Blade 400

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
ASDFGH
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 12 Okt 2011, 15:56

Blade 400

Odgovor Napisal/-a ASDFGH »

Zdravo! Nevem kam bi napisal zato sem naredil novo temo (moderator lahko prestavi če hoče).
Danes sem na Blade 400 zamenjal repna kraka. Prej je bil gor karbonski, sedaj pa sem dal gor navadne plastične. Ko sem hotel poleteti se mi je zdelo da se je helikopter obnašal malo nenavadno, a sem mislil da so krive sapice vetra. Ko sem mu dal polovico plina in sem hotel poleteti pa je razneslo glvo glavnega rotorja. Leteli so kakšnjih 20 metrov vstran in kakšen meter od mene. Ali je možno da bi ga razneslo ker sem dal gor druga krake repnega rotorja? zvilo je tudi krmilni drog (nevem točno kako se reče). Pred tem pa je vedno lepo letel.

Še slike:

Slika

Slika

Slika

Slika



Lp, Anže
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Blade 400

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Pogrešam vijak v osi glave rotorja - os, ki skupaj drži oba gripa z ležaji. Je steblo vijaka še v osi ali se je odvil ven iz osi - pozabil pregledat da je zategnjen? Glede na to, da se je pred tem smešno obnašal bi rekel, da se je počasi odvijal, dokler ga ni odneslo...
Uporabniški avatar
ASDFGH
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 12 Okt 2011, 15:56

Re: Blade 400

Odgovor Napisal/-a ASDFGH »

Hvala za odgovor. Sedaj bo pa potrebno naročiti dele in popraviti :D



Lp, Anže
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: Blade 400

Odgovor Napisal/-a anda »

Pozdravljen,
po vsako menjavi je dobro, da se heli pregleda, če slučajno nismo kaj spregledali in preslabo privili. Iz vsake šole se nekaj naučimo - vsaj jaz. Uspešno zamenjavo delov.

lp, andrej
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji