Tokovne meritve...

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Tokovne meritve...

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Pozdravljen!

Ampermeter je OSNOVNO!!! orodje vsakega E-modelarja. To še zlasti velja
v zdajšnjih časih Li-po celic. Čim prej si ga omisli, in sicer kleščnega, da lahko tok izmeriš v vsakem trenutku, v delavnici ali na terenu, ko izbiraš primerne propelerje. Ceno ti bo povrnil že en ali dva ohranjena Li-po akuja!
Sam imam Graupner tokovne klešče, ker pač drugače nisem dobil nič bolj primernega v tem cenovnem razredu. Nabavil sem jih takoj, ko sem imel prvi BK pogon.

LP
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Nekaj čas že razmišljam, da si jih omislim...
Nisem štromar, zato me zanima na kaj je potrebno pozoren, pri kupovanju le teh !?
V lokalni elektro trgovini sem gledal, cena 17.000,00sit :o
A se da dobit ceneje, ker ne rabim za druga kot za modelarjenje ???
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Tomba napisal/-a:Nekaj čas že razmišljam, da si jih omislim...
Nisem štromar, zato me zanima na kaj je potrebno pozoren, pri kupovanju le teh !?
V lokalni elektro trgovini sem gledal, cena 17.000,00sit :o
A se da dobit ceneje, ker ne rabim za druga kot za modelarjenje ???
Tokovne klešče bi kupil tudi jaz. Kolikor sem gledal po raznih trgovinah, se jih za izmenični tok da dobiti tudi za okrog 10.000 Sit, za enosmerni tok pa se dobijo v rangu 30.000 Sit. Je kje kaj ugodnejšega?

LP

A
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Klešče se dobijo v Mibu, pri Lindingerju, Schweigiju. Cena okrog 60eurov.

LP
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
alien2108
Razpravljalec
Prispevkov: 86
Pridružen: 14 Apr 2004, 21:31
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a alien2108 »

Jaz imam multimeter, ki meri tokove do 20A, nato pa sem dokupil schund meritveni kabel (schweighoffer), ki zna meriti tokove do 60A na bilokaksnem unimetru, ki ima skalo 100mV (to so pa tako vsi...).
We are all made of stars
Uporabniški avatar
2248
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 22 Feb 2005, 08:49
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a 2248 »

Kupil sem KONTRONIKOV Swing 1000 LiPo regulator hitrosti


V navodilih piše:

Safety gudelines

When you make current measurments, it is necessary to use clamp meter, because an instrument with wires or a shunt resistor can damage the speed control


Zanima me, ce ti nacini merjenja toka z meritvenimi kabli ali merjenjem padca napetosti na kablu lahko poskodujejo tak regulator hitrosti?


Lp, Grega
DeepSpeeD
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Z meritvami tokov pri elektro pogonih sem imel probleme, ko sem uporabljal navaden multimeter. Težava je bila namreč v tem, da meritve niso bile zanesljive, ker je bilo treba prekiniti originalni tokokrog in vanj vstaviti dodatne konektorje, žice in merilnik. To je dodobra spremenilo karakteristike setupa-a.
Za meritve so pripioročljive tokovne klešče, ker omogočajo meritve brez prekinjanja tokokrogov kar je dobro ne samo zaradi omenjenih razlogov ampak tudi zaradi bolj praktične uporabe na terenu.

A
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Za primer, da boste videli, koliko se pozna če meriš tok z navadnim ampermetrom, ki ga vežeš v krog.
Kolega je naredil CDrom motorček in sva se spravila delat meritve. Pa sva dala na tehtnico in je pokazala 460 gramov potiska. No, potem naju pa je pač zanimal še tok in sva zvezala tako kot je treba. Pol pa gas in zadeva je pokazala 390 gramov potiska. Tako, da sva s temi žicami in inštrumentom izgubila 70 gramov potiska. Ko to vidiš, se ti vse žice zmanjšajo na minimum:))

lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Prvo kot je napisal BigA, praktičnost in neposeganje v tokokrog, drugo pa če priklopite ampermeter v tokokrog pomeni da ste priklopili upor določene vrednosti na katerem se ustvari padec napetosti ki jo odčitate kot vrednost v amperih, s tem pa spremenite karakteristiko tokokroga.
Moj nasve so tokovna klešča pa to ne najcenejša saj jih boste še dolgo uporabljali.
Propelerji so za LADJE!!!!
Odgovori

Vrni se na Elektropogon