Turnigy 9X 9Ch Transmitter

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Koliko me stane takšna nadgradnja?
In kdo mi lahko to naredi? (Leni?)
Hvala!!!
Kr neki !!
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

hmmm, ja lohk se kej zmenva ane...
Poslji zs.
|ZUTI|
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 15 Mar 2011, 13:33

Odgovor Napisal/-a |ZUTI| »

No, sem včeraj dobil robo, ki sem jo čakal ter se lotil flešanja turnigya. Najprej sem dodal backlight za led zaslon, kar je zelo preprosto. Sicer me je živciralo to, da se mi je ob montaži backlighta led zaslon premaknil, ko sem dal vezje nazaj an mesto pa še backlight, ampak sem potem led prilepil z dvema malima kapljicima sekundarja na peno, ki ga odmika od pleksija ter isto ponovil z backlightom, s tem da sem njegova desna roba z malo sekundarja pritrdil na mesta za vijake. Pač, da ostane vse na mestu.

Potem pa sem se lotil lotanja kabla za programator. Kupil sem tega: http://www.ebay.com/itm/170622588574?ss ... 1439.l2649

Priložen kabel sem na polovici prerezal, da imam materiala še za drug oddajnik, ki pa še čaka backlight komplet, zato ga še nisem raztrančiral. Skratka, pri orientaciji je potrebno biti samo pazljiv pri razporedu kablov. Da bom preprosto povedal: rdeča obarvana žica na robu priloženega kabla je RJAVA žica na shemi v er9x vodiču. Se pravi, ko držite kabel v roki in gledate konektor, ga postavite tako, da sta zareza in izboklina na konektorju obrnjeni proti vam. V taki poziciji je najbolj desna žica RJAVA, najbolj leva pa ČRNA (po shemi prikazani v er9x vodiču). Ko imate enkrat to nastavljeno pa je vse samo še stvar štorastega mojstra za spajkanje. Tokrat sem imel srečo in sem bil gotov v slabih 5 minutah.

Luknjo za konektor sem potem kar s spajkalnikom izstopil na spodnjem delu ohišja. Lahko bi bila lepša ampak je čisto ok. Nato sem dodal nekaj toplotnega lepila in konektor prilimal. Morate pazit, da ga gleda iz ohišja dovolj, da lahko nanj priključite programator. Tisto toplotno lepilo iz toplotne pištole pa tako ali tako drži zelo dobro.

To je to. Zpreš, priključiš in če je res vse OK, se naprava prižge sama od sebe. Poinštaliraš gonilnike (za programator, ki sem ga kupil sam poberite gonilnike kar na spletni strani of er9x, ker so "podpisani". To je "problem" samo v primeru, če boste nadgrajevali na x64 sistemih. Če boste na XP-jih ali pa na ostalih 32 bitnih teh težav ni.

Meni sicer naprava ni hotela shranit obstoječega roma, ampak se nisem preveč sekiral, Sem počil s pomočjo eePe-ja zadnjo hex datoteko za er9x rom (eePe ob zagonu le to sam potegne iz interneta) in to je to. Res nobenega hujšega problema.

Danes letim še po 1kOhm upora, da izvedem še oddajniški mod in omogočim napravi za delo v simulatorjih ter trainer načinu.

Krasne napravice so tile Turnigyi. Aja, mogoče še to. Ta naprava, na kateri sem izvedel mod, je imela manjšo napako. Namreč, v kolikor sem imel gas v spodnji tretjini območja mi je desni aileron dodal eno stopnjo gasa. Nič hujšega, ampak moteče vseeno. Po nadgradnji firmware je vse tako, kot mora biti. Nobenih nepravilnosti.

Lp.
Uporabniški avatar
frr
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 09 Feb 2009, 18:12
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a frr »

|ZUTI| napisal/-a:No, sem včeraj dobil robo, ki sem jo čakal ter se lotil flešanja turnigya. Najprej sem dodal backlight za led zaslon, kar je zelo preprosto. Sicer me je živciralo to, da se mi je ob montaži backlighta led zaslon premaknil, ko sem dal vezje nazaj an mesto pa še backlight, ampak sem potem led prilepil z dvema malima kapljicima sekundarja na peno, ki ga odmika od pleksija ter isto ponovil z backlightom, s tem da sem njegova desna roba z malo sekundarja pritrdil na mesta za vijake. Pač, da ostane vse na mestu.

Potem pa sem se lotil lotanja kabla za programator. Kupil sem tega: http://www.ebay.com/itm/170622588574?ss ... 1439.l2649

Priložen kabel sem na polovici prerezal, da imam materiala še za drug oddajnik, ki pa še čaka backlight komplet, zato ga še nisem raztrančiral. Skratka, pri orientaciji je potrebno biti samo pazljiv pri razporedu kablov. Da bom preprosto povedal: rdeča obarvana žica na robu priloženega kabla je RJAVA žica na shemi v er9x vodiču. Se pravi, ko držite kabel v roki in gledate konektor, ga postavite tako, da sta zareza in izboklina na konektorju obrnjeni proti vam. V taki poziciji je najbolj desna žica RJAVA, najbolj leva pa ČRNA (po shemi prikazani v er9x vodiču). Ko imate enkrat to nastavljeno pa je vse samo še stvar štorastega mojstra za spajkanje. Tokrat sem imel srečo in sem bil gotov v slabih 5 minutah.

Luknjo za konektor sem potem kar s spajkalnikom izstopil na spodnjem delu ohišja. Lahko bi bila lepša ampak je čisto ok. Nato sem dodal nekaj toplotnega lepila in konektor prilimal. Morate pazit, da ga gleda iz ohišja dovolj, da lahko nanj priključite programator. Tisto toplotno lepilo iz toplotne pištole pa tako ali tako drži zelo dobro.

To je to. Zpreš, priključiš in če je res vse OK, se naprava prižge sama od sebe. Poinštaliraš gonilnike (za programator, ki sem ga kupil sam poberite gonilnike kar na spletni strani of er9x, ker so "podpisani". To je "problem" samo v primeru, če boste nadgrajevali na x64 sistemih. Če boste na XP-jih ali pa na ostalih 32 bitnih teh težav ni.

Meni sicer naprava ni hotela shranit obstoječega roma, ampak se nisem preveč sekiral, Sem počil s pomočjo eePe-ja zadnjo hex datoteko za er9x rom (eePe ob zagonu le to sam potegne iz interneta) in to je to. Res nobenega hujšega problema.

Danes letim še po 1kOhm upora, da izvedem še oddajniški mod in omogočim napravi za delo v simulatorjih ter trainer načinu.

Krasne napravice so tile Turnigyi. Aja, mogoče še to. Ta naprava, na kateri sem izvedel mod, je imela manjšo napako. Namreč, v kolikor sem imel gas v spodnji tretjini območja mi je desni aileron dodal eno stopnjo gasa. Nič hujšega, ampak moteče vseeno. Po nadgradnji firmware je vse tako, kot mora biti. Nobenih nepravilnosti.

Lp.
A se FS, ki je zelo podobna naprava isto nadgrajuje, ali je kakšna razlika ...
leti vse, če res dobro vržeš
|ZUTI|
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 15 Mar 2011, 13:33

Odgovor Napisal/-a |ZUTI| »

Vezje je identično, tako da isto. Edino nisem prepričan, če je V2 vezje ali ne. Ker je ena razlika pri spajkanju (pri eni žici). Ampak mislim, da so tako ali tako vse naprave zdaj V2.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Če mislim pravo, potem se da nadgradit povsem enako.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Tudi če je V1 ni noben problem, pač nalotaš kabel direkt na upor ali čip
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Odgovor Napisal/-a scrat »

Zmaga stari. No ti si dal gor rom er9x r517, ki ni stabilen. Jaz sem bolj ziheraš in sem dal gor stabilno r444, sicer potem v napravi, ko preveriš rom piše, da je r443.

v glavnem. Ta verzija eePe programa na zna več dol potegnit originalnega roma. Amapak nima veze, ker ga ne dam več gor.

Funkcije er9x so pa nore. Recimo, ko greš trimat letalo imaš funkcijo..npr. letalo zavija v levo in ga hočeš potrimat. Držiš pa ročico za rudder toliko v desno, da leti naravnost in potem samo ta trim switch pritisneš in ti er9x sam zapiše vrednost v subtrim. NORO!

Izsek funkcije:

Trim Sw: Neat little function this is. When in flight if this key is activated it reads the current
position of the sticks and trims and copies that into the subtrims. After that it zeros the trims.
This is really neat for new models when you might have a hard time taking your hands off the
stick and pressing the trims. Simply hold the plane level with the sticks and press the selected
trim switch. VoilĂ  - the plane is trimmed. It's magic! No it ain't. It's ER9x!!!
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Odgovor Napisal/-a scrat »

leni napisal/-a:Tudi če je V1 ni noben problem, pač nalotaš kabel direkt na upor ali čip
Ti že veš leni kako se lota na FlySky komando ;)
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Ja sem enkrat enmu neki lotal ;)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Odgovor Napisal/-a scrat »

leni napisal/-a:Ja sem enkrat enmu neki lotal ;)
Na kratko: obvladaš lotanje!
|ZUTI|
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 15 Mar 2011, 13:33

Odgovor Napisal/-a |ZUTI| »

No pač, je drugo mesto za lotanje, zato je vseeno omembe vredno.

