Izpuhi

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Izpuhi

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

mihec87 napisal/-a:Hpi resonanca da malenkost več kot original škatla..Medtem ko dominator je izrazita low ter malenkost mid(kar pomeni da izpuh noro grabi v štartu pa do nekje polovice)...Sta pa obe bolj glasni od škatle s tem da od hpi ima bolj tak tanek zvok..Od teh bi izbral dominatorja(čeprav je precej nezaščiten je dober bashing izpuh)..Govorim za originale-z kopijami ne vem kako je..
[-X
Dominator je mid to top (izrazito mid) izpuh in naj bi bil eden izmed najboljših izpuhov za off road avte. Pri merjenju moči motorjev na napravah za merjenje moči ponavadi uporabijo le tega. ;)

BZM motor z 8,25bhp z Dominatorjem:
http://www.youtube.com/watch?v=WPhOgXcdveA
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Dominator je pri visokih obratih žalost..Lahko greš brat forume, ali pa graf dinamometra kjer je primerjava med njim, victory pro,cpi sb ter bb http://www.oneillbrothers.com/blog/272cclongrodtesting/

dominator je tipična low-mid(mogoče sem rahlo preteral z izjavo da je izrazito low..top pa zagotovo ne) medtem ko jetpro je popolno nasprotje na začetku žalost pri polnem se mu pa strga...

Uporablja se veliko ker je razširjen zardi ustreznosti za noret vsepovsod se hitro zavrti potem pa se umiri(saj ne rabiš takšne končne pač pa pospeške), ter veliko dobiš za ta denar..

bzm je tunan za visoke obrate,z drugim izpuhom bi še poletel....

btw-najboljšega izpuha ni..je samo izpuh glede na to kaj želimo..



Jasno pa da vsaka resonanca vsepovsod da več kot pa škatla izpuh..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Res je, za visoke obrate ni, zato pa sem napisal da je eden najboljših za off road NE za on road. Sem bral forume, zato sem se odločil zanjo. Sem imel tudi JetPro.
Tudi nisem napisal da je najboljši ;)

BZM je pa popolnoma svoj izdelek, ni na osnovi Zenoah motorja. Zato tudi takšen navor in moč ;) Njihova 23tka ima 6,21hp z DDM Dominatorjem.
Na youtube imaš Bajo s tem motorjem kjer se lepo vidi tudi kakšen navor ima ta motor. Avto z samo zadnjim pogonom je nevozen z njim.

Slika
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Izpuhi

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sam sem se odločil za cpi bb-saj je dosti bolj zaščiten kot dominator..Izpuh je pač stvar posameznika oz želj..

bzm ja je bilo tudi marsikaj predebatiranga od tega da je bil cel križ ko na nobenem testu(razen njihovem) ni dosegel moči ki jih navajajo, do tega da tako moč je dosegel en primerek v prodaji so rahlo drugačni....Reed motorje dela tudi trevor simpson lahko jih že dobiš pri obr..Je pa to kar precej druga zadeva kot pa razni zenoah,cy in jih bolj teško dajemo skupaj-tako po ceni kot zmogljivostjo..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5