Motorji za combat

Bojevanja z modeli letal

Moderator: Big A

Odgovori
Uporabniški avatar
anti-gravitačnik
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 05 Jun 2011, 20:15
Kraj: Trzin

Motorji za combat

Odgovor Napisal/-a anti-gravitačnik »

Že pred časom sem imel plan narediti nekaj Ta-152 H1 modelov za combat, nato pa zaradi pomanjkanja časa tega nisem izpeljal (posledično nisem kupil motorjev in ostale opreme). Sedaj ko je pa malo več časa zaradi karantene in vsega, sem pa končno obrisal prah s šablon in naredil 2 modela.

Sedaj sem pa začel iskati motorje in ugotovil, da se je situacija na trgu glede na 4 leta nazaj kar konkretno spremenila. Nikjer namreč ne uspem najti metanol motorja ki bi bil manjši od .46 (RCDizel ma sicer 4T .30 saito motorje) in me zanima, kje bi dobil motor, oz če se je situacija kaj spremenila glede el. pogonov. Nazadnje je bil problem cena baterij, ki je sedaj sicer nižja, vendar dvomim da je komplet trpežnejši kot nitro motor.

Ko sem bil na zadnji tekmi sem videl od cca 30 različnih modelov v WWII samo 2 modela od avstrijca z elektro pogonom. WWI pa zaradi drugačnega sloga letenja elektro malo bolj prisoten 2 elektro od 4 letal.

Prednosti 2T metanol motorjev:
-bolj prazen tank model leti hitreje,
-trpežnejše komponente
-boljši zvok :P

Prednosti elektro:
-hitrejši štarti
-čistejši modeli

Glede na velikost modela sem razmišljal o motorju velikosti 0.21 kubične inče oz 3.5 ccm.

Malo sem poskušal iskati tudi rabljene motorje pri nas in na hitro na e-bayu samo vse kar sem našel so bili motorji za avte in čolne, ali pa motorji brez izpuha. MVVS vem da je nehal delati že pred časom, samo OS pa ASP pa Saito pa tudi ne najdem nič pametnega.

Lep pozdrav,
Nejc
Multiplex Cockpit SX 2.4 GHz
Alenf91
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 15 Dec 2017, 17:18

Re: Motorji za combat

Odgovor Napisal/-a Alenf91 »

Živjo, nove motorje izdelujejo westonuk in ruski motorji fora.
Lp Alen
Uporabniški avatar
vidx
Profesor
Prispevkov: 1048
Pridružen: 26 Jan 2005, 21:27
Kraj: koper
Kontakt:

Re: Motorji za combat

Odgovor Napisal/-a vidx »

OS 25 FX je tudi ponovno v izdelavi, ampak je najdražji. Nekej nad 200€.
Dobra izbira so rabljeni OS motorji. Sam sem kupil vsaj 4 v zadnjih letih na ebayu med 50 in 80€. Ponavadi v skoraj novem stanju. Edini problem je da je večina le teh v USA in je problem z poštnino in stroški uvoza. Sicer pa je potrebo spremljati, včasih ni na oglasu nobenega včasih pa precej.
Flying Bastard Aircombat squadron
Uporabniški avatar
anti-gravitačnik
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 05 Jun 2011, 20:15
Kraj: Trzin

Re: Motorji za combat

Odgovor Napisal/-a anti-gravitačnik »

Hvala obema.
Po malo pregleda, bom kar vzel westonuk XL21A pa ker imam 2 trupa, bo očitno zaenkrat počasnejši elektro za razmigati zarustane prste :oops: za potem ko se bom pa malo navadil in ko bo elektro prepočasen, pa 3.5ccm.metanolar :D
Multiplex Cockpit SX 2.4 GHz
Alenf91
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 15 Dec 2017, 17:18

Re: Motorji za combat

Odgovor Napisal/-a Alenf91 »

Svetujem da jim pises mail, da vidis kaj se da dobit :D
Lp Alen
Uporabniški avatar
anti-gravitačnik
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 05 Jun 2011, 20:15
Kraj: Trzin

Re: Motorji za combat

Odgovor Napisal/-a anti-gravitačnik »

Sem to naredil, ker ni bilo slik in nobenih pametnih opisov, ker nisem vedel kakšna je razlika med cx pa a, in so mi takoj odpisali, da je cx za avtomobile izpuh zadaj, a je pa za letala in spotoma še vprašal kako je s poštnino za slovenijo, ker sem že imel izkušnje, da podjetja iz UK niso pošiljala v Slo. Ker sem dobil pritrdilen odgovor, bom kar naročil XL21A motor.
Multiplex Cockpit SX 2.4 GHz
Alenf91
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 15 Dec 2017, 17:18

Re: Motorji za combat

Odgovor Napisal/-a Alenf91 »

To je magnum, če se ne motim :D
Lp Alen
Uporabniški avatar
anti-gravitačnik
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 05 Jun 2011, 20:15
Kraj: Trzin

Re: Motorji za combat

Odgovor Napisal/-a anti-gravitačnik »

Je ja, ker vse kar je motorjev iz novejših serij se začne pri .25 ccu. Za začetek sem si zamislil, da bi laufal kar 3.5 ccm potem pa če bodo prsti ubogali še kakšen drug model pa mogoče pade še kakšen novejši in dražji motor. Rekla je, da jih imajo na zalogi, tako da za začetek bo verjetno tudi malo starejša tehnologija dovolj dobra :D
Multiplex Cockpit SX 2.4 GHz
nikonedeljko
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Dec 2011, 19:11
Kraj: savci

Re: Motorji za combat

Odgovor Napisal/-a nikonedeljko »

Jaz imam magnum 15. XL star že vsaj 10 let. Nisem strokovnjak in nisem delal posebnih meritev ampak motorček dela zelo zanesljivo z APC proprelerjem 7x5 in nisem imel nikoli nobenih problemov z njim. :) Lep pozdrav!
Odgovori

Vrni se na Combat modeli