cinom, potem višek posrkaš s pletenico in nazadnje s pocinjenim koncem kabla v konektrju segrevaš in dodajaš cin. More kar vret, da je potem vredu stik in iztisne flux ven. Ponavadi zaradi boljšega kontakta uporavljajo dletasto konico, ki jo prisloniš k konektrju.
Slika
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a tintek »

super da si rešu mambo, pa tako kot je neo rekel daj mal poslikaj model no povno slik maš šublerjev in drugih orodji modela pa bolj malo [-X

Ne razumem pa tudi kako si izdelal sistem za zavijanje, kaj ima pri dveh elektronskih reglerjih početi servo?

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

@squarch: Po navadi si nastavim žico in konektor, pritaknem spajkalo, dobro segrejem in dodam cin. Ko dovol segreješ konektor in šico, bo žica sama posrkala cin vase. Velika in masivna konica je nuja, sedaj imam na posoji 80 ali 100W Welerja in je kot dan in noč napram moji 50W postaji.
Če dosti lotaš žice probaj raztopit malo kalofonije v nitru in žico samo pomočiš v to raztopino.

Na slike sem kar malo pozabil... jaz se vsak dan vsaj 5x spotaknem ob ta tank in mi dela samo napoto :lol:

Za prvo silo, je nastal tale filček: http://www.youtube.com/watch?v=rs6NmCb_dlw

Lepo vreme je kar prosilo po drugem testu.
Kraj: Stara Vas Postojna, mikrolokacija travnik :lol:
Telemetrija leve mambe:
Max moč: 7374W
Max tok: 264,6 A
max obrati: 29084
Max temperatura reglerja: 102 :whistle:
povprečna temperatira reglerja: 51.7
Tudi motorji so bili malo ac...

Popoldne bom zrezkal vtore za kable in nazaj namontiral stranico z ventilatorjem. Verjetno bo tudi na sprednji "šipi" pristala kakšna mreža in luknja.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Super tale zadeva. Je hitrost taksna kot si pricakoval?
V poletnih dneh bos moral pazit na temperature..
Kam so izginile "zavesce" na zadnjem delu (za gosenicami)?
Kako se obnesejo lipo-ti? Jih kaj napihuje?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Hvala za pohvale!

Sem zelo zadovoljen z rezultatom... vendar je kar nekaj stvari ki me motijo. Pri postavitvi amortizerjev bi si zaželel še kakšno liknjo več, da bi bili amortizerji bolj vertikalni. Kleta za motorje in reglerje je super, vendar je v njej težko karkoli popravit in malo težji je kot sem predvidel, verjetno sem pozabil prižtet težo gumijastih kosov.

Glede na velikost se mi zdi, da gre skoraj malo prepočasi. Izračun pravi, da gre 68 km/h. Nimam pa občutka ali je to res ali ne. Pozda kdo kašen pameten gps merilec hitrosti za Android, pa napopam telefon gor?
Verjtni gre pa hitreje kot 1:8 buggy. En dan jih bom dal ob bok pa posnel :)

Zavesce še pridejo, niso še gor ker otežijo šravfanje okoli mottrja.

Lipoti se za enkrat še ne napihujejo in jim je bolj prijetno kot v 1:8 buggyju. V konjicah so dali cca 600A od sebe. To je nekje 200A po paru, oz. 40c.

@Tintek: za zavijanje skrbi mixer za V rep. Elevator kabel gre v 2. kanal, elieron pa v 1. kanal sprejemnika. Ko dodam gas se V-mixer odzove enako kot, da hočem dvignit nos letala in odklono oba servota enako, v mojem primeru dobita oba motorja enako gasa, ko hočem zavit enemu motorju zniža, drugemu pa zviša gas in zadeva se obrne.
Pri zelo ostrih zavojih se lahko zgodi, da vrže gosenoco dol.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Imas kaksne tezave z prevracanjem zadeve ali je dovolj stabilen, da se tudi pri hitrejsi voznji z zavijanjem ne prekucne?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Do sedaj mi ga še ni ratalo spravit na streho, sem bil pa že 2x blizu. Kr stabilna zadeva. Edino kr me še jezi, je da na ostrem ovinku rado vrže gosenico dol, upam, da ko se še malo vdela da to nebo več tak problem

Gostejše olje potrebujem za amortizerje, je mogoče kdo domač s Carson Gas Devil?
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kemenb napisal/-a:Gostejše olje potrebujem za amortizerje, je mogoče kdo domač s Carson Gas Devil?
Cisto vseeno kater model imas, za vse deluje enako. Preveri kaksno olje je notri originalno in naroci nekaj z visjo viskoznostjo, pa je problem resen.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Na androidu imas mytracks...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
marolt55
Tekmovalec
Prispevkov: 389
Pridružen: 29 Avg 2010, 14:49
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a marolt55 »

Zanimiva stvarca....

Na androidu jaz uporabljam Speedview.
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Bom poskusil zmerit hitrost, mi firbec ne da mira.

Telemetrija prve vožnje ni nič posebnega, bolj je zanimiva 2. vožnja

Desna mamba pravi, da je vse ok razen njene temperature, upam, da bo pomagal dodaten ventilatpr in luknja na "šipi".
Moč motorja je v mejah pričakovanja.
Slika

Levo je pa pošteno zeblo, minimalna temp. -71?? Max tok je tudi precej višji od nastavljenega skoraj 330A. Moč motorja pa nad pričakovanji, 12 knjev.
Slika
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Mytracks nisem našel. Speedview se mi pa ni pretirano dopadel. Na 1/8 buggyju je nameril le slabih 25 km/h, res pa da je bila že tema in je bil buggy slabo viden na ulici.
Na tanku sem meril hitroest s sportstrackerjem. Po travniku je nameril 31,7 km/h... nekam malo se mi zdi.

Spet sem pozabil slikat, pa tako lep od blata je bil :lol:

Namontiral sem tudi 120mm ventilator, kar se občutno pozna na temperaturah.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Tekmovalni goseničar

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result

my tracks najde v google play..

Za dobro meritev pomoje rabis daljso ravnino kjer lahko delaš daljše hitrostne vožnje...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom