DJI NAZA

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a galp »

dkulcar napisal/-a:To je potem nekje pri hitrosti vetra 8-9 m/s?
Ja recimo. Sliši se malo ampak bo kar divje.
e.pavlin.si
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Zadnjič sem letel v vetru 10m/s in je bilo kar na limitu. Zanimalo pa me je če so kakšne omejitve/priporočila.
LP David
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

ZELO odvisno je od pogona, trdnosti frama in tut malo kako nujno si želiš it v zrak :D

- Pogon mora biti dovolj odziven in pitch dovolj velik da ustvarja dovolj hitrosti že pri manjšem nagibu. Odzivnost se rabi zato, ker frame precej premetava in lahko še gaine malo pojačaš.
- Ker frame precej premetava, se hitrosti posemznih propelerjev zelo spreminjajo, če imaš tanke boome, slabe nosilce itd. lahko motor zamika in s tem ustvarja probleme pri YAWu. Zelo pogost problem 16mm boomov ali celo tanjših boomov!
- v hudem vetru če ne letiš res za snemanje, katerega je namen tak veter... ni nekako priporočljivo, pa tudi stresno je na vzletu, pristanku. Posnetki so lahko precej slabi zaradi vetra, užitka pri letenju pa tudi ni posebnega.

Jaz sem letel v 10m/s konstanti z preko 15 m/s sunkih v grčiji in je bilo ZELO ZELO pestro, sploh pri klifih, kjer je vsake pol metra veter pihal drugače, enkrat gor, drugič dol, nekje celo nazaj v smer vetra... in je Naza res švicala, sem pa imel nalašč gor inch manjše prope, zelo zelo visoke gaine na framu in betonski frame. Je preživelo brez večjih šokov, luštno pa nikakor ni bilo :D

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Res je v takem vetru nesmiselno letet.
Mogoče se mi je os na motorju razrahljala prav zaradi preobremenitev.
LP David
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Krist »

Tole prenese naza v vetru, sem enkrat imel čas, pa sem testiral. Gor je bil še stari fw, ki je bil slabši napram zadnjemu.
https://youtu.be/jpA1LZLDrS4
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a galp »

Bom kar tu napisal, da ne odpiram nove teme za brez veze. Torej danes nam je uspelo ruknit inspire-ja (zaradi moje napake in recimo tudi malo vetra) in bi potreboval tale rezervni del. Kopter je padel iz 1m, nasrečo se je uničil le ta kabel. Producent bi rad videl, da je zadeva originalna, zato bi vas prosil, za kak link od bližnjih trgovin z dji deli. Potrebujem pa hitro in kopterworkx žal nima na zalogi. Zgleda je to potrošen material. :( No če ne bo druge, bom pogledal na kak farnell ali podobno.


Hvala!
e.pavlin.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Krist »

galp napisal/-a:Bom kar tu napisal, da ne odpiram nove teme za brez veze. Torej danes nam je uspelo ruknit inspire-ja (zaradi moje napake in recimo tudi malo vetra) in bi potreboval tale rezervni del. Kopter je padel iz 1m, nasrečo se je uničil le ta kabel. Producent bi rad videl, da je zadeva originalna, zato bi vas prosil, za kak link od bližnjih trgovin z dji deli. Potrebujem pa hitro in kopterworkx žal nima na zalogi. Zgleda je to potrošen material. :( No če ne bo druge, bom pogledal na kak farnell ali podobno.


Hvala!
Preveri pri electronicarc.com ali pa lindinger, onedrone.
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a galp »

Nimajo.. :(

Bom jutri poklical na kopterworx da vprašam kdaj bi lahko dobil dele, najbrž kr več, da se založimo.
e.pavlin.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Krist »

Uporabniški avatar
sucdejan
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 27 Jan 2010, 08:34
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a sucdejan »

galp napisal/-a:Bom kar tu napisal, da ne odpiram nove teme za brez veze. Torej danes nam je uspelo ruknit inspire-ja (zaradi moje napake in recimo tudi malo vetra) in bi potreboval tale rezervni del. Kopter je padel iz 1m, nasrečo se je uničil le ta kabel. Producent bi rad videl, da je zadeva originalna, zato bi vas prosil, za kak link od bližnjih trgovin z dji deli. Potrebujem pa hitro in kopterworkx žal nima na zalogi. Zgleda je to potrošen material. :( No če ne bo druge, bom pogledal na kak farnell ali podobno.
Hvala!

http://www.buildyourowndrone.co.uk/
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Ima kdo kakšno idejo ali so nekompatibilnost Naze z Turnigy Plush 30A ESC-ji že odpravili. Nekaj sem bral po tujih forumih a nikjer ni posebej zapisano kakšna kombinacija deluje, razen tisti starejši z Atmelovim procesorjem. Nekaj je tudi označeno da eni delujejo eni pa ne, več informacij pa nisem našel.

