Nakup

Modeli za počasno in sproščeno letenje
Odgovori
matik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Apr 2006, 16:32

Nakup

Odgovor Napisal/-a matik »

Jaz pa se zanimam za nakup eniga parflyerja. Namen imam kupit elektro model, ker so cenovno ugodnejši, pa še manj stroškov je z njimi (tak sem slišal).. Izkušnje mam pa samo z prostoletečimi modeli..

Ena dobra varjanta je tale:

Piper J-3 cub je radijsko vodena leteča maketa priljubljenega športnega letala. Komplet vsebuje ves potreben pribor, ki ga potrebujete za letenje. 4-kanlano RV napravo, ki je vgrajena v model lahko uporabite tudi za upravljanje drugih modelov.

Model v kompletu je že sestavljen, vgrajen ima elektro motor z regulatorjem vrtlajev in vse komponente RV naprave, zato je pripravljen za letenje že v manj kot 30 minutah. Poleg 220V polnilnika za pogonski akumulator je v kompletu vključen tudi avtomatski polnilnik, ki ga priključite na 12V akumulator v avtomobilu in z njim hitro napolnite akumulator na terenu.

Vsebina kompleta:

- Sestavljen model Piper Cub
- Vgrajena 2 mikro servo motorja
- Vgrajen 4-kanalni FM sprejemnik 35MHz
- Vgrajen zvezni regulator vrtljajev
- Vgrajen elektro motor z reduktorjem
- 4-kanalni oddajnik 35MHz FM
- Pogonski akumulator KAN 8,4V 600 mAh
- Polnilnik 220V
- Avtomatski polnilnik 12V

Slika
Slika

Cena: 35.000 SIT

Lepo bi proso če še ma kdo kakšno ponudmo al pa se kaj bol spozna da odgovori..

Lp, Matic
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Za 35 tisoč dobiš vse kar rabiš za v zrak. Ni šanse da bi skompletiral
tak komplet za ta denar če bi ga šel kupovat po komponentah.
Verjetno bi se zgodba o 35000 sit končala že pri komandah.
Če bi rad kmalu letel potem kupi tole in letel boš.
Definitivno pa poišči pomoč za prvih nekaj poletov.
Komande in kaj od elektronike boš verjetno lahko uporabil pri naslednjem modelu.
Če te bo pa v prihodnosti zagrabilo za kaj več, pa bo potrebno iti v nakup zmogljivejše opreme.

LpIco
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
mark8o7
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 18 Nov 2004, 17:38
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a mark8o7 »

zdravo,
glede kompleta je odvisno kaksne načrte imas v modelarstvu, če je to samo za pokušino, da vidis , če te modelarstvo sploh zanima, je to pomojem dobra varjanta,
če pa imaš dolgoročne nacrte pa se pomojem ne splača kupit takega kompleta, ker v dolgem roku boš moral tako ali tako nabavit novo, boljšo rv napravo, nov zmogljivejši polnilec ... ker boš zelo hitro prerasel to opremo, ki je v priboru.
lp Marko
matik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Apr 2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a matik »

Ja sem čist začetnik... Zaj gledal sem na internetu za druge ponudbe pa se mi zdi tale najbolj smiselna. Kupil pa bi nekaj za hobi oz. prosti čas. Ma kdo s tem modelom kake izkušnje??

Lp, Matic

P.S: Hvala za odgovore 8)
Odgovori

Vrni se na Parkflyerji in slowflyerji