Krtačni motor 6V

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Krtačni motor 6V

Odgovor Napisal/-a slayer »

Kolega je kupil Easystar1 in 3S li-po vendar nisva vedela,da je notri krtačni motor 6V.Zanima me samo,če ga bo skurilo pri omenjeni bateriji (11,1V) ali je bolje uporabiti 2S li-po.Motor poganja 5x4 eliso.
Hvala za pojasnilo.
Lp.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3146
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Krtačni motor 6V

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

slayer napisal/-a:Kolega je kupil Easystar1 in 3S li-po vendar nisva vedela,da je notri krtačni motor 6V.Zanima me samo,če ga bo skurilo pri omenjeni bateriji (11,1V) ali je bolje uporabiti 2S li-po.Motor poganja 5x4 eliso.
Hvala za pojasnilo.
Lp.
Na 3S bo vlekel 4x večji tok kot pri 6V... Še na 2S mu bo vroče na dolgi rok, če bo ves čas na plinu.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Krtačni motor 6V

Odgovor Napisal/-a robar »

Na 3S ni možnosti, da bi regulator in motor preživela več kot par minut. Na 2S pa malo pazita, kako letita in kakšna je zunanja temperatura. Ne tiščati gas ves čas do konca in pazita na temperaturo zraka. Kadar je zunaj vroče, se motor slabše hladi, zato moraš biti malo bolj previden.
Lp
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Krtačni motor 6V

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Svetujem vama,da zamenjata motor in krmilnik. BK so poceni in lahko jih dobita v vsaki modelarski trgovini.
Lahko prineseta letalo in vama kar tam zamenjajo, če nista vešča predelave.
tmrt
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 03 Jul 2009, 13:53
Kraj: Ljubljana

Re: Krtačni motor 6V

Odgovor Napisal/-a tmrt »

Oznaka napetosti na motorju ni pomembna, dokler je elisa izbrana tako, da motor ne potegne preveč toka. Poiščita nekoga z ampermetrom in pomerita tok. Brez tega podatka lahko samo filozofiramo. Če gre za s400 lahko povem, da sam brez težav uporabljam 7,2 V motor s 6x4 eliso na 3s.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Krtačni motor 6V

Odgovor Napisal/-a slayer »

tmrt napisal/-a:Oznaka napetosti na motorju ni pomembna, dokler je elisa izbrana tako, da motor ne potegne preveč toka. Poiščita nekoga z ampermetrom in pomerita tok. Brez tega podatka lahko samo filozofiramo. Če gre za s400 lahko povem, da sam brez težav uporabljam 7,2 V motor s 6x4 eliso na 3s.
Na hitro sklepam,da bo po moje potem šlo na 2S z 5x4,5 eliso.To je original elisa od Easystarja....
Za začetek bo torej tako kar dobro saj lahko,da ga do vsega mine že po nekaj poletih.Zaenkrat si je brezzveze delat dodatne stroške.Sem pa letalo malce dodelal tako,da bo morebitna zamenjava pogonskega seta enostavnejša...brez prevelikih rezbarskih podvigov.
Lp.
nikonedeljko
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Dec 2011, 19:11
Kraj: savci

Re: Krtačni motor 6V

Odgovor Napisal/-a nikonedeljko »

Sam sem naredil ogromno štartov s speed 400 motorjem, 5x4 eliso in 2S akumulatorjem brez problema-model je bil enak :-({|=

Lep pozdrav in uspešno letenje!
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Krtačni motor 6V

Odgovor Napisal/-a slayer »

nikonedeljko napisal/-a:Sam sem naredil ogromno štartov s speed 400 motorjem, 5x4 eliso in 2S akumulatorjem brez problema-model je bil enak :-({|=

Lep pozdrav in uspešno letenje!
HVALA! :D :D
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki