avto

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

matjaž22
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Jan 2010, 21:32

avto

Odgovor Napisal/-a matjaž22 »

mene pa zanima kam menite o nakupu tega modela? kaka je potrebna mešanica goriva?

http://www.rcsvet.si/terenski-avtomobil ... m-1-5.html
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

To je še ena kopija zelo popularnega modela Baja 5B.
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ja sam ta je 4x4.
matjaž22
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Jan 2010, 21:32

Odgovor Napisal/-a matjaž22 »

pa se vam zdi vredo avto
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Za okoli 1000€ dobiš komplet novo original HPI Bajo 5B SS ali pa Bajo 5B 2.0. Ampak v tujini se jo da dobiti še ceneje.
Sam sem imel pred leti en ponaredek Baje, ampak ti povem da ni bila vredna 400€. Motor je sicer delal, ampak moči ni bilo od nikoder, karoserijo si samo malo bolj pogledal je že pokala, ostala plastika je bila prav tako boga, in še kaj bi se našlo...

To je samo moje mnenje, odločitev je pa tako tvoja. Ampak mislim, da se splača malo več prihraniti in počakati malo dlje, pa nabaviti dobro zadevo.

Za primer sta tukaj dva moja posnetka (prvi je original HPI Baja 5B z 26cc motorjem, na drugem pa je bil ponaredek MadKing Baja):
http://www.youtube.com/watch?v=Xzv_8ySz ... ture=g-upl
http://www.youtube.com/watch?v=IfZWr7uT ... ture=g-upl

Mislim, da se vidi razlika. :) Pa originala še z polovico gasa nisem vozil.
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

8pac napisal/-a:Ja sam ta je 4x4.
Ne bo držalo, 2WD je [-X

Ne vem kako je z rezervnimi deli za ta avto.

Jaz bi na tvojem mestu vzel tole: viewtopic.php?t=73850&highlight=
Avto je narejen vrhunsko, izdelava in materiali na ravni HPI Baje in ima pogon na vsa 4 kolesa, pa še precej cenejši je od Baje. Deli so poceni in so dobavljivi povsod (eBay, Rc-car-online (Nemčija), HobbyKing in še in še....) ;)

Tukaj je moja tema od mojega avta (kjer lahko vidiš kako avto izgleda), kateri je skoraj identičen, vendar sedaj malce modificiran:
viewtopic.php?t=53739

Baja je za mene absolutno predraga, še posebaj ker ima samo zadnji pogon.

En luštn video: http://www.youtube.com/watch?v=P2v5BMB9cIM

LP
Zadnjič spremenil Mr. S2k, dne 12 Dec 2011, 08:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Zakaj ga pa potem prodajaš, če je tako dober? Brez zamere, samo vprašam... :oops:
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

saMx napisal/-a:Zakaj ga pa potem prodajaš, če je tako dober? Brez zamere, samo vprašam... :oops:
Nobene zamere ;)

Ker sem spoznal da lahko vozim samo en avto naenkrat, imam pa štiri, pa še 3 čolne nad 1,3m, 3 helije in 4 letala, tako da enostavno nimam časa za vse ;)
Če v avtu ne bi videl potenciala, se nebi lotil nobene predelave in tuninga in vanj vložil toliko prostega časa in denarja tako da spremljaj mojo temo, bo še marsikaj zanimivega za videt čez zimo ;)

LP
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Potem pa razumem. Tudi sam sem zdaj padel v letala, in mi baja stoji v kleti že par let. :(

Dosti smetenja te teme. Se opravičujem. :oops:
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Glede na to da je že toliko teh bencinskih modelov fg,hpi potem carson ipd..
Se mi zdi da ni potrebe po kupovanju "kopij" čeprav če gledam ima ta pogon izpeljan precej čudno..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Mr. S2k napisal/-a:
8pac napisal/-a:Ja sam ta je 4x4.
Ne bo držalo, 2WD je [-X

Ne vem kako je z rezervnimi deli za ta avto.

Jaz bi na tvojem mestu vzel tole: viewtopic.php?t=73850&highlight=
Avto je narejen vrhunsko, izdelava in materiali na ravni HPI Baje in ima pogon na vsa 4 kolesa, pa še precej cenejši je od Baje. Deli so poceni in so dobavljivi povsod (eBay, Rc-car-online (Nemčija), HobbyKing in še in še....) ;)

Tukaj je moja tema od mojega avta (kjer lahko vidiš kako avto izgleda), kateri je skoraj identičen, vendar sedaj malce modificiran:
viewtopic.php?t=53739

Baja je za mene absolutno predraga, še posebaj ker ima samo zadnji pogon.

En luštn video: http://www.youtube.com/watch?v=P2v5BMB9cIM

LP
Ja sem šele sedaj opazil da je 2WD. Sem mislil ko sem na hitro pogledal da gre za tole zadevo http://www.nitrorcx.com/51c882-barca-aa-green.html
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Rajši si kupi rabljeno Bajo 5B/5T, ker je še vseeno boljša od neke klump firme.. To je pač moje mnenje..
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
matjaž22
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Jan 2010, 21:32

Odgovor Napisal/-a matjaž22 »

kk so pa kaj cene za rezervne dele za bajo
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Poglej v
http://www.davesmotors.com/site/index.html
http://www.baja-land.de/
http://mmrlargescale.co.uk/

q-shop
mantua modeli
lindinger

Je pa tega na kupe na ebay..

Če pogledaš par tem pod tole je kar nekaj debate o raznih modelih..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Lej rezervnih delov za bajo sploh ne rabiš, razen potrošni material in tuning deli: sponke, pakne, diski, olja, stangice amortizerjov, filtri, gume, mogoče kakšen spoiler, roke,...

To kar sem zdaj naštel dobiš v ameriki (DDM racing) za džabe, pa še v roku 7 dneh. Baja je za začetek sanjski avto, lahko delaš kar koli pa je ne boš uničo..
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

zekozajc napisal/-a:Lej rezervnih delov za bajo sploh ne rabiš, razen potrošni material in tuning deli: sponke, pakne, diski, olja, stangice amortizerjov, filtri, gume, mogoče kakšen spoiler, roke,...

To kar sem zdaj naštel dobiš v ameriki (DDM racing) za džabe, pa še v roku 7 dneh. Baja je za začetek sanjski avto, lahko delaš kar koli pa je ne boš uničo..
Ampak še vedno je samo 2WD. :D
HPI Baja res prenese veliko ampak tudi drugi avti prenesejo marsikaj, če se jih vozi po pameti.
Vsak avto pa ima dobre in slabe lastnosti....

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

2WD for ever.. Za moje pojme največja zabava in potrebujes vec skilla kot pa 4WD.

Nisem reko, da nimas drugih avtov. Samo baja je pač najboljša za zacetek in dobis avto, ki je poceni in kvaliteten, ter siroko izbiro tuning delov, pa se tekmuješ lahko. Pa če gremo cez lužo lahko vidimo kaj vse delajo tam z bajami.

Ce pa se menimo za tekmovanje, pa je trenutno elcon cleon daleč pred vsemi. To lahko potrdijo tudi slovenski tekmovalci, ki vozijo elcone na EP. Samo pol je avto tudi 3000 eur, pa deli so dražji, ker je vse iz ALU. :D :D
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
TommyBoy
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 06 Mar 2005, 22:45
Kraj: Kranj, Radomlje

Odgovor Napisal/-a TommyBoy »

Elcon je zakon, se strinjam. Sem ga videl od blizu na dirki v Blatnem dolu.

Jaz imam FG Bajo competition pa je za moje ljubiteljske potrebe (ne tekmujem) uvrh glave. Mogoče se ji enkrat v prihodnosti pridruži še FG Leopard...

Če se še malo vrnemo na avto ki ga je omenil Mr.S2k. Avto mi sicer na prvi pogled ni všeč ampak po mojih izkušnjah (vsaj kolikor sem jih prešraufal) je v tem avtu dosti muzike za relativno ugoden denar. Prenese marsikaj. Deli niso tako dragi, obstajajo vse alu opcije. Seveda se kakšna stvar tudi pokvari ali pa polomi. Temu se izogneš tako, da avto očistiš in ga daš na polico nato pa vsak mesec z njega obrišeš prah. :D :D :D

Pa brez zamere...

lp
Še to razbijemo pa gremo, ...
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Popolnoma se strinjam s teboj.. Ce zeliš met avto cel ga mej na polici.
Elcona sem pa jaz ze vozo in avto res trga za tekmovanja. Za zabavo pa kupi rajši Bajo, carbo Fighter ali podobno... Vse je odvisno od denarnih zmožnosti in za kakšen namen boš imel avto.
TommyBoy napisal/-a:Elcon je zakon, se strinjam. Sem ga videl od blizu na dirki v Blatnem dolu.

Jaz imam FG Bajo competition pa je za moje ljubiteljske potrebe (ne tekmujem) uvrh glave. Mogoče se ji enkrat v prihodnosti pridruži še FG Leopard...

Če se še malo vrnemo na avto ki ga je omenil Mr.S2k. Avto mi sicer na prvi pogled ni všeč ampak po mojih izkušnjah (vsaj kolikor sem jih prešraufal) je v tem avtu dosti muzike za relativno ugoden denar. Prenese marsikaj. Deli niso tako dragi, obstajajo vse alu opcije. Seveda se kakšna stvar tudi pokvari ali pa polomi. Temu se izogneš tako, da avto očistiš in ga daš na polico nato pa vsak mesec z njega obrišeš prah. :D :D :D

Pa brez zamere...

lp
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Jaz bi predlagal, da Matjaž poveš, koliko denarja si sploh pripravljen za to dati, potem bi ti po mojem najlažje pomagali najti nekaj čim boljšega za ta denar. Se strinjate ostali? :oops:
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
jost mercon
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 03 Jul 2010, 18:03
Kraj: Vodice

Odgovor Napisal/-a jost mercon »

Ja jaz se strinjam s tem. Najlazje ti bo tako da poves koliko si pripravljen placati in ti bomo potem najlaze svetovali. Ker razpon cen je kar velik.:D
lp, jošt
matjaž22
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Jan 2010, 21:32

Odgovor Napisal/-a matjaž22 »

Bolj ko berem vaša mnenja, bol sem za bajo, če je res tk dober avto, potem se splača dat 1000€, vsaj tako je moje mnenje. :D
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ne glej kakih ponaredkov pa xy modelov pa si na dobri poti..

Nezlomljivega modela ni...

Se pa vidi da pri nas je več baj kot pa katerih drugih bencinskih modelov..

p.s.dopiši iz kje si mogoče je gdo v bližini ki bi ti zadeve malo razkazal..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Za 1000 eur dobiš rabljeno bajo, ki ti bo šla 100% bolše kot pa nova. Vsaj tako je moje mnenje. Splača se ti kupit bajo od Primoža Pivka, ki jih vsaj mislim da trenutno prodaja.
Evo link: http://www.bolha.com/modeli-avtomobilov ... 1277310746

PS. Pa ne zaj mislit, da koga silim ali da delam promocijo, samo predlagam.. :D :D :D :D
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
matjaž22
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Jan 2010, 21:32

Odgovor Napisal/-a matjaž22 »

Res zgleda dobro ohranjena, pa še velik delov da zraven, bom še premislu.
In kolk minut lahk voziš bajo z enim polnim tankom bencina.
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5