POGON ZA KANJO

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
King Arthur
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:54

POGON ZA KANJO

Odgovor Napisal/-a King Arthur »

Pozdravljeni!

Ker delam kanjo elektro, me zanima, kakšen pogon (setup) na vgradim. Moje ideja:

-motor mega-x 400 7,2V
-regler SUN 3000
-baterije (še ne vem)

Prosim vas če mi svetujete še za kakšen drug setup. Katere baterije naj uporabim (naj niso predrage, mam omejena sredstva-žepnina)

LP Aljoša
overlord_tm
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:59
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a overlord_tm »

a nima kanja okol 2m čez krila? pomoje bo šlo direkt bl čudn.

vzem speeda 400 6V, getribe kake 1 prot 4 baterije pa kanke 650
Normalnost je samo povprečje nenormalnih ...
Uporabniški avatar
King Arthur
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:54

Odgovor Napisal/-a King Arthur »

Kanja ima čez krila 180cm. Ciljam na težo 700g. Sem študiral za getribe. Kakšne bi bile primerne?
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Vsaj 3:1, pa lopata vsaj 10X.....brez getrib boš žalosten #-o
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

Če bo težka 700g pol bo boma. Moja je imela 730g in na speed 400 6V direkt ni imela nikakršnih težav da bi jamral da se slabo vzpenja. Drugače pa si lahko omisliš prenos 4:1 in kakšno lato 13x8 ali kaj podobnega - pa bo šla pokonci kot strela.

Ni ti treba podležt brašlesmaniji na tem forumu da mora imeti vse vsaj trikrat preveč moči, pol pa model gledaš doma ker si ga ne upaš iti probat - za začetek je direkt kar dovolj. Pa osem kank 650 - če bo za jadranje na ravnini je to najboljša varianta. Prenos, spiner, končnih in velik propeler presenetljivo veliko nanesejo k končni masi modela.

LP, Sašo
Uporabniški avatar
King Arthur
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:54

Odgovor Napisal/-a King Arthur »

Se pravi brez getrib bi letela vredu? Ker jaz ne nameravam tekovati v F5J (če kdo misli). Namerav se naučiti letet! :roll: :wink: Jaz nameravam uporabiti motor 7,2V, ker bo dlje zdržal, sam ma majn vrtljajev, zna bit to problem?


LP Aljoša
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Uporabi to kar ti je svetoval Frčač - on je namreč avtor modela , bo verjetno kar vedel kaj paše na ta model. In ne modruj preveč.


lp
overlord_tm
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:59
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a overlord_tm »

King Arthur napisal/-a:Se pravi brez getrib bi letela vredu? Ker jaz ne nameravam tekovati v F5J (če kdo misli). Namerav se naučiti letet! :roll: :wink: Jaz nameravam uporabiti motor 7,2V, ker bo dlje zdržal, sam ma majn vrtljajev, zna bit to problem?


LP Aljoša
Boš dal pa 6x3 od graupnerja na pa gunterco

pomoje ni velike razlike med 7,2V in 6V v tem kdo več zdrži ... razen če bateriije misliš
Normalnost je samo povprečje nenormalnih ...
Odgovori

Vrni se na Elektropogon