Hacker/Jeti

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Hacker/Jeti

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zdravo!


Včeraj se mi je porodilo sledeče vprašanje:


Hacker je priznan kot proizvajalec dobrih motorjev ter regulatorjev.
O motorjih ne dvomim, rahlo pa me zapeče, ko pomislim na regulatorje. Stvar je v tem, da sem v zadnjem času zabil v tla precej mojega truda in tudi denarja, vse to pa zagotovo zaradi regulatorja, ki ga nikoli nisem uporabljal v nasprotju z navodili proizvajalca. Regler je bil od firme Hacker/Jeti, tu pa se prične zanimiva povezava.

Vsak ve, da firma, ki enkrat da na tržišče proizvod sumljive kakovosti in ga ne umakne takoj, ko se pojavijo slabosti, ampak ga veselo trži nekaj let, ni kaj prida. Jeti je z svojim Rexom storil ravno to! Ne me tolažit, vem da je dober za jadralne modele, za modele z elektro motorji pa je navaden drek, ali pa kako naletiš. Eni delujejo, drugi ne!

Ker šlompasta firma ostane šlompoasta sprašujem, če je tudi z Hacker/Jeti regulatorji tako, da pri njih veliko hitreje naletiš na tilt kot pri kakem bolj doslednem proizvajalcu? Kot kaže je navadno vseeno, če ti odpove regler ali sprejemnik, posledice so pribite ob tla.



lp
Sašo
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Živjo Sašo. Vsekakor sočustvujem s tvojo izgubo. Ne bi bil na tvojem mestu.

Pa vendar. Od kar sem začel modelariti (cca 4 leta nazaj), se mi je Jeti zapisal kot zelo dober proizvajalec (uporabljal sem samo njihove regulatorje). Je res, da jih nisem stestiral 100, in niti 10 ne, vendar nikoli še nisem slišal slabega mnenja o njih nasploh. Hacker/Jeti ni nič drugega kot Jeti Advance, vendar z Softwearom, ki paše Hacker motorjem najbolj (timing, frekvenca itd itd). Prav tako imam doma Hacker Jeti regulator Opto 70A in do zdaj izgleda vse ok. Malo sem ga že kurblal, in deluje čisto ok. Prej sem uporabljal Jeti JES 180 (18A) in je deloval odlično. Celo 4 picco servote je gnal brez problema. Torej BECi so kar kvalitetni. Nekaj časa prej sem imel Jeti JES500 (50A) v ECO čolnu, kjer je tudi deloval odlično. In sicer, tisti regulator je dosti krat celo plaval v podi, ki je stala v modelu, pa se nikoli ni vdal. Imel sem Jeti Advance 18A z LiXXX podporo za brezkrtačne motorje. tudi ta je brez problema gnal 4 servote in knrmilil motorje, ki jih Kontronik Swing (za primer) ni znal. Sedaj imam jeti Advance 30 plus prav tako BK regler z LiXXX podporo in ga vozim v čolnu, kjer deluje odlično.

Zavedati se moreš, da pač tudi v naaaajboljši firmi pride do napak in tu in tam kaka pobegne iz tovarne. Stvar je pač taka. Tudi Mercedes ima felre, prav tako kot vsi ostali, "slabši" avti, pa vendar so Nemci nori na njih.

Moje mnenje je, da so ti regulatorji kvalitetni in predvsem robustni - vojaška tehnologija :) in ga bom vsekakor še kupoval.

Sicer pa...zakaj bi poslušal 19 let starega mulota...kaj pa on ve! Jaz sem to napisal samo zato, ker sem imel dosti Jetijevih regulatorjev in od prvega do zadnega so mi služili odlično!


Jan
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zdravo!




Delno se strinjam z tabo in ne mislim sprožiti kake gonje proti Jetiju. Skeptičen sem zaradi tega ker:

- mi je regler uničil tri modele preden sem ga odkril. Se zgodi.
- mi je model z Rexom veselo poplesaval po nebu brez mojih ukazov. Po zamenjavi sprejemnika leti moj F-35 kot po tirnicah! Se zgodi - že drugič od iste firme!


Drugače pa imam v tem svojem impelerju Hckerjev motor in Hacker/Jeti regulator. Oba zaenkrat dobro delujeta, čeprav sta na svojem gornjem limitu. Zaradi relativno nizke cene bom tudi sam najbrž še vedno kupoval hackerjeve ali Jetijeve reglerje. Predvsem me je strah ker je po mojih izkušnjah okrog firm nekako takole:


1.) Vsakemu lahko zdrsne in plasira slab proizvod. V tem primeru Rex, ki ne prenaša regulacije plina pri elektro motorjih! Ta dobri tako zadevo takoj umaknejo s trga in že kupljeno po možnosti zamenjajo ali vrnejo denar.

