pilot

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

pilot

Odgovor Napisal/-a 2R »

Doma se mi po mizi valjata dva modela, se pravi kar velika modela. No, mene pa popade ideja, da bi sebe not u kabino prilepu. Pa ne tapravga mene, ampak mene mal manjsega, tam 1:2,5. Sicer ideja je do konca resljiva pa me zanima ce ima kdo kaksne podobne izkusnje.
Namen imam najprej narediti negativ svoje face. Idejo imam, da se lepo obrijem pa namazen z niveo in na glavo poveznem plavalno kapo (sprva je bila ideja natakniti kar olagumo). Tukaj pa pride na vrsto zena (pa ne zaradi olagume) ampak mi na obraz do uses in po vratu nabase mavec. Mogoce bi bila plast 1 cm kar dovolj. Nato pa bi v tekoc mavec namocil stare gaze ali povoje in cel kalup se dodatno ojacal do debeline okoli 2 cm.
Aja, dihat sem pozabil.
No v nos bi se prej nataknil dve slamici in ju zatlacil z vato.

Sedaj me pa zanima, ce je kdo ze videl ali preizkusil kaksno tako idejo. Ne bi rad, da se mi vse trepalnice ali obrvi v kalup zalepijo.

Kasneje bi pa ta model ... ... no ce bo to ratal bom pa se kaksno slikco nalepu, kako nastaja moj klon.
LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Potem pa ta "kalup" neseš nekomu ki ima kopirno frezmašino, pa ti naredi posnetek kalupa, vendar pomanjšanega. Od tu naprej je pa simpl! Kalup namažeš s parket pasto ter vanj brizgneš purpen.
Dobil boš posnetek svoje face. Skorjo na zunanji površini samo še pobarvaš, nalepiš lase in Voila!!!
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Pa sej glih to nisem hotu povedat, da mam eno tako masino doma in sicer 3D pantograf rezkar.
Mene bolj zanima tisti gips, kako ga bom s face dol dobil, pol naprej je pa itak isto kot pri ostalih kalupih.
LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Aja pa se to, purpen u flasah je za take zadeve zanic, ratajo luknjice in se ne obnese, sem ze preizkusil. Gotovo bom naredil kar trodelni kalup in v njem laminiral ene dve plasti 28 g tkanince, kalup pa seveda pobarval z belim zelkotom, da bom kasneje lahko barval z airbrushom. Za lase pa se se nisem odlocil, ali bodo nalimane gor ali pa jih bom kar na kalupu ze naredil in potem samo pobarval. Bom videl kako bo ratal odlitek.
LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
misak
Freak
Prispevkov: 996
Pridružen: 30 Apr 2005, 18:20
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a misak »

Ko sem gledal na Discovery kako se dela maske za karneval v Benetkah, je gospodična namazala osebo po obrazu z olivnim oljem. V nos je lepo montirala 2 slamici in zatesnila zadevo z vato:)
Usta je dodatno še namazala z vazelinom. Na oči pa je na tanko položila vato.

In tko je padel odlitek :) upam da sem kej pomagal.
S5-DSM
Uporabniški avatar
peroo
Tekmovalec
Prispevkov: 290
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a peroo »

Obrvi in trepalnice lahko zaselotejpaš z maskirnim selotejpom :D


LP Peter
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Sem prisel v stik z enim studentom, ki je nekaj podobnega delal na faksu. Sicer je uporabil prave materiale, ki jih imajo forenziki za jemanje odtisov, vendar mislim, da bom z mavcem lahko naredil enako. Obraz pa je namazal kar s svinjsko mastjo in dihal skozi slamice v ustih. Uporabil bom isti posopek le da bodo slamice v nosu.
Upam, da bo ratalo. Sedaj bo 14 dni dopusta potem pa na delo. Ko se lotim, bom prilepil tudi kaksno slikico in postopek.
LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Samo a se mavec ne segreva ob trjenju? Da ti ne bo malce pretoplo rtalo. Obraz je le občutljiva zadeva :D !

Jan
pokiponkavfko
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Jun 2005, 20:42
Kraj: Šmarje-Sap

Odgovor Napisal/-a pokiponkavfko »

Sam bi razmišljal raje v smeri kakšne umetne mase kot je plastelin. Obraz bi odtisnil ter v negativ ulil mavec. Iz tega pozitiva pa naredil negativ iz gipsa...
Potrebno je malo več dela, ni pa potrebno imeti mavec na obrazu:D
Plastelin bi zaradi trdote nanesel na obraz ter ne odtisnil. Ali pa bi ga malce segrel z industrijskim fenom...

Mogoče sem malce zabluzil:S Samo moje mnenje #-o
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

pokiponkavfko napisal/-a:...
Mogoče sem malce zabluzil:S Samo moje mnenje #-o
:D Ja, si! :D
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

Svoj ksiht lahko namažeš tudi z "tekočim" lateksom ki ga dobiš v nekaterih sexšopih; namažeš z čopičem, da se naredi tanek film in se po nekaj minutah strdi, nato pa potlej čez gips pa slamce za dihat, pa v gips še en povoj, mogoče 2 pa bo dost trdo...

Mislim da ne bi smel imet problemov pri snemavanju kalupa z ksihta...
Če pa že pa zadevo reklamiraj :lol:

Gips se najprej nekoliko "strdi", šele potem naredi termo reakcijo, sicer bi ga pa lahko z zrakom od zunaj hladil, ča slučajno ne bi šlo dolpa da se preveč greje...
Babooni so ponovno med nami !
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Za kalup ti priporočam silikonski kavčuk, ki ga dobiš pri Samsonu v Kamniku, ker se nanj nič ne prijema pa še možno je izdelati zelo detajlne kalupe v enem ali več kosih. Pa še najlažje izvlečeš izdelek iz kalupa iz kalupa, ker je elastičen.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Tvoj namen je po uporabnosti sicer vprašljiv, a je zanimiv, zato bi ti predlagal sledeče:

Na fakulteti za strojništvo UL, laboratorij LAKOS, imajo eno zadevo, imenovano 3d laserski skener. Kaj počne ? Postaviš se pred njo, z laserskim žarkom se zapeljejo preko tvoje glave, ostalo naredi softver. Izbereš si lahko še merilo in v roku 5 minut imaš narejen 3d model česarkoli si poželiš.
Če si želiš še rezkanja tega modela, lahko dobiš tudi to - zadeva je končana v roku 15-20 minut pri velikosti cca 50x50mm, za večje dimenzije nebi vedel.

Razmisli. Stvar je veliko čistejša in manj boleča od britja obrvi :wink:
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
JuS
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 Jun 2006, 01:36
Kraj: cerklje na gorenjskem

Odgovor Napisal/-a JuS »

moja bodoča usmeritev, če mi rata :P
zelo vredu zadevščina...sem bil prav presenečen nad izzidom skena. naredi ti celo teksturo (razlike v barvi kože, napake na koži), ter zazna vsako dlako na obrazu (obrvi, brada, ...)sicer imajo vgrajeno črno-belo kamero, ampak je rezultat še vedno osupliv. 3d model, v katerega nam scaner prevede naš obraz pa je zelo zahteven (potrebujemo močan računalnik da zadevo sploh odpre). zaenkrat pa mislim da še ni mogoče večjih modelov rezkat. samo v bistvu ko imaš enkrat 3d model lahko neseš tudi drugam da ti izrezkajo.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Pa ne da si se že dal poslikat =D>
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

V Lj. v koloseju spodaj gravirajo
z laserjem v optično steklo.
V glavnem delajo obraze.
Z 3D kamero te najprej posname potem pa gravira.
Sem že spraševal če bi mi nekaj poskenirali in naredili 3D fajl in pravijo da ni problema, za par jurjev pač.
Naredi pa ta scan točke in fajl je zelo velik.
šmergl itaq rulz
JuS
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 Jun 2006, 01:36
Kraj: cerklje na gorenjskem

Odgovor Napisal/-a JuS »

Boeing napisal/-a:Pa ne da si se že dal poslikat =D>
na predstavitvi za usmeritev v 3.letnik...samo je problem ker je tako detajlirano vse skupaj da mi doma računalnik počepne če hočem odpret :P
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Saj se mavec ne segreje prevec. Za lepoto je treba tudi malo potrpet.
LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Tole o skeniranju sploh ni slaba ideja. Bom malo razmislil o tem. Sicer imam doma tudi cnc masino, vendar mi do sedaj se ni uspelo usposobiti 3D rezkanja. Imam ves softver, navodila, pa ta hudic naredi namesto pozitiva negativ. Ce pa kliknem da mi naredi negativ iz pozitiva mi pa naredi pozitiv, vendar ne odsteje debeline rezkarja. Bo treba mal dol sest in zadevo prestudirat. Ko pa to rata, sem pa car.
LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
s57ra
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 29 Nov 2004, 10:32
Kraj: pod Vremščico

Lutka..

