SLO F3A v 2004, kako v 2005?

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

SLO F3A v 2004, kako v 2005?

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Pozdravljeni!

Konferenca oziroma grupa na Yahoo počasi "umira". Tudi koncept je že preživel. Modelarji se bodo počasi preselili na ta portal ali pa kam drugam. Mislim pa, da ta trenutek ravno ni drugih alternativ. S tem ne mislim, da je portal slab, nasprotno pohvala Mihi in ekipi, ampak samo, da bo trajalo nekaj časa za preselitev. Še najbolje bi bilo, da se grupa na Yahoo kar zapre.

Pojdimo k temi, ki sem jo želel odpreti.
F3A v 2004 ni doživela pričakovanega razmaha, ker so/smo se nakateri utrudili, saj je podmladek prepočasi kapljal. Organizirani sta bili dve tekmi v Veržeju, 15.05.2004 in v Metliki, 03.07.2004 (http://www2.arnes.si/~sspnmako/).
O napovedani tekmi v Lijaku nisem uspel nič izvedeti, tekma v Lescah pa je bila odpovedana. Skupno se je tekem udeležilo 15 pilotov kar je realnost F3A scene. Veliko modelarjev je tekmovanje odpovedalo ali pa ni pripravilo modelov.

S odprtjem tematike sem čakal dolgo in med tem celo zašel v modelarske elektro-avtomobilistične vode. Sedaj si postavljam vprašanja:

1. Ali je vnema minila?
2. Ali so bili F3A letalni programi pretežki?
3. Kaj je razlog, da podmladek prepočasi nastaja?
4. Ali nadaljevati?
5. Kako v 2005?

Če bodo znani odgovori, bom sestavil predlog nacionalnega tekmovalnega programa za 2005 in 2006. Predlagal bom tudi program za kategorijo JUNIOR.

Pri nas v klubu obstaja še volja, da organiziramo tekmo F3A za IV. Pokal Bele krajine. Kaj pa drugod?

Lp
Igor
http://www2.arnes.si/~sspnmako/
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

Težave F3A kategorije so po mojem mišljenju v naslednjih razlogih:

1. Splošno prepričanje da za tekmo potrebuješ hud (beri drag) model
2. Monotone tekme za gledalce (modelarje) posledično manj interesa za priliv novih modelarjev v tekme (Poglejte Combat kategorijo)
3. Malo interesa organizatorjev

Kar se mene tiče sem do julija spravljal nov model skupaj nakar mi je svojo trmo začel kazati japonc modelu... po nekaj mesečni prigovarjanjih sem popustil in si nabavil elektro heli :lol:

Upam da bo letos spet tolko trme da japonca prepričam v pravilno delovanje in da krstim model da vsaj pred prvo tekmo odletim polet dva.

Kar se tiče programa mislim da junior ni prezahteven in da se ga povsem normalno z malo truda odpeljati tudi z visokokrilnim trainerjem. Jaz junior programa nebi menjal naj ostane nekaka referenca za bodoče.

Za popestritev F3A tekem pa bi lahko (tako kot ponekod v tujini) poleg rednega predpisanega programa leteli še prosti program, ki ga sestavi tekmovalec sam in ga odda pred letom sodnikom.

Pa še ena za sodnike... Letenje naj bi se ocenjevalo glede na čistost linij in izvedbe programa ne pa glede na velikost modela in kdo ga upravlja.
Zadnjič spremenil Dr. MadMan, dne 30 Nov 2004, 10:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: SLO F3A v 2004, kako v 2005?

Odgovor Napisal/-a Mipo »

mai2sky napisal/-a:O napovedani tekmi v Lijaku nisem uspel nič izvedeti,
Igor
Moje vedenje o tekmi na Lijaku je tako:
Na prvi datum je bilo vreme slabo in tekma prestavljena za 14 dni. Prispelo je nekaj tekmovalcev, ki so leteli popoldan. Menda je bilo zanimivo.
Na drugi datum je bila burja in letališče neuporabno. Mislim, da je bila tokrat tekma odpovedana. Uradnega ne vem nič.

Mipo
ivan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21 Nov 2004, 20:33
Kraj: MMK Logatec

Odgovor Napisal/-a ivan »

Živjo!
Na lijaku nas je bilo 6, dva sta bila na tel. vezi in ostala doma zaradi slabega vremena. Ce bi bilo vreme ok, bi nas bilo 8, 4jun, in 4sen..
kljub vsemu mislim da to ni tako zelo malo, je pa vsekakor res, da ni veliko.
Sam menim, da tudi sen. program ni pretezek. Lahko pa ga malo spremenimo, ce ima kdo taksno zeljo.
Menim, da bi morali nadaljevati vsaj se drugo leto, menda bo tudi kaka tekma vec..... sicer pa 15 pilotov..... ni to rekord zadnjih treh let?
kar se tice sodnikov....Mad man...... na kateri tekmi pa si opazil da se ni sodilo po cistosti linij? sam sem bil na dveh (obeh) pa nisem imel obcutka da bi se sodilo po velikosti modela.
lp
ivan
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Končno je postalo malo bolj živo, no , kar se mene tiče, bi takoj tekmoval v F3A in se niti ne obremenjujem z rezultatom ali modelom, a je pač tako da starejši sin dirka (na dveh kolesih) in sem tako veliko vikendov zaseden.
Kar se tiče tekem v F3A upam da boste sklenili, ugotovili, dosegli, uspeli....da tekme bodo, saj F3A je osnova, ki enostavno more biti.
Za popestritev bi jaz na koncu predlagal freestyle, ki bi ga časovno omejil na npr, 6 minut , izvedbo pa popolnoma neobvezno prepustil vsakemu tekmovalcu in tega vsaj nekaj časa nebi ocenjeval, po nastopih pa bi o freestyle letenju podebatirali in tako počasi oblikovali kriterije in gradili osnovo za bodoče ocenjevanje tudi tega dela.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje