Popravljanje jadralnega letala

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
CretnikR
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 Avg 2013, 17:47

Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a CretnikR »

Najprej lepo pozdravljeni soforamaši !

Sem roman in sem nov na forumu in sem star 17 let. V modelarskem svetu sem nov . Dobil sem jadralno jadrilico od prijatelja . Prvo sem kupil od soseda servo motorje ki poganjajo smernike . Ta model je imel odrezana krila , zato sem se odločil izdelati nova. Krila sem pritrdil z super lepilom , nato pa še z lepilnim trakom . Servote sem pritrdil z vročemu lepilu , nato pa prekril z lepilnim trakom da zrak bolje poteka po samem krilu . Zakrilca sem dobil zastonj od enega možakarja ki je uničil svoj akrobatski model. Na krila sem jih prilepil kar s samem lepilnim trakom .Na levem smerniku še moram pripet servo roko na migelco . Servo motorja manjkata še na višinskem krmilniku in pa na smernem . Motor sem kupil na bolhi. Manjka pravtako še propeler ter daljinski upravljalnik za letala . Zanima me katerega priporočate ? Dedek mi je rekel da mora pri jadralnih letalah biti nekakšen velom in sem našel karbonsko paličico ter jo zalepil na krila da skupaj krila dodatno drži tisti velom . Ko pa dobim daljinski upravljalnik za letala pa bom naredil 1. polet . No spodaj pa še sličice.,ter lepo prosim za komentarje , in kaj bi bilo potrebno še izboljšati ? Bi bi tale upravljalnik dovolj zmogljiv ?
http://cloud6.lbox.me/images/384x384/20 ... 049825.jpg
ali pa tale :
http://image.shutterstock.com/display_p ... 041134.jpg
ker sem v kondradu zasledil da so takšne zraven letal in če bi posebaj kupil daljinski upravljalnik za letalo bi šlo ?

Lep pozdrav Roman !

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a slayer »

:( :( :( Ojoj.Ko gledam tole...Moj predlog je,da to letalo vržeš v smeti,(ker ni vredno nobenega truda) in si izdelaš (ali kupiš) novo.V-lom krila pomeni to,da ko pogledaš model iz sprednje stani tvorijo krila obliko črke V.Seveda je ta lom samo nekaj stopinj.Komande za katere sprašuješ so pa primerne samo za igrače saj imajo domet samo nekaj(cca.10-30m)metrov.Za konkretni rc model rabiš najmanj 4-6 kanalne 35-40 Mhz.Ali pa še bolje 2.4Ghz Najbolje je tudi ,da so od kakšnega priznanega proizvajalca kot so npr:Futaba,Graupner,Multiplex...Tale tvoj projekt je po moje NO GO !!
CretnikR
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 Avg 2013, 17:47

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a CretnikR »

za v-lom vem , zato je tudi tisti karbonski štil na krilah da jih gor drži . Danes sem poizkusilj brez propelerja na mašini pa je letelo samo v drevo . Sedaj pa ko sem ga zopet popravil sem tista dva kabla ki gledata iz trupla letala odsekal ker nevem zakaj sta. Zmontiral sem še servomotr na notranji štil nekakšen črn je in nato rokico na višinski krmilnik zraka . Tako da počasi bo . Lep pozdrav Roman !
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tole bo žal za odpis saj je vse polomljeno ter krivo za ta denar ki si ga vložil v ta model bi že sedaj imel kakšnega letečega brez opreme...
Na forumu se da naročiti model stirofly(jadralni 2kanala ali z pomožnim motorjem 3kanali) za par 10eur, nekje toliko bo še oprema dobiš še neko kolikor toliko solidno rv napravo ter polnilec....Ali pa multiplex easystar lahko tudi podobnega iz hobbykinga..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
CretnikR
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 Avg 2013, 17:47

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a CretnikR »

Saj si bom kupil letalo samo da tega popravim .
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

CretnikR napisal/-a:Saj si bom kupil letalo samo da tega popravim .
Ne zapravljaj časa in denarja za tole polomijo,raje prišparaj teh nekaj ojrov za nakup nekaj preprostega tako kot ti je svetoval Mihec.
Zakaj vi začetniki zmeraj rinete z glavo skozi zid in ne poslušate izkušenih modelarjev?
sicer pa v tem primeru trpi samo vaša denarnica :wink:
CretnikR
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 26 Avg 2013, 17:47

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a CretnikR »

kaj pa če si kupim takšen model letala , bi ga lahko jaz peljal po zraku ?

http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=7931

pa potem če bi dal pogon na gumo gor in 2 servota , za krlilnik smeri in višine letala ?

lp.
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

To je prostoleteči avijonček za met iz roke,za najmlajše...karkoli boš gor dajal bo pretežko ,kajti tole ima le par gramov.Na tole kar lepo pozabi,boš moral le dati malo več kot 3€,za 10 dobiš že kakega prostoletečega jadralca ki se ga da predelati tudi na elektro,vendar ti to brez izkušenj ne priporočam [-X
Za prve korake v modelarstvu je najboljša izbira Easystar oz. njemu podobni,v veliko trgovinah pa tudi že dobiš kit komplete,kjer je vse kar potrebuješ za letenje,tudi kolikor toliko vredu komando za začetek.
Uporabniški avatar
zig123
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 09 Maj 2012, 13:13
Kraj: Sevnica

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a zig123 »

in kaj pol tip izjavi:
Saj si bom kupil letalo samo da tega popravim . #-o #-o

CretnikR ti si antitalent =D> =D> =D>
ko berem to kar si napisal se mi zdi kot da se malo norca delaš, amak po slikah sodeč že očitno ni tako :---)
če bi bil na tvojem mestu, kot začetnik bi kupil novo letalo in nov oddjanik - pol saj veš da mora vse funkcionirati :D :D :D
Lp
PussyG
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 02 Nov 2007, 16:04

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a PussyG »

Zelo zanimiva tema.
Prosim dokumentiraj projekt do konca in ga objavljaj še naprej!

Meni ja to letalo zelo zanimivo, pravi "rat rod" stil. Komaj čakam nadaljevanje... :D
Uporabniški avatar
vojmir
Freak
Prispevkov: 975
Pridružen: 29 Mar 2011, 16:02
Kraj: Škofja Loka

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a vojmir »

Roman !
Če si model, kot praviš, dobil od prijatelja, se poveži z njim. Če je on letel s tem modelom, ti bo tudi vedel svetovati in te uvesti v svet modelarstva. Drugače pa poišči kakega modelarja in se z njim osebno pogovori. Naj ti konkretno pokaže stvari, ki te zanimajo. Obstaja pa tudi literatura o modelarstvu.
Ne vrzi puške v koruzo - boš že izplaval.... :o :) :D
L.P. VOJC
Ta star mormo skup držat!
rtopolov
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 03 Feb 2006, 14:19
Kraj: POLJČANE

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a rtopolov »

Pustite fantu,da začne na svoj način in mu če je možno pomagajte.Vsi bi takoj kupovali novo
staro pa v smeti.Več se bo naučil če bo tega spravil v luft,kot če mu voljo zbijete in bo raje igrice igral na playstation.Na dobri poti si ,pazi na težišče pa še vprašaj kaj.LP Robert
Stric_Lojz
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 27 Jul 2010, 23:49

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a Stric_Lojz »

Zame osebno tisti ki model kupijo in ga v 5 min sestavijo niso modelarji. Ampak samo piloti RC modelov. Modelarji model sestavijo sami, ga poznajo v nulo in točno vedo kje so ga polomili in kje bi lahko naredili boljše. Vloženega mora biti veliko truda in ur. Ko pa model poleti in če se razbije nas srce polno bolj boli od takih kot če bi kupili.

Najbolj žalostno pa je da taki ko samo kupujejo so najbolj glasni in polni pripomb.

Popravljaj še naprej, pa če te zanima vprašaj in se nasveta drži in ti bo sigurno uspelo. Ker vem kakšen je bil moj začetek

LP
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Zame osebno tisti ki model kupijo in ga v 5 min sestavijo niso modelarji. Ampak samo piloti RC modelov.
Žal je potem zelo malo modelarjev na tem forumu, sami piloti. Vsi tekmovalni avti, čolni, letala, heliji so tovarniško narejeni, nekateri z zelo natančnimi CNC orodji, ki si jih "navaden" modelar sploh ne more privoščiti. Smo pa verjetno vsi v otroških letih "šniclali", lepili, skratka ustvarjali in se še vedno imam za modelarja, čeprav samo še naročam robo ...

In če nekdo želi pilotirati helikopter, je večinoma prvi nasvet kupi simulator in ne kupi model za začetnika.
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Re: Popravljanje jadralnega letala

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Kaj je to 1 april mogoče???? :lol: :lol: :lol: :o
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike