pomoč

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

jst bi kupu buggya(na bencin),merilo 1/8
off road štiri kolesni(lahko tudi dvo kolesni)
odporen na vodo,blato...
vozil bi po makadamu,travnikih,kakšna proga..
od opreme nimam nič
in da je RTR
hvala za odgovore
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

1/8 modela na bencinski motor še ni....

1/8 imaš na voljo samo elektro ter na metanol

viewtopic.php?f=159&t=79394
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

lahko je tudi na metanol in kje se da kupit metanol na liter
ali če je kakšen 1/10 na bencin
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Bencinski motorji so večji in težji od metanolsikh motorjev z žarilno svečko. Tako lahko uporabimo nekaj dedukcije; v kolikor ni bencinsko gnanjih modelov velikosti 1/8, kakšna je verjetnost, da bi obstajali v velikosti 1/10, ki so mimogrede še nekoliko manjši?

Metanol je mogoče kupiti v trgovinah, ki tržijo kemikalije, metanol za pogon modelov pa ima še nekaj drugih primesi, predvsem olja, nitrometan, prav tako pa še nekaj drugih snovi. Gorivo za pogon metanolskih motorjev se lahko kupi v modelarskih trgovinah. Za kupovanje tovrstnih tekočin je merilo vedno liter (lahko tudi galona).


LP
Alex

P.S.
Kaj, ko bi se pri pisanju uporabljalo osnovna slovnična pravila. Za tiste, ki so prespali celotno OŠ se na tem forumu nahaja celo nit z navodili!
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

okej dobro a mi lahko kdo pove keri model na metanol vzet
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

prosim za svetovanje
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a Modelko »

Na ebayu ali bolhi poizkusi napisat rc nitro car ali avto.
Takih tem je ko dreka.(oprosti izrazu)

Lp
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

Jaz lahko gledam po bovhi če pa nevem leti model vzet
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a Modelko »

Kaj nebi bilo bolje izbrati elektro pogona? (glede na tvoje želje)

Lp
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a MiroP »

okej dobro a mi lahko kdo pove keri model na metanol vzet
Morda bi pa najprej povedal, koliko denarja si pripravljen dati za avto, morda 200 EUR ali pa 1000 EUR. Glede na to, da iščeš nitro avto, morda veš, da rabiš poleg avta še akumulatorje, pa polnilec za akumulatorje, ...(ne bom vsega našteval) ..., ne pozabi rezervne dele, vreča brez dna. Ko sva s sinom prodala rabljen elektro avto, ga je novi lastnik razsul še isto popoldne.

Vsak začetnik misli da kupiš avto in voziš, žal ni tako. Ko kupiš avto s komando, recimo za 200 EUR, boš v enem mesecu porabil še dodatnih 200 EUR za razne stvari ali pa postavil nevozen model na polico v garažo.
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Pa še en komentar z MSM foruma (http://forum.msm-rc.net/), kjer se večinoma dogaja tekmovalna avtomodelarska scena.
Vidim da še kar premlevate in ugotavljate kateri avto boste kupili.
Ni vse lepo kar se sveti,sploh v modelarstvu.
Raj malo več odštej in dela tako kot treba (ter z deli si priskrbljen kot z enimi čang šlang avti)in te mine do modelarstva.
Ja z sem začel z mantuo,nato pa kupil avto off road Kyosho-ki mi je prodajalec zagotovil dele in če ni se dobi vse v roku 2-3 tedne :twisted: .
Problem je nastal ko je tisti bogi motor iz RTR verzije po 3litrah šel v stečaj itd.
In tako so nastajali problemi z deli in čakalna doba 3mesece (tako da vem kako je z temi avti in rezervnimi deli)
Svetujem vam da takih avtov ne kupujte,malo poglejte in se pozanimajte pri modelarjih ki tekmujejo in se že ukvarjajo par let.
Namreč tisti na forumu ki imajo avto 6mesecev so naj strokovnjaki :D ter vse obvladajo.
P.S.malo poglejte kaj se vozi na tekmah(tam dobite naj več informacij in ne na forumu)I tako vam bo vse jasno
Sicer vam tudi po ogledu tekme še zdaleč ne bo vse jasno, ampak nekje je treba začeti.
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

za avto se pripravljen dati 400e
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a MiroP »

jst bi kupu buggya(na bencin),merilo 1/8
Kot prvo, 1:8 na bencin ne obstaja, na bencin so modeli 1:5, ki so krepko dražji. 1:8 so nitro modeli, začetniški RTR modele prodaja tudi tebi najbližja trgovina TopRC v Novi Gorici. Poglej tole:
http://www.toprc.eu/sl/cobra-811-buggy- ... gp-s600002

Tebi dovolj blizu je tudi v Ljubljani trgovina Mantua:
http://www.mantua-model.si/avtomobili/l ... el-bx.html

Marsikaj lahko najprej vidiš v trgovini, kjer ti lahko prodajalec razloži kako kaj dela, kako vžgati avto, kaj vse rabiš za prvo vožnjo:
http://www.mantua-model.si/avtomobili/m ... r-set.html

Seveda je še veliko internetnih strani v Sloveniji, ki prodajajo tako, da naročiš robo in plačaš, oni naročijo naprej (ni na zalogi!) in ti pošljejo čez par tednov, vendar modela ne moreš videti prej, razen po slikah.

Predvsem pa je važna zaloga rezervnih delov! Po prvih nekaj vožnjah postaneš pogumen in prehiter in ko se zaletiš v drevo, je avto nevozen. Naj ti prodajalec pove, kje in kako hitro lahko dobiš rezervne dele.

Veliko modelarjev zdaj kupuje modele na raznih evropskih in kitajskih internetnih straneh, sami skrbijo za nabavo rezervnih delov (dobavni rok okrog tri tedne), kar pa začetniku ne priporočam. Nitro modeli so krasni, ker so glasni, ampak veliko začetnikov uniči motor že s prvih nekaj litrov goriva zaradi nepravilne nastavitve uplinjača, potem pa jokajo po forumu ali izsiljujejo trgovce z garancijo.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Dobavni roki 2-3 tedne tudi pri naših prodajalcih niso neznanka+ ponavadi ravno tistega dela ki ga potrebuješ ni na zalogi(murphy pač)....

Za hobi se mi zdi hpi ali traxxas dobra izbira(prebrskaj forum je kar nekaj teh modelov predstavljenih), modeli za to ceno niso slabi(seveda v primerjavi z x-ray,mugen se bolj teško kosajo), delov je na ebay,thetoyz itd.. na kupe po pametni ceni, je pa potrebno imet možnost kupovanja z paypal ter obvladovanje angleškega jezika....Ter v primeru garancije je zadevo potrebno pošiljat sem ter tja.

Je pa pri metanol motorčkih potrebno imeti malo znanja, potrpežljivosti ter previdnosti in biti pripravljeni zapraviti nekaj ur za branje ali še bolje poiskati bližnjega modelarja do razloži in pokaže zadeve, da ne nastavljamo kar nekaj saj motor potem ponavadi roma v koš..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

hvala
sm še malo pogledov po tisti strani in sem našel tega buggy TROPHY 3.5 RTR http://www.toprc.eu/sl/node/9697
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

prosim če mi lahko poveste če je ta tudi primeren
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a Modelko »

Seveda je primeren.
Malo se opiši, predvsem izkušnje z modelarstvom.

Lp
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

izkušenj z modlarstvom nimam veliko
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a Modelko »

metjus napisal/-a:izkušenj z modlarstvom nimam veliko
Posebej zaradi tega ti priporočam avto na elektro pogon.
Ne misli, da je to taka igračka, ki premore 15 km/h. [-X
Pri elektru boš spoznal funkcije ter konstrukcijo RC avtomobila brez zoprnih nastavitev motorja.
Tudi opreme je bistveno manj.

Lp
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a metjus »

vem da to ni taka igračka
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

mihec87 napisal/-a:1/8 modela na bencinski motor še ni....
Uradno verjetno res še ne, se pa lahko sam zafrkavaš s menjavo sveč ter mešanjem etanol-bencin ali predelaš na CDI dokler pri HPI malo bolj ne začne tržiti tega. Nekje se omenja cena 250 dolarjev po bencinskem motorju za kategorijo 1:8.
Slika
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

shqwarch napisal/-a:Uradno verjetno res še ne, se pa lahko sam zafrkavaš s menjavo sveč ter mešanjem etanol-bencin ali predelaš na CDI dokler pri HPI malo bolj ne začne tržiti tega. Nekje se omenja cena 250 dolarjev po bencinskem motorju za kategorijo 1:8.
Savage-a z bencinskim motorjem oblubljajo ze 2 leti..
Se vedno se na njihovi strani vrti reklama: 2012 - 1:8 Scale Gasoline powered..

Sicer pa, bi taksno mesanje priporocal 13 let staremu fantu, brez kakrsnihkoli modelarskih izkusenj? Verjetno ne.
Kaj taksnega pride v postev pri modelarjih z vec izkusnjami, predvsem pa nekoliko starejsim, takim, ki ze dobro vedo kaj pocenjo.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sqwarch o tem že govori še dlje kot hpi obljublja motor..Pa še ni predstavil izdelka oz potek predelave ki bi bila v pomoč(+, -, cena itd)...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

kurnt29 napisal/-a:Sicer pa, bi taksno mesanje priporocal 13 let staremu fantu, brez kakrsnihkoli modelarskih izkusenj? Verjetno ne.
Kaj taksnega pride v postev pri modelarjih z vec izkusnjami, predvsem pa nekoliko starejsim, takim, ki ze dobro vedo kaj pocenjo.
Potem dam raje še en glas za elektriko.
Slika
dejanp
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 Nov 2013, 20:16

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a dejanp »

zdravo.

sem popoln začetnik. Moj problem - za hčero sem na hobbyking kupil oz naročil in plačal naročilo 2007899176 11.10.2013. pošiljka naj bi bila odpremljena 19.10. Ker do 23.10. še nisem prejel tracking št da bi zasledoval moje naročilo, sem sprožil prvi request. Dobil sem seveda odgovor, da je naročilo odpremljeno iz kitajske in da bodo preverili zadevo. 30.10 ponovno vprašam, kje je moje naročilo - spet v stilu:

--------
2.11. Thank you for waiting for our response. I have checked your order and noticed that it was Posted last 19/10/2013 with the tracking number RB788858121CN. The transit time is 6-39 days which you may track at http://intmail.183.com.cn/ [4].

In case you will not receive your parcel within the allotted time, you may contact your local post office or customs. If there would be no news from them, please contact us again through live chat for further assistance.
-----
Vem da še ni preteko 39 dni (glej zgoraj - max trantzitni čas) od odpreme, vendar bi vseeno rad zasledoval svojo pošiljko.

Seveda sem na vse naslednje urgence dobil odgovore v stilu:

- 4.11. We do apologized for the inconvenience.Thank you so much for bringing this matter in our attention. Your order has been posted on 19/10/2013 2:22:31 PM via China Post (International Registered Air Mail) with the tracking number RB788858121CN with 6-39 days transit time which you may track at http://ems.com.cn/english.html [4] China Post (International Registered Air Mail is currently experiencing a high volume of shipment which may have caused the delay in updating your tracking status. Please kindly check again within 48 hours and see the possible updates.

- I apologize for the inconvenience. It appears that the tracking number is not updated. I will be making a follow up request so that you can be able to track your order.

- 26.10. Thank you for your patience and understanding. We highly appreciate it. If you have question please feel free to contact us by responding to this email.

- 1.11. As I checked your order 2007899176, It seems that your order has no tracking information as I track it on our tracking link. However, your order is on transit time via International (Registered) Air Mail 6-39 days including your tracking number. Let me make it up to you. I will followup to warehouse to fasten the process of your order.

- 11.11. We do apologize for the inconvenience. As the order is unable to track. I would like to assist you through opening an investigation to the shipping courier. Please be informed that the investigation may take 4-6 weeks to complete. Rest assured that we will email you once we got an update and will come up with a good resolution, once the investigation is finish. Your understanding and patience is highly appreciated.

- 12.11. We apologize for the inconvenience that have caused you. Please be informed that we still have an open investigation with regards about your parcel. Rest assured that we will notify you immediately once we have an update from the warehouse. Your patience and understanding is highly appreciated.

- 16.11 The investigation is still ongoing however, there is no update yet on the investigation. I have made a followup for you as well in this case so we can get updated information. Rest assured that we will inform you at the soonest possible time once we have an update. Again, we sincerely apologize for the inconvenience but for the meantime, we will be keeping this ticket open and we will inform you immediately once an update has been given.

19.11. sem bil na live-chat in njihov odgovor na moja poizvedovanja in opis problema je bil:

[00:18:21] Daisy: I apologize that you have been passed on to so many people within our company. Although I do not have the answer to your question, I will find the answer so you don't have to be passed on again. What email address would you like me to inform you when I find out?
[00:19:29] dejan pangersic: the same I'm sending all my querries from and getting answers to: [email protected]
[00:20:18] dejan pangersic: what is the email address of your suplly chain manager?
[00:21:22] dejan pangersic: what is the email address and phone nr of your sales manager mr. Chris Henderson?
[00:21:52] dejan pangersic: what is the email address and phone nr of TR Osmond and Ms. Jesi Chan?
[00:23:31] Daisy: Apparently, we don't have email address to them. I will forward this issue to our Supervisor and you may expect an e-mail within 24 hours from our Supervisor.
[00:23:49] dejan pangersic: thought so...
[00:24:49] Daisy: I'm sorry to hear of your unfortunate experience. I understand your frustration over this matter, please understand that we are taking corrective actions to better serve you in the future specially you.

Seveda do danes nisem dobil odgovora na moj el naslov.

- 24.11. spet odgovor v stilu prejšnjih.

Zdaj pa moje vprašanje - ali mi lahko kdo pomaga da pridem v stik z vodilnimi v Hobbykingu? Oziroma ali ima Hobbyking kakšno predstavništvo v evropi (vem za nemško skladišče) in njihove kontakte - email in telefon?

Če sem edini s tem problemom, se res počutim izbranega (brei: baksuz).

Hvala za mnenja, nasvete in uporabne informacije - že vnaprej.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike