Sv. Jakov nad Medvodami-8.1.2005

Uživanje v jadranju v vzgonskih vetrovih na slovenskih in tujih pobočjih

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Sv. Jakov nad Medvodami-8.1.2005

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Bil je lep dan danes, pihalo je kot pri norcih in jaz in Dado sva se odločila, da greva na hrib. Ker sva se to spomnila relativno pozno, sva odšla na Sv.Jakoba nad Medvodami. Doma sem še pogledal napoved vetra, pihal naj bi sevorozahodnik pa sva vseeno šla. Bova pa na drugo stran hriba letala. Prideva gor, piha orenk. Vržem HLGja na tisto vzgodno stran hriba in je šlo samo dol, dol, dol...Ok, nekako avion spravim tako visoko, da sem moral le par metrov navzdol po hribu it. Tole ne bo šlo si rečem in vržem na drugo stran. Tam pa je kar šlo. Malo prelahek model, ga je precej premetavalo, ampak peljat se je pa dalo. Edino motilo je, ko so ljudje spodaj hodili, pa nebi blo glih dobro, da bi koga zadel. Ampak je blo vse v redu:) Težko rečem koliko je pihalo, ker ne vem, za podatek: zastavica na anteni je bila pod kotom 90 stopinj:) Kar lahko izvemo koliko je vsaj pihalo. Veter je bil precej konstanten, vseskozi iz iste smeri. Dado je prvi vozil na hribu, s seboj pa je imel jadralca Omego in na omegi je imel tudi motor, za izhod v sili:) Vse sestavi, vzleti in avion je kar potegnilo gor. Kmalu ugasne gas in je ugotovil, da zelo lepo drži tudi brez gasa. Vmes jaz malo slikam, Dado pa še kar leti. Potem letim še jaz in vmes po malo pristanem, ker je bila kar razburljiva vožnja v takem vetru z 250 grami:) Pa se je kar dalo pelat. Potem enkrat zaslišim Dadota, ki se nekaj pritožuje in samo slišal sem še: jaz grem po njega. Ker je bil malce nepazljiv mu je avion ušel malce čez rob nazaj, kjer ga seveda ni več videl in preostalo mu je le še to, da ga nekako pristane v dolini. In se je odpravil. Vmes sem jaz še malo letet in ko je prišel nazaj sva oba premražena spokala in odšla v dolino. Zadovoljna pa še na kakav:)

Zdaj gremo pa v odkrivanje novih padin v naši bližini. Nekaj primernih terenov sva teoretično že našla:)

Sledijo še slikce....

lp
matjaz
Priponke
Še enkrat  Omega....
Še enkrat Omega....
IMG_5752.jpg (64.31 KiB) Pogledano 3203 krat
Omega v zraku....
Omega v zraku....
IMG_5743.jpg (6.07 KiB) Pogledano 3203 krat
Priprava na let....
Priprava na let....
IMG_5730.jpg (50.54 KiB) Pogledano 3203 krat
---------------------
:D
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

...
Priponke
In prisopihal je nazaj....
In prisopihal je nazaj....
IMG_5766.jpg (95 KiB) Pogledano 3189 krat
Dado je odšel v dolino...
Dado je odšel v dolino...
IMG_5764.jpg (34.27 KiB) Pogledano 3189 krat
Omega v zraku pod njo pa hribček sv.Jakoba s cerkvijo....
Omega v zraku pod njo pa hribček sv.Jakoba s cerkvijo....
IMG_5755.jpg (40.7 KiB) Pogledano 3189 krat
---------------------
:D
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

...
Priponke
In na koncu vsi avioni na varnem in toplem:)
In na koncu vsi avioni na varnem in toplem:)
IMG_5770.jpg (26.4 KiB) Pogledano 3184 krat
Še pospraviva pa greva...
Še pospraviva pa greva...
IMG_5768.jpg (61.8 KiB) Pogledano 3184 krat
---------------------
:D
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

Na kateri veter pa se da letet?
Babooni so ponovno med nami !
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

zivjo!
Za letenje na pravi stran hriba je potreben vzhodnik oz. malo jugovzhodnik. NA drugi strani, kjer pa sva letela midva pa je pihal severozhodnik.
lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

luigidon napisal/-a:zivjo!
Za letenje na pravi stran hriba je potreben vzhodnik oz. malo jugovzhodnik. NA drugi strani, kjer pa sva letela midva pa je pihal severozhodnik.
lp
matjaz
"prava stran" je najbrž pobočje, ki se ga vidi po stari cesti (tud "tanova" je že dost stara :D :-? ) LJ-KR iz Medvod, na SZ sta potem najbrž letela na drugo stran. Kaj pa gor pri cerkvi? A je možno samo na Z ? Kakor vem so okrog cerkve drevesa?
Babooni so ponovno med nami !
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

:D
na prvi sliki jepobočje kjer se leti na vse kar ima notri J (JZ, JV;J) pristaja pa se v hrib (po hribu navzgor) z puščico je označen štart
Če na sliki dobro pogledaš boš videl človeka ki gre po potki malenkost pred njim je možen štart (kadar je dober dan) in se pristaja na ravnini levo od potke


na drugi pa dela SZ,Z za pristajanje je zadaj ravnina
Priponke
štart proti SZ
štart proti SZ
DSC06360.jpg (88.13 KiB) Pogledano 3043 krat
oba možna štarta proti J
oba možna štarta proti J
jakob copy.jpg (39.93 KiB) Pogledano 3043 krat
Odgovori

Vrni se na Jadranje na pobočju