Odgovor Napisal/-a s57ra »

Z odtisom obraza ne dobiš primernega rezultata;
Če si podrobneje ogledaš doprsni kip kakega junaka, opaziš da ima naprimer nos 2x daljši kot katerikoli človek, bolj povdarjene posamezne detajle ki določajo značilnost obraza...
Še slabše bo verjetno po pomanjšavi, razen če v digitalni obliki ne povdariš pomembnih detajlov z ustreznim orodjem .
:wink:
LP, s57ra
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Hja, sicer nisem nek junak, ampak vseeno. Mogoce bi pa kaksna karikatura res prisla prav. Ko je enkrat odtis narejen se lahko igramo. Sicer pa bo odlitek iz mavca posnel vse detajle, ne bat. Dolocene gube itd. pa bom itak pri brusenju in finisu nekoliko pokvaril, ali popravil?
LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Tudi mene mika, da bi se posadil na sedež v mojem Kolibriju. Moram se skrčiti na 33%.

Verjetno bom ubral lažjo pot...nekaj takega kot je opisal Sašo Babič v enem TIM-u.
Iz stiropora stranski ris in pogled od spredaj, potem pa (kot je rekel kamikaza) "Brusi Miško!!!"

Ker se zanašam na svojo "umetniško nadarjenost" se bom morda kolikor toliko zadel. Če pa ne bo uspelo, bom na glavo poveznil čepico, slušalke in Raybanke.

Drugače pa mislim telo pilota narediti iz stiropora. Vendar v sklepih (komolci, remena, kolki in kolena) ne bom delal zglobov. marveč bodo te dele skupaj držala pilotova oblačila. Tako se bodo sklepi gibali v vse smeri. Ker bo desna roka pripopana za krmilno palico, ta pa bo povezana s servotom za višino in nagib, bo izgledalo, kakor da pilot zares premika palico. Mika me tudi povezati smer in glavo.

Seveda mislim v povezavi narediti nekaj varnostnih členov, ki bi popustili, če bi šlo kaj narobe...naprimer, da se komolec zatakne med steno kokpita in kolenom...model pa v špirali proti tlem....
Torej povezava bo bila bolj taka ohlapna, kajti primarno bo pogon krmilnih površin, gibanje pilota pa sekundarno. Za premikanje glave, morda kar v pilota postavim kak servo in z Y kablom povežem z ustreznim kanalom.

LP Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 05 Jul 2006, 20:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Sem mislil, da samo jaz kompliciram. :lol:
Tole o brusenju ima kamikaza prav, samo prava roka, to je pa malo problem. Pred casom sem nahecal eno kiparko s katero sodelujem v firmi, da mi naredi moj kipec, pa je bil rezultat bogi. Zaradi tega razmisljam o odlitku.
Drugace pa imam namen narediti model pilota do ramen in v merilu 1:2,5, to je ravno prava mera, da ga lahko postavis tudi v model 1:3. Ker v moji Extri in Christen Eaglu (oba 1:3) nimam odprtega dna kabine sem si zamislil, da v tlorisu slikam Gilesa in Pittsa v kabino. Ta dva sta dovolj podobna mojim modelom, pa oba sta v Lescah. Enkrat s pilotom v njem, enkrat brez. Potem to digitalno sliko obdelam in hajd k fotografu, da naredi fotko v pravi velikosti. Evo, jaz fotko nalepim v kabino in po robovih tapiciram z zametno folijo. Prednji sedez bo brez pilota, zadnji pa bo imel na fotki roke, noge in trup do ramen, od ramen dalje pa lutka.
Za instrumente sem pa razvil ful kul sistem. Narisal sem jih v Corelu in pomanjsal na pravo velikost. Potem pa sem naredil film, ki se uporablja v tisku (sluzba) in na zadnjo stran nalepil belo samolepilno folijo. Film je narejen v resoluciji 2540 dpi, tako, da se vidijo res vsi detajli. Tiste barvne crtice in markice na instrumentu pa pred leplenjem bele folije lahko obarvas z alkoholnim flomastrom. Je ratal ko hudic dobr. Potem te krogce izrezes in nalepis na instrumentalno plosco, cez rob pa crn plasticni okvircek, nekaj okroglih in nekaj napol stirioglatih, ki jim dodas bucike namesto glav vijakov. Zgleda kot pravo, le manjse.
Ko zadevo dokoncam bom poslal kaksno slikco. Ce bo kdo zelel bo mogoce dobiti tudi kaksen film z instrumenti.
LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Icoman napisal/-a:.
Z 3D kamero te najprej posname potem pa gravira.
Sem že spraševal če bi mi nekaj poskenirali in naredili 3D fajl in pravijo da ni problema, za par jurjev pač.
Naredi pa ta scan točke in fajl je zelo velik.
Kaksna je oblika tega 3D fajla? Koncnica?
JuS
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 Jun 2006, 01:36
Kraj: cerklje na gorenjskem

Odgovor Napisal/-a JuS »

definitivno imajo transformer v 3ds oz. katero drugo široko uporabljeno obliko.
Odgovori

Vrni se na RV makete letal