Moj prvi 3D model :)

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
alien2108
Razpravljalec
Prispevkov: 86
Pridružen: 14 Apr 2004, 21:31
Kraj: Maribor

Moj prvi 3D model :)

Odgovor Napisal/-a alien2108 »

Po Luigidon-u sem se tudi jaz odlocil da je potrebno izprobati cudo imenovano 3D flight :)

Ker so bili trenutno v DMT-ju akciji Ikarus Extra 330S (https://sslsites.de/ikarus-modellbau.de ... -flyer.htm) modeli sem se odlocil kar zanj (29EUR sitnica...) in originalen Ikarus pogon (Speed 300+getriebe+prop saver+prop 10"x5"+nosilec) z LiPo Kokam 2S1P 740mAh/20C.

Model sem sestavil v danasnjem popoldnevu, tako da je res enostavno in kar je najbolj pomembno VSE je prilozeno zraven (bovdeni, carbonske ojacitve, horni, sraufki, lepilo, balza letvice...). Dodano je potrebo imeti samo nekaj epoxija, styro sekunderja in mogoce selotejpa z steklenimi vlakni (za boljse ojacitve) in that's it! Lahko samo priporocam vsem ki se nimajo polne delavnice vseh mogocih stvari!

Teza modela z vsemi servoti in komplet motorjem 162g ;) Ostale zadeve dodatnih 77g, torej skupna teza komplet zadeve 239g :P

Ja bom videl kako bo jutri vreme mogoce ga bom celo sel izprobat (ali pa kar v dnevni :lol:).

Malo se se lovim pri tem kaksne naj dam odmike in expo, pa bomo videli :)
Zadnjič spremenil alien2108, dne 01 Jan 2005, 17:26, skupaj popravljeno 3 krat.
We are all made of stars
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

O super zgleda tole:))))
Ti pa proporočam, da greš kar na stezo probat model:)))Sam sem potihem le mislil, da 3d ni tako zahtevno pa vidim da je:)))Torej, najprej se ga navadi kar lepo peljat:)))

Sem pa danes poskušal in počasi mislim, da mi bo že kaj ratalo:)))Samo propeler morm 12x6 dobit..Se mi je zadnji zlomil, pri gasilcu pa jih nimajo vec...Imam samo se 11x4,7. S tem je treba malce več gasa, pa potem hitreje baterije gredo...

Tako da absolutno poročaj o prvem letu:)))

lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Jp! Cena modela je res smešna :lol:
Dario
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 Dec 2004, 22:20

Odgovor Napisal/-a Dario »

Nevem kak mate kej drugi izkušnje z tem, ampak pri meni se je zgodilo, da se mi je v depronu, kjer je stičišče obeh paličic od koles, začela delati čedalje večja luknja, pa čeprav so bili pristanki zmerni. Nakoncu sem se odločil, da kolesa odstranim in tudi pri naslednjem modelu jih nimam namen montirat. Pristanki so sedaj dosti manj stresni za model in za mene, edina razlika je da sedaj pristajam v travi namesto na betonu. Najbolj me pa impresionira, kako vzdržljiv je propeler, ker je pritrjen samo z navadnimi gumicami. Imel sem že 2 dokaj huda kreša, kjer mi je sprednji del aviona skoraj dobesedno zmučkalo kot harmoniko, propeler pa še vedno kot nov :o
Dario
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 Dec 2004, 22:20

Odgovor Napisal/-a Dario »

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Obglavljen superstar :roll:
Uporabniški avatar
alien2108
Razpravljalec
Prispevkov: 86
Pridružen: 14 Apr 2004, 21:31
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a alien2108 »

WoW to pa je pravi crash :) Sicer pa vzames razbit del, prerises na depron in si ga izrezes pa je :)
We are all made of stars
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ja, se mi zdi da je bil tale že prej malo modificiran :lol:
Jaz sem imel kot prvega deprončka tudi Extro 330 S, kot je malo bolj zgoraj. Polomljena in popravljena je bila najmanj 50 x :o no potem ko so pa ratali časi letenja od vsega silnega dodatnega epoxija že hudo kratki sem jo pa zamenjal :wink:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Dario
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 Dec 2004, 22:20

Odgovor Napisal/-a Dario »

Modifikacije so redna praksa pri meni, zgleda da se hočem naučiti vse naenkrat in prehitro :roll: Je pa res, da ponucaš malo deprona, kapljica neostika pa dost selotejpa in si ready to fly spet. Se pa ne sekiram dosti, prvega sploh nimam namena šparat, nekje se je pa tud treba učit :lol:
Uporabniški avatar
alien2108
Razpravljalec
Prispevkov: 86
Pridružen: 14 Apr 2004, 21:31
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a alien2108 »

Jaz ga se v zraku nisem sprobal pa sem ze zacel graditi CDROM motorcek zanj ;) Je pac tako da je gradnja najbolj zabavni del, vsaj zame hehe :P
We are all made of stars
Uporabniški avatar
alien2108
Razpravljalec
Prispevkov: 86
Pridružen: 14 Apr 2004, 21:31
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a alien2108 »

V Mariboru se je koncno malo razkadilo in je posijalo sonce. Navkljub samo nekaj stopinjam na nulo sem se odlocil za testni polet, ki je lepo uspel :)

Najprej na malce vetrovnem terenu, kjer se je poznalo da je model zelo zelo lahek in sem skoraj stal na mestu proti vetru ampak posledicno pristal kot helikopter - vertikalno hehehe 8) Mega! Rolice so bile naravnost neverjetne!

Potem sem menjal teren na nevetrovnega in imel sreco da je bila cesta lepo zamrznjena in pokrita z snegom. Sledil je moj prvi poizkus vzletanja iz tal (moj prvi nasploh, vse sem moral do sedaj startati z metom) in navdusenje je bilo nepopisno. Ko vidis kako se model odlepi od tal in lepo vzleti! =P~

Dejansko pa je prislo do izraza sedaj malce presibko napajanje. Treba bo zamenjati z 3S! Torej se hitro po eno celico! Vertike ni mogel drzati vec kot nekaj sekund.

Sledilo je se nekaj poizkusov pristankov na pisti (zmrzjeni cesti) od katerih je en tudi lepo uspel (malo je bilo ze temno, pa tudi navajen nisem da se model pocasi priblizuje).

Do izraza je prislo ze omenjeno pokanje/lomljenje pri vpetju koles. Tam priporocam ojacitev z kaksnim selotejpom z steklenimi vlakni (tudi sam bom to naredil).

Drugace PA MEGA!!!! Da bi le se kaksno telovadnico clovek dobil v MB na razpolago pa bi imel nadomestek za zimo! ;)
We are all made of stars
Dario
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 Dec 2004, 22:20

Odgovor Napisal/-a Dario »

Tud jaz sem probal z 2s baterijo in iz 3d super shock flyerja rata navadni park fly. Tako da je 3s za normalno 3d letenje nuja.
Pomoje bi se dalo najti kakšno telovadnico nekje, večji problem bi blo najti modelarje, ki bi si upali spustiti svojo pošast v indoor plac. Js sem nažalost še vedno premalo zihr v svoje sposobnosti, da bi si upal kaj takega. Pa se ne bojim za model, ampak za ljudi okoli sebe =P~
Uporabniški avatar
alien2108
Razpravljalec
Prispevkov: 86
Pridružen: 14 Apr 2004, 21:31
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a alien2108 »

Danes sem naredil upgrade 330S na AXI 2212/26 (tega sem imel pri roki). Z 2S paketom in 10x4.7 i moral dobiti nekje 450g potiska, model pa je tezak z vso opremo 263g!

Zdaj pa se samo lepo vreme pocakam pa da vidim to silo :)
We are all made of stars
Uporabniški avatar
FLISK
Tekmovalec
Prispevkov: 232
Pridružen: 19 Nov 2004, 20:18
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a FLISK »

Zakaj pa men noče odpret linka ki ga je dal alien2108 na začetku teme? :roll: :-?
Modelarstvo je zakon
Uporabniški avatar
alien2108
Razpravljalec
Prispevkov: 86
Pridružen: 14 Apr 2004, 21:31
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a alien2108 »

Flisk@

Zdaj pa bo, sem ga popravil...Drugace pa http://www.ikarus.net!
We are all made of stars
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje