impeler

Modeli s turbinskim pogonom (jet, pulzo jet, ducted fan & elektro)
Odgovori
Uporabniški avatar
mark8o7
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 18 Nov 2004, 17:38
Kraj: Gorenjska

impeler

Odgovor Napisal/-a mark8o7 »

zdravo,
zanima me s katerim impelerjem za speed 400 imate najboljše izkušnje, predvsem s tistimi jih ponujajo trgovine pri nas oz. čez mejo in koliko so realni podatki o potisku. Ogledoval sem si neke scorpiotove pa od modell experta. Pa še to, zakaj ne morem prilepit linka za tujo trgovino?
lp Marko
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: impeler

Odgovor Napisal/-a raktivec »

mark8o7 napisal/-a:zdravo,
zanima me s katerim impelerjem za speed 400 imate najboljše izkušnje, predvsem s tistimi jih ponujajo trgovine pri nas oz. čez mejo in koliko so realni podatki o potisku. Ogledoval sem si neke scorpiotove pa od modell experta.

Na speed 400 žal ne bo nič spodbudnega.

Najbolje se obnesejo impelerji firme Wemotec, ki so tudi cenovno dostopni in carji med imeplerji-Schuebeler DS30 ali DS50 za večje motorje.
Na trgu se najdejo še kaki trije tipi, ki pa ne dosegajo zmogljivosti omenjenih dveh.

Za kak model namenjaš tvoj speed 400?



lp
Sašo
Uporabniški avatar
mark8o7
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 18 Nov 2004, 17:38
Kraj: Gorenjska

s kolegom nameravava delat enga depronarja, ki je ubistvu de

Odgovor Napisal/-a mark8o7 »

ogledoval sem si fanatexx 4xx, ki ga prodajata svajgi in lindi*er(bi dal link pa nekaj zaj***va forum). A tudi na 400 4,8V ne bi šlo tko vsaj za parkflaj? Ker kasneje nameravam dat noter kakega brašlesa kot feigao130 ali pa kakega mini ac, megax, mega ali pa kaj podobnega

drugače pa s kolegom najprej nameravava naredit za poskus enega depronarja z neta, ki je plata deprona deltaste oblike

glede schueblerja se mi zdi predrag za moj žep, za wemotec pa nisem našel nič v naši okolici
lp Marko
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Wemoteca naroči direktno preko njihove spletne strani ali pa še bolje na RBCKITS.

Vasa, Fantex... so težji ali pa slabši od teh, ki ti jih predlagam.

Wemotec 480 mini fan daje z motorjem Speed 400, 6V in 10 celicami okrog 3,4 N in piha z okrog 31 m/s. Motor MORA imeti obroč za ojačevanje magnetnega polja, drugače ga bo hitro pobralo.
Ob tem vleče 10A
Primerne bi bile celice Kan 650 ali kaj podobnega.

Za tak motor so primerni modeli z maso do 750 g. Ob večji masi se le stežka držijo v zraku. Dober bi bil kak Sabre ali mig 15 z površino krila okrog 13 dm2. Tudi enomotorni Henkel iz 2. svet. vojne bi se obnesel.

Model izdelaj iz stirodurja in ga pokrij z japonskim papirjem, ki ga naneseš z razredčenim belim mizarskim lepilom. Tudi krilo naj bo iz tega materiala. Za večjo stabilnost krila mu vgradi nosilec iz 3 mm balse in prilepi nosno letvico iz 5 mm balse. Tudi zadnji rob lahko narediš iz 3 mm balse, da ti krila ne zvije med sušenjem papirja.
Končan model še enkrat prebarvaj z redkim lepilo, da bo 100% zatesnjen in prebrizgaj z srebrnim sprejem za platišča, ki ga dobiš npr. na bencinskih črpalkah.

Kako idejo o izdelavi modela boš lahko našel tu viewtopic.php?t=8049



lp
Sašo
Odgovori

Vrni se na Jet modeli