Pomoč pri nakupu krmilnika

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Modelar1993
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jun 2015, 19:44

Pomoč pri nakupu krmilnika

Odgovor Napisal/-a Modelar1993 »

Zanima me kateri krmilnik potrebujem za motor MIG 600 turbo 7.2V 18500 rpm? Motor je krtačni in se uporablja v čolnu.

Lp. Luka
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: Pomoč pri nakupu krmilnika

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Izbira krmilnika je odvisna od toka, ki ga mora prepuščati. Ta pa je pri tvojem čolnu odvisen od velikosti elise, ki jo imaš na čolnu. Pa vendar:
kupi krmilnik za krtačne motorje (ima dva kabla za baterijo in dva za motor), prepušča naj 30 do 40 A toka. Če boš imel Lipo baterijo naj bo za 2S, največ 3S celice. Od kapacitete pa bo odvisno, koliko časa boš lahko vozil do ponovnega polnjenja.
LP Niko
Modelar1993
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jun 2015, 19:44

Re: Pomoč pri nakupu krmilnika

Odgovor Napisal/-a Modelar1993 »

Velikost elise je 39mm, do sedaj sem uporabljal baterijo NIMH z 8.4V in je zadeva kar lepo glisirala, sam coln pa je dolg 80cm.
Namen imam kupit mocnejso baterijo z 9,6V (toliko prenese motor). Cilj mi pa je, da dosezem maksimalno moc motorja. Hvala za informacije:)

Lp.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč pri nakupu krmilnika

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Velikost elise je 39mm, do sedaj sem uporabljal baterijo NIMH z 8.4V in je zadeva kar lepo glisirala
......vprašanje če ni tole že kar maximum kar zmore ta motor,v vsakem primeru bo potrebnovsaj kako meritev,da vidiš koliko je motor dejansko obremenjen in če povečaš napetost bo verjetno potrebno dat manjšo eliso......ko je bila aktualna" mono start klasa",smo vozili z sedmimi celicami in eliso 32----33mm z motorji ranga 600...............
Slika
Modelar1993
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jun 2015, 19:44

Re: Pomoč pri nakupu krmilnika

Odgovor Napisal/-a Modelar1993 »

Aha bom videl zaenkrat potrebujem krmilnik ki bo peljal coln tako kot prej z okoli 30km/h (izmerjeno z GPS)...ce mi lahko kdo pove bolj natancne podatke krmilnikov za ta motor mu bom hvalezen, ker potem vem kaj narocit na internetu ker tu so kar dragi v SLO. (Lahko tudi kaksen URL iz Ebay)

Lp.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč pri nakupu krmilnika

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

V bistvu iščeš zgodovinske artikla,mogoče kaj takega....?
Slika
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Pomoč pri nakupu krmilnika

Odgovor Napisal/-a robar »

Tvojim potrebam bi verjetno ustrezal regulator Graupner Navy V30R, ki zmore konstantno 30A in je v vodotesni izvedbi. Dobiš ga lahko na Ebayu, vendar pa je cena okrog 50 Eurov.
Lp
Robar
Modelar1993
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jun 2015, 19:44

Re: Pomoč pri nakupu krmilnika

Odgovor Napisal/-a Modelar1993 »

Hvala za odgovore. Bom razmislil ta hobi je zelo drag haha
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki