Pri bindanju skuril servomotorja??

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Uporabniški avatar
cuvaj
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 03 Avg 2009, 10:59
Kraj: Sevnica

Pri bindanju skuril servomotorja??

Odgovor Napisal/-a cuvaj »

Pozdrav.
Zelo bom vesel, če mi bo kdo razložil, zakaj sta moja servomotorja šla rakom žvižgat.

Kupil sem leteč opremljen model.
Ker je bil komplet (s sprejemnikom Drsky D8R - II plus Telemetry) sem poslkusil zbindat. Tu je prišlo do težave, saj imam v postaji FrSky brez telemetrije, sperjemnik pa je bil z telemetrijo.

Ko sem tiščal bind gumb in priklopil lipo sta servomotorja samo trznila in to je bilo vse.
Zbindat mi sprejemnik ni uspelo.
Ko sem priklopil zadevo na drug sprejemnik sem ugotovil, da so se mi serve zahvalile za sodelovanje (oba na V repu).

Govorim o servomotorjih Turnigy XGD-11HMB Digital Mini Servo
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _0_12.html

Običajno ko bindam nov sprejemnik vedno priklopim napajanje preko regulatorja, ki ima priklopljen motor in en servo na kanal 2. Vedno tako in še nikoli nisem nič skuril, sedaj pa oba servomotorja.

Mi lahko kdo razloži, kaj je šlo tu narobe.
Hvala
Lp
Silvo
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Pri bindanju skuril servomotorja??

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Sam pri postopku bindanja nikoli nimam priklopljenih nobenih porabnikov (servo ali esc). Do sedaj ni bilo tezav.
Zakaj je prislo do okvare, pa.. niti ne poznam tvojega sistema tako, da tezko karkoli recem.
Mogoce pri bindanju spusti na izhod kaksen cuden signal..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
cuvaj
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 03 Avg 2009, 10:59
Kraj: Sevnica

Re: Pri bindanju skuril servomotorja??

Odgovor Napisal/-a cuvaj »

Hvala Kurnt 29 za odgovor.
Od sedaj dalje tudi sam ne bom imel priklopljenih nobenih porabnikov, vendar tega nikjer ne piše ( da ne smejo biti priklopljeni). V info imam multiplex cockpit sx 35 Mhz, v njem pa modul FrSky V8HT.
Očitno ta modul ne gre skupaj s sprejemnikom s telemetrijo.
Uporabniški avatar
cuvaj
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 03 Avg 2009, 10:59
Kraj: Sevnica

Re: Pri bindanju skuril servomotorja??

Odgovor Napisal/-a cuvaj »

Da razjasnim. Kupil sem visiona ki je bil komplet opremljen tudi sprejemnik in lipo. Seveda sem na dan nakupa (prejsnji teden) z omenjenim modelom pri kupcu letel z njim in je bilo vse super.
Ko sem prisel domov, sem na moji komandi, ki nima telemetrije poskusil zbindati sprejemnik a ni slo. Sta pa odpovedala dva kitajska serva. Zakaj, ne vem.
To je to.
Uporabniški avatar
cuvaj
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 03 Avg 2009, 10:59
Kraj: Sevnica

Re: Pri bindanju skuril servomotorja??

Odgovor Napisal/-a cuvaj »

Torej, da zaključim zadevo.
Pametnega odgovora, zakaj so servomotorji crknili nisem dobil. Namesto tega sem dobil očitke, da zavajam ljudi in prodajam skurjen sprejemnik.
V glavnem, danes me je kontaktiral kupec, ki je kupil sprejemnik. Povedal mi je, da se je sprejemnik z njegovim oddajnikom (s telemetrijo) brez težav zbindal in da deluje bp.
Odgovori

Vrni se na Elektronika