Je pa ta rom čist nekaj drugega, vsekakor. Meniji so precej bolj logični (meni vsaj), prikazovalni zaslon je prav tako tak, kot mora biti (še več jih je) itd... To je pač to.
MHribi
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 13 Feb 2008, 14:49
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MHribi »

Če bo kdo naročal backlight se Priporočam. ZS
LP
Matevž
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Odgovor Napisal/-a scrat »

MHribi napisal/-a:Če bo kdo naročal backlight se Priporočam. ZS
Tudi jaz. Hvala.
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Se vsem zahvaljujem za odgovore o nadgradnji FS...

Če ima kdo vmesnik bi se priporočal za nadgradnjo, kakor slišim postane kar za eno manjšo stopničko komanda boljša... :wink:
Lep dan Franc
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Ne za manjšo... za veliko stopnico boljša... mam jaz programator
|ZUTI|
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 15 Mar 2011, 13:33

Odgovor Napisal/-a |ZUTI| »

Evo, včeraj posodobil še drugo kontrolo, prav tako brez problemov, na koncu pa sem obema še izdelal oddajniški mod, da sedaj delujeta v simulatorjih ter ju lahko povežem v inštruktorski način.

Krasno :)

No, ima pa druga naprava popraskan pleksi nad LCD-jem. Morma še to danes poizkusit spolirat z xerapolom. Me prav zanima če bo kaj bolje.
Konradov
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Sep 2011, 18:05

Turnigy TGY 9x

Odgovor Napisal/-a Konradov »

Najprej pozdravljeni vsi skupaj. Na forumu sem povsem svež imam pa vprašanje in bi bil vesel, če bi znal kdo pomagati. Gre za Turnigy 9x oddajnik. Zaenkrat še ni nadgrajen v ER9, bo pa takoj, ko prispe AVR programator.
Že nekje na sredini te teme je nekdo spraševal, v čem je problem, da mu simulator RealFlight prepozna preko USB kabla samo 3 kanale. Enako se dogaja meni. Ko sem temo prebiral stran za stranjo sem opazil, da ni bilo od nikogar konkretnega odgovora.

Torej, Turnigy 9X s povezavo na USB port (z odklopljenim 2,4 GHz modulom) ne prepozna horizontalnega pomika na desni ročici. Kakšen nasvet? Je možno zamenjati kanale že pri ne-upgradani verziji?

Za eventuelne odgovore se že v naprej zahvaljujem.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Odgovor Napisal/-a scrat »

Mislim, da ne moreš menjati kanalov na original FW-ju.
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Že nekaj čase se mode1 dobi za okoli 39 $, sedaj pa še mode2. Tako da se pridružujem klubu (upam da srečnih) uporabnikov :wink:
LP
Janez
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

LangusJ napisal/-a:Že nekaj čase se mode1 dobi za okoli 39 $, sedaj pa še mode2. Tako da se pridružujem klubu (upam da srečnih) uporabnikov :wink:
Ali lahko daš link, kje bil dobil mode2 za okoli 39 $ ?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jaz sem si jo tudi omislil, pač je blo viška točk...
Vzel sem mode 1, ker se da predelat na mode 2. Glej video pod komentarje.
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

ales73 napisal/-a:
LangusJ napisal/-a:Že nekaj čase se mode1 dobi za okoli 39 $, sedaj pa še mode2. Tako da se pridružujem klubu (upam da srečnih) uporabnikov :wink:
Ali lahko daš link, kje bil dobil mode2 za okoli 39 $ ?
Tukaj

Prilagam pa še printscreen zaslona, zajetega pravkar. To ceno mi napiše, ne da bi bil prijavljen, torej ni vezana na kakšne ugodnosti zaradi preteklih nakupov (razen če si zapomnijo tudi IP...).
Naročil sem sicer mode1, ker je bila na zalogi. Menda je prestavitev vzmetnega mehanizma na mode2 zelo enostavna.
Priponke
turnigy9x.jpg
turnigy9x.jpg (48.44 KiB) Pogledano 2338 krat
LP
Janez
Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

res se čisto enostavno zamenja, sem pa tudi jaz ugotovil, da so pocenili za približno 10€ vse skupaj.

Hvala bogu, ker mislim naslednji mesec ali novembra dve naročiti :)

LP
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

Hvala, za odgovor, sem spregledal da imajo novo ceno.

Sam sem komando že kupil sedaj pa jo bom verjetno še za kolega ( pa sem mu še kar razlagal da je nekaj čez 50 $ :oops: )

Zanima me, če je kdo pri tej komandi uspel rešiti nslednje stvari :

-napačna voltaža baterije ki jo kaže ( je problem programski ki ga reši nov firmware ali je potrebo zamenjati kakšno komponetno, ali sploh ni rešljiv)

-failsafe - ali sploh dela (nastavitev pložaja krmil in gasa ob odpovedi povezave)

-izkušnje z uporabo LIFe baterije namesto 8 NiHM, katere ?
Odgovori

Vrni se na RV naprave