Žiroskop

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
speedy
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 05 Avg 2006, 00:18
Kraj: Kranj

Žiroskop

Odgovor Napisal/-a speedy »

Pozdravljeni!

Zelo si želim, da mi pomagate z informacijo:

Ali je mogoče z žiroskopom namesto servomotorja krmiliti regulator oziroma regler krtačnega ali BK motorja, da bi se vrtljaji motorja spreminjali glede na smer sukanja okoli osi žiroskopa.

Najlepša hvala za ideje nasvete in kakršnekoli informacije.
jaz sem za tuning 031-851-724
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

Itak da bi!!?

če imaš regler z rikvercom bo verjetno problem ker so novejši modeli narejeni tako da ne butne direkt v obratno smer ampak je vmes še motorna zavora kar gyro ne bo dojel.
Mogoče če poiskusiš izklopit zavoro?

Zna pa bit tudi težava, ker lahko gyro tako veselo krmili, da se bo regler odzival prepočasi itd... V glavnem za probat je :D
Če boš poskusil kaj, napiši, me prav zanima!
Robert
feniks
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 22 Sep 2007, 06:38
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a feniks »

hmm... mene pa zanima v kakem rangu se gibljejo cene za gyrote... predvsem tisti najenostavnejši in manjši...

tudi rabljeni... :wink:

hvala za odgovore
feniks
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 22 Sep 2007, 06:38
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a feniks »

Res morda offtopic (se opravičujem), samo me vseeno zanima. Nikjer nisem zasledil kakšnih cen, razen v trgovinah (ki se mi zdijo mimogrede res visoke). Nekako "tipam" teren ker sanjam o samogradnji helija :)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Samogradnja helija je v današnjih časih skoraj norost. Kompleti so tako poceni, da z nabavo komponent z lahkoto presežeš dva ali trikratnik cene, če ne več.

Prvo se moraš zjasnit kako velik bo ta tvoj helikopter. Potem pa počasi naprej.

Zelo uspešno samogradnjo leti "THE DOCTOR", ampak za kaj takega potrebuješ kar nekaj znanja predvsem pa moraš imeti dostopnost do mašinerije, s katero boš izdeloval dele.
feniks
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 22 Sep 2007, 06:38
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a feniks »

najprej hvala za odgovor...ja sem opazil ja ampak imam to pomankljivost da zelo rad gradim stvari in nekako si že nekaj časa želim izdelati lasten heli, norost vem :) ...[/url]http://www.angelfire.com/blues/heli_project/[url]tule sem našel načrte in postopke izdel ... ta že imam[/url]
Uporabniški avatar
Saphir
Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:58
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Saphir »

Phoinix napisal/-a: Zelo uspešno samogradnjo leti "THE DOCTOR", ampak za kaj takega potrebuješ kar nekaj znanja predvsem pa moraš imeti dostopnost do mašinerije, s katero boš izdeloval dele.
Ko že omenjamo THE DOCTORJA in njegov model. Če primerjam zastavljena projekta ima feniks željo zgraditi preprost gokart, Seme je izdelal unikat Ferrarija.

lp,S
fly it like u stole it
feniks
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 22 Sep 2007, 06:38
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a feniks »

točno tako :D kar pa ne pomeni da se v prihodnosti ne lotim maybacha :wink: 8) samo najprej izkušnje... :roll:
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji