Sprejemniki v parkflyerih

Modeli za počasno in sproščeno letenje
Odgovori
Skipper
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 13 Nov 2005, 19:20
Kraj: Maribor
Kontakt:

Sprejemniki v parkflyerih

Odgovor Napisal/-a Skipper »

Pozdravljeni,

zanima me, katerih sprejemnikov se poslužujete. Trenutno furam mojga malega pipera z graupnerjevim r700, ker je pac edini fraj. Vneto pa iscem zamenjavo, ki bo pac v prvi vrsti manjsa, imela vsaj 4 kanale (na malem mam 4 servo vezan na vlecno kljuko :o ) in bo seveda potrjeno zanesljiva in imela dovolj dometa, da ne bomo ostali brez vodenja tudi v tistih lepih termicnih dneh, ko se da tudi pipercka spravit konkretno visoko 8) .

Hvala vsem za odgovore. =D>

lp
Bostjan
Priponke
forum.jpg
forum.jpg (119.02 KiB) Pogledano 4147 krat
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Morda bi se obnesel podoben sprejemnik, kot jih vgrajujejo v HLG in SAL modele. So majhni, imajo dosti kanalov in so, kot nekateri zatrjujejo, zanesljivi:

viewtopic.php?t=8043
HaRa
Razpravljalec
Prispevkov: 71
Pridružen: 20 Feb 2006, 10:39
Kraj: Domžale

Parkllyerjji in slowflerji

Odgovor Napisal/-a HaRa »

Imam pet (5) sprejemnikov. V glavnem vozim s tremi sprejemniki "PIKO 4/5". To so pet kanalni sprejemniki, ki so se mi dokazali kot zanesljivi, lahki, relativno majhni, skratka uporabni povsod tam, kjer zadošča letenje modela s petimi kanali.
Imam pa še en sprejemnik "WEBRA" na njem sem pa že imel motnje in ne morem ugotoviti v kakšnih situacijah, zato ga uporabljam občasno oz. v enem samem modelu.
Nato imam pa še en devet kanalni sprejemnik Futaba. To je "PCM SUPER DOPEL HEAD" Točne oznake ne vem na pamet, bi ga moral vzet ven iz modela, ker ga vozim v malo večjem modelu (motor WEBRA - 10 ccm) in je seveda dodobra zaščiten s peno in PVC-jem.

l.p.
Še nihče ni ostal v zraku !!!!!$$$$
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

Od ta malih imam dobre izkušnje tako z Jeti Rex5+, MPX Pico 3/4 in 4/5 kot s Schulze 5.35 (ki je en cenovni rang više).
Baje tudi ACT niso slabi (pri Nano6 sem enkrat imel problem z motnjami, ki pa sem jim odkril vzrok (radioamater pod modelom oddajal s 150W...), glede Webre pa so mnenja deljena; enim dela bp, drugi so (bojda) zaradi Webra sprejemnika razbili model.
Futabe in Graupnerje imam samo večje, tako da o tem ne morem dajati mnenja.

LP, Grega
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sam imam 2 MPX Pico 4/5 in Rexa 5, za vse moje modele in sem zelo zadovoljen. Pico se mi zdi, da je odlična izbira za vse majhne modele pa tudi dobro deluje, ko je veliko modelov v zraku.
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

dajte kake filmčke vaših letal
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Mogoče bi pa probal s kakšnim Graupnerjevim npr. XP 8(4 kanalni), XP10(5 kanalni 8 g) al pa XP 12(6 kanalni 8g).


Slika

Slika


lp 8)
Odgovori

Vrni se na Parkflyerji in slowflyerji