2.) Nekateri tak proizvod prodajajo dokler jim ne poidejo zaloge. Dobro, ti so malce pokvarjeni lumpki.

3.) Redki si upajo slab proizvod proizvajati in prodajati, pa čeprav je vanj vgrajena serijska napaka ali recimo temu pomanjkljivost, ki bistveno vpliva na delovanje. V to točko sodijo hazarderji in igralci na kratek rok - "mobitel managerji". Ker Rex nespremenjen obstaja že nekaj let, mu zelo pristaja ta tazadnja točka. Kot izgleda ni videti, da bi mu poizkusili odpraviti pomanjkljivosti. Zato sem odprl to debato, da se vsi skupaj pomenimo okrog reglerjev, ki jih ta firma proizvaja.



Pa pardon, če dolgovezim. Menim da je bolje najti rešitev z par besedami na forumu, kod iskre pri kopanju modela iz zemlje.

Ta moj dopis sta vsekakor vzpodbudila moja zadnja "kreša". Da ne bi kdo pomislil, da sta me potrla! To se pač dogaja. Če ne drugega sem hitro dobil priložnost, da izdelam nov model na spoznanjih o slabih straneh Ariančka in izdelam nekaj boljšega.
Oglašam se predvsem zato, ker rad vrtam in pridem vsaki zadevi, ki me zanima do dna, pri hitrem razvoju modelarske tehnike pa je toliko neznank, da je joj. Upam, da bomo na tej strani z skupno močjo eno neznanko preimenovali v znanko.




lp
Sašo
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Kakšni so Jeti sprejemniki vem tudi sam, sem dovolj plačal, ne morem se pa strinjati s tem da so slabi regulatorji. Ko gre za Hacker Jeti pa to pomeni da so ti regulatorji bodisi narejeni po navodilih Hackerja, razviti v Hackerju ali pa ima Hacker zraven kakšen lastniški delež in za določene regulatorje zahteva, da se prodajajo pod njihovo blagovno znamko (in je odgovoren tudi za kvaliteto, znano je da so bile kar nekaj časa Škode,s strani VW podvržene precej strožji kontroli kot sam Volkswagen.
Jeti ima tudi zelo dober odnos do svojih uporabnikov, pokvarjen regulator zamenjajo brezplačno, četudi napišeš, da si ga pokvaril sam (npr.zamenjal polariteto).
S sprejemniki me nebi prepričali, četudi tudi te menjajo, saj sem mnenja, da je še zmeraj precej huje če crkne sprejemnik kot če crkne regulator, saj v primeru odpovedi regulatorja, še vedno lahko včasih bolj, včasih manj uspešno prijadramo dol (razen če odpove Bec, a kaj veliko vrednega menda ne bomo vozili na Bec #-o )
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Tisto o primerjavi z Škodo se prav lepo sliši in upam, da bo res nekaj takega. Drugače pa bi bil bolj vesel, če bi gospodje iz jetija v primeru njihove napake zamenjali cel model in ne le regler ali sprejemnik. Če bi bilo tako, bi lahko rekel, da imajo dober odnos do kupcev. V njihovem primeru pa ti samo dajo možnost, da z zamenjanim sprejemnikom uničiš nekaj novih tisočakov.

Če ti crkne regulator ti tudi brez beca lahko pošlje take smeti v sprejemnik, da samo gledaš kako model pikira, moreš si pa nič. To zadnje je bilo trikrat videno z moje strani. Najprej model nekajkrat trzne in če nimaš sreče čez čas popolnoma nekontrolirano poči. Ko prideš domov in zadevo preizkusiš vse deluje. Ker sem bil tudi sam mnenja, da regler brez beca ne more vplivat na sprejemnik, sem zamenjal vse komponente z novimi, razen reglerja. Zaradi napačnega mišljenja sem še enkrat kupil vse komponente razen oddajnika, ker se je vse ostalo sploščilo po betonskih tlakovcih.


lp
Sašo
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Hi!

Torej negativnih izkusenj z Jetijem zaenkrat se nimam. Ravno nasprotno. Kot sem ze v eni drugi temi poveda, si lastim Jetijev sprejemnik Rex5+ 35Mhz. Le-ta bi naj bil izboljsana verzija Jeti rex 5 (brez plus). Treuntno ga imam na F5J modelu in mi zaenkrat se ni delal problemov pri vodenju. Res pa je da sem sprejemnik zaradi varnosti raje montiral kar zunaj in ne v karbonski trup. Uporabljam pa graupnerjev kvartz.

V ariani uporabljam regulator Jeti/Hacker master - serijo (v črni skrcki) in zaenkrat nimam z njim nobenih problemov. Teram ga na okrog 60A. Najbolj mi je vsec nacin programiranja, ki je z progboxom zelo enostaven in pregleden.

Lp Bostjan
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Jaz imam o firmi za povedat same dobre stvari. Kot prvo imam sprejemnik REX5 plus, ki mi dela super (noter graupner kvarc). Imam ga v elektro akrotu 3D in to med vodnikoma + in - pa nisem zaznal nekih motenj ali kaj podobnega.

No tebe bolj zanima regulator.

Imam Advanced 70A-opto regler (v modri skrčki) in dela odlično na ca. 60A. Imam še enga malega Advanced 30A-bec, pravtako super dela in žene tudi 4 servote.

Pa še anekdota, ki veliko pove o proizvajalcu...

Kupil sem Advanced 70A-opto in ga veselo priklopil narobe (zamenjal + in - na napajalnem delu). Seveda regler ni preživel, nakar pišem jetijevcem en e-majl, pa povem kaj sem ušpičil (povedal sem tudi da sem sam kriv).
Rečejo mi naj pošljem zadevo k njim, da bodo pogledali..
In res, zadevo zapakiram plačam jurja poštnine in čakam.
Po cca. 10 dneh dobim nazaj NOV regulator hitrosti BREZPLAČNO !

In to kljub temu, da v navodilih za uporabo jasno piše, da v primeru zamenjave polaritete garancije ni !

Lepa poteza proizvajalca, ni kaj - no v zahvalo sem potem še dva njihvoa regulatorja kupil, pa še kakega bom :D

lp,
tomo
GRAVITY SUCKS
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Ma ja, saj bom tudi sam imel v nekaj dneh en Jeti advanced 75-24 regler.

Čuzdno mi je le to, kako lahko reglerji delajo o.k., okrog sprejemnikov pa bi me bilo malo težje prepričat.


lp
Sašo
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

okrog sprejemnikov pa bi me bilo malo težje prepričat.

Se strinjam. Tudi jaz jih ne bi kupoval. Večina ljudi, ki jih poznam šimfajo te sprejemnike. Za kakšnega Zagija ali kaj podobnega pa se ga vseeno ne bi upiral, če bi mi ga gdo podaril! :D


Jan
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Intruder napisal/-a:
okrog sprejemnikov pa bi me bilo malo težje prepričat.

Se strinjam. Tudi jaz jih ne bi kupoval. Večina ljudi, ki jih poznam šimfajo te sprejemnike. Za kakšnega Zagija ali kaj podobnega pa se ga vseeno ne bi upiral, če bi mi ga gdo podaril! :D


Jan
Nočem nobenga prepričevat !!!
Meni in še mojmu kolegu pač REX-a služita tako kot je treba, oz. celo bistveno bolje kot bi človek od tako poceni sprejemnika pričakoval. Očitno imam pač srečo in sem dobil takega ki dobro dela.
Tako da mislim, da je ta sprejemnik na tem forumu že bil tolikokrat pešimfan, da ga šimfajo že tisti, ki ga še videli niso, kaj šele, da bi ga kdaj imeli.
GRAVITY SUCKS
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Dobra roba se sama hvali, o slabi pa beseda seže v deveto vas!



lp
Sašo
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

REX 7

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Imel sem štiri sprejemnike REX 7. Vsi so delovali brez vseh težav na zahtevnih combat tekmah (sedem zasedenih frekvenc, velikokrat na bližnjih kanalih).

Namenoma so to bili 7 in ne 5, ker mi je tako svetoval predstavnik firme Yeti.

Sedaj imam še dva, ostala dva je pokopal combat (trki v zraku). Eden služi v modelu Graupner Terry (400 + 6 celic; zaslužen na kombat tekmi), drugi pa v trainerju Safari poganjanem s štiritakterjem 6,5 ccm. Težav še vedno ni od nikoder.

Miloš
Zadnjič spremenil Mipo, dne 25 Maj 2005, 11:35, skupaj popravljeno 1 krat.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Pred leti sem imel enega Rexa7, ki je super deloval in sem ga zgubil po lastni krivdi. Takrat je imel tudi moj znanec enega, ki pa ni deloval in je povzročal motnje. Sedaj imam drugega, ki pa ne deluje in se obnaša točno tako kot to opisuje nekaj člankov iz tega foruma. Kot kaže je zraven igra na srečo.



lp
Sašo
Odgovori

Vrni se na Elektropogon