Ripmax Coyote

Uživanje v jadranju v vzgonskih vetrovih na slovenskih in tujih pobočjih

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Ripmax Coyote

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

Živjo!

Kaj menite o sledečem modelu? Bi bil primeren za na pobočje za enega nezahtevnega uporabnika? Gre za Ripmaxov model Coyote, ki mi je že od nekdaj všeč, moti me le relativno majhna razpetina, ki znaša le 1,32 m.

Slika
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Pobočje je zelooo širok pojem. Teoretično na "dobrem" pobočju (na primer Strmica, kada piha vsaj 10m/s) leti vse kar pošlješ v zrak.
Veliko je odvisno od tega v kakšnih pogojih želiš leteti in kakšen je tvoj stil letenja. Proizvajalec tega modela piše, da je model namenjen akrobacijam, zato sklepam, da je tudi trdnosto dovolj močan za tovrstno letenje, kar ga verjetno uvršča med modele primerne za letenje na pobočju. Glede na njegovo velikost pa verjetno ni namenjen pobiranju nulc ampak rabi melo več podpore "od spodaj".
Vse to govorim na pamet, ker sem model videl samo na tej sliki in prebral nekaj besed v reklami. Moje osebno mnenje glede letenja na pobočju: vse kar je pod 2,5 m razpona je premajhno.

LP, Robero
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

Živjo Roberto!

Predvsem iščem model, ki bi ga imel za nabiranje prvih izkušenj na pobočju ... pač, da bi imel nekaj pri roki, če me slučajno zgrabi, da bi šel na Strmico, Vremščico, Jamnik ali pa na Ambroža pod Krvavcem malo pogledat.

Coyote je res malo majhen, se mi pa zelo dopade njegova oblika.
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Boštjan, odločitev je tvoja. Meni ja včasih premajhen swift z razponom 2,5 m , po drugi strani pa sem se zelo kvalitetno naletel tudi z Muho s samo 1,8 m razpona. Vse je odvisno od tega kaj hočeš. Če si želiš švigat tja in sem pred nosom in zraven še malo akrobatirati potem je tak model sigurno dobra odločitev, če pa si želiš tudi izkoristit vzgornik do njegove zgornje meje dviganja, pa včasih tudi 4 m model hitro postane premajhen.

Robi
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

model Coyote sem imel priložnost letet sicer v EL verziji na 400 motorček

Povsem normalen neproblematičen model če se ga natišči se da izvest kako akrobacijo pristajalna hitrost povsem v mejah normale nezahtevno letenje

Po vtisih z EL pa lahko rečem da bi na pobočju bil prav zabaven model za igrat se. Mora pa malo držat čeprav model solidno jadra za svojo velikost

PS
da ne pozabim
COJOTE
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8650
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Boštjan, če ti hodi tistih 13 čukov odveč in jih nisi namenil za sponzoriranje moderatorjev te teme :lol: jih lahko mirne duše vložiš v ta model. Menim, da če se ga lotiš sam delat, ne boš prišel cenovno dosti bolj ugodno skozi, kot je cena tega ARF modela.

Robi Roberto
Odgovori

Vrni se na Jadranje na pobočju