Tečaj za začetnike

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
timbim123
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 19 Sep 2011, 16:32

Tečaj za začetnike

Odgovor Napisal/-a timbim123 »

Dober dan,

Mene pa zanima če so kje kakšni tečaji za začetnike s helikopterji.
Mogoče tudi kakšna predavajna itd.
Sem pa iz Ptuja.

Lp :D
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Svoje čase so bili tečaji, katerih soorganizartor je bil tudi "THE DOCTOR", v zadnjem času pa jih ni. Sicer ne vem točno zakaj, ampak glede na povpraševanje bi se lahko naredil še kak tečaj za začetek helikopterskih modelarjev.
Sm0ki
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 23 Avg 2011, 11:08
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Sm0ki »

Phoinix napisal/-a:Svoje čase so bili tečaji, katerih soorganizartor je bil tudi "THE DOCTOR", v zadnjem času pa jih ni. Sicer ne vem točno zakaj, ampak glede na povpraševanje bi se lahko naredil še kak tečaj za začetek helikopterskih modelarjev.
Ja tud jaz se strinjm da še bi kakšen tečajček prišu takoj bi se ga udeleželil no v ljubljano glih neb šo npr na ptuju maribor pa tak
Lp
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

THE DOCTOR napisal/-a:Dobrodosel med rotorheadi !
Ja vask heli nekam vlece tudi tiste ki kostajo po par jurjev.
Da bi dal samo gas pa da bi sam stal v luftu, to ne obstaja....
Da se pa doseze priblizek tega, pa mora biti heli pravilno nastavjen, kar pa se zdalec ni preprosto.
Zacetek Januarja bom spet organizeral tecaj za helije. Cena tecaja bo 100 euro po osebi, tam se bomo ucili vse glede nastavljanja helija in komand. Obicajno traja tecaj 4 do 5 terminov po ene 3ure.
Lp

Še je upanje :)
wlah
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 10 Dec 2011, 17:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a wlah »

Zdravo

Sem lastnik helikopterja E-rix 450.

Mene je sicer letenje gnalo do te mere, da ga že brez skrbi premikam po prostoru. Do te mere pa sem bil prisiljen skešerati dodatnih 100 eur za "CRASH KIT" ( tako je, treščil sem ga v tla). A to me ni ustavilo! Popravil sem poškodovano in nadaljeval. Rotacije pa še vedno ne upam uporabljati, ker se bojim, da bom zamešou strani levo/desno in bi ga po hitrem postopku brutalno pritisnil k tlom. SPET

No naslednje leto bi se tega tečaja definitivno udeležil! Raje dam 100 oz 200 eur strokovnjaku da me nauči leteti helikopter, kot pa da vsak mesec dam 200 eur za dele helikopterja! Sem iz okolice Ljubljane, ampak po zaradi mene nebi bil problem zalaufat avto, in se odpeljat strokovnjaku naproti!
Lepo se imejte, pa veliko se smejte!
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Lep pozdrav !
Tecaj ne bo vseboval ucenja letenja, ampak pravilno nastavljanje helikopterja, radijske naprave ter spoznavanje teorije okrog helijev.
Za individualno ucenje na terenu bo premalo casa...
Tukajle mislim da je se vedno najboljsa pot simolator...
Lp
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
janbar
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 11 Dec 2011, 16:04
Kraj: Ig

Odgovor Napisal/-a janbar »

Tak tečaj bi bil zelo zanimiv, da lahko se učiš na helikopterju, drugače samo ugotavljaš če je heli pravilno nastavljen.
Mogoče tudi kakšen članek o onovnem nastavljanju helikopterja.
RCCrash
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 02 Jan 2012, 20:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RCCrash »

Vidim da je govora o tečajih in da za praktični del ni časa ...
So pa pred par leti avtomobilisti imeli srečanja (z mano zraven) pred katerimi je bilo nekaj časa da smo se vsi nabrali in so helikopteraši leteli po dvorani. Zanimam me če kje potekav kaj podobnega?
walkera hm 4G1
Damjan Ackun
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Avg 2006, 09:04
Kraj: Celje

Re: Tečaj za začetnike

Odgovor Napisal/-a Damjan Ackun »

Če bo kje kakšen tečaj glede helikopterjev, bi prosil za info.

Hvala
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji