Modelarska trgovina v Hong Kongu - (do 2010)

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Zaklenjeno
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Lušna žverca!! 8)
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Uuu, tole bo spet žvižgalo po Mrzli :wink: :roll:

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Upam da bo res žvižgalo!
Razmišljam o vgradnji merilnika hitrosti....

Krilo je stiro balza in ne kot so nekateri pisali, da je leseno in prevlečeno s stekleno tkanino. Tista tkanina, ki se vidi je v bistvu folija s tako notranjo površino.
Še Andro je bil presenečen, ker sem model samo hvalil.
Na modelu res ni bilo nobene gubice, vsi deli ravni, lahko rečem, da je model na nivoju sebartove katane, če ne celo boljši. (na katani sem našel kar nekaj napak pri zlepljenih kosih...)
Trenutno je bolj dilema, kateri pogon dati na model in samo upam da gre v model 4S 2500mAh paket Lipo.

Sva pa z Blažem učeraj probala kitajski pogon na njegovem Colibriju, ki smo mu dodali šlep kljuko. Motor Turnigy 35-42 1100, elisa zložljiva 11x8, regulator Hobbywing pentium 40A (Turnigy Plush 40A) in Polyquest 2500mAh 25C 4S. Sicer je bil motor na koncu kar topel, ker je za dolgotrajne obremenitve prop malce prevelik, vleka pa je več kot dovolj. Prej je moram Blaž s starim pogonom leteti pri polnem gasu, da se je v zapregi vspenjal pod kotom 30°, sedaj pa to gre na polovici gasa. Model brez jadralca zadaj, pa je postal pravi divjak. Danes sledi še test z manjšo eliso in merilnikom Eagle tree.
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

Evo vam kitajsko robo:
Slika

Vstavil sem akumulator tako kot vedno, preveril vse odklone servotov, potem dam malo gasa da sprobam še motor in začne piskat tako kot še nikoli doslej (ne pri programiranju, ne pri priključevanju akkuja,...). Začnem bolj pozorno gledat nakar opazim da se mi kadi iz kabine - takoj odprem in notri bilo že ognja da je bilo kar veselo, saj se je že prijel trupa vendar sem takoj zadevo pogasil tako da model je še cel razen to da je malo ožgan, akkuji pa so dobili tudi ta svoje vendar so delujoči brez problema.

Sedaj me zanima če mi kdo zna razložit kaj se mi je zgodilo v tem primeru da mi je stvar pogorela, sem pa preveril prej tako kot vedno vse povezave,... in je bilo vredu zato je moralo iti nekaj narobe na reglerju.

Glede na vse si lahko mislim samo eno vendar upam pa da ni res - softwer narejen na counter ker je regler za 10 dolarjev #-o

Predlogi, ugotovitve,... dobrodošle

Lp, Janez
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

Yanny a je to tist supersimple ESC?

LP!
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

softwer narejen na counter ker je regler za 10 dolarjev #-o

Predlogi, ugotovitve,... dobrodošle

Lp, Janez[/quote]

LP.

Srečo imaš da se ti je to zgodilo na tleh. Meni je zagorel servo, ko sem vzletu. Za višino in je padlo dol. Sam bom kitajsko robo vgrajeval samo še v depron ali kake poceni igrače :lol: Saj roba načeloma dela ampak je pa raztros kvalitete dokaj velik, tako da se ne ve ali bo elektronika zdržala ali ne. Edino elektromotorji so mi pa všeč in zaenkrat vsi delujejo.

LP,klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Če ni bilo kratkih stikov, so verjetno crknili gladilni kontenzatorji, poltem pa je šlo v stik...
lp Melly
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

ce so vgrajeni taki kondenzatorji kot je enkrat nekdo dal link tukaj, da se v notranjosti nahaja manjši kondi z manjšo nazivno napetstjo,... je to čisto mogoče čeprav gladilni kondenzatorji so na vhodu in ne bi smeli naredit štale ker kondenzator ko se uniči ima kratek stik ponavadi - to se pravi da bi bil akku v kratkem stiku vendar to ni bilo, pač pa je akku samo ožgan od gorečega reglerja. Kondenzatorja pa sta tako ali tako samo za glajenje ob sunkih da ne niha toliko napetost in tukaj ne vidim fore v kondijih da bi moral zgoret cel regler.
Napaka se je morala pojavit na končnih tranzistorjih (napačno krmiljenje softwera ali pa slaba kvaliteta samih elementov) ali pa na BECu - napetostnm regulatorju - stika ni bilo nič ker so servoti delali brez problema (razen če je kakšen v tistem času odpovedal in mi naredil kratek stik na napajanju - nisem še nič preveril servote ker iz trupa smrdi po siliciju da me vse mine :x )

Regler je pa te serije, le da je 40A in jih trenutno spet nimajo nič na zalogi : http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... le_30A_ESC

Lp, Janez
Uporabniški avatar
Cevecs
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 29 Nov 2007, 07:24
Kraj: Kamnik

Mnenje o CESSNI

Odgovor Napisal/-a Cevecs »

Mnenje o tem modelu CESSNE ali je OK.

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6506

Hvala za odgovore.

LP
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Mnenje o CESSNI

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Odvisno v čigave roke pride ;)

Takole na daljavo, je videti čisto O.K.
Ampak slika zna prikriti marsikatero hibo.

Vendar, če si količkaj modelarja in si iznajdljiv, boš morebitne hibe našel, ter doteral model v nulo, tako da bo model letel kot se šika.


Menda gre tule za isti model:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=563341


Preberi pa še komentarje na UH:

eden izmed njih:
Very nice construction from balsa and plywood. Although its seems that massive production in a big factory creates some unnecessary side effects. For example, the horizontal stabilizer socket it was not straight cut so the final result was a miss alignment stabilizer. The right thrust is too much for this kind of model. The model. The servo socket was too small even for a 9g servo. Glue was used with miserliness so I had to apply a lot of extra epoxy for additional strength. Although it's a very light and beautifully made construction and has a scale like flight. I suggest a relatively small motor (like KDA 20 series) about 1100 Kv or the very good Turnigy 28 series of the same Kv. I give it 5 stars because its a nice looking model although it takes much more improvements.
Za nespretnega modelarja lahko pomenijo take majhne pomanjkljivosti katastrofo, jezo, obup in skrpucan končni izdelek, ter veliko pljuvanja čez proizvajalca, medtem ko se nekateri znajdejo, ter jim je pravi izziv in veselje dodelati kišto in narediti dober končni izdelek.

Torej je vse ( ali veliko) na modelarju.

Drugače pa, nekdo mora kupiti in nam povedati, kako je z modelom. Pa bodi ti prvi. Saj veš: "Kdor riskira, profitira!" (samo ne vedno..)
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

Pozdravljeni

Ima kdo izkušnje z kakimi standardnimi servomotorji iz HC. Rabil bi nekaj z metal getribi in tam nekje 5-6kg navora.

Hvala za odgovore.

LP!
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Dobili so novo paleto Lipo baterij:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... dSupplier=
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

mucy napisal/-a:Pozdravljeni
Ima kdo izkušnje z kakimi standardnimi servomotorji iz HC. Rabil bi nekaj z metal getribi in tam nekje 5-6kg navora.Hvala za odgovore.
LP!
Tole mi lepo vleče jadra v jadrnici.
Standardna velikost, potegne pa 10 kil. Hitro in močno!

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6221
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Pisaneli napisal/-a:Dobili so novo paleto Lipo baterij:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... dSupplier=
Ko sem zjutraj pogledal, sta bila samo 2 paketa....
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
spetjaz
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 20 Jun 2007, 21:16
Kraj: Pr´Kurah

Odgovor Napisal/-a spetjaz »

Kakšen setup bi mi pripoločali za Extreme Flight Extra 300-E, 45" z servotoma za nagib.
Uporabniški avatar
Jure_v
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Avg 2006, 22:06
Kraj: slovenska bistrica

Odgovor Napisal/-a Jure_v »

Pozdravljeni,
Ker nameravam v prihodnje nabaviti to letalo edge 540T (1140mm razpona ) http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6572 me zanima kakšen setup (serve, prop, motor, lipo, regler, )bi mi predlagali ?
Rad bi da bi bil model dokaj hiter za izvajanje f3a akrobacij in 3d letenju (tukaj sem še bolj na začetku).

Jaz sem nameraval vzeti naslednje->
Regler http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... Controller
Motor turnigy 35-42 nevem pa katerega ker imajo oznake A,B,C,D

Lipo 2500-3000mAh 3s( bi verjetno zadostovalo za 10-15min polete) in cene do 30- 40$

Servo http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... g_/_.11sec vendar eni pravijo da niso vredu , rad bi imel metalgetribe ( ni nujno da so digitalni ampak nekje do 12$za kos)

Prop , apc 11*5,5e


Cene sem pisal zato, ker pač študentom vedno primanjkuje denarja in težko skupaj ''skrampamo'' za model :S. rad pa bi sklenil nek kompromis med ceno in kvaliteto.

Za mnenja in priporočila se zahvlajujem.
Lp
Jure
Lp Jure
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.


Servomotorji od katerih si dal link so slabi. S časoma se jim spreminja nultni položaj pa še luft je na ročici. Niso vredni nakupa.Sam sem jih vrgel proč. Regler pa lahko vzameš 40A, ni potrebe po večjem. Sam imam (40A) na sebart katani in lepo dela. Rabiš pa še programsko kartico za nastavitev.
Prav tako so nekvalitetni tile servači
http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... 9kg/.16sec

LP,klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
rc-pilot
Razpravljalec
Prispevkov: 173
Pridružen: 24 Apr 2006, 10:13
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a rc-pilot »

A imajo sploh kakšne dobre digitalne servote?
Uporabniški avatar
Jure_v
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Avg 2006, 22:06
Kraj: slovenska bistrica

Odgovor Napisal/-a Jure_v »

@peugeot1 hvala za odgovor, glede servotov.
Me pa še vedno zanima kater naj izberem v tem cenovne rangu (ni nujno da so digitalni, rad pa bi imel metalgetribe)

pa glede motorja nevem ali bi izbral turnigy35-42A ali turnigy35-42C.

Za regler pa me zanima kaka je razlika med turnigy plush in sentry (takšne oznake imajo)

Skratka čakam na še več priporočil oz. mnenj.

Lp
Jure
Lp Jure
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.

Sentry ima zraven en konektor na katerga priklopiš celice, na konektor kjer jih balansiraš. Tako jih med letom nadzoruje in če kakšna pade pod prej nastavljeno napetost se moč zmanjša, oz. regulator odklopi. Tako podalšaš celicam življ. dobo.
Lp,Klemen

PS: z omenjenimi motorji nimam izkušen, imam pa jih z tem:
http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... :_3520_AXi

Če bo model pripravljen za let DO 1200g, potem je ok, drugače je pa na meji z močjo.



rc-pilot napisal/-a:A imajo sploh kakšne dobre digitalne servote?

Lp

Kar sem jih preizkusil do sedaj so bili vsi šrot. In prišel do zaključka, da se servomotorjev ne splača kupovat, ker nikoli ne veš kaj dobiš.

LP;Klemen
Zadnjič spremenil peugeot1, dne 04 Avg 2008, 14:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
timp
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 25 Jun 2008, 18:21
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a timp »

regler sentry naj bi enakomerno praznil celice med delovanjem (kot balanser)
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

timp napisal/-a:regler sentry naj bi enakomerno praznil celice med delovanjem (kot balanser)
#-o
Sentry meri napetost posamezne celice, če ena od njih pade pod določeno napetost zmanjša obrate motorja.
lp Melly
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

peugeot1 napisal/-a:
rc-pilot napisal/-a:A imajo sploh kakšne dobre digitalne servote?

Lp

Kar sem jih preizkusil do sedaj so bili vsi šrot. In prišel do zaključka, da se servomotorjev ne splača kupovat, ker nikoli ne veš kaj dobiš.

LP;Klemen
Aja....
HGD 250MG je prav odličen servo.
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Ja. :lol: Mogoče imam pa jaz neverjetno srečo, da dobim ravno tiste, ki crknejo. :( Kdo ve :D




Ali ima, oz. pozna kdo koga, ki bi imel ta model???

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... F_44.4inch

LP,Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Zaklenjeno

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...