Y "bovden"

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9307
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Y "bovden"

Odgovor Napisal/-a mihah »

Iz teme o Flashu.

Kar dobre nasvete je dal g. Štempihar, zato se splača malo "razkriti problematiko"

Prvi post:

http://modelarji.com/forum/viewtopic.php?p=15687#15687

Sedaj pa še tale nasvet, citiram.

Evo pa se micro Flash in podobni:

Zadeva je narejena iz prilozenih drobnih delov v vrecki. Edina modifikacija je na navojnih pusah, ki imajo skrajsan navoj za 5 mm. Dodatno sem uporabil tanko bakreno zico, s katero sta poviti jekleni zici pred lotanjem (dodatna varnost in lazje lotanje). Ostalo upam, da se dovolj jasno vidi na prilozenih slikah. Predvsem je potrebno paziti, da sta kroglicni spojki na repni strani nastavljeni na isto dolzino!
Vilicna spojka pri servomotorju je prilotana direktno na zico. Vilico prispajkamo na pogonsko zico pri servomotorju, ko je ta v nevtralnem sredinskem polozaju (vkloplena RV naprava, trimer visine na sredini ali s pomocjo servo testerja)!
Tocna nastavitev oz. minimalne korekture pri nastavitvi nevtralnega polozaja na krmilih izvedemo v programskih nastavitvah oddajnika (Graupner: Servoeinstellung - kanal 3 - Mitte. Za ostale najbrz SUB trim).

LP
Bogo
Priponke
Micro F_pogon1.jpg
Micro F_pogon1.jpg (16.29 KiB) Pogledano 2266 krat
Micro F_pogon4.jpg
Micro F_pogon4.jpg (5.65 KiB) Pogledano 2266 krat
Micro F_pogon6.jpg
Micro F_pogon6.jpg (7.72 KiB) Pogledano 2266 krat
Uporabniški avatar
Kroko
Tekmovalec
Prispevkov: 445
Pridružen: 05 Apr 2004, 19:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Kroko »

Jaz sem izumil tole, pa NE deluje. Vilici sta prekratki in predebeli.
Priponke
IMG_4125_small.jpg
IMG_4125_small.jpg (30.68 KiB) Pogledano 2248 krat
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti