PObočno letenje-something to try for

Uživanje v jadranju v vzgonskih vetrovih na slovenskih in tujih pobočjih

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

PObočno letenje-something to try for

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Zivjo!
Jaz bom le rekel, da ne vem kaj sem delal eno leto med modelarji, da nisem sel probat padine. Danes smo bli jaz pa Kroko pa Mygayver pa Tomaz na Jakobu.
Ko smo prišli tja gor ni bilo niti sapice. POtem pa je počasi začelo rahlo pihati. Mygayver sestavi HLgja in vrže pa kr neki gor vleče. Uaaaa. Sestavim še jaz svojga HLGja in malce z nezaupanje pridem do roba padine. Vržem in prevzame me slab občutek, da mečem svoj avion nekam v prazno. In uaau avion zlo lepo leti. Se ustrašim in zavijem direktno proti bregu pridem na vrh in lepo pristanem. Slišim Mygayverja: prvič vrže pa takoj v hrib obrne.

Ok, zberem pogum in še enkrat vržem. Probam zaviti stran od hriba....Majka...Kok je šlo to fajn gor....Zavijal levo, desno avion je šel pa kar gor. O ful dobr....Približno 10 minut letim, sranje baterije bodo prazne. Imam notri namreč 50mA. Poskušam pristat, grem zadaj za hrbet in k sreči ni tako pihalo, da je avion nekako prišle nazaj do moje bližine. Uf..Za prvič super, navdušen in si mislim, kaj sem delal med modelarji pa ne probal padine. Dam polnit baterije, ko so polne spet vržem za 10 minutk letenja..


In kar bi vam rad povedal? TO MORTE PROBAT. Pa je Kroko rekel, da to še ni blo nič, da niti pogoji niso bli dobri. Ampak jest sem užival sto na uro, pa čeprav sem cvikal zaradi baterij, ker so tako malo držale. Zato sem po končanem letenju takoj zavil v trgovino in kupil ene 250mA, da bo užitek dlje trajal:)

V glavnem pihalo je zelo malo in ko se je sonce skril je šlo samo še navzdol. Ko pa je sonce posvetu, takrat je šlo pa fajn gor...Imel smo pa jaz in Mygaver HLGja, pa Mygayver je mel še enga Boomerja-zelo majhno SAL leteče krilo, Kroko je imel mislim, da Kanjo, tomaz pa leteče krilo in pa Miškota. Miško je pa takšno elegantno veliko jadralno letalo. Naredil je par krogov, potme pa zelo lepo pristal.

In skratka, uživancija do konca....Kaj bi šele bilo, če bi orenk pihal:))))

Za pokušino ena slikca, več pa kmalu na moji strani....

lp
matjaz
Priponke
jakob.JPG
jakob.JPG (21 KiB) Pogledano 4441 krat
---------------------
:D
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

A ste na severu letel? Kolk vas je pa zeblo :roll:
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8651
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Matjaž, od danes naprej si med zadrogiranci. Izhoda ni več. Na začetku ti bo mogoče še zadostovala doza ne teden, toda potem bodo potrebe vse večje in večje in potegnilo te bo v vrtinec SLUŽBA - DRUŽINA - POBOČJE. Kako ustreči vsemu? :lol:

LP, Robi
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Ja robi se že sprašujem:)))))Nimaš kej, probaš en joint pa si že na Hju:)))

Drugače pa če se prav spomnim smo leteli na sevorovzhodni strani. moram pa reči da ni tako zeblo. Ko smo gor prišli in ni nič pihalo je bilo še toplo. Potem šele čez čas ko je začelo pihat sem dal bundo gor:)))

lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Ostale slikce so že na netu.

vidite jih lahko na:

http://matjaz.skavt.net/f5j

Na koncu so dodane še slikce današnjega večernega letenja s HLG modelom.


lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
Klemen SU27
Freak
Prispevkov: 782
Pridružen: 29 Nov 2004, 06:15
Kraj: Bejgne-DG-Ligojna flugplac

POLETNI UTRIP NA PADINI

Odgovor Napisal/-a Klemen SU27 »

ŠE EDEN RAZLOG ZAKAJ JE PADINA ZAKON :P
Priponke
sloperka.jpg
sloperka.jpg (18.9 KiB) Pogledano 4281 krat
Big and Scale is beautiful!
http://www.aerozaprega.si
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

A ga je odvrgla a se je samo slikala :roll:
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

vse rdeče in roza je odvrgla :o
Odgovori

Vrni se na Jadranje na pobočju