Elektro 1:5

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Elektro 1:5

Odgovor Napisal/-a mihah »

ABC Modellsport je na NĂĽrnberškem sejmu prestavil v sodelovanju s Carsonom 1:5 model na elektropogon in sicer onroad ter offroad.

Zadevšni izgledata zelo zanimivi. Priporočena prodajna cena za offroad ca 100k SIT.
Priponke
DSC04322.jpg
DSC04322.jpg (96.22 KiB) Pogledano 8249 krat
DSC04320.jpg
DSC04320.jpg (72.13 KiB) Pogledano 8249 krat
1.jpg
1.jpg (71.02 KiB) Pogledano 8249 krat
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Zadnji del.
Priponke
DSC04324.jpg
DSC04324.jpg (93.75 KiB) Pogledano 8247 krat
Uporabniški avatar
DMX
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 01 Feb 2005, 11:04

Odgovor Napisal/-a DMX »

Kje in kdaj bosta naprodaj ?
A samo 2 WD ? (on-road ter off-road)

Hvala za odgovor.

lp SANDI
idol plemenit
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 16 Dec 2004, 15:08
Kraj: škofja loka

Odgovor Napisal/-a idol plemenit »

Hm, zanimivo, zanimivo! :D 8)
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Oba sta 2WD.

Harm ponuja (verjetno Kitajske BK motorje; s srebrno mat barvo, majhen pasivni hladilnik), brez podatkov in sicer po "deklariranih" hitrostih za onroad šasijo na 16 celic; 50, 70 in 90 km/h.

O cenah nič, samo to so motorji ranga 70 do 120 Euro.

Krmilnik je hudo podoben HACKER/JETI Master 90-O-Acro ;)
FG boy
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Dec 2004, 18:26
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a FG boy »

No moje mnenje je to da je zgornji offroad HUDA ŠKOLJKA drugače pa elektro [-X [-X nevembencin je le bencin.Napolniš rezervoar in voziš skoraj da 1uro!! Elektro cenovno predrago avto 100k servo 15k dva paka beterij najmanj cerka 25k in še polnilec 25k SKUPAJ165K NI VARIJANTE .Marder 26ccm je cena cerka 155k + barerije3k + servo 15k SKOPAJ cerka 175k in seboš zaneslivo navozil bistveno VEČ! =D> =D>
Moja razlaga in mnenje.Pa brez zamere!!
Lp; Robert
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Robi, vsekakor mnenje na mestu.

V prospektu piše, da je prednost predvsem v "tišini" elektropogona. Model lahko voziš "kjerkoli" oz bolje povedano tam, kjer bi te sicer z bencinskim odgnali.

Poleg tega pa je elektropogon postal zelo zanimiv in bo tekom letošnjega leta še bolj.

Morda dzrna marketiška poteza 1:5 elektro, vendar bi šel stavit, da bodo s tem mogoče celo več pridobili kot če bi dali 1:8 elektro (na to temo je že ogromno domačih in uspešnih predelav). Se ne spoznam toliko na 1:5, ampak model nima dosti drugačnih delov kot bencinski 1:5. :-k

Američani so navdušeni ...

http://forums.radiocontrolzone.com/show ... p?t=189541
FG boy
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Dec 2004, 18:26
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a FG boy »

mihah!! glede tišine in pogojev za vožnjo se povsem strinjam steboj! Glas mora pa tudi biti MOJE MNENJE ! Drugače pa če sebo to prijelo =D> =D>
da se le kaj dogaja!! Deli atomobilov pa so v veliki meri identični kot na bencinskih. Vsaj pri FG-ju je tako!!! :roll:
Lp; Robert
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

FG boy napisal/-a:No moje mnenje je to da je zgornji offroad HUDA ŠKOLJKA drugače pa elektro [-X [-X nevembencin je le bencin.Napolniš rezervoar in voziš skoraj da 1uro!! Elektro cenovno predrago avto 100k servo 15k dva paka beterij najmanj cerka 25k in še polnilec 25k SKUPAJ165K NI VARIJANTE .Marder 26ccm je cena cerka 155k + barerije3k + servo 15k SKOPAJ cerka 175k in seboš zaneslivo navozil bistveno VEČ! =D> =D>
Moja razlaga in mnenje.Pa brez zamere!!

tako kot si napisau se popounoma strinjam s tabo samo res pa je da to nikakor ne zgleda slabo moram dobit to v roke da preiskusim
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
Nebec
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Dec 2004, 00:07
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nebec »

Ja, tudi jaz sem na več stojnicah na sejmu videl to "posilstvo" motornega avtomobila z elektriko.

Glede na skokovit napredek električnih motorjev, lahko pričakujemo, da bo že v letošnjem letu brezkrtačni pogon cenejši od bencinskega. Moč motorja torej ni problematična, vendar je treba tak motor tudi napajati ! Za zdaj pa (ponavadi zverinsko dragi !) akumulatorji, ki zagotavljajo nekaj minut vožnje še niso primerljivi z dotakanjem poceni bencina enkrat na uro.

