nakup novega Mantisa- pomoč

Vse o modelih v merilu 1:18

Moderatorji: jannyy, mihah

Odgovori
malimodelarcek
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Mar 2010, 19:46

nakup novega Mantisa- pomoč

Odgovor Napisal/-a malimodelarcek »

Pozdravljeni!
Sem nov v modelarstvu, pa bi si rad kupil en taki avtek na nitro gorivo. Ogledujem malo tegale Mantisa, ampak ker pac nimam izkusenj, prosim vsa za pomoč in nasvete pri nakupu.
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... _big_block#
Torej, ima kdo kaksne izkusnje (po možnosti lastne :D ) s tem avtomobilom? Je vreden svoje cene?
Hvala in lep pozdrav!

mali modelarcek
Uporabniški avatar
schumacher
Tekmovalec
Prispevkov: 212
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a schumacher »

Malo si falil temo. Drugače pa poznam ker nekaj ljudi, ki ga ima in so z njim zelo zadovolnji. Vsi pa so rekli da moraš kmalu menjati servo za smer je nekoliko prešvoh za 1:8 trugy, ter komanda je tudi bolj za prvo silo. Drugače pa za ta denar dober model.

Lp
malimodelarcek
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Mar 2010, 19:46

Odgovor Napisal/-a malimodelarcek »

kaj pa je bolje vzeti: nitro ali bencin? verjetno so bencinski modeli dooooosti drazji od nitro? pa slisal sem tudi, da so motorji pri nitro avtomobilih precej manj vzdrzljivi od bencinskih (da bojda kar hitro zgubijo kompresijo) - drzi to?
Uporabniški avatar
schumacher
Tekmovalec
Prispevkov: 212
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a schumacher »

Kaj je bolje veziti je teško odgovoriti. Vse kar si napisal pa drži. Vendar 1:8 modeli so večinoma sam elektro ali nitro. Elektro na začetko nekoliko višji strošek veliko manj vzdrževanja. Nitro na začetko nekoliko nižji strošek vendra moraš skos kaj popravljati kupovati ... Bencinski so večinoma sam v merilo 1:5ALI 1:6 na začetku najdražji vedar se ti nakup obrestuje manj stroškov in vzdrževanja kot pri nitraših.

Jaz razmišljam o nakupo 1:8 modelu in bom verjetno vzel elektro takšnega http://www.lrp.cc/en/products/rc-cars/1 ... r/details/



To je moje mnenje.

Lp
Odgovori

Vrni se na 1:18 Cestni/Truck/Buggy