Torej ker se zanimam za nakup Naze Lite in ker ob tem nebi želel menjati ESC-jev me zanima ali bo Naza delovala z BLheli poflešanimi Plush 30A (silabs procesor)?

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Bajc
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 Jan 2013, 13:05

Re: DJI NAZA-GPS PROBLEM

Odgovor Napisal/-a Bajc »

Zdravo! Mene pa zanima, če je kdo v Celju ali okolici, ki uporablja NAZA M V2 z GPS modulom..
Namreč moja naza GPS-a ne zazna (v NAZA assistant, kot da ga ni.)
Vse je prav priklopljeno, kratkega stika ni nikjer. Prosim za nekoga, ki bi lahko probal moj GPS modul, da ugotovimo ali je kriva NAZA ali GPS..
Dam za pir :)
Hvala!
markosini
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 15 Feb 2015, 11:47

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a markosini »

Rocher napisal/-a:Ima kdo kakšno idejo ali so nekompatibilnost Naze z Turnigy Plush 30A ESC-ji že odpravili. Nekaj sem bral po tujih forumih a nikjer ni posebej zapisano kakšna kombinacija deluje, razen tisti starejši z Atmelovim procesorjem. Nekaj je tudi označeno da eni delujejo eni pa ne, več informacij pa nisem našel.

Torej ker se zanimam za nakup Naze Lite in ker ob tem nebi želel menjati ESC-jev me zanima ali bo Naza delovala z BLheli poflešanimi Plush 30A (silabs procesor)?

lp
Imam iste Turnigy Plush 30A ESC-je flešane na BLheli firmware in Naza-M v2. Omenjena kombinacija mi deluje OK. Predvidevam, da ne bi bilo težav tudi v kombinaciji z Naza Lite.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Hvala. Sem na koncu ugotovil da imam Kristov setup. Skupaj sva ugotovila da so gor Hobbywing 18A reglerji, ki pa so njemu z Nazo lite delovali brez problemov. No in je tudi moj quad z Nazo že par dni v zraku :).

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

Slika
o_O
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Rocher »

In + 100€ v ceni :).

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Dremzi1
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 20 Sep 2009, 20:36
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Dremzi1 »

Lepo je napisano tudi v tej temi,le da sedaj lahko nazo m posodobiš na V2 in imaš vse razširitve ki jih V2 omogoča.
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Potem je vseeno če kupim M lite in jo nadgradim v V2 in imel bom iste funkcije.
Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

Samo za osd in podobne funkcije je potrebno zamenjati psu modul.

LP
http://www.onedrone.com
http://www.okarbon.eu
http://www.kopterworx.com
http://www.lipo.si
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Torej če kupim tale komplet http://www.d-m-t.at/onlineshop/multicop ... /262-26950
ne bom nič fail. Sicer sem popolni začetnik v qadrokopterjih ne pa v modelarstvu.
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

Za zacetnika je lite super.
o_O
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Rocher »

bojan11 napisal/-a:Torej če kupim tale komplet http://www.d-m-t.at/onlineshop/multicop ... /262-26950
ne bom nič fail. Sicer sem popolni začetnik v qadrokopterjih ne pa v modelarstvu.
En nasvet. Najprej naštudiraj naza Lite preden jo boš updatal na V2. Ko boš dobro razumel vse Gaine in vedel kaj delajo, potem se ti splača nadgrajevati.

p.s: Dobro preberi manual da ne bo kakšnih Fly Awayev, ker imaš lepo opisano pot začetnega nastavljanja ;).

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
bojan11
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 18 Jul 2013, 18:59
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a bojan11 »

Ali je mogoče bolše kupiti ta komplet http://www.d-m-t.at/onlineshop/multicop ... /262-27856
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Če misliš nadgrajevati v smislu da bi rad imel dokaj dobro mašino za snemanje iz zraka je drugi komplet samo zaradi V2 boljši. Pogonski sklop je tako enak DJI-jev E300, ohišje pa tudi. Če misliš kot začetnik nekaj časa mešati le luft nad seboj potem je naza lite rešitev zate.

Najprej se trdno odloči kaj sploh želiš, ker za začetnika je po mojem kakšen original DJI okvir, kitajski motorji 2213 in Blueseries ESC-ji preflešani na SimonK in KK board čisto dovolj. Bo minilo vsaj mesec dni ali več da boš vse naštudiral in če narediš potem prehod na Nazo se boš malenkost približal ceni tega kompleta s komando in baterijami vred. Razen če omenjeno že imaš, potem je prihranek še večji.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Odgovori

Vrni se na Multirotorji