Sicer pa je bistvo bencinskih avtomobilov prav v tem, da so na bencin, kajne ? Če bi bili tihi in brez vonja, si ji ne bi želeli.
Janez Nebec
FG boy
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 23 Dec 2004, 18:26
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a FG boy »

Jani =D> =D> Zadel si glavico v žeblico se povsem strinjam !!Malo vonja po bencinu in hrupa pa vendar mora biti!! [-o<
Lp; Robert
Nebec
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Dec 2004, 00:07
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nebec »

Roko na srce, elektrika v modelarstvu bo kmalu nepreklicno izpodrinila motorje z notranjim izgorevanjem. Po moči jih je že, po ceni pa jih bo v prihodnjih letih.

Sam pa še vedno gledam na model, kot na zmanjšano kopijo pravega vozila (letala). In če so pravi avtomobili na bencin in ropotajo, potem je izbira elektro pogona zanje smrtni greh ! Vožnja električnih avotmobilov, kljub neverjetnim zmogljivostim ni niti približno tako zabavna (povsem osebna ocena), kot vožnja motornih.

Zdaj lahko le še čakamo na realne generatorje hrupa in dima, ki jih bomo v prihodnosti dodajali svojim modelom...
Janez Nebec
idol plemenit
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 16 Dec 2004, 15:08
Kraj: škofja loka

Odgovor Napisal/-a idol plemenit »

Točno tako Janez! 8)
Brez bencina ni dima! :D :lol:
Sploh pa marder, ki je zame pojem od offroad avtomobila na elektriko? :o
Tako kot mulcmobil ali kaj je iz merkatorja! :o
NMo way, to preprosto ni to! [-X :grrrrrrrrrrr: :nene: :praskam:
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

pa bodo to rec sploh pri nas prodajali :-? in ali se ze ve koliko bo stalo :roll: ce sploh :-?
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Pri nas? Če je mišljeno to v EU, potem ja :)

Priporočena prodajna cena za offroad ca 100k SIT.

Dobavljivost nekje aprila po zadnjih podatkih proizvajalca.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Sem šel malo pokukat kako je kaj z elektro sceno 1:6 in 1:5.

Zanimivo, največ se da prebrati na forumu big scale elektro na www.fgdriver.de


Zadnja custom predelava je tole:

Slika


izgleda nedolžno, predvsem pa nizko težišče.


Motor: Lehner 2240.
Regler: Schulze Future 40/160.
Akku Kokam 3200 9s3p.
Deckel: Alfa.
Kampfgewicht: 10,3 KG.

Razmerje 15:1. Motor hat knapp 70.000 U/min gedreht. :D


Performanse:

top speed 107 km/h
popešek do sto: dobre 3 sekunde.


Slika
www.lipo.si
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 06 Apr 2006, 11:52
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Bad-Boy24/7 »

UUUUUUHHHHUUUUUHHHUUUU! Elektro all the way. Je mogoče kje skrit kakšen video?
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Kakor si lahko na forumu prebral v današnji aktualni temi, jih en žica za video ali dva. 8)
www.lipo.si
Uporabniški avatar
action man 62
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:28
Kraj: nova horica

Odgovor Napisal/-a action man 62 »

Vsemogočni Bog,reši nas vsega hudega;elektrika je za razsvetljavo,pralne stroje,multipraktike(tudi modelarske),PC-je;izvorno pa je maxi kategorija namenjena (vsaj po mojem mnenju)pogonu na dišeči in hrupni visokooktanski derivat kjer te kombinacija zmogljivosti in nujno potrebnih pritiklin (beri dima, hrupa in morebitnega negodovanja sosedov) pripelje do orgazmičnega stanja.Sem šele pred kratkim nabavil 1:6 bencinarja,pa vendar hitro spoznal da JE TO TO !!!
P.S. FG je zares zakon;in bo zakon tudi ostal če ga ne bodo preveč biksali z elektriko.
Pa brez zamere vsem štromarjem,neglede v kateri kategoriji.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Vsak ima svoje veselje.

V Nemčiji je in bo še vedno večji problem hrupa. Zato so nekateri primorani:

- ali opustiti 1:5 oz 1:6 ter zapreti progo/tekmovališče ali pa plačevati mastne denarce za osnaževanje s hrupom.

- ali pa preiti na štrom.

Tako to je.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
action man 62
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:28
Kraj: nova horica

Odgovor Napisal/-a action man 62 »

Dokler Slovenija še ni Nemčija(čeprav bi se skoraj vsi radi primerjali z njo)naj zadeve stojijo tako kot stojijo:max. užitek za min. cash;potlej pač Bog pomagaj.
P.S.:Prilika izgubljena ne povrne se nobena & in noise we trust,jeeah!!!!!
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Mislm - jaz se pa ne strinjam čisto z nasprotniki elektrike. Sem star bencinski zasvojenec in sem od malega vrtal auspufe na mopedih, motorjih in avtih. Ampak sčasoma mi je začel iti hrup na živce. Sedaj npr. vozim Yamaho XJR 1300 in ima čisto originalne izpuhe. Deluje neslišno in to mi še najbolj odgovarja.
Zajebavam se tudi malo z FG Bajo (1:6) in Tamiyjo Dark Impact (1:10 elektro). Kot že zgleda elektro neatraktiven proti bencinu, te med vožnjo prevzame. Čiste roke, tih pogon, natačno doziranje navora in možnost upgrejdanja zmogljivosti do onemoglosti (kar je pa nažalost drago ko hudič) te med vožnjo prevzamejo. Še najbolj mi gre na živce, da gre prvih 5 min, ko hudič, potem se pa začnejo zmogljivosti umirjati.
Po drugi strani me baja naredi živčnega že takoj, ko jo vžgem, vedno se nabere en folk, ki me sprašuje, če sem ga sam naredil in če dirkam, vedno imam poln prostor med valjem in kapo zmletega listja ali pokošene trave, hrup, umazane roke in ena permanentna zajebancija s svečkami, frgazarjem itd. Precej neelegantno. Pa tudi doziranje moči je precej konfuzno: sedajle se komaj premika - naslednji hip ga obrne od nenadnega prirastka moči.
Podobno kot proti elektriki so govorili tudi o dizlih. Rekli so da je dizel na BMWju ali ALFI posilstvo, pa se je izkazalo, da nič ne more nadomestiti bajnega dizlovega navora, ki izstreli avto kot puščica. Dizel se je tako pri Alfah in BMWjih izkazal za izboljšavo in ne poslabšavo. Dejansko mora biti na drugi strani vsaj 3 litrski bencinski motor, da da tisti občutek navora, ki ga lahko pričara že 2 litrski (turbo dizel). Tudi zvončkljajoči zvok prvih dizlov je postal pri sodobnih dizlih že prav erotičen.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Nebec napisal/-a:Roko na srce, elektrika v modelarstvu bo kmalu nepreklicno izpodrinila motorje z notranjim izgorevanjem. Po moči jih je že, po ceni pa jih bo v prihodnjih letih.

Sam pa še vedno gledam na model, kot na zmanjšano kopijo pravega vozila (letala). In če so pravi avtomobili na bencin in ropotajo, potem je izbira elektro pogona zanje smrtni greh ! Vožnja električnih avotmobilov, kljub neverjetnim zmogljivostim ni niti približno tako zabavna (povsem osebna ocena), kot vožnja motornih.

Zdaj lahko le še čakamo na realne generatorje hrupa in dima, ki jih bomo v prihodnosti dodajali svojim modelom...
action man 62 napisal/-a:Vsemogočni Bog,reši nas vsega hudega;elektrika je za razsvetljavo,pralne stroje,multipraktike(tudi modelarske),PC-je;izvorno pa je maxi kategorija namenjena (vsaj po mojem mnenju)pogonu na dišeči in hrupni visokooktanski derivat kjer te kombinacija zmogljivosti in nujno potrebnih pritiklin (beri dima, hrupa in morebitnega negodovanja sosedov) pripelje do orgazmičnega stanja.Sem šele pred kratkim nabavil 1:6 bencinarja,pa vendar hitro spoznal da JE TO TO !!!
P.S. FG je zares zakon;in bo zakon tudi ostal če ga ne bodo preveč biksali z elektriko.
Pa brez zamere vsem štromarjem,neglede v kateri kategoriji.
Jaz pe mislim, da bo treba s časom navaliti le na elektriko, če že druzga ne nas osveščajo, da moramo biti ekološki :) in večja avtomobilska podjetja počasi napredujejo na elektro, tako Nebec ti ni treba skrbeti za zmanjšane kopije :), ker bo štrom enkrat tudi v velikih. Pa sem tudi nekje zasledil informacijo da so PAZI američani naredili osebni avto na elektro pogon, ki naj bi imel pospeška iz 0 do 100 v caa. 5 sekundah končna hitrost naj bi bila caa 275km/h cene pa tam nekej 30000$. Sliši se imenitno in kar se mi se najbolj zdi je dejstvo, da je narejen v Ameriki, ki ne slovi po varčnih avtomobilih, ampak po nekih barkah, ki šlukajo še pe še in še več onesnažijejo.
Slika
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

Sicer že staro ampak:

http://www.youtube.com/watch?v=BqqtJpfZElQ

Edini problem je kot že rečeno čas obratovanja, kar pri modelih ni nek problem.

Da pa je štrom v hitrosti zelo dober so vedeli že dolgo nazaj, saj se menda ja reče: "Hiter kot strela